Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 25 kwie 2024, 09:05

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 11 lip 2023, 21:15 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5920
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Czy ktoś jest w stanie pomóc w zrozumieniu poniższego i ustaleniu, czy będzie to miało jakiś wpływ na funkcjonowanie naszego forum i strony?

Cytuj:
Dzień dobry,
w dniu 24.07.2023 w godzinach 22:00-24:00 zostanie wykonana aktualizacja serwera bazodanowego MariaDB na serwerze, na którym znajduje się Twój hosting.
Pracami technicznymi zostaną objęte poniższe serwery:
- s172.cyber-folks.pl
- s105.futurehost.pl
- s85.cyber-folks.pl
- s120.cyber-folks.pl
- s135.cyber-folks.pl
Podczas aktualizacji wersja MariaDB zostanie podniesiona z 10.4.28 do 10.6.14. Wyższa wersja zawiera nowe funkcje, poprawki wydajności, łata wiele błędów, natomiast wprowadza również zmiany, które mogą spowodować zmiany w logice działania aplikacji korzystających z baz danych na serwerze.
W znacznej większości przypadków, proces aktualizacji spowoduje jedynie do kilku minut przerwy w dostępie do baz danych (czas potrzebny na przeładowanie silnika bazodanowego po aktualizacji), jednak z uwagi na zakres zmian sugerujemy weryfikację przed zaplanowaną datą aktualizacji, czy utrzymywane na serwerze witryny www lub innego rodzaju własne aplikacje są kompatybilne z nowszą wersją MariaDB. Takie informacje możesz otrzymać od producentów danej aplikacji lub Twojego programisty zajmującego się obsługą serwera.
Zmiany pomiędzy wersjami 10.4 oraz 10.5 a 10.6 MariaDB zostały opisane w poniższych artykułach:
https://mariadb.com/kb/en/changes-and-i ... iadb-10-5/
https://mariadb.com/kb/en/changes-impro ... riadb-106/
Najważniejsze zmiany, które mogą wpłynąć na działające na serwerze witryny:
- nazwa \"OFFSET\" nie może być identyfikatorem jeżeli nie jest ujęta w cudzysłów
- zestaw kodowania \"utf8\" jest teraz traktowany jako alias dla kodowania \"utf8mb3\" - ta zmiana może powodować błędy w działaniu aplikacji korzystających z przestarzałych wersji MySQL Connector dla .NET Framework
- opcja \"innodb_flush_method\" zmieniła swoją domyślną wartość z \"fsync\" na \"O_DIRECT\"
- opcja \"innodb_adaptive_hash_index\" zmieniła swoją domyślną wartość na \"OFF\"
- opcja \"innodb_checksum_algorithm\" zmieniła swoją domyślną wartość na \"full_crc32\"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 13 lip 2023, 20:51 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
Ja oczywiście się na tym nie znam, ale zapytałem kogoś kto wie więcej. Odpisał mi tak - "Krótko mówiąc będzie aktualizacja silnika forum. Wszystko powinno być Ok. Ale lepiej zrobić backup danych forum gdyby się coś wykrzaczylo. To tyle w skrócie"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 14 lip 2023, 19:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
Pytanie o to, wysłałem do trzech osób. druga odpisała mi tak:

"On dla mnie to się wydaje w miarę proste Po pierwsze ci z tego bunkra mają swoją stronę na jakimś serwerze i ci z tego serwera chcą zrobić nowszą wersję swoich serwerów więc wysłali wszystkim którzy na tych ich serwerach mają strony że będzie taka właśnie nowsza wersja i że po pierwsze mogą być drobne problemy z logowaniem i takie pierdoły tam różne ale nie będzie to długo No i trzeba przeczytać sobie te trzy artykuły z nowymi zmianami jakie zajdą po aktualizacji bo są pewne zmiany na przykład nie można cudzysłowia używać jakiś tam pary innych rzeczy coś się wyłoży coś się włączy ty chcesz ostatniej rzeczy nie wiem co to jest ale to jest wyjaśnione w tych artykułach nie mam siły ich czytać teraz ale na pewno będą musieli uaktualnić Net frameworka i ogólnie wszystkie swoje programy z których korzystają żeby były kompatybilne czyli współpracowały z tą nową wersją serwera"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 115 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group