Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 18:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 11 mar 2019, 14:24 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 30 lis 2013, 23:47
Posty: 633
Lokalizacja: Toruń
http://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/ ... 36337.html

To krótka ścieżka do wystawy.
Wiadomo że Skyscraper i Bunkier dociera do najbardziej zainteresowanych, ale...
:1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 23 mar 2019, 20:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Czasami, zrobię zestaw, który czeka w kolejce, bo pojawiają się inne, może ciekawsze. Ten czeka już trzeci tydzień. Ale już wystarczy, bo niebawem wyrośnie nowa Astoria i może zasłoni pewien szczegół. Na starym zdjęciu, nie ma w zespole budynków 'Dyrekcji' tego, stojącego po stronie Królowej Jadwigi. No i mamy tu też stary most.


Załączniki:
zatoka 2a.JPG
zatoka 2a.JPG [ 111.88 KiB | Przeglądany 4148 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 27 mar 2019, 08:51 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Często się zdarza tak, że będąc w jakiejś części miasta, przypomina mi się jakieś stare zdjęcie. W tym przypadku było podobnie i dobrze, że miałem ze sobą aparat. Z kilku ujęć jedno przypasowało. 8-)
(Stary widok jest dobrze wszystkim znany.)
Tramwaj na ul. Lelewela.


Załączniki:
TL B.JPG
TL B.JPG [ 95.16 KiB | Przeglądany 4118 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 mar 2019, 18:35 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Pierwszy zestaw, (ze zdjęć prywatnych państwa S.), raczej nie wygląda rewelacyjnie. To głównie z powodu 'pionowego' formatu, który nie sprzyja takim zestawom. Zdjęcia musiały zostać trochę przycięte i wyszło jak widać. (Ustawione 'obok' siebie, również nie miały 'mocy').
Przypomnę, że stary widok pokazuje w głębi część zasypanego kanału, a przed nim tramwaj, skręcający w ul. Kordeckiego.


Załączniki:
Kordeckiego x2.JPG
Kordeckiego x2.JPG [ 45.38 KiB | Przeglądany 4079 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 mar 2019, 20:51 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 10:40
Posty: 181
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mają Bydziak moc Twoje zestawy porównawcze, mają :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 kwie 2019, 10:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Dzięki za dobre słowo. Przynajmniej wiem, że ktoś to tu ogląda. :oops:

Do tej pory nie udało mi się wejść na wieżę przy rondzie Grunwaldzkim. Ze 7 lat temu, nasz kolega forumowy Andrzej, wstawił kilka zdjęć z wieży przy Rondzie Grunwaldzkim. (Nie tylko on, ale i np krajan) Poprosiłem wtedy Andrzeja, (krajana też), o możliwość 'pokombinowania'... (Pozwolił, krajan też)
Tym razem, poniżej, porównanie złożone ze zdjęcia Andrzeja, (musiałem pewne dwa ujęcia złożyć w jedno, by uzyskać potrzebny, właściwy widok) i starej pocztówki.
Kadry tego zestawu, obejmują widok od komina kotłowni 'dyrekcji', ( z lewej), do wieży kościoła na pl Wolności, (z prawej).
To, co tu najbardziej 'nie pasuje', to różnica poziomów. stary widok został zrobiony z okienka 'piętro wyżej'.
(W ciągu tych minionych siedmiu lat, zbudowano 'Godzillę'. Wypełniała by część teraźniejszego widoku.)


Załączniki:
A & B 58.JPG
A & B 58.JPG [ 96 KiB | Przeglądany 4046 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 kwie 2019, 11:23 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Może i się nie udzielam, ale zaglądam tutaj :)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 kwie 2019, 11:36 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 10 mar 2018, 21:27
Posty: 155
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^
Dzięki za dobre słowo. Przynajmniej wiem, że ktoś to tu ogląda. :oops:

Do tej pory nie udało mi się wejść na wieżę przy rondzie Grunwaldzkim. Ze 7 lat temu, nasz kolega forumowy Andrzej, wstawił kilka zdjęć z wieży przy Rondzie Grunwaldzkim. (Nie tylko on, ale i np krajan) Poprosiłem wtedy Andrzeja, (krajana też), o możliwość 'pokombinowania'... (Pozwolił, krajan też)
Tym razem, poniżej, porównanie złożone ze zdjęcia Andrzeja, (musiałem pewne dwa ujęcia złożyć w jedno, by uzyskać potrzebny, właściwy widok) i starej pocztówki.
Kadry tego zestawu, obejmują widok od komina kotłowni 'dyrekcji', ( z lewej), do wieży kościoła na pl Wolności, (z prawej).
To, co tu najbardziej 'nie pasuje', to różnica poziomów. stary widok został zrobiony z okienka 'piętro wyżej'.
(W ciągu tych minionych siedmiu lat, zbudowano 'Godzillę'. Wypełniała by część teraźniejszego widoku.)



Kurcze ,ale ta Bydgoszcz była w tym miejscu piękna :-) dzięki Bydziak za wzrokowe doznania


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 13 kwie 2019, 08:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
To był rejon moich młodych lat. Najpierw spacery, zabawy, gonitwy, a potem rowery... Miejsca mocno tkwiące w pamięci. Ostatni etap 'życia kanału', gdy zamieniono go w zwykły ściek, nie przykrył większej ilości wspomnień z czasów, gdy było tam czysto...


krajan pisze:
Może i się nie udzielam, ale zaglądam tutaj :)


^^^
W czwartek, do działu z 'kanałem', wstawiłem zdjęcie, (które, jak dobrze pójdzie, jutro będzie w 'zestawie') i specjalnie co jakiś czas spoglądam na 'licznik'. W pierwszej dobie zobaczyło go 10 osób. A teraz to już nie wiem jak to liczyć, bo pod zdjęciem jest -Przeglądany 18 razy, a w kolumnie 'Odsłony', dla tematu kanału, liczba wynosi już ponad 50 :?: :shock: Pewnie i Ty tam zaglądałeś... :1

Poniżej:
Zapamiętałem położenie 'słupka', przy której stoi postać. Z kilku zdjęć jakie tam zrobiłem, to jedno jakoś przypasowało'. Ale patrząc na zestaw, jak to nie dawno określiłem, nie czuje się 'mocy'.
(Za kadrem z prawej strony są schodki, bo teraz to jest tam tylko 'kładka nad torami')


Załączniki:
R 1   B.JPG
R 1 B.JPG [ 121.84 KiB | Przeglądany 4005 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 21 kwie 2019, 06:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
'Stary widok', był dla mnie 'codziennością' przez cały okres podstawówki. Dużo miłych emocji we mnie nastąpiło, gdy po ponad 40-stu latach dane mi było zobaczyć to miejsce, (na fotografii), jeszcze raz.
Gdybym przykucnął, (robiąc nowe zdjęcie), to ujęcie wyszło by dużo lepiej. Ale nie było na to czasu. Za plecami nadjeżdżały następne samochody...
Wesołych Świąt. 8-)


Załączniki:
Bielany 1.JPG
Bielany 1.JPG [ 59.45 KiB | Przeglądany 3972 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 28 kwie 2019, 07:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Kiedyś pisałem, że mam we właściwym folderze dużo zdjęć, 'oczekujących' na zrobienie porównania. Jakieś dwa miesiące temu, na FB pojawił się temat "Przedwczoraj i dziś na fotografii" i tam, wręcz hurtowo, zaczęły się pojawiać 'porównania' podobne do tych które i ja porobiłem. Są wśród nich i dobrze zestawione i słabiej, ale to dobrze, że pojawiło się nowe miejsce dla porównań. Piszę o tym, bo pokazało się tam parę zestawów, w których 'stare widoki', u mnie jeszcze 'czekają'. I tu mam pewien 'problem'. Czy skoro ktoś mnie 'wyprzedził', to darować sobie zrobienie takiego zestawu 'po mojemu', czy go zrobić...
W poniższym przypadku, wybrałem 'inna drogę'. Eksperymentalnie zrobiłem zestaw "3 w 1".
Miejsce wiadome.
Jestem ciekawy, co o tym sądzicie. 8-)


Załączniki:
3 x 1 B.JPG
3 x 1 B.JPG [ 62.21 KiB | Przeglądany 3942 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 28 kwie 2019, 11:00 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
3 w 1 wygląda ciekawie, od razu wiadomo o jakie miejsce chodzi. A co do 'powielania' porównań to nie przejmuj się tym i rób swoje ;)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 28 kwie 2019, 15:58 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 kwie 2017, 20:42
Posty: 17
3w1 jest jak najbardziej czytelne i merytoryczne. Czasem z sytuacją zdjęcia na zdjęciu nawet nie wiedziałem gdzie dane miejsce się znajduje, 3w1 daje tę przejrzystość.

Natomiast co do konkretnie wstawionego zestawu: bardzo często znajduję się w tamtym miejscu, i nawet nie wiedziałem, że kiedyś tam było... no właśnie, co przedstawia owe zdjęcie? :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 3 maja 2019, 07:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Pamięć 'kilka lat do tyłu', mam już gorszą, ale chyba tu gdzieś na bunkrze, było pisane, co znajdowało się w tamtych starych budynkach. Ja nie pamiętam... :oops:

A dziś temat Starego Kanału. Składałem już zestawy z dawnymi widokami, na których kanał był czymś oczywistym, że aż wtedy wydawało się, że wiecznym.
Poniżej znane chyba wszystkim zdjęcie, z etapu zasypywania kanału i układania 'kolektora', składanego z betonowych kręgów...
Przez krótki czas, oprócz skakania po dachach czy drzewach, te kręgi, poustawiane w różnych pozycjach, głównie w rejonie obecnego Multikina, stanowiły fajny 'tor przeszkód'... Teraz, takie skakanie po różnych daszkach i przeszkodach, ma nawet swoją konkretną nazwę... zapomniałem jaką. :oops: Coś od 'park... 8-)


Załączniki:
S K F.JPG
S K F.JPG [ 77.53 KiB | Przeglądany 3896 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 maja 2019, 06:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Jaras w innym miejscu podzielił się uwagą:
jaras pisze:
Nie wiem czy widziałeś w tv, ale zdjęcia porównawcze teraz już są modne w całej Polsce.

^^^
Pewnie chodzi o propozycje w tv, do robienia porównań widoków z czasów PRLu, do współczesnych. Chcą by pokazywać zmiany, (te, co 'wyszły na dobre'), jakie nastąpiły dzięki wstąpieniu do unii. 15 lat to kawałek czasu...

Poniżej widok pasujący do tego ^^^ tematu. Stare zdjęcie krajana, nie jest aż 'takie stare', ale pokazuje widok, jaki tam był i u schyłku PRLu.
Zygmunta Augusta.


Załączniki:
Z A   K i B.JPG
Z A K i B.JPG [ 73.87 KiB | Przeglądany 3876 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 maja 2019, 06:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Ulica Grunwaldzka i... wszystko jasne. 8-)


Załączniki:
prawie trafione B.JPG
prawie trafione B.JPG [ 81.12 KiB | Przeglądany 3821 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 19 maja 2019, 06:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dzisiaj znów wycieczka na ul Zygmunta Augusta. Tym razem widok jest w przeciwna stronę. Starsze zdjęcie zapewne pamiętacie, było tu gdzieś na forum. Potem je wstawiłem do tematu ulicy, lekko je 'poszerzając w prawo'. Wtedy gmach dworca wyspowego wpasowałem bardziej na 'chybił trafił'. Teraz, gdy zrobiłem zdjęcie współczesne, mogłem ten błąd na starym widoku poprawić. :oops:
Do tej pory, nawet nie zwracałem uwagi na to, że stara jezdnia ulicy, została znacząco zwężona. Ogólnie mówiąc, zmiany są spore, choć minęło nie wiele lat.


Załączniki:
Z A setha  B.JPG
Z A setha B.JPG [ 81.97 KiB | Przeglądany 3790 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 maja 2019, 06:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Na Nakielską jeździłem cztery razy. (No i w końcu uznałem że już wystarczy. Coś tam przypasowałem). Małe widoki na starych zdjęciach są do robienia zestawów kłopotliwe. W tym przypadku była opcja tylko "3 w 1"
Starą fotkę złowiłem na fb. Na niej młody, nasz dawny forumowicz seth. (Chyba z kuzynem, jeśli dobrze pamiętam)
Lata 60-te XXw.


Załączniki:
młody seth.JPG
młody seth.JPG [ 65.58 KiB | Przeglądany 3741 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 cze 2019, 06:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Kolejna pocztówka pokazująca dawną ulicę Grunwaldzką.
(Znów musiałem 'skakać' między samochodami... :) )


Załączniki:
Grunwaldzka i drzewo.JPG
Grunwaldzka i drzewo.JPG [ 97.18 KiB | Przeglądany 3674 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 9 cze 2019, 06:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Tym razem, zestaw 'poziomy'. Stary Rynek został w końcu otwarty, po długim remoncie...
Ten widok jest skromny, ale pozwala dostrzec sporo różnic we wyglądzie budynku narożnego.


Załączniki:
w Mostową.JPG
w Mostową.JPG [ 67.44 KiB | Przeglądany 3633 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 983 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group