Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 06:10

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 5 lip 2009, 14:39 
Cytuje z Wrocławskiej Gazety Wyborczej

"Są w Polsce miasta, które potrafiły wykorzystać położenie nad rzeką?

S.J.: Tak naprawdę tylko Bydgoszcz, która znakomicie zagospodarowała Brdę i jej kanały. Bydgoszcz mało gada, dużo robi. Odbudowali przystanie, zabytkowe XIX-wieczne młyny i spichlerze; w jednym z nich jest prywatne muzeum techniki. Rozbudowano przystań wioślarską, a na zadbanych nabrzeżach pojawiły się knajpki.

W centrum miasta od maja do końca października kursuje Bydgoski Tramwaj Wodny; mieszkańcy pływają na zakupy zabytkowym m/s "Bydgoszcz" oraz "Słonecznikiem" o napędzie solarnym. Za granicą niedościgłymi wzorami są Amsterdam czy Petersburg, gdzie pływa prawie pół tysiąca statków turystycznych".
cały artykuł http://miasta.gazeta.pl/wroclaw/1,35751 ... ciana.html


Na górę
  
 
Post: niedziela, 5 lip 2009, 17:31 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Hmm, czyżby art. sponsorowany przez miłościwie nam panującego?
Nie, żebym popadał w jakiś czarnowidztwo, ale jestem daleki od euforii.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 lip 2009, 17:50 
szkoda że nie ma tych rzeczy w Bydgoszczy, które opiują w artykule:( Lub może ich nie widziałem.


Na górę
  
 
Post: niedziela, 5 lip 2009, 18:57 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
"W centrum miasta od maja do końca października kursuje Bydgoski Tramwaj Wodny;"
A i owszem, tylko dlaczego ostatni wczoraj odpływał o 17tej?????
Wczoraj oprowadziłam Wrocławiaków po Wyspie Młyńskiej i nabrzeżach. Mieli okazje zweryfikować artykuł z prawdą. We Wrocławiu jest jeśli dobrze pamiętam 150 mostów :) Wiec bardzo im nie zaimponowałam.
Moim zdaniem jest lepiej , nawet całkiem nieźle, ale kiedy uda nam się osiągnąć wygląd tych miejsc sprzed wojny. Mnie zachwycały kawiarenki te ze starych pocztówek, te nad Brdą miały niesamowity klimat. Ta rzeka ma ogromny potencjał, przy niej powinno tętnić życie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 lip 2009, 18:33 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
Lidka pisze:
A i owszem, tylko dlaczego ostatni wczoraj odpływał o 17tej?????

Dobre pytanie :) , latem mógłby pływać znacznie dłużej, do wieczora ("Solar" trochę krócej, potrzebuje przecież słońca ;) .
Lidka pisze:
Moim zdaniem jest lepiej , nawet całkiem nieźle, ale kiedy uda nam się osiągnąć wygląd tych miejsc sprzed wojny. Mnie zachwycały kawiarenki te ze starych pocztówek, te nad Brdą miały niesamowity klimat. Ta rzeka ma ogromny potencjał, przy niej powinno tętnić życie.

Zgadzam się w 100%.
Niemniej cieszy, że wrocławiacy stawiają na za przykład; chociaż, z drugiej strony, to wszystko co piszą o sobie, jest prawdą i u nas.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group