Na początku trzeba było w ogóle wstać z wyrka... Każdy wie, że po sylwestrze trzeba długo odpoczywać i nie jest łatwo wstawać z myślą o dłuuugim spacerze pośniegu. W życiu trzeba być twardym i łatwo się nie poddawać
Na miejscu zbiórki zebrała się liczna grupa osób. Można było rozpoznać wśród nich twarze znane z innych imprez organizowanych przez BUNKIER czy WĘDROWNIKA. Pojawiły się osoby z forum, członkowie stowarzyszenia, członkowie Wędrownika i wszelkie osoby, które znalazły informację o wyjściu. By nie było żadnego ale poczekaliśmy 20 minut i ruszyliśmy w trasę, którą rozpoczeliśmy od Glinek czyli obozu "Dąb", a później ruszyliśmy do "fotnanny" i dalej w stronę głównej bramy Zachemu i dalej na Łęgnowo.
Jeśli chodzi o pogodę to na początku mieliśmu około -3 ale im dalej tym robiło się cieplej. Pewnie dlatego, że szliśmy i się trochę rozgrzaliśmy ale też mróz puszczał. Ekipa zgrana, humor dopisywał aż tak bardzo, że kiedy doszliśmy do ulicy Wojska Polskiego, gdzie znajduje się pętla tramwajowa to tylko pięć osób odłączyło się od grupy i poszło do domu
Wielką atrakcją była wartownia, która zawsze jest zamknięta. Teraz drzwi były uchylone i można (?) było zerknąć i zobaczyć jak wygląda. W środku dużo się nie zmieniło - najważniejsze jest pokazane na zdjęciach.
Trzeba dodać oczywiście, że organizatorem akcji było Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków "Bunkier" oraz KTP "Wędrownik". W imieniu organizatorów BARDZO dziękuję za przybycie i poświęcenie kilku godzin i do zobaczenia na kolejnych akcjach o których będziemy pisali (forum, strona, facebook).
Teraz zapraszam na dalszą relację z wycieczki ale teraz w formie przekazu wizualnego na którym zobaczycie jak to "widziałem". Jeśli potrzebny jest opis jakiegoś zdjęcia to proszę śmiało pisać/pytać.
1. Co jakiś czas konieczny postój, by wysłuchać prawdziwej historii o miejscach w których się znajdywaliśmy
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
15.
16.
17.
18.
19.
20.
21.
22.
23.
24.
25.
26.
27.
28.
29.
30.
31.
32.
33.
34.
35. Wartownia
36.
37.
Zdjęcia nadesłane:
1.
2.
3.
4.
5.
6. coś w nogi gryzie :-O
7.
BONUS !! :



