Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 14:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 21:56 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
Myślał tydzień i wymyślił :P

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 22:16 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Dostałem odpowiedź od mkz@um.bydgoszcz.pl o treści ;
proszę podać dane adresowe celem wysłania pisemnej odpowiedzi. :) :shock:

Bunkier.
Otrzymywałeś kiedyś odpowiedzi od mkz@um.bydgoszcz.pl w takiej formie ?
Nie prościej napisać odp. na pocztę lub wprost na Forum :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 22:22 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
AERO: tylko, że weż pod uwagę, że to TY napisałeś do nich pytanie. Nie stowarzyszenie, więc odpwoedź powinna przyjść do Ciebie (na Twój adres), a nie na forum (albo pocztę e-mail stowarzyszenia).

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 22:35 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Oczywiście.
Podałem swój adres mailowy i przedstawiłem się jako użytkownik TEGO Forum.
Mogą więc spokojnie wysłać odp. na moją e-pocztę lub na e-pocztę Forum, ale widocznie chcą znać adres domowy.
Jasne. :evil:
W dobie internetu , będę jeszcze stał w kolejce na poczcie za listem poleconym. :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 22:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 08:57
Posty: 442
Napisałeś do nich oficjalne zapytanie więc oni chcą wysłać do Ciebie oficjalną odpowiedź. Nie trzeba podawać swojego adresu zamieszkania, ale powinienieś podpisać się imieniem i nazwiskiem, by Twoje zapytanie nie było odbierane jako anonim - wtedy na pewno wyślą meilem swoje wytłumaczenie. Ja nigdy nie musiałem podawać adresu jeśli wysyłałem zapytanie emailem do jakiegoś urzędu lecz podpisywałem się.

I od razu ostrzegam - uzbrój się w cierpliwość, bo oficjalnie urząd ma 2 tygodnie czasu na wyjaśnienie (zdarza się że po miesiącu przysyłają odpowiedź)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 23:08 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Tak. Są mi znane Ich "ustawowe terminy" na odp. Czasami mam do czynienia z urzędami i instytucjami.
My natomiast, szaraczkowie , mamy wyznaczone "ścisłe terminy" ; stawienia się... uiszczenia...wyjaśnienia itp :twisted:
Przedstawiłem się i podpisałem nickiem. Jeśli im to nie odpowiada to być może zmuszeni zostaną do otwartej odpowiedzi na innych forach, a może łamach, i to bez łaski i stawiania warunków.

-- 8 mar 2011 --

Wyraźnie napisali; ...dane adresowe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: wtorek, 8 mar 2011, 23:51 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
AERO pisze:
Tak. Są mi znane Ich "ustawowe terminy" na odp. Czasami mam do czynienia z urzędami i instytucjami.
My natomiast, szaraczkowie , mamy wyznaczone "ścisłe terminy" ; stawienia się... uiszczenia...wyjaśnienia itp :twisted:
Przedstawiłem się i podpisałem nickiem. Jeśli im to nie odpowiada to być może zmuszeni zostaną do otwartej odpowiedzi na innych forach, a może łamach, i to bez łaski i stawiania warunków.

-- 8 mar 2011 --

Wyraźnie napisali; ...dane adresowe

Przedstawiłeś i imieniem i nazwiskiem czy tylko nickiem?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 00:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 11 lis 2009, 22:37
Posty: 406
AERO pisze:
Gdyby dopuszczono się takiego bezmyślnego i głupiego aktu wandalizmu np. w Toruniu , Krakowie czy innym mieście, poleciałyby urzędnicze łby.
We wszystkich ościennych miastach , takich jak Koronowo, Chełmno czy Chełmża ,tamtejsze władze przywiązują ogromna wagę do ratowania każdego zabytku.
Byłem i widziałem .
Bydgoszczy jest pod tym względem chyba na dnie.
Nie dość, że mamy ich tak mało , to jeszcze dewastuje się to co zostało.

Tak się składa, że w taki czy inny sposób bezpośrednio czy pośrednio udało mi się poznać logikę urzędnika małych miasteczek. I wcale nie mówię tu o Koronowie. AERO zejdź na ziemię. Przepraszam, że to mówię i budzę cie z pięknego snu. Popatrz i popytaj, a wyjdzie na to że twoje oburzenie to przejaw małostkowości. Nie takie są priorytety. I w małych i tych większych miasteczkach. Jeśli nie masz świadomości tego pora przejrzeć na oczy. Ale wiercąc władzy dziury w brzuchu z czasem można co nieco osiągnąć. Szczególnie jak wiesz co, komu i kiedy szepnąć albo nie szepnąć. I zdaje się że nie ma takiej siły która to kiedykolwiek zmieni.
Przypomina mi się kawał. Dwóch ministrów pojechało na inspekcję. Zaglądają tu i tam. Zajrzeli na uniwersytet. Rozmawiają ze studentami w jaki sposób im pomóc. Studenci na to, że stawka dzienna w stołówce to tylko 4,2 i że przydało by się ją podnieść. Więc podnieśli do 5 zł. Potem trafili do więzienia. Ta sama rozmowa, i to samo oczekiwanie, stawka żywieniowa 8 zł a przydałoby się lepsze jedzenie. Więc podwyższyli do 15 zł. W powrotnej drodze młodszy poseł pyta starszego dlaczego w więzieniu podwyższył stawkę prawie dwukrotnie pomimo że była wyższa niż u studentów a studentom tylko nieznacznie. Starszy odpowiedział pytaniem: - A czy ty kiedyś będziesz jeszcze studentem?

_________________
"Cudze wiedzieć rzeczy ciekawość jest, a swoje potrzeba"
Andrzej Maksymilian Fredro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 12:12 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Cytat;
....AERO zejdź na ziemię. Przepraszam, że to mówię i budzę cie z pięknego snu. Popatrz i popytaj, a wyjdzie na to że twoje oburzenie to przejaw małostkowości. Nie takie są priorytety. I w małych i tych większych miasteczkach. Jeśli nie masz świadomości tego pora przejrzeć na oczy."

andant.
Zatkało mnie.
Nie wiem co mam Tobie odpowiedzieć i czy warto jeszcze to komentować.
Wygląda na to, że moje oburzenie w sprawie BRAMY został przez Ciebie uznane jako objaw mojej małostkowości.
O.K.
Żyję już parę lat w Tym Kraju i dokładnie wiem jakie są priorytety. Środki masowego ogłupiania, nie pozwalają o tym zapomnieć.
Widocznie zbyt krótko jestem z Wami i w tych tematach, żeby odróżnić małostkowość od wandalizmu.
Generalnie uważam jednak, że logika urzędnicza ewoluuje na lepsze.
Wystarczy przejechać się do Chełmna czy Chełmży, żeby zrozumieć że idzie ku lepszemu w ramach skromnych oczywiście możliwości finansowych własnych i unijnych.
O Toruniu nie wspomnę.
Reasumując;
Twoje sposób postrzegania tych spraw , wg. mnie ma się nijak do obcowania na Tym Forum.
Trochę przypominasz mi rodzimego usera , który o dziwo , akurat w tym przypadku , całkowicie się "zresetował".
Mam prośbę.
Nie gniewaj się i nie budź mnie ze snu , bo on musi stać się kiedyś jawą. ;)
Lepiej będzie jak zamilczę już w tym temacie. ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 18:39 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
AERO pisze:
Muszę przyznać, że zaczynam się zastanawiać nad sensem swojej aktywności na Forum.
Gdzieś w duchu, naiwnie myślałem, że może w jakimś nikłym stopniu, przyczynię się do ratowania tych mniej znanych i już zapomnianych, bydgoskich zabytków. :|
Są inne bydgoskie fora, gdzie w zasadzie tylko wspomina się i dokumentuje archiwalnymi zdjęciami Starą Bydgoszcz.
Nasze Forum w.g. mnie jest bardziej "odkrywcze" i "wychodzące w teren".
Tylko co z tego wynika :?:
Ktoś powie a n.p. D.A.G. ?
Tak , ale z tego co przeczytałem, wynika, że wymagało to sporo r e a l n e g o trudu i determinacji wielu osób ze Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER" i nie tylko. Sama strona internetowa Forum, chyba mało pomogła a przez tych co powinni ją analizować "zawodowo", z racji pełnionych obowiązków, jest traktowana w stylu "piszta sobie co chceta".


Aero, samo pisanie na forum, że coś Ci się nie podoba, nie wystarczy. Jak sam zauważyłeś, aby coś osiągnąć należy włożyć w to o wiele więcej wysiłku. Nie sądzę, żeby ktoś miał w obowiązkach zawodowych przeglądanie każdego takiego forum, kórych jest teraz mnóstwo i przejmowania się każdym postem.
Jeśli chcesz zwrócić na coś uwagę musisz bezpośrednio uderzyć do odpowiednich instytucji. Przykro mi, że w pewien sposób również muszę sprowadzić Cię na ziemię, pisząc, że niestety nie jest tak, że ktoś przeczyta w pracy Twoją wypowiedź i natychmiast naprawi to co Ci się nie podoba :(

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 21:37 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Odpisuję, bo czuję się "wywołany do tablicy".
Misia napisała:

... "Nie jest tak, że ktoś przeczyta w pracy Twoją wypowiedź i natychmiast naprawi to co Ci się nie podoba :(..."

Problem w tym , że tu już nic nie da się naprawić (!!!) , Czy mi się to podoba czy nie !
Jak sobie wyobrażasz podjęcie działań w sprawie której już nie ma ?

To miał być i jest mój PROTEST przeciwko temu co się stało i przeciwko temu co jeszcze może się stać w przyszłości w naszym mieście.
To taki sam lub podobny PROTEST jak ten w sprawie D.A.G. tylko innego kalibru.
Jeśli ktoś uważa ,że to małostkowość lub że nic się nie stało , jego sprawa.
Dzięki innemu userowi , sprawa ruszyła dalej.
Są ludzie z poza forum, którzy bardziej się tym przejmują niż ci co powinni...
W tej sprawie można już tylko wyciągnąć wnioski lub.... konsekwencje.

Wszelkie znaki na niebie wskazują , że Forum jest "czytane". :shock:

Nie musicie sprowadzać mnie na ziemię, bo za bardzo tego nie pragnę. Tam w górze wszystko jest dużo prostsze a i perspektywy większe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 22:00 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 11 lis 2009, 22:37
Posty: 406
AERO, źle mnie zrozumiałeś. Ja osobiście nie uważam, że to przejaw małostkowości. Nie po to chodzę po tym forum i przeznaczam swój wolny czas inwencję i inicjatywę. Uczestniczę w imprezach i sam organizuję imprezy.
Wyrażam tylko prawdopodobną szczerą odpowiedź urzędnika niskiego czy średniego szczebla, dla którego priorytetem jest by się go szef nie czepiał i by przetrzymać następną kadencję. Nie licz że będzie bił się w piersi. Nawet jeśli to on osobiście zawinił. Mało który będzie chciał się wychylić, bo przypadkiem może komuś wsadzić w rękę oręż który zetnie mu głowę. C'est la vie.
I tylko to miałem na myśli...

_________________
"Cudze wiedzieć rzeczy ciekawość jest, a swoje potrzeba"
Andrzej Maksymilian Fredro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 22:13 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
AERO pisze:
Problem w tym , że tu już nic nie da się naprawić (!!!) , Czy mi się to podoba czy nie !
Jak sobie wyobrażasz podjęcie działań w sprawie której już nie ma ?



Sprawa jest, bo chyba nie chodzi Ci tylko o jedną zniszczoną bramę, ale też o ocalenie pozostałych...

Działaj Aero, może coś Ci się uda :)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: środa, 9 mar 2011, 23:54 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Jasne !
AERO do boju.

..." Sprawa jest, bo chyba nie chodzi Ci "......

Mi ???

A Wam Nie :?:

Szybko się uczę i słówkiem nie wspomnę jak nie daj Boże "padnie" druga brama.
Nie warto.
Lepiej i wygodniej jest tak, jak na innych bydgoskich forach; Oglądać stare fotki i żałować, że już "tego" czy "tamtego" nie ma.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: czwartek, 10 mar 2011, 10:09 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 08:57
Posty: 442
Z tego co się stało, a także z poniższego artykułu wynika, że miejski konserwator zabytków w Bydgoszczy nie jest do końca zorientowany co dzieje się z zabytkami w mieście i nie jest to wyłącznie jego wina.

Cytuj:
"Pomorska" apeluje: ocalmy resztki naszego dziedzictwa!

- Jestem wstrząśnięty. Doszło do tego, że musimy bronić obiekty przed ich właścicielami - tak na wiadomość o usunięciu drewnianego bruku zareagował Sławomir Marcysiak, miejski konserwator zabytków w Bydgoszczy. Apelujemy: znajdujmy zagrożone pamiątki dawnych lat.

Kamienica przy ul. Jagiellońskiej 12. Wjazd na podwórze zamyka piękna, kuta krata z roślinnymi ornamentami. W oczy rzuca się też odnowiona sień. Miło popatrzeć, jak z "kopciuszka” stała się "księżniczką”. Tylko gdzie podział się zabytkowy bruk i szyny?

Odpowiedzi nie zna bydgoski konserwator, który o zniknięciu historycznej kostki dowiedział się od nas. Pytania tego nie mogliśmy też zadać przedstawicielowi firmy "Gall”, która administruje domem - proponowano nam spotkanie następnego dnia, potem obiecano, że właściciel zadzwoni.

Telefonu nie było.

O unikatowym bruku pisaliśmy przed czterema laty. Nie przypuszczaliśmy, że znajdzie się ktoś, kto uzna, że można kawałek historii miasta wyrzucić na śmietnik.

Niestety, tak się właśnie stało. - Sprawdzaliśmy. Nie ma żadnych śladów uzgodnień dotyczących remontu sieni. Zrobimy wszystko, aby sień kamienicy wróciła do pierwotnego wyglądu - zapewnia Marcysiak.

Jak się dowiedzieliśmy, w Biurze Miejskiego Konserwatora Zabytków już od kilku lat leżą projekty remontu elewacji tej kamienicy.

- Jest naprawdę piękna - zachwyca się miejski konserwator. Uwagę zwracają roślinne ornamenty w wykuszu i cztery maszkarony.

W okresie międzywojennym w podwórzu hurtownię win miał Reinhold Schmidt. Aby konie, które ciągnęły wozy załadowane beczkami nie ślizgały się, założone zostały specjalne szyny i położona drewniana kostka.

Taką sień doskonale pamięta Jerzy Makowski. - Urodziłem się w tym domu w 1934 roku - mówi. - Były tam również freski. Zamalowano je jeszcze w latach peerelu.

Bydgoszcz nie ma szczęścia do zabytków. W 2010 r. zniknął pałacyk przy Grunwaldzkiej.

- W innych miastach również zdarzają się takie rzeczy. W Łodzi, w ciągu jednej nocy, też rozebrano pałacyk. Bierze się to chyba z braku świadomości właścicieli - przypuszcza Marcysiak.



źródło: http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /223391319

Jeszcze mały apel z tejże gazety.

Cytuj:
Ocalmy resztki naszego dziedzictwa!
Jeśli Państwo znają przypadki dewastacji zabytkowych obiektów lub tylko ciekawych detali - np. witraży czy elementów wystroju klatek schodowych proszę o telefon, list lub mail. Czekam na sygnały: Hanka Sowińska, tel. 52 326 31 33 hanna.sowinska@pomorska.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: czwartek, 10 mar 2011, 11:17 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Moim zdaniem jest to głównie jednak Jego wina ,bo analogicznie; za bałagan na Kolei, i nieudolność prezesów sp. przewozowych, odpowiadał Minister Infrastruktury.
I to jest normalne i prawidłowe.
Był prosty sposób na zabezpieczenie tego zabytkowego bruku , tylko wymagało to wybiegającej do przodu, inwencji lokalnych urzędników , a za nich odpowiada Pan KONSERWATOR.
Wystarczyło poinformować i pouczyć p i s e m n i e ( nakazać zamontować tabliczkę info.) właściciela budynku i innych takowych właścicieli , że w obrębie jego\ich posesji znajduje się obiekt zabytkowy i...... nie byłoby tłumaczenia, że nie miał o tym zielonego pojęcia. Egzekwowanie i rozliczanie tych warunków , to osobny rozdział.
Stosuje się taką procedurę do innych zabytkowych i jednocześnie zasiedlonych budynków..
Dobrym porównaniem i przykładem jest tu ochrona drzew, rosnących na prywatnych posesjach.
Dobrze, że w tym temacie istnieje już świadomość, szkoda tylko, że wymuszona groźbą kary.

Tak, tak.
Wiem, że to wymaga od urzędnika :
- dobrej woli
- wstania z za biurka
- większej il. etatów
- czasu
- odrobinę inicjatywy własnej
- no i oczywiście o g r o m n y c h nakładów finansowych :mrgreen:


" DAJCIE MI WŁADZĘ..... TO WAS URZĄDZĘ " :twisted: :mrgreen: :) ;)

Dzięki night prowler z info.
Napiszę i do Tej Pani.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: piątek, 11 mar 2011, 09:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 08:57
Posty: 442
Podejrzewam, że decyzja o wyburzeniu będzie argumentowana brakiem wpisu bramy do rejestru zabytków województwa kujawsko-pomorskiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: piątek, 11 mar 2011, 10:55 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Prawdopodobnie istniejąca jeszcze brama , jest w rejestrze zabytków. Wpisał ją poprzedni lub "pra" poprzedni konserwator zabytków, bo inaczej poległaby już przy budowie węzła komunikacyjnego przy hali "Łuczniczka".
Zburzona brama była moim zdaniem " ciekawsza" i myślę, że jest \ była :twisted: również ujęta w rejestrze.
Zapomina się również o zabytkowym budynku, stojącym 20m. za Bramą Wschodnią w kier. Brdy :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: piątek, 11 mar 2011, 12:09 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 08:57
Posty: 442
Widocznie któryś z konserwatorów musiał bramę z listy usunąć gdyż w rejestrze na dzień 31.12.2010 nie figuruje.

Rejestr zabytków województwa kujawsko-pomorskiego: http://www.kobidz.pl/idm,580,zabytki-nieruchome.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: SKANDAL !!!
Post: piątek, 11 mar 2011, 19:10 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
według moich informacji, które otrzymałem:
1. wyburzona brama nie jest w rejestrze zabytków
2. brama, która jeszcze istnieje też nie jest w (żadnym) rejestrze zabytków

Dziennikarz serwisu Portalbydgoski.pl w poniedziałek otrzyma przed południem oficjalny komunikat (tekst) w sprawie bram (y). Są jeszcze sprawdzane pewne informację w archiwach i stąd ta zwłoka do poniedziałku. Niestety drugą bramę czeka podobny los co pierwszą ale może znajdzie się jakiś powód (poniedziałek) dla którego mogłyby być "ocalona".
Musimy uzbroić się w cierpliwość i zobaczyć co dowiemy się w poniedziałek. Wtedy zależnie od informacji, można by zastanowić się nad jakąś akcją typu "list otwarty". J

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 77 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group