Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 05:18

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 17 sie 2017, 19:58 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
esina pisze:

taka przypora mogła wyglądać jak na tym zdjeciu...
http://static.panoramio.com/photos/large/40503299.jpg


^^^
Jeśli była taka jak na tym zdjęciu, zapewne solidnie podtrzymywała mury. Ale czy pod względem strategicznym, nie stała by się łatwym celem?
A może właśnie one, były jednymi z pierwszych ostrzeliwanych przez wojska szwedzkie, 'czułymi punktami' murów zamku... :shock: :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 18 sie 2017, 19:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
BYDZIAK 1958 pisze:
(...)
Mimo, że jestem 'laikiem', uważam że za wcześnie na wnioski typu 'zamek był mniejszy', tym bardziej, że dawne mapy i wskazania, zawierają miedzy sobą spore różnice.


Wcześniejsze 'widoki' z zamkiem, robiłem 'na wyczucie'. Teraz, gdy znamy ważniejsze punkty orientacyjne podpowiadające dawne położenie zamku, można powiedzieć, że nie wiele się zmieniło w domniemaniach jego rozmiarów. Ze zdjęć jakimi dysponowałem, udało się zmontować taki oto widok na zamek, (bez murów obronnych). Nie wiemy jak w rzeczywistości wyglądał. Nie był pewnie imponujący, choć wraz z całym swym otoczeniem, mógł wyglądać okazale.


Załączniki:
zamek 4.JPG
zamek 4.JPG [ 71.95 KiB | Przeglądany 3901 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 lut 2022, 19:12 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Pocztówka z 1904 roku.


Załączniki:
Zamek Bydgoski 1904 (Niestandardowy).jpg
Zamek Bydgoski 1904 (Niestandardowy).jpg [ 163.22 KiB | Przeglądany 1719 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 17 lut 2022, 08:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^
Widziałem już kiedyś ten obraz i zastanawiały mnie dwie rzeczy. Ile elementów zamku wtedy jeszcze tam stało, które pomogły autorowi odtworzyć taki widok i na ile starł się zachować bliskie 'oryginałowi', (który ustawił sobie w wyobraźni), gabaryty i kąty ustawienia widocznych wież zamku. Ponadto ta fosa jest dosyć 'skromna', nie wspominając o murach...
Odświeżenie tego tematu zachęciło mnie do pokazania obrazka, który jest elementem widoku 3D, który prawie już mam skończony. Zacznę od tego, że widoczny na pierwszym planie 'wykarczowany obszar', już nie istnieje. (Zniknął jakieś 2 lata temu). Jego pustka ma symbolizować potrzeby świeżo zbudowanego zamku na drewno, (opał, konstrukcje itp), które spowodowały w pobliżu, wycinkę drzew... A praktycznie chodziło mi o lepsze pokazanie przestrzeni. 8-) Staram się by widok oddawał 'lekką górkę', na której stoi zamek i za nim 'dolinę'. Całość fajnie się zapowiada, choć nie wiem, czy 'oczy widzów', cały widok przestrzeni odczują tak, jak zamierzam to pokazać.
To obraz 'lewego oka' (Prawy jest oczywiście podobny). Jakieś uwagi, podpowiedzi? Chętnie przeczytam. (Zapomniałem dodać, że bryła zamku powstała na bazie wiadomej makiety)


Załączniki:
Nzamek 27L.jpg
Nzamek 27L.jpg [ 183.98 KiB | Przeglądany 1684 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 44 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group