Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 6 gru 2022, 03:59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Gość
Awatar użytkownika

Dziś na promie na Zalewie Koronowskim była prowadzona ankieta na temat sensu jego funkcjonowania. Inicjatorem ankiety była Gmina Lubiewo. Jak dowiedziałem się, ankietowanie wynika z inicjatywy Starostwa Bydgoskiego zmierzającej do likwidacji promu. W tym roku przez oszczędności godziny i dni funkcjonowania promu są już ograniczone. Po sezonie wypada termin remontu (taki proceder opisywałem w wątku Zalewu Koronowskiego). Starostwo chce pójść po linii najmniejszego oporu i zlikwidować przeprawę. Do funkcjonowania promu dokłada się Gmina Koronowo, Lubiewo i Starostwo Tucholskie. Administratorem jest jednak Starosta Bydgoski. Wszyscy wiemy jaką wartość praktyczną dla ruchu lokalnego i turystycznego ma Prom Koronowo i jaką wielką jest atrakcją turystyczną. Bez promu Zalew Koronowski starci swoją rangę.
Likwidacja promu ośmieszyłaby województwo kujawsko - pomorskie przed całą Polską. W szczególności po wtopieniu przez starostwo wielu milionów w wybudowanie i oddanie do użytku nieczynnego promu w Solcu Kujawskim.
Wątek na Koronowo.org: https://koronowo.org/prom-na-zalewie-ko ... -tym-roku/ trochę stary materiał, ale mówi coś o stronie finansowej.

Załączniki:
2.jpg
2.jpg [ 154.24 KiB | Przeglądany 672 razy ]

Gość
Awatar użytkownika

Myślałem, że uda mi się być tam w tym roku, w sierpniu, ale niestety nie dotarłem. Przeczytałem na stronie o promie, że we wrześniu kursuje we wybrane dni i oczywiście w konkretnych godzinach. Ale nie znalazłem informacji o częstotliwości kursów. Czy wiadomo Ci, ile czasu trwa jedna przeprawa, od wejścia na prom do zejścia, z jednego brzegu do drugiego? Czy po dobiciu do brzegu i wypuszczeniu samochodów, jest jakaś 'przerwa', jeśli na brzegu nikt nie oczekuje? A może są tam kolejki i trzeba sporo czekać...?
Zgadzam się, że prom na pewno ma wielkie znaczenie, przynajmniej turystyczne i oczywiście jestem jak najbardziej za pozostawieniem jego w tamtym miejscu.

Gość

Z promem jest taki problem ze konczy mu sie przegląd w 2023 r. Stan jego niestety jest taki ze wymaga remontu w którym musialyby parcytypowac ościenne gminy które również z niego korzystaja. Decyzja wiec zalezy od tego czy znajdzie sie kasa. Gminy Koronowo nie stac na samodzielny remont.Zobaczymy czy wszyscy sie dorzucą.

Gość
Awatar użytkownika

Gdyby wybory samorządowe były tuż, tuż, to pewnie Całbecki dorzucił by z kasy województwa, oczywiście z rozgłosem... Bo rzeczywistość jest taka, że on jest 'daleko' i za dużo 'nie widzi', co się dzieje na zachód od Wisły. A może powinno się uderzyć o pomoc najpierw do Ostrowskiego? On, jak się wydaje, chce być postrzegany za działającego dla tej, 'zachodniej' części regionu...

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]