Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"
https://forum.bsmz.org/

Sklep rzeźniczy na Nakielskiej 25
https://forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=71&t=7534
Strona 1 z 1

Autor:  BYDZIAK 1958 [ niedziela, 7 cze 2015, 17:31 ]
Tytuł:  Sklep rzeźniczy na Nakielskiej 25

Ale czy na pewno? Gdyby zachowała się jej prawa ręka i być może przedmiot który trzymała, to łatwiej było by ją zidentyfikować.
Pytanie: Przy jakiej ulicy jest dom z tą rzeźbą?

Załączniki:
rzeźba.JPG
rzeźba.JPG [ 92.83 KiB | Przeglądany 7514 razy ]

Autor:  Martucha [ niedziela, 7 cze 2015, 18:16 ]
Tytuł:  Re: Bogini

Gdańska?

Autor:  seth [ niedziela, 7 cze 2015, 19:28 ]
Tytuł:  Re: Bogini

Sklep rzeźniczy na Nakielskiej, między Ułańską a Czarneckiego. W środku zachowały się oryginalne kafle o tematyce związanej z oferowanym asortymentem mięsnym.
Bogini trzymająca róg obfitości to Ejrene. W drugiej ręce winna mieć gałązkę oliwną. Jest to jednak wersja grecka. W rzymskiej mitologii róg obfitości dzierży Fortuna. Drugim atrybutem jest również gałąź oliwna, tyle że bogini ta winna mieć przewiązane oczy, niczym Temida.

Ot, pewnie to i Fortuna, a co do szczegółów nawet ten co zlecił wykonanie tego posągu, liczył po prostu na sukces w interesach.

Autor:  BYDZIAK 1958 [ poniedziałek, 8 cze 2015, 05:33 ]
Tytuł:  Re: Bogini

^^^
Zgadza się. :1
Ten niewielki budynek ma numer 25. Okna wspomnianego przez setha sklepu, są nieco zasłonięte. Może trwa tam remont?

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/