Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 03:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 21 sie 2022, 14:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Dziś na promie na Zalewie Koronowskim była prowadzona ankieta na temat sensu jego funkcjonowania. Inicjatorem ankiety była Gmina Lubiewo. Jak dowiedziałem się, ankietowanie wynika z inicjatywy Starostwa Bydgoskiego zmierzającej do likwidacji promu. W tym roku przez oszczędności godziny i dni funkcjonowania promu są już ograniczone. Po sezonie wypada termin remontu (taki proceder opisywałem w wątku Zalewu Koronowskiego). Starostwo chce pójść po linii najmniejszego oporu i zlikwidować przeprawę. Do funkcjonowania promu dokłada się Gmina Koronowo, Lubiewo i Starostwo Tucholskie. Administratorem jest jednak Starosta Bydgoski. Wszyscy wiemy jaką wartość praktyczną dla ruchu lokalnego i turystycznego ma Prom Koronowo i jaką wielką jest atrakcją turystyczną. Bez promu Zalew Koronowski starci swoją rangę.
Likwidacja promu ośmieszyłaby województwo kujawsko - pomorskie przed całą Polską. W szczególności po wtopieniu przez starostwo wielu milionów w wybudowanie i oddanie do użytku nieczynnego promu w Solcu Kujawskim.
Wątek na Koronowo.org: https://koronowo.org/prom-na-zalewie-ko ... -tym-roku/ trochę stary materiał, ale mówi coś o stronie finansowej.


Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 154.24 KiB | Przeglądany 5144 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 wrz 2022, 05:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Myślałem, że uda mi się być tam w tym roku, w sierpniu, ale niestety nie dotarłem. Przeczytałem na stronie o promie, że we wrześniu kursuje we wybrane dni i oczywiście w konkretnych godzinach. Ale nie znalazłem informacji o częstotliwości kursów. Czy wiadomo Ci, ile czasu trwa jedna przeprawa, od wejścia na prom do zejścia, z jednego brzegu do drugiego? Czy po dobiciu do brzegu i wypuszczeniu samochodów, jest jakaś 'przerwa', jeśli na brzegu nikt nie oczekuje? A może są tam kolejki i trzeba sporo czekać...?
Zgadzam się, że prom na pewno ma wielkie znaczenie, przynajmniej turystyczne i oczywiście jestem jak najbardziej za pozostawieniem jego w tamtym miejscu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 21 wrz 2022, 19:23 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 26 lip 2020, 21:34
Posty: 1
Z promem jest taki problem ze konczy mu sie przegląd w 2023 r. Stan jego niestety jest taki ze wymaga remontu w którym musialyby parcytypowac ościenne gminy które również z niego korzystaja. Decyzja wiec zalezy od tego czy znajdzie sie kasa. Gminy Koronowo nie stac na samodzielny remont.Zobaczymy czy wszyscy sie dorzucą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 22 wrz 2022, 06:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Gdyby wybory samorządowe były tuż, tuż, to pewnie Całbecki dorzucił by z kasy województwa, oczywiście z rozgłosem... Bo rzeczywistość jest taka, że on jest 'daleko' i za dużo 'nie widzi', co się dzieje na zachód od Wisły. A może powinno się uderzyć o pomoc najpierw do Ostrowskiego? On, jak się wydaje, chce być postrzegany za działającego dla tej, 'zachodniej' części regionu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 31 gru 2022, 20:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Violator pisze:
Z promem jest taki problem ze konczy mu sie przegląd w 2023 r. Stan jego niestety jest taki ze wymaga remontu w którym musialyby parcytypowac ościenne gminy które również z niego korzystaja. Decyzja wiec zalezy od tego czy znajdzie sie kasa. Gminy Koronowo nie stac na samodzielny remont.Zobaczymy czy wszyscy sie dorzucą.

To są urzędnicze wymysły, że remont byłby taki drogi. Urzędnicy wszystko są w stanie zrobić drożej 10 x niż to realnie kosztuje. Wiem jak wygląda taki remont i wstawiałem zdjęcia w wątku zalewu. Ale oni na siłę starają się żeby to kosztowało klika razy więcej. Tak jest ze wszystkim. Opisywałem to też w wątku Mostu Wędkarskiego. Jakby rybacy morscy mieli takie podejście jak urzędnicy powiatowi, to już żaden kuter nie pływałby po Bałtyku. A pływają w słonej wodzie. Trzeba prom wyciągnąć, wypiaskować i pomalować. Ewentualnie jakaś wstawka w miejscu tarcia podczas dobijania. Może to zrobić ekipa prowadząca przeprawę. A oni zaczynają od filozofowania na temat pieniędzy, których nie próbowali policzyć w wersji oszczędnej, rozpoławiania promu, wywożenia do stoczni itp. Nie mają o tym pojęcia. Niestety taka spuścizna po komunie. Wciąż działaczami są zwykle ludzie, którzy nie prowadzili żadnej działalności na własny rachunek i nie działali w szeroko pojętej przedsiębiorczości. Żyją w świecie wizji.
viewtopic.php?f=9&t=3920&hilit=zalew+zalew&start=60#p66464


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 lut 2023, 13:31 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Sprawy promu poszły w dobrą stronę. Powiat Tucholski dołożył 40 tys. i urzędnicy Powiatu Bydgoskiego zrewidowali przyjęty na początku abstrakcyjny szacunek kosztów konserwacji. Rozpoczęły się wstępne prace remontowe. Prom będzie pływał !!! Oby w nieco dłuższym wymiarze czasowym. No i po remoncie nie powinno już być ograniczenia ilości pojazdów poniżej normatywnej ładowności. Dziękujemy wszystkim, którzy swoimi działaniami i nagłaśnianiem zagrożenia dla istnienia przeprawy przyczynili się do tej decyzji.
Artykuł w Gazecie Pomorskiej omawia nieco szczegółów działań dla sfinansowania konserwacji promu:
https://pomorska.pl/prom-na-zalewie-kor ... 1-17277449


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group