Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest środa, 1 gru 2021, 12:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 788 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40
Autor Wiadomość
Gość

Heh, na Twoim porównaniu idealnie widać o ile przesunięto oś ulicy, zdjęcie wypada na wschodnim chodniku, gdzie fotograf stał na zachodnim..

Gość
Awatar użytkownika

^^^
Takie oczywistości przeszkadzają przy ustawianiu się do zdjęcia, składaniu zestawu i w końcu, w oglądaniu efektu... Spora część osób patrząc na tego typu porównanie, zniesmacza się niepokrywającymi się ze sobą ciągami 'linii', lub innych detali. Najczęściej nie wiedzą w takich przypadkach, że zmiany które zaszły w pokazywanym zestawie, dotyczą nawet takich elementów danego miejsca, o których by nawet nie pomyśleli... Bywa, że i mnie jeszcze coś zaskakuje. :mrgreen:

A dziś obrazek z 1958 roku.
Ulica Zygmunta Augusta, przed starą zajezdnią. Przygotowania do parady tramwajów z okazji 70-tej rocznicy ich 'urodzin'. 8-)

Załączniki:
ZA  1958 F.jpg
ZA 1958 F.jpg [ 195.06 KiB | Przeglądany 189 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Wypadało by na dziś dać zestaw świąteczny, klimatyczny...

Tym razem, wybrałem chyba 'zwykły dzień', sprzed wieku. Postój na Starym Rynku i samochody, które teraz można zobaczyć jedynie w muzeach, u pasjonatów, czy na starych filmach...

Załączniki:
SR dawny postój B.jpg
SR dawny postój B.jpg [ 193.02 KiB | Przeglądany 157 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

W czwartek, w czasie świątecznego spaceru i odwiedzeniu paru miejsc, w pewnym momencie 'wlazłem w krzaki'... Jak najbardziej celowo, choć myślałem, że będzie w nich więcej miejsca i 'bezpieczniej'. Skośne podłoże i mimo wszystko spory gąszcz, nie pozwalały mi się ustawić tak jak bym chciał... Tak powstawał zestaw na dzisiaj.
Rok około 1960. Widok na most 'tymczasowy', (z torowiskiem tramwajowym), stojący jeszcze w miejscu poprzedniego mostu Cesarskiego.

Załączniki:
most Bernar B .jpg
most Bernar B .jpg [ 195.83 KiB | Przeglądany 131 razy ]

Gość

kurgan pisze:
Heh, na Twoim porównaniu idealnie widać o ile przesunięto oś ulicy, zdjęcie wypada na wschodnim chodniku, gdzie fotograf stał na zachodnim..

:):) :):)

Gość
Awatar użytkownika

^^^
Ale mnie zaskoczył ten cytat... Szukałem tego wpisu coraz dalej i dalej, przeskakując do coraz bardziej odległych stron, by znaleźć zdjęcie do którego się odnosił... :):)
No i po czasie, jak pan Hilary, znalazłem bardzo blisko te 'okulary'... :mrgreen:

Gość
Awatar użytkownika

Przedwojenna Jagiellońska. Na tym starym zdjęciu, widać część zabudowy północnej, (prawej, w tym przypadku), strony ulicy, która oczywiście już nie istnieje. Kondukt pogrzebowy, zmierza zapewne na dawny cmentarz, czyli obecny park Witosa. Jak wiadomo, w czasie likwidacji cmentarza, były prowadzone ekshumacje, choć sporo grobów się ich nie doczekało...

Załączniki:
Jaga kondukt B.jpg
Jaga kondukt B.jpg [ 199.78 KiB | Przeglądany 75 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Szykowałem poniższy zestaw z nostalgicznym nastawieniem... Że tu teraz taka pustka, że mało kto z 'młodszych' pamięta, że kiedyś tętniło tu 'życie tramwajowe'. I tak to miało pokazywać to porównanie.
Ale po 'chwili', wydarzyło się tu coś niesamowitego. W czwartek pojawił się tu tramwaj. :D
(Napisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=9&t=293&start=260 )

Załączniki:
ZA zaj t B.jpg
ZA zaj t B.jpg [ 197.13 KiB | Przeglądany 23 razy ]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 788 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 36, 37, 38, 39, 40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]