Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"
https://forum.bsmz.org/

Schron bierny piechoty należący do GRU
https://forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=71&t=6557
Strona 1 z 1

Autor:  wichura [ wtorek, 22 kwie 2014, 17:06 ]
Tytuł:  Schron bierny piechoty należący do GRU

Postanowiłem połączyć kilka faktów. Ostatnio królują foto-zagadki z lasu, więc i ta spełnia to kryterium bo obiekt znajduje się pomiędzy drzewami ;) Jednak przekonałem się, że zgadujący prezentują bardzo wysoki poziom i niektóre zagadki rozwiązane są zanim ktokolwiek zdąży się zorientować, że coś się pojawiło :) Najlepszym przykładem było ostatnio Borne Sulinowo. Sądziłem, że będzie się męczyć, że to za trudne, że przesadziłem... A tu moment był! No i sami chcieliście :P Teraz będzie naprawdę trudno. Na początek nie dam Wam żadnego punktu zaczepienia... Powiem jedynie, że obiekt nie znajduje się w Bydgoszczy, ale na terenie kraju. Proszę o wskazanie przybliżonej lokalizacji - ponieważ znajduje się w lesie nie będę wymagał precyzyjnie nazwy najbliższej miejscowości. Zaliczać będzie również sąsiednia ;), ... i sąsiednia ;) Nie podam jednak nawet jaki to region kraju. A zupełnie miło będzie jeśli odpowiadający wskaże jeszcze kiedy i kto go wybudował (oczywiście wystarczy narodowość, a nie nazwisko architekta ;) ).
Miłej zabawy!

Załączniki:
las.jpg
las.jpg [ 141.11 KiB | Przeglądany 2575 razy ]

Autor:  Tomek [ wtorek, 22 kwie 2014, 17:35 ]
Tytuł:  Re: To nie nasz las ;)

Wilczy Szaniec

Autor:  jaras [ wtorek, 22 kwie 2014, 19:28 ]
Tytuł:  Re: To nie nasz las ;)

Fort w lesie.

Autor:  wichura [ wtorek, 22 kwie 2014, 19:33 ]
Tytuł:  Re: To nie nasz las ;)

Tomek pisze:
Wilczy Szaniec


To jest raczej pojedynczy obiekt, a nie cały kompleks. Napisałem "raczej" bo obok jest jeszcze kilka mniejszych schronów, ale ten jest największy spośród nich.

Autor:  bunkier [ piątek, 25 kwie 2014, 22:57 ]
Tytuł:  Re: To nie nasz las ;)

Schron bierny piechoty należący do GRU(skrót linii umocnień :) ). Umocnienia budowane od 1936 roku.
Kto lubi żagle ten odgadnie w jakim rejonie naszego kraju jest ten schron ;)

Autor:  wichura [ środa, 30 kwie 2014, 20:54 ]
Tytuł:  Re: To nie nasz las ;)

No, no, Bunkier, jestem pod wrażeniem! Choć z tego co słyszałem (ale podkreślam, że jedynie słyszałem) to akurat ten konkretny obiekt wybudowany był z przeznaczeniem na szpital polowy. I co warte zauważenia część obiektów położonych w okolicy powstała jeszcze podczas I wojny światowej.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/