Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest środa, 24 kwie 2024, 03:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 19 maja 2011, 21:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 24 kwie 2010, 09:03
Posty: 50
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witajcie! Jako że na forum są turyści i miłośnicy militariów, chciałem tych którzy jeszcze nie wiedzą poinformować, że w sejmie toczą się pracę nad potencjalnie szkodliwym dla nas pomysłem. Na fali walki z kibolami itd. i przygotowań do Euro chce się wprowadzić m. in. zakaz noszenia noży o ostrzu dłuższym niż 8 cm. Sytuacja absurdalna, bo tyle to ma większy scyzoryk, a do tego w projekcie zmian są bardzo uznaniowe zapisy skrytykowane nawet przez Sąd Najwyższy. Zachęcam do zgłębienia tematu i jeśli Wam ten projekt nie podoba-podpisaniu petycji oraz puszczeniu tematu dalej.
Więcej informacji: http://ntn.knives.pl/
Petycja ze sprzeciwem: http://www.petycje.pl/7315

_________________
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 maja 2011, 11:20 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Moim zdaniem ustawa nie przejdzie bo jest absurdalna wiec szkoda czasu na zajmowanie się ta sprawą. nawiasem mówiąc dzisiaj dowiedziałam się, że niebezpiecznym narzędziem może być również auto. Czyli tak naprawdę wszystko morze być potencjalnie niebezpiecznym narzędziem. Wszystko zależy od tego jak dany przedmiot zostanie użyty. Logicznym jest ze na stadionie nikt normalny nie potrzebuje żadnego noża.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 28 maja 2011, 22:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 4 kwie 2009, 23:00
Posty: 1078
Weź pod uwagę, że osoba posiadająca jakikolwiek nóż postrzegana jest przez większość społeczeństwa jako niebezpieczna ( kryminalista, żul, rzezimieszek... długo można by wymieniać). Mówię to z pozycji posiadacza i użytkownika noża.
A partia która zgłosiła projekt powyższej ustawy bazuje na populiźmie i liczy, że pozyska swoim projektem poklask, co przysporzy jej wyborców.
Nóż (lub scyzoryk) jest dla mnie takim samym narzędziem jak pióro, wkrętak, zwijana miarka 8m, latarka, komórka...
Wszystkie te elementy noszę ze sobą "na co dzień".
Brak reakcji na głupie pomysły ustawodawców doprowadzi nas do tego, że ja nie będę miał czym rozpakować paczki katalogów dla klienta, a jakiś osiedlowy "macho" i tak będzie chodził z "kosą" w myśl zasady "prawo jest dla frajerów i HWDP".
Wspomniałaś, że samochód może być niebezpiecznym narzędziem. Zgadza się. Takich przedmiotów jest znacznie więcej. Nawet zwykły długopis odpowiednio użyty może być groźny dla zdrowia i życia ludzkiego.
Reasumując: NIE dla PiSowskiej ustawy, TAK dla http://www.romb.org.pl/

_________________
Z harcerskim pozdrowieniem
SALAMON


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group