Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 09:49

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pożary
Post: piątek, 14 kwie 2017, 22:32 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
...ale wg. mnie to KOLEJNE , UMYŚLNE podpalenia budynków wpisanych do ewidencji zabytków w Bydgoszczy i ostatnio w Toruniu. Widać to " dobry " sposób na pozbycie się problemu z nieruchomością z lokatorami ale i z kosztownym i nadzorowanym remontem. Same "korzyści" ; dla właścicieli , dla władz miejskich i deweloperów.
W Bydgoszczy to znany obiekt przy ul. Witebskiej a w Toruniu znana "Zofiówka" przy ul. Bydgoskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: sobota, 15 kwie 2017, 11:01 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: wtorek, 7 cze 2011, 20:47
Posty: 174
Lokalizacja: Wabrzezno
Obawiam się, że AERO ma rację, słyszałem, że jeszcze w latach 90-tych kilkukrotnie (!) próbowano w ten sposób "oczyścić" sobie działkę z dawnymi zakładami mięsnymi w Toruniu (kilkukrotnie, ponieważ straż pożarna okazała się dość sprawna).
Najgorsze jest to, że wszyscy o tym wiedzą, a nikt nie ponosi konsekwencji...
Poniżej link do artykułu z 2012:
http://www.pomorska.pl/wiadomosci/torun ... ,id,t.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: czwartek, 4 mar 2021, 13:47 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 25 wrz 2020, 11:32
Posty: 21
A co sądzicie o głośnym ostatnio pożarze archiwum w Krakowie?
https://lavaro.pl/posciele-niebieskie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: czwartek, 15 kwie 2021, 21:33 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Trudno coś powiedzieć o pożarze w dalekim Krakowie . Archiwa zawsze były " Łatwopalne " ! ;) Patrząc na nasze , bydgoskie podwórko , od lat obserwuję deweloperską metodę .. " Na pożar " . To już utarty proceder, który umożliwia w dalszej kolejności stwierdzenie zagrożenia budowlanego a następnie dokonania zalegalizowanej rozbiórki danego obiektu. Takich podpaleń mieliśmy wiele i szkoda czasu na wymienianie ich wszystkich. W powojennej historii zaczęło się bodaj od spichrzy i magazynów na ul. Focha ..i tak do dnia dzisiejszego. Kilka dni temu podpalono zabytkową remizę przy ul. Kaplicznej ! Wielka szkoda , że przeważnie dotyczy to wartościowych historycznie obiektów .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: piątek, 30 kwie 2021, 20:51 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 27 gru 2012, 17:38
Posty: 139
Lokalizacja: Bydgoszcz/Okolice
AERO pisze:
Trudno coś powiedzieć o pożarze w dalekim Krakowie . Archiwa zawsze były " Łatwopalne " ! ;) Patrząc na nasze , bydgoskie podwórko , od lat obserwuję deweloperską metodę .. " Na pożar " . To już utarty proceder, który umożliwia w dalszej kolejności stwierdzenie zagrożenia budowlanego a następnie dokonania zalegalizowanej rozbiórki danego obiektu. Takich podpaleń mieliśmy wiele i szkoda czasu na wymienianie ich wszystkich. W powojennej historii zaczęło się bodaj od spichrzy i magazynów na ul. Focha ..i tak do dnia dzisiejszego. Kilka dni temu podpalono zabytkową remizę przy ul. Kaplicznej ! Wielka szkoda , że przeważnie dotyczy to wartościowych historycznie obiektów .
To zwykłe szopy na opał...A świdermajery pod warszafką??? Tam jest rzeżnia!!!! W majestacie pisuarowego prawa!!!! Scierwa!!! Oby kiedyś każdy z nich ad personam odpowiedział za każdy zniszczony kawałek historii...Prawdziwej. Tą swoją niech się załupieżone karły i świry awiacji napchają do usranej śmierci!!! K-U-R-W-Y!!!!
Ważne,że obsrajtki,i inne namaszczone deweloperki będą miały czas i miejsce do działania.... PAŁAC W PUSZCZY NOTECKIEJ,niby niefajnie....,ale niech będzie...:-) Dziś pisuar wybudował na bagnach nad NARWIĄ... Holenderkę+,ogrodził...,bo to mu się nalezy...Będzie walczył w sądzie.... Ku_____wa,chce ktoś podyskutować????

_________________
Pozdrawiam,Borys:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: sobota, 1 maja 2021, 06:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
^^^
W pierwszej chwili chciałem podyskutować...
Ale obawiam się że pisząc, podobnie jak tobie, podskoczy mi ciśnienie... A to dla mnie nie zdrowe. Ale to co napisałeś, to niestety, delikatnie mówiąc, smutny znak naszej obecnej rzeczywistości...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: niedziela, 2 maja 2021, 20:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 27 gru 2012, 17:38
Posty: 139
Lokalizacja: Bydgoszcz/Okolice
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^
W pierwszej chwili chciałem podyskutować...
Ale obawiam się że pisząc, podobnie jak tobie, podskoczy mi ciśnienie... A to dla mnie nie zdrowe. Ale to co napisałeś, to niestety, delikatnie mówiąc, smutny znak naszej obecnej rzeczywistości...

@BYDZIAK,
Nie podskoczyło bez powodu...Dyskusja mija się z celem,nawet,a tym bardziej jeśli uważasz ,że powinieneś,a nawet jesteś w stanie przekonać mnie do tego kurestwa rządzacego w tej chwili...

_________________
Pozdrawiam,Borys:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: poniedziałek, 3 maja 2021, 06:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Nie wiem, czy mnie dobrze zrozumiałeś. Nie mam ochoty ciebie przekonywać do czegoś, co i mnie wnerwia. Bo nawet rządzący lokalnie, też przeginają już na maksa. Najnowsze takie - 'nasz wojewoda' Bogdanowicz robi z nas powiat... Uważa Toruń za miasto wojewódzkie i tam odbywają się te 'majówkowe szczepienia'. Lokalni rządzący 'platformasy Całbeckiego' i 'pisowcy Bogdanowicza' wyjątkowo nam nie sprzyjają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: piątek, 13 sty 2023, 15:36 
jak skończyła sie ta sprawa? wiadomo coś?


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: środa, 24 sty 2024, 10:03 
Prawda stara jak świat. jak coś jest niewygodne, najlepiej spalić :)


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: Pożary
Post: poniedziałek, 19 lut 2024, 13:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 19 lut 2024, 13:40
Posty: 3
Lokalizacja: Gdańsk
Myślicie, że to faktycznie były celowe podpalenia?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group