Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 4 cze 2024, 00:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 19 sie 2011, 23:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5305
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zapraszamy dnia 03.09.2011 r. na prezentację plenerową filmu Tryszczyn 1939.
Więcej informacji na ten temat wkrótce.

Zwiastun filmu:
http://www.youtube.com/watch?v=5cSNUort ... e=youtu.be

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 23 sie 2011, 20:43 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5934
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Widowisko ma mieć następujący przebieg:

Godzina 16.00 – rozpoczęcie pieszego rajdu szlakiem walk 62 Pułku Piechoty Wielkopolskiej.

Obrazek

Trasa marszu prowadzi od Trzemiętowa (zbiórka pod żelbetowym schronem bojowym na przesmyku jeziernym pod Prosperowem – lokalizacja GPS: N 53° 15' 13.34" E 17° 45' 5.33"), poprzez Smolary, Wojnowo, Mochle, Szczutki do pomnika w Tryszczynie. Zakończenie marszu około godziny. 19.30. Długość trasy 12,5 km
Chętnych prosimy o zgłaszanie swojego udziału w rajdzie mailowo na adres rgrochowski@o2.pl .
W przypadku braku wystarczającej liczby uczestników ta część imprezy nie odbędzie się, o czym poinformujemy najpóźniej dzień wcześniej.

Godzina 20.00 – polowa msza św. w intencji poległych i pomordowanych w 1939 roku

Godzina 20.30 – pokaz filmu dokumentalnego ,,TRYSZCZYN 1939”

Msza polowa odbędzie się na terenie leśniczówki w Tryszczynie. Pokaz filmu odbędzie się na polu Państwa Latos, tuż przy Cmentarzu Wojennym Ofiar Terroru Hitlerowskiego w Tryszczynie.

Będzie to wspaniała, żywa lekcja historii i patriotyzmu, adresowana do mieszkańców Gminy Koronowo i Bydgoszczy.

Prelekcję uświetni również swoją obecnością Grupa Rekonstrukcji Historycznej 62 pp Wielkopolskiej.

Samochody prosimy zostawiać na parkingu leśnym (przed Tryszczynem po lewej stronie jadąc od Bydgoszczy, po prawej za Tryszczynem jadąc od strony Koronowa). Dojście z parkingu ścieżką rowerową w stronę Tryszczyna (ok. 300 metrów)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 wrz 2011, 17:13 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 459
Z powodu nikłego zainteresowania rajd pieszy szlakiem walk 62 pp został odwołany. Zostanie wyznaczony nowy termin

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 wrz 2011, 00:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 11 lis 2009, 22:37
Posty: 406
Szanowni Państwo
Naprawdę to zrobiliśmy!!! Gratuluję i dziękuję.

_________________
"Cudze wiedzieć rzeczy ciekawość jest, a swoje potrzeba"
Andrzej Maksymilian Fredro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 wrz 2011, 09:30 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 459
Wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy uczestniczyli w przygotowaniu filmu i pokazu w Tryszczynie. Wspólnymi siłami dokonaliśmy wielkiej rzeczy - przywróciliśmy pamięć o tych, którzy oddali tu za nas swoje życie w 1939 roku

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 wrz 2011, 09:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 4 kwie 2009, 23:00
Posty: 1078
Byłem, widziałem.
Gratulacje i podziękowania dla organizatorów.

_________________
Z harcerskim pozdrowieniem
SALAMON


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 wrz 2011, 21:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Ja również byłem z rodziną.
Film robi wrażenie. Jest szybki, ciekawy, dynamiczny i wzruszający. Ale najważniejsze, że przywraca pamięć o 800 osobach zamordowanych w Tryszczynie. Dobrze, że powstał taki projekt. Jeśli kilka dekad i to my będziemy przepraszać za drugą wojnę światową... mając na uwadze poziom wiedzy historycznej...
Moja 9-cio letnia córka obejrzała film wzruszona. Wrażenie na niej zrobiła krótka inscenizacja przed filmem, pędzenia na rozstrzelanie ludzi. W dniu dzisiejszym pojechaliśmy specjalnie na Cmentarz Bohaterów na Wzgórze Wolności. Chciała obejrzeć cmentarz.
Teraz już wie i pamięta.
Za to dziękuję tym wszystkich, którzy przyczynili się do powstania tego projektu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 wrz 2011, 23:23 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 21 lut 2009, 00:00
Posty: 95
Również chciałbym bardzo serdecznie podziękować za to co zrobił Robert z całą drużyną z Bunkra, ekipą filmową, aktorami, członkami grup rekonstrukcji historycznej, harcerzami i wszystkimi, którzy się przyczynili do powstania tego wydarzenia i filmu. Powiem szczerze, że po trailerze z wielką ciekawością oczekiwałem tego filmu i całego wydarzenia. Muszę przyznać, że wyszło przepięknie i się nie zawiodłem. Takie dobrze zrobione, dynamiczne obrazki na ekranie pomagają znacznie bardziej "zobaczyć" tragedię pomordowanych tam ludzi. Aż wstyd się przyznać, ale sam uroniłem niejedną łezkę, jak na filmie prowadzili na śmierć grupę harcerek - może dlatego, że mam dzieci w mundurach. To było piękne wydarzenie, chwytające za serce i gardła i upamiętniające pomordowanych. Jako jeden z jeńców do dzisiaj odczuwam kolbę niemieckiego karabinu na plecach :). GRATULACJE!

_________________
zapraszam na www.buko.las.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 7 wrz 2011, 21:11 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
o pokazie napisał portalbydgoski.pl

http://www.portalbydgoski.pl/w-tryszczy ... lerowskich

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group