Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 19 kwie 2024, 14:47

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WLS40
Post: piątek, 15 lut 2013, 19:19 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5908
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Lokomotywka stoi sobie w Toruniu przy trasie na Olsztyn.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zajrzałem również pod "maskę" :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: sobota, 16 lut 2013, 15:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
[quote="Ewing"]Lokomotywka stoi sobie w Toruniu przy trasie na Olsztyn.

...na jaki rozstaw szyn? Czyja to własność?
Pytania są o tyle istotne, że LPKiW mógłby odkupić lokomotywkę, celem przywrócenia linii w Myślęcinku.
Trzeba odpowiednio zadziałać i zapukać do kilku ważnych drzwi.

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: sobota, 16 lut 2013, 21:25 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5908
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
TheTerminaThor pisze:
...na jaki rozstaw szyn? Czyja to własność?

O ile się nie mylę 600 mm, a właścicielem jest zapewne firma widoczna na pierwszej fotce, przed której budynkiem ona stoi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 00:32 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
TheTerminaThor napisał ;

Cytat ... "Pytania są o tyle istotne, że LPKiW mógłby odkupić lokomotywkę, celem przywrócenia linii w Myślęcinku"...


..a czy w ogóle chce :?:

Ten artykuł wszystko wyjaśnia :
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... aniem.html


Tak naprawdę , "nikt" w naszym mieście jej nie chce i nie potrzebuje !!!
Była kulą u nogi i prawdopodobnie dlatego spłonęła , podobnie z resztą
jak inne inicjatywy reaktywacji lata temu B.K.D. nawet tych z kapitałem zagranicznym.

Panu Drzewieckiemu z Mochla za Jego inicjatywę, tak długo dokuczano , aż się poddał !

Wylewano morze łez nad stratą B.K.D. , wylewa się łzy nad losem parkowej kolejki, przy jednoczesnym wtórze brzęku rozkręcanych resztek torów.

Pamiętamy wszyscy FUNDACJĘ ŻELAZNE DROGI
Co zrobili w sprawie restauracji w Smukale ?
Co zrobili w sprawie parowozowni ?

Totalnie NIC !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 11:56 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
dla kolejki w Myślęcinku nie ma już ratunku :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 12:07 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
AERO pisze:
TheTerminaThor napisał ;

Cytat ... "Pytania są o tyle istotne, że LPKiW mógłby odkupić lokomotywkę, celem przywrócenia linii w Myślęcinku"...


..a czy w ogóle chce :?:

Ten artykuł wszystko wyjaśnia :
http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... aniem.html


Tak naprawdę , "nikt" w naszym mieście jej nie chce i nie potrzebuje !!!
Była kulą u nogi i prawdopodobnie dlatego spłonęła , podobnie z resztą
jak inne inicjatywy reaktywacji lata temu B.K.D. nawet tych z kapitałem zagranicznym.

Panu Drzewieckiemu z Mochla za Jego inicjatywę, tak długo dokuczano , aż się poddał !

Wylewano morze łez nad stratą B.K.D. , wylewa się łzy nad losem parkowej kolejki, przy jednoczesnym wtórze brzęku rozkręcanych resztek torów.

Pamiętamy wszyscy FUNDACJĘ ŻELAZNE DROGI
Co zrobili w sprawie restauracji w Smukale ?
Co zrobili w sprawie parowozowni ?

Totalnie NIC !




...czyli "głową muru nie przebijesz"...

"Była kulą u nogi i prawdopodobnie dlatego spłonęła" - sprawa jest wobec tego wybitnie "prokuratorska" - powinno się konkretnie odpowiedzieć na pytanie: kto najbardziej skorzystał z tego pożaru?

Chora jest struktura własności tego, co pozostało, jak i poczynania udziałowców spółki.
Moim skromnym zdaniem od jakiegoś czasu działają wybitnie na jej niekorzyść, więc jest to kolejna sprawa dla prokuratora.

"Sama odbudowa ciuchci to koszt rzędu 200-300 tys. zł (...) Ponadto postawienie szopy na wagony i lokomotywę wiąże się z opłatami amortyzacyjnymi. Te mogą wynieść nawet do półtora miliona rocznie" - skąd te chore wyliczenia???

Po tym, co przeczytałem w zlinkowanym przez Ciebie artykule doszedłem do jednego wniosku: kolejka MUSIAŁA sie spalić, bo tak było finansowo korzystniej dla KOGOŚ. Kolejka zostanie złomowana, gdyż KTOŚ na tym MUSI zarobić niemałe pieniądze...

Kolejny kwiatek z innego artykułu (http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... aniem.html):
"Nie ma także co liczyć na pomoc z Urzędu Miasta. Władze Bydgoszczy umywają ręce i tłumaczą swój brak aktywności w odbudowie kolejki mglistymi inwestycjami. - Zdajemy sobie sprawę, że kolejka była ważna dla części mieszkańców, ale w budżecie nie ma środków na ten cel - przekonuje Piotr Kurek, rzecznik prasowy prezydenta. - Tym bardziej że przymierzamy się do położenia w tym miejscu torów tramwajowych. Publicznych pieniędzy nie można wydawać na doraźny cel, nawet wzniosły, gdy w perspektywie planowana jest inwestycja w tym samym miejscu."

- czyli tramwaj - Fordon bis: powołać spółkę miejską ds. budowy torów tramwajowych, utrzymywać ją przez kilka lat z budżetu miasta (jej administracja pochłonie w miedzyczasie połowę kosztów planowanej inwestycji, nie budując przy tym nawet pół metra torowiska), czyli dać zarabiać swoim przydupasom - zaś później rozwiązać, stwierdzając, iż inwestycji miasto nie udźwignie i jest ona dla miasta nieopłacalna...

...i jeszcze jeden kwiatek z tego artykułu:
"Na otarcie łez, już w przyszłym tygodniu po myślęcińskich alejkach kursować będzie ciuchcia na kółkach. Leśny Park zapłacił za nią 300 tys. zł."

"Publicznych pieniędzy nie można wydawać na doraźny cel, nawet wzniosły" - JEDNAK, K...A, MOŻNA??? ...przepraszam, uniosłem się...

- wykupienie całej infrastruktury, wraz ze spalonymi wrakami kosztawałoby około 100tys. złotych - za tyle mniej więcej zostanie to sprzedane i pozwoli na spłatę długów głównego udziałowca... Potem można byłoby podpisać umową dzierżawy (za zasadzie proporcjonalnego podziału przyszłego dochodu, w stosunku do wkładu finansowego) z zainteresowanymi pasjonatami tematu.

Nie jestem, bynajmniej, zwolennikiem teorii spiskowych, ale cała ta sprawa potężnie śmierdzi niemałą kaską dla "swoich"...

W kwestii Fundacji Żelazne Drogi:
Miałem okazję poznać Krzyśka osobiście, w zeszłym roku, kiedy organizował wycieczkę szlakiem wąskotorówki (Kozielec - Nakło), zakończonej zwiedzaniem lokomotywowni wąskotorowej i przejażdżką kolejką, dla dzieciaków ze Stowarzyszenia "ASPI".
Fundacja bije głową w mur - zawsze znajdują się ważniejsze "interesy publiczne", niż jakieś fanaberie maniaków.

Restauracja Leśna - do dnia dzisiejszego nieuregulowana jest sytuacja prawna budynku ... i nie wiadomo kiedy się wyjaśni - więc będzie nadal niszczał, aż sam z siebie się rozpadnie i wówczas problem sam się rozwiąże.

Parowozownia - PESA palcem nie kiwnie - do niczego się Zaboklickiego nie zmusi, a będzie on jeszcze szantażował miasto wizją przeniesienia produkcji na Ukrainę (szkoda, że nie do Bangladeszu, gdyż już nawet Chińczycy zarabiają w podobnych firmach znacznie więcej od przeciętnego pracownika PESA)... Jeszcze z 10-15 lat i nie będzie problemu parowozowni - budynek sam się rozleci, podobnie jak Leśna...

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 13:57 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2011, 18:50
Posty: 246
Rzeczona lokomotywka jest w miarę kompletna (jak na lokalne warunki) ale pomysł reaktywowania MKP wydaje się mi beznadziejny - o ile to co wiem jest choć w części prawdą, to szanse są rzędu promila :(

Kilkuletnia współpraca z TWKP zweryfikowała mój początkowy entuzjazm - zupełnie czym innym jest robić plany (choćby jak najbardziej realne do wykonania) a czym innym działać w rzeczywistości, znaleźć sensownych ludzi do współpracy (tu wielke ukłony w stronę "BUNKRA" -z Wami to można wiele), zrobić co trzeba w torach i przy taborze, jeździć codzienne plany zgodnie z rozkładem...i jeszcze ogarnąć to wszystko od strony formalnej...o kasie nawet nie wspomnę. Ale chcę zasygnalizować temat współpracy na płaszczyźnie zarządca infrastruktury/operator kolejki a właściciel . To bardzo ważne ! I wiem co piszę. Bez właściwiej atmosfery porozumienia nie ŻADNYCH szans.
W Myślęcinku nie ma woli reaktywacji ze strony właścicieli i to zamyka temat. Bo moim zdaniem linia tramwajowa (bardzo potencjalna zresztą i za X lat) wcale nie musi przeszkadzać kolejce - miejsca przy Szosie Gdańskiej wystarczyłoby dla wszystkich :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 14:59 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
....się ubawiłem :)

..." zorganizowali wycieczkę " ... :mrgreen:

Pogratulować !

To wszystko ?

Założyciele Fundacja Żelazne Drogi powinni mieć rozeznanie i zdawać sobie sprawę z lokalnych uwarunkowań i z ogromnych trudności , zamiast ogłaszać bliskie już uratowanie rzeczonych obiektów !

Wystawili się na publiczne pośmiewisko !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 15:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
AERO pisze:
....się ubawiłem :)

..." zorganizowali wycieczkę " ... :mrgreen:

Pogratulować !

To wszystko ?

Założyciele Fundacja Żelazne Drogi powinni mieć rozeznanie i zdawać sobie sprawę z lokalnych uwarunkowań i z ogromnych trudności , zamiast ogłaszać bliskie już uratowanie rzeczonych obiektów !

Wystawili się na publiczne pośmiewisko !



...z tego co kojarzę, to ostatnie posty Fundacji są sprzed minimum dwóch czy trzech lat - być może byli wówczas pełni ideałów i zapału - tego nie wiem.

Wiem natomiast, że każdą, nawet najbardziej światłą inicjatywę można szybciutko "sprowadzić na ziemię" - sam byłem pełen ideałów, kiedy lat temu 14, zacząłem mieszkać w Bydgoszczy, jednak wszelakie lokalne "układziki i geszefciki" są ponad wszelkie ideały.

Będzie tak zawsze, kiedy miastem rządzić będą politycy, a nie gospodarze - zaś mieszkańcy będą głównie głosować nie "za", ale "przeciw"... Nie pomoże zmiana opcji politycznej przy wladzy - na poziomie lokalnym to kolesie powiązani prywatnymi interesikami...

W tym mieście celowo doprowadza się do ruiny, nierzadko zabytkowe obiekty, aby ktoś mógł potem wykupić sam teren za nędzne grosze. Przykład? Dawny szpital zakaźny przy Fordońskiej - już mógłby być w prywatnych rękach i być remontowany, gdyby nie ZAPOROWA cena obiektu, która spadnie dopiero za kilka, kiedy nie będzie już czego rewitalizować. Ba! Wiem nawet kto czeka, żeby po ciuchutku ten teren wykupić!

Nie chodzi mi tutaj o kontestecję rzeczywistości, czy teorie spiskowe - takie są realia - może za dwa, trzy pokolenia coś się dopiero zmieni...

Jeśli chodzi o wycieczkę zorganizowaną przez Fundację - byłem z synkiem, który cierpi na Zespół Aspergera - wiem jedno - nikt wcześniej nie wykazał się najmniejszą inicjatywą zorganizowania czegoś podobnego dla tych dzieciaków, więc wybacz, ale mnie to nie rozśmieszyło.

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 16:23 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Nie wiem po co to piszę , ale powinieneś doskonale zdawać sobie sprawę , że nic nie mam do samej wycieczki i że nie o wycieczkę de facto tu chodzi .
Przykro , że żadna instytucja wcześniej nie pomyślał o dzieciach z takim schorzeniem .

Cóż !
Ostatnio rzecznik ZUS-u powiedział, że nie stać ich na ratowanie życia za wszelką cenę !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 17:49 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
TheTerminaThor pisze:
....
W tym mieście celowo doprowadza się do ruiny, nierzadko zabytkowe obiekty, aby ktoś mógł potem wykupić sam teren za nędzne grosze. Przykład? Dawny szpital zakaźny przy Fordońskiej - już mógłby być w prywatnych rękach i być remontowany, gdyby nie ZAPOROWA cena obiektu, która spadnie dopiero za kilka, kiedy nie będzie już czego rewitalizować. Ba! Wiem nawet kto czeka, żeby po ciuchutku ten teren wykupić!
....


Szpital podobno sprzedany.

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... ount=11079

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WLS40
Post: niedziela, 17 lut 2013, 18:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
krajan pisze:
TheTerminaThor pisze:
....
W tym mieście celowo doprowadza się do ruiny, nierzadko zabytkowe obiekty, aby ktoś mógł potem wykupić sam teren za nędzne grosze. Przykład? Dawny szpital zakaźny przy Fordońskiej - już mógłby być w prywatnych rękach i być remontowany, gdyby nie ZAPOROWA cena obiektu, która spadnie dopiero za kilka, kiedy nie będzie już czego rewitalizować. Ba! Wiem nawet kto czeka, żeby po ciuchutku ten teren wykupić!
....


Szpital podobno sprzedany.

http://www.skyscrapercity.com/showpost. ... ount=11079


...ciekawe kto kupił, za ile i z jakim przeznaczeniem - ta wiedza zweryfikowałaby moje informacje.

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group