Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 21:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 10:35 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Mam pytanie.
Czy znany jest fakt\przypadek, gdzie lokalny konserwator zabytków, dzięki temu Forum , kiedykolwiek wszczął jakieś postępowanie w celu ochrony danego , zabytkowego obiektu (poza D.A.G ) ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 20:22 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
może podobne przypadki były
możemy o tym poprostu nie wiedzieć
kto wie, kto czyta forum BUNKRA :twisted:
wróg nasłuchuje ;)

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 20:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Urzędnik jest wysłannikiem polityków i nie wychyli się poza ich niemoc. A ta wynika z choroby demokracji w naszych warunkach historycznych, której nikt nie umie jak dotąd wyleczyć. Od wyborów do wyborów trzeba uważać by się nie narazić niezbyt (statystycznie) wnikliwym wyborcom.
A świat, który dawno wyrósł z trzymania się stołków za wszelką cenę, idzie naprzód o dwa kroki, gdy my próbujemy nieśmiało zrobic jeden. Ponadto zwykle urzędnik jest człowiekiem chodzącym twardo po ziemi, znającym realia ekonomiczne swiata petentów, znalezienia się w którym uważa za strącenie do piekieł.
To takie dygresje natury ogólnej. Niekoniecznie mają związek z tematem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 22:01 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 21:34
Posty: 491
Aero, zadaj to pytanie mejlem do delegatury SOZ na Jezuickiej, urzędnicy wbrew pozorom nie gryzą. Obawiam się jednak, że trochę przeceniasz oddziaływanie Forum.
Jako urzędnik, zapewne ogarnięty niemocą jak raczył zauważyć Hrab, mogę poinformować o przyznaniu przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dodatkowej dość znacznej puli środków na remonty grobów wojennych w naszym regionie. Od zniszczenia i zapomnienia zostaną uratowane mogiły Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Samoklęskach Dużych, będzie kontynuowany remont wraz z postawieniem tablicy informacyjnej na kwaterze żołnierzy WP na Kcyńskiej, zostanie trwale urządzona mogiła grudziądzkiego ułana poległego w 1939 pod Gródkiem, zostanie wyremontowany zniszczony cmentarz żołnierzy radzieckich w Piotrkowie Kujawskim. Ogółem środki pójdą na 14 obiektów.
Pieniądze pozyskalśmy jako urząd dzięki inicjatywie własnej, współpracy z gminami, Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego itp. Plus oczywiście wkład własny, bo np. obecny wygląd tryszczyńskiego cmentarza ofiar to mój osobisty projekt, podobnie jak mogiła naszych żołnierzy w Koronowie, która będzie remontowana w bieżącym roku.

Jako urzędnik mogę odbić piłeczkę, że nie mam z kim współpracować. Najlepiej poujeżdżać po urzędnikach i na tym się kończy. Z prasy dowiaduję się, że ktoś wie o zapomnianej o mogile żołnierskiej, ale oczywiście lepiej ze swoim niusem lecieć do dziennikarzy niż zagooglać w poszukiwaniu odpowiedniego urzędu, który nawet czasem coś zrobi. W innym wątku rzuciłem pomysł objęcia przez Stowarzyszenie patronatem miejsca pamięci. I co ? I cisza. A jest się czym wykazać, bo w regionie mamy ok. 1000 miejsc pamięci innych niż groby wojenne.
Bogu dziękuję za Roberta Grochowskiego, z którym mam zaszczyt współpracować, bo dzięki niemu jeszcze wierzę w istnienie ludzi, którzy robią coś dla idei, w dodatku robią tak, że efekt budzi powszechne uznanie ludzi " z branży".

_________________
Situation Normal All F....... Up


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 22:55 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Dokładnie w temacie mieści się przypomniany, bodaj przez Setha, w wątku Krwawej Niedzieli temat rozstrzeliwań i pochówków na trawikach koszar przy Gdaśkiej. Nie dokonano podobno ekshumacji rozstrzelanych, ani nie upamiętniono ich żadną tablicą. Żaden urzędnik tego nie przeczytał, ani nie przeczytał wspomnień więźniów, w których są opisane te procedery i warunki postępowania z więźniami (mogę udostępnić). Urzędnicy powinni być aktywni w sposób formalny i jawny, jak muzeum PMW, będące też instytucją budżetową. Cisza po ich stronie potwierdza moją tezę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 23:23 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
WDW pisze:
W innym wątku rzuciłem pomysł objęcia przez Stowarzyszenie patronatem miejsca pamięci. I co ? I cisza. A jest się czym wykazać, bo w regionie mamy ok. 1000 miejsc pamięci innych niż groby wojenne.

Spokojnie, pamiętamy o tym i jesteśmy chętni do współpracy ale nic na szybko. Na najbliższym spotkaniu omówimy ten temat (w sensie naszych możliwości opieki nad takim obiektem) i na pewno się odezwiemy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 23:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
AERO pisze:
Mam pytanie.
Czy znany jest fakt\przypadek, gdzie lokalny konserwator zabytków, dzięki temu Forum , kiedykolwiek wszczął jakieś postępowanie w celu ochrony danego , zabytkowego obiektu (poza D.A.G ) ???

Polecam ten wątek: viewtopic.php?f=9&t=241

Co do D.A.G. to wiele zostało bezpowrotnie zniszczone. Mimo pism ze strony Stowarzyszenia i zapewnień urzedników, ekipy budowlańców zrobiły swoje. Banda złodziei. Wkrótce relacja foto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: piątek, 11 lut 2011, 23:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Właśnie zauważyłem, że miejski konserwator jest ujęty w komiksie zdjęciowym w weekendowym snobistycznym dodatku do Expressu - VIP. Jest więc "na topie".
Niestety tylko w kontekście dziur w drogach - żartobliwa propozycja ujęcia ich w rejestrze zabytków.
Szkoda, że to wszystko tylko tak "dla jaj".
Poczytałbym o czymś poważnym z zaciekawieniem. Nawet o dziurach. Na przykład o stylowej nawierzchni na Cieszkowskiego !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: sobota, 12 lut 2011, 11:10 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
WDW napisał;
..."Obawiam się jednak, że trochę przeceniasz oddziaływanie Forum."

Właśnie dlatego, że nie przeceniam , pytam czy znany był taki fakt ?!
Chciałem dowiedzieć się , czy któreś z naszych "odkryć" lub wskazań zyskało na znaczeniu i faktycznie zostało zakwalifikowane jako zabytek w oczach konserwatorskich władz ( nie mylić z konserwatywnymi ;) ) i przez to samo zostało URATOWANE.
Podejrzewam, że NIE !
Z punktu widzenia władz miasta ,każdy dodatkowy zabytek, to dodatkowe obciążenie miejskiego budżetu.

Wspominasz o grobach wojennych, ale te znane były już wcześniej.
Zadając to pytanie , miałem na myśli losy wielu innych, wskazanych na tym Forum zabytków takich jak np. suwnica bramowa przy dawnym ZNTK na ul. Z. Augusta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: poniedziałek, 14 lut 2011, 10:29 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 21:34
Posty: 491
Hrab - po pierwsze na forum występuję półprywatnie, bo nie mam upoważnienia moich przełożonych do występowania na forum w ich imieniu. Zresztą biorąc pod uwagę charakter mojej instytucji, byłoby niemożliwością takie posiadać. Poza tym, moje poglądy mogą różnić się od ich poglądów. Zawsze natomiast zapraszam do korespondencji na na priv.

Co do nieekshumowanych mogił na Gdańskiej, to napiszę tak: zajmuję się grobownictwem od jesieni 2006 i nie przypominam sobie pisma informującego o obecności mogił na wspomnianym przez Ciebie terenie. To, że ktoś słyszał, wie, gdzieś przeczytał, to jedno. Urzędy działają w sposób formalny i starczy napisać do takiego Urzędu parę słów.

_________________
Situation Normal All F....... Up


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: poniedziałek, 14 lut 2011, 11:43 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Hmmm....
Zastanawiam się, czy jest gdzieś taki kraj, gdzie urzędnicy i władze są wdzięczne entuzjastom za to, że ujawniają na ich terenie obiekty zabytkowe i inne znaleziska, ratując je tym samym przed zniszczeniem i zapomnieniem ???
Czy jest gdzieś taki kraj w którym odpowiedni urzędnicy w swoich zakresach czynności mają np. obowiązek śledzenia takich stron jak ta i odpowiedniego reagowania ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: poniedziałek, 14 lut 2011, 13:17 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 21:34
Posty: 491
Aero, nie rób sobie jaj, śledzenie forów w obowiązkach służbowych? Chyba dla funkcjonariuszy ABW albo czegoś w tym rodzaju :) W zwykłym urzędzie można z tego mieć wyłącznie nieprzyjemności :roll:
Poza tym niestety fora internetowe miewają różny poziom i rozpoczynanie ścieżki służbowej na podstawie wpisu jakiegoś anonimowego usera, który coś gdzieś przeczytał, albo usłyszał nie jest najlepszym pomysłem.
Tutejsze Forum na szczęście trzyma wysoki poziom :)

_________________
Situation Normal All F....... Up


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: poniedziałek, 14 lut 2011, 13:40 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Ewing pisze:
WDW pisze:
W innym wątku rzuciłem pomysł objęcia przez Stowarzyszenie patronatem miejsca pamięci. I co ? I cisza. A jest się czym wykazać, bo w regionie mamy ok. 1000 miejsc pamięci innych niż groby wojenne.

Spokojnie, pamiętamy o tym i jesteśmy chętni do współpracy ale nic na szybko. Na najbliższym spotkaniu omówimy ten temat (w sensie naszych możliwości opieki nad takim obiektem) i na pewno się odezwiemy :)

Nie chcemy nic robić na wariata, podjąć sie czegoś a potem zaniedbać jest łatwo. My tez jesteśmy ludźmi i mamy swoje życie, obowiązki i oczywiście prace, która najczęściej w żaden sposób nie wiąże się z naszymi pasjami. Proszę nam nie zarzucać opieszałości. Łatwo się wypowiadać i oceniać, nie zawsze sprawiedliwie i Ty WDW powinieneś wiedzieć o tym najlepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pytanie
Post: wtorek, 15 lut 2011, 00:39 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
WDW.
To moje ostatnie, w zasadzie retoryczne pytanie, bynajmniej nie było jakoś szczególnie kierowane do Ciebie. No ale skoro już się pofatygowałeś ...

Podobało mi się zdanie w jednym z postów Hraba:

...."Urzędnicy powinni być aktywni w sposób formalny i jawny, jak muzeum PMW, będące też instytucją budżetową".

W jednym ze swoich postów kierowanych do mnie, powiedziałeś, że mało wiem o pracy urzędniczej. Być może.
Od 1990-1994 Pracowałem jako urzędnik w Zarządzie Dróg Miejskich i Powiatowych przy U.W.
W czasach kiedy internet dopiero raczkował, do rozlicznych moich obowiązków, należało również....... przeglądanie codziennej, lokalnej prasy. :shock:
Tak !!! :shock:
Wchodził petent a ja czytałem rano gazetę !!! :o
Dlaczego ???
Bo w tzw. "wolnych chwilach" musiałem wyszukiwać artykuły prasowe dot. stanu nawierzchni dróg i odpowiadać na nie, różnym pismakom i skarżącym się na stan jezdni, innym czytelnikom.
Zanim jednak odpisałem, jechałem to sprawdzić, zabezpieczyć i możliwie szybko skierować tam ekipy remontowe.
Potem odbiór robót , rozliczenie i raport.
W mojej pracy, dużą rolę odgrywały tzw. patrole drogowe, które miały na celu wczesne eliminowanie zagrożeń drogowych.
To tylko ułamek tej pracy, bo była również czysto urzędnicza, ta z za biurka.

WDW.
Ja tak pracowałem już w tamtych latach i w Tym Kraju ! Można powiedzieć, że do moich obowiązków należało śledzenie mediów a dzisiaj pewnie by to były również fora !
I to bez jaj !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group