Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 08:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 19 maja 2009, 08:52 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Filmów można wymieniać setki. Pytanie tylko o które wojenne filmy chodzi? Krzyżacy tez są o wojnie, no i Była też Wojna domowa, no i Gwiezdne wojny. Ja proponuję film który dla mnie jest rewelacyjny" Wybór Zofii " Nie ma tam za dyzo strzelania. To film o ekstremalnych wyborach w ekstremalnych czasach no i skutkach tych wyborów. To film o wojnie w człowieku. Polecam.

Wybór Zofii (oryg. Sophie’s Choice) - amerykański dramat z 1982 roku w reżyserii Alana J. Pakuli, powstały na podstawie opowiadania Williama Styrona pod tym samym tytułem. Film opowiada historię polskiej imigrantki Sophie i jej porywczego kochanka, którzy dzielą dom na Brooklynie z młodym pisarzem. W rolach głównych wystąpili Meryl Streep, Kevin Kline i Peter MacNicol.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 19 maja 2009, 09:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wątek kręci się wokół filmów dotyczących dwóch wojen światowych.

Dodam jeszcze:
„Trzecia granica” – 1975, reżyseria Wojciech Solarz , Lech Lorentowicz. Serial TV. Gatunek: Dramat, Przygodowy, Wojenny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 19 maja 2009, 13:31 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
To w takim razie mój film się mieści. Prawdziwy wojenny dramat. Widziałam go dwa razy i wystarczy (za smutny).

Dla przeciw wagi moja ulubiona komedia :

MASH, (skrót od angielskiego Mobile Army Surgical Hospital - Mobilny Wojskowy Szpital Chirurgiczny), amerykański film fabularny, w reżyserii Roberta Altmana (Złota Palma na Festiwalu w Cannes w 1970 r., nominacja do Oscara w 8 kategoriach, w tym za reżyserię w 1971 r.), wyprodukowany w roku 1970.

Nie jest to ani pierwsza, ani druga wojna ale zawsze wojna. Wy też pisaliście o filmach, o wojnie koreańskiej i nie tylko..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 19 maja 2009, 18:34 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
W formie linku, krótki film na poprawę humoru :twisted:
http://www.widelec.pl/widelec/1,82861,5 ... owiec.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 5 cze 2009, 22:36 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Dodaje film który mi ostatnio chodzi po głowie :).
"Prawo i pięść, polski film fabularny zrealizowany w 1964 roku przez Jerzego Hoffmana i Edwarda Skórzewskiego na podstawie powieści Józefa Hena Toast.

Muzycznym motywem przewodnim filmu była śpiewana przez Edmunda Fettinga piosenka "Nim wstanie dzień" ze słowami Agnieszki Osieckiej i muzyką Krzysztofa Komedy.

Sceny przedstawiające Siwowo nakręcono w Toruniu, m.in. na Rynku Nowomiejskim (w tle widać kościół św. Jakuba, kościół Trójcy Świętej oraz Gospodę pod Modrym Fartuchem) oraz ulicy Ciasnej. Montaż scen sugeruje, że ulica Ciasna dochodzi do Rynku Nowomiejskiego. 31 sierpnia 2008 na Rynku Nowomiejskim odsłonięto pomnik upamiętniający to wydarzenie."
Chciałam dodać że piosenkę "Nim wstanie dzień" nagrali również "Raz, Dwa, Trzy", Strachy na Lachy i ostatnio Kasia Kowalska.
Mój ojciec twierdził, że część zdjęć było nakręconych w Koronowie.
Film nie jest typowo wojenny ale bardzo wiąże z tym tematem.
Cóż ...szkoda, że widziałam go ostatnio chyba z 15 lat temu...

Polecam chociażby ze względu na niezapomnianego Holoubka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group