Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 19 kwie 2024, 00:39

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 10 paź 2013, 18:29 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 paź 2013, 17:51
Posty: 4
Lokalizacja: Wtelno/Bydgoszcz
Witam. Mieszkam we Wtelnie. Swego czasu zajmowałem się aktywnie bieganiem. W chwili obecnej trochę choruję, ale do biegania niebawem powrócę. W ramach swojej aktywności społecznej organizowałem kilka imprez biegowych. Największą imprezą biegową, której byłem Dyrektorem był Kwietny Bieg w 2008 roku. Była to sztafeta biegowa, której zadaniem było obiegnięcie Polski wzdłuż jej granic. Zawodnicy biegli w spokojnym tempie nieprzerwanie w dzień i w nocy, w pogodę i w deszczu. Do pokonania było 3550 km, które należało pokonać w 15 dni. Moim zadaniem było koordynowanie czoła biegu z różnymi instytucjami, policją, księżmi, burmistrzami, koordynatorami regionalnymi. Zdarzało się, że o 2 w nocy na umówionym punkcie gdzieś w Bieszczadach czy Puszczy Białowieskiej nie było zmiany, to jeden z nas przejmował szarfę sztafety i pokonywał trasę tak długo, aż napotykał na zmianę. W 2008 roku w sztafecie wzięło udział około 30.000 uczestników. Wiem to po wydanych i podpisanych w trakcie trwania sztafety dyplomach. Łatwiej mi przyszło przebiegnięcie koło Ustki 38 km w ramach wypełniania luki biegowej, niż podpisanie ponad 20.000 dyplomów. Więcej nie dałem rady i podpisywał ktoś inny :mrgreen:
Ale do rzeczy. Od ubiegłego roku organizuję Cykl biegów we Wtelnie, zatytułowany " Lekcje Historii". Każdą imprezę biegową dedykujemy albo postaci historycznej z naszego regionu, albo miejscu i wydarzeniu. W ubiegłym roku pomyśleliśmy, że warto by było przybliżyć takie miejsce z regionu, jak Bydgoskie Przedmoście. Padło na 9 listopada 2013 r. Napisałem Regulamin i zaczynam już przygotowania, bynajmniej mentalnie. Zastanawiam się, którędy puścić biegaczy i co należałoby im pokazać. Myślę, że powinni przebiec koło kilku bunkrów, pobiec trochę okopem i może przebiec przez który. Stąd moja wizyta tu na tym Forum. Proszę o podpowiedź i może nawet o swojego rodzaju Patronat nad imprezą i pomoc. Wystartujemy z Wtelna i na lasy w okolicy Osówca mamy około 3-5 km. Co możecie zaproponować i czy można liczyć na Wasz udział ? ( ktoś w mundurze z uzbrojeniem, jakieś zasieki, pies czy motocykl) Biegaczy można przeciągnąć okopem, prze okienko w bunkrze czy coś w tym rodzaju, byle każdego równo i bez przesady z czołganiem :):) W imprezie wezmą udział również biegacze po 60-tce. Przyjadą rekordziści Polski w ilości biegów maratońskich i dłuższych. Jerzy Bednarz ma przebiegnięte ponad 580 maratonów, Przemek Torłop ma około 425, Basia Gil około 320. Na forach internetowych są informacje na ten temat. Bydgoskie Przedmoście może na stałe trafić do kalendarza imprez biegowych z półmaratonem (21.097 m) i maratonem ( 42.195m)
Jak Wam się ten mój zamysł podoba ? Proszę o kontakt tu, na Forum lub na bodzio-solidarna@wp.pl
Informacje o biegu są dostępne na:

http://biegajznami.pl/Forum/Imprezy-kra ... %C5%9Bciem
http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... 90&code2=1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 10 paź 2013, 21:06 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Temat bardzo ciekawy. Konieczne będzie spotkanie się i wspólna dyskusja. Temat jest na tyle ciekawy i obszerny, że forum nie będzie najlepszym medium komunikacji pomiędzy nami (organizator biegu - członkowie stowarzyszenia).

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 paź 2013, 17:13 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 paź 2013, 17:51
Posty: 4
Lokalizacja: Wtelno/Bydgoszcz
Jeśli macie coś do zaproponowania, to proszę o kontakt. Czas szybko leci. Za tydzień prawdopodobnie wyjadę na Ukrainę i powrócę 30 października, a warto by było przygotować jakiś plakat i go rozwiesić chociaż tydzień przed planowana imprezą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 7 lis 2013, 18:21 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5908
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Zapraszamy wszystkich biegaczy :)


Załączniki:
polmaraton.jpg
polmaraton.jpg [ 330.71 KiB | Przeglądany 3029 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 8 lis 2013, 20:00 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 paź 2013, 17:51
Posty: 4
Lokalizacja: Wtelno/Bydgoszcz
Witam. Jutro impreza biegowa, więc kto z Was może być w okolicach bunkrów, to będzie nam miło. Z uwagi na bardzo rozmoczona drogę z Morzewca do Mochla musiałem dokonać zmiany trasy. Tym razem odwiedzimy tylko 3 bunkry, te po prawej stronie drogi Osówiec - Kruszyn. Zawodnicy zaczną się tam pojawiać już koło 11:00. Pierwsi będą maratończycy, oni startują w luźnej formule od 6:00 do 9:00. My będziemy mieli kilkoro wolontariuszy i strażaków, ale gdybyście poprowadzili zawodników od Osówca od sklepu spożywczego, to było by łatwiej i bezpieczniej. Start do półmaratonu o 12:30. Ja będę w Osowcu około 13:00 i wcześniej z wolontariuszami około 11:45. Do zobaczenia jutro. Gdybyście chcieli być na starcie we Wtelnie, to serdecznie zapraszam. Mój telefon 501 655 007. Nie mam do Was telefonu, wiec piszę. Jak ktoś z Was może zadzwonić i się jakoś umówić, to proszę. Za chwilę jadę oznakować trasę i będę w lesie do północy. Jutro jestem na nogach od 6:00


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 26 lis 2013, 23:50 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 paź 2013, 17:51
Posty: 4
Lokalizacja: Wtelno/Bydgoszcz
Impreza wypadła poprawnie, bunkry zrobiły niezłe wrażenie. Byli tacy, którzy obok biegali i nie mieli pojęcia, że kilkadziesiąt metrów w lesie znajdują się takie fortyfikacje. Za rok może przeniesiemy imprezę z listopada na maj albo październik, bo pogoda w listopadzie raczej ma prawo być różna.
Więcej o imprezie i galerii zdjęć na:
http://biegajznami.pl/Forum/Imprezy-kra ... %C5%9Bciem

https://picasaweb.google.com/Barbara.Do ... bCwgrbJywE


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group