Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest sobota, 20 kwie 2024, 03:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 4 wrz 2012, 19:23 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 23 lip 2012, 19:58
Posty: 9
Starałem się znaleźć na forum temat dotyczący książek, ale nie znalazłem. Mam nadzieję, że dobrze szukałem i nie będzie to drugi podobny temat. Myślę, że warto byłoby zrobić temat o książkach o tematyce historycznej (naukowe jak i popularnonaukowe), które przeczytaliśmy lub chcielibyśmy przeczytać.

Ostatnio przeczytałem kilka książek Aleksandra Krawczuka (m.in. Neron, Konstantyn Wielki, Julian Apostata) nie są to może propozycje typowo naukowe, ale wydaje mi się, że mogą być kopalnią wiedzy dla czytelnika nie aż tak bardzo obeznanego z tematem.

Czekam na Wasze recenzje i propozycje. Co czytamy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 wrz 2012, 18:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
W sierpniu przeczytałem;
D-day autorstwa Beevora,
3 tomiki Wielkiej Księgi Kawalerii, opr. zbiorowe
Ostateczna bitwa- Okinawa, Billa Sloana
Strach- Tomasza Grossa ( w końcu)
Gustaw Waza, ojciec państwa- Larsoona
Eryk XIV Waza król ludu - Carlqvista

Tyle co pamiętam.

We wrześniu, tak od ręki przeczytałem Pakt Ribbentrop–Beck czyli jak Polacy mogli u boku III Rzeszy pokonać Związek Sowiecki, autorstwa Piotra Zychowicza
Kończę "Wojnę zuluską 1879" Przemka Benkena. Świetna praca. Polecam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 wrz 2012, 18:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6944
^^^ U mnie ostatnio z książkami jest kiepsko. Regularnie czytam tylko pewne czasopisma.


historyk pisze:
Starałem się znaleźć na forum temat dotyczący książek, ale nie znalazłem. Mam nadzieję, że dobrze szukałem i nie będzie to drugi podobny temat. Myślę, że warto byłoby zrobić temat o książkach o tematyce historycznej (naukowe jak i popularnonaukowe), które przeczytaliśmy lub chcielibyśmy przeczytać.

Ostatnio przeczytałem kilka książek Aleksandra Krawczuka (m.in. Neron, Konstantyn Wielki, Julian Apostata) nie są to może propozycje typowo naukowe, ale wydaje mi się, że mogą być kopalnią wiedzy dla czytelnika nie aż tak bardzo obeznanego z tematem.

Czekam na Wasze recenzje i propozycje. Co czytamy?


^^^
Wspomniałeś o Konstantynie A. Krawczuka. Czy to w tej książce była mowa m.i. o tym, jak wybrał się do Ziemi Świętej i tam spodobały mu się ruiny świątyni, bodaj Ateny... I nakazał, (wyznaczył) by od tego momentu to miejsce, było znane jako odnaleziony grób Jezusa?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 wrz 2012, 19:11 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 23 lip 2012, 19:58
Posty: 9
Z tego, co pamiętam była to świątynia Afrodyty, zbudowana za Hadriana, Konstantyn kazał ją zburzyć, twierdząc, że panują w niej demony i w tym miejscu wybudować bazylikę zwaną kościołem Grobu Świętego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group