Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 06:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 28 maja 2013, 19:42 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Własny serwer to taki co trzymamy w domku i pilnujemy sami i jeszcze kopie zapasowe tworzymy na drugim, znajdującym się w miejscu o innym zagrożeniu pożarowo-powodziowym ;)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 28 maja 2013, 22:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Może uda się przywrócić trochę załączników, znalazłem backupa z 2010 roku. Trzymajcie kciuki :)


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: środa, 29 maja 2013, 21:20 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2924
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Moje zdjęcia nie zniknęły korzystałem wcześniej z fotosika i sobie chwalę.
Jeśli można wiedzieć to z jakich zewnętrznych stron korzystaliście wcześniej wstawiając zdjęcia ?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 10 cze 2014, 19:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Zauważyłem, że nastąpiła kolejna plaga znikania zdjęć. Dotyczy to tych trzymanych na Inmageshack. Zatem zniknęła większość moich zdjęć sprzed czasów wstawiania ich na serwer Bunkra. Jak się domyślam, ma to związek z reformą w Imageshacku. Strona zupełnie inaczej wygląda i są wprowadzone opłaty miesięczne. Nauczka, że wszystkie takie magazynki danych, niezależnie od renomy, to szamba bez dna, które wcześnie, czy później wsiąkną w grunt.
Odechciało mi się cokolwiek więcej wstawiać. W Internecie wszystko jest tymczasowe.
Wprawdzie nie rozumiem czemu widać zdjęcia Bydziaka na tej samej lokalizacji. Czy nie minął mu okres próbny, czy zapłacił, czy ja czegoś jeszcze się nie dopatrzyłem jak to aktywować gratisowo.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 10 cze 2014, 20:06 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Z tego co wiem na image jeśli jesteś zalogowany można maksymalnie bezpłatnie zamieścić 500 zdjęć - jak przekroczysz najstarsze są usuwane.
Dodatkowo jeśli zamieszczałeś je nie będąc zalogowanym usuwają je jeśli ktoś w nie nie klika lub robi to rzadko.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 10 cze 2014, 20:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Nie wydaje mi się, by je usuwano, bo są widoczne pliki, ale bez podglądu. Tylko puste ramki i tytuły oraz żądanie, żeby zapłacić, bo muszę mieć konto premium. Brak innych opcji. Chyba jacyś Chińczycy to kupili i reformują w swoim stylu zmieniając na nieużyteczną tandetę.
W tym wątku na przykład kolegi Grzegorza zdjęcia z Imageshacka widać, a moich już nie.
viewtopic.php?f=41&t=3935.
Zaraz poznikają pewnie też zdjęcia innym użytkownikom Imageshacka. Pewnie po 30 dniach jak tam wejdą do obecnej wersji i nie zapłącą.
Nie wiem o co w tym chodzi. Napisałem właśnie tym sposobem tysięczny post i odechciało mi się pisać cokolwiek jeszcze.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: sobota, 5 lip 2014, 05:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Dopiero teraz zauważyłem ten wpis. :oops:
Hrab pisze:
(...)
Wprawdzie nie rozumiem czemu widać zdjęcia Bydziaka na tej samej lokalizacji. Czy nie minął mu okres próbny, czy zapłacił, czy ja czegoś jeszcze się nie dopatrzyłem jak to aktywować gratisowo.


^^^ Jest tak, jak napisał Ewing. Można było wstawić tylko 500 zdjęć. Potem pojawiał się jakiś 'komunikat'. Skończyłem z tym kontem. Wtedy poradzono mi złożyć nową 'żabę'. Tam też, po chyba nawet krótszym czasie, 'czegoś chcieli', więc przestałem do nich wchodzić. Mi też kilka zdjęć zniknęło, może 'losowo'. Zrobiłem wtedy sobie 'scriny' stron z miniaturkami. Tam, w miejscu dawnego zdjęcia, pojawiał się pusty kwadracik z jakiś, nie pamiętam jakim napisem. Fragment poniżej.


Załączniki:
miniaturki.JPG
miniaturki.JPG [ 36.64 KiB | Przeglądany 14658 razy ]
Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 8 lip 2014, 18:01 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Jeśli mamy dużo zdjęć do pokazania, warto znaleźć dobre miejsce i nawet płacić miesiecznie/rocznie i spać spokojnie. Ja miałem taką sytuację, że trzymałem na serwerze kolegi (miał wykupiony) ale jak zmienili cennik to zrezygnował z ich usług, a mi zdjęcia nagral na płycie. Niestety udostępniałem je tutaj na forum i dzisiaj już ich nie widzimy :-(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: czwartek, 24 lip 2014, 08:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Widzę, że macie problem z hostingiem zdjęć.

Ja korzystam od ponad 7 lat lub dłużej z FotoForum Gazety Wyborczej. Nigdy nie było problemu z czymkolwiek
http://fotoforum.gazeta.pl/0,0.html

Mam tam wrzuconych około 12.000 zdjęć w mniejszej rozdzielczości które linkuję na Forum. Warto umieszczać mniejszy rozmiar. Więcej zdjęć się zmieści. Można łatwo linkować małe lub duże zdjęcia. Można je edytować. Na swoim profilu łatwo można pozakłądać dziesiątki katalogów, każde zdjęcia można opisać i tag-ować. Łatwo je odszukać.
Nie trzeba ich nawet publikować na watkach tematycznych na FF, tylko trzymać je na własnym koncie. Nie będą ich widzieć pozostali użytkownicy w większości amatorzy-pasjonaci fotografii.
Forum jest darmowe. Jedyny "mankament" to możliwość korzystania z tych zdjęć przez Agorę. Ponieważ zdjęć na FF jest kilkaset tysięcy (lub więcej) to prawdopodobieństwo, że ktoś wykorzysta akurat to zdjęcie jest znikome. FotoForum jest jednym miejscem w sieci w którym jest zebrany największy zbiór zdjęć współczesnej Bydgoszczy i okolic.

Jednak co będzie ze zdjęciami za 10-50 lat nikt nie wie.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: czwartek, 24 lip 2014, 17:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
ImageShack też był renomowanym serwerem z wysokim darmowym limitem. Wielu użytkowników go polecało. Licznik pokazywał przy każdym załadowaniu zdjęcia jak wiele jeszcze mogę tam gratis zapakować. Przekroczyłem nieznacznie 500. Jednak żądanie zapłaty nie miało z tym związku i pojawiło się znacznie później. Może spróbuję wyrzucić nieco by zejść do 499 i zobaczę co się stanie.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: czwartek, 24 lip 2014, 21:09 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Ile trzeba zapłacić?

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 5 sie 2014, 19:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Obecnie już nie pokazuje się komunikat wzywający do zapłaty. Nie pamiętam tej kwoty, ale nie była wcale taka symboliczna. Jednocześnie widzę, że teraz większa część zdjęć, które zniknęły, znowu się pokazała. Widocznie akcja drenowania kieszeni się nie sprawdziła. Akcja ta chyba idzie falami i widzę, że obecnie obejmuje starsze zdjęcia Bydziaka. Pewnie tu też się skończy to za jakiś czas, bo jak moje zdjęcia wsiąkły, to Bydziaka jeszcze były. Widocznie mają ustawiony jakiś okres na presję i prowadzą to falami, żeby nie podpaść wszystkim naraz.
Zauważyłem to zjawisko przypadkiem, gdy Bydziak ostatnio zacytował moje zdjęcie, które wcześniej było zablokowane przez ImageShacka.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 5 sie 2014, 22:51 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Robię sporo zdjęć ta część z Was która mnie zna przeważnie widzi mnie z aparatem ;) lecz w większości wypadków nie publikuje dużych ilości zdjęć lub w ogóle ich nie publikuje zdjęć właśnie z powodu problemów hostingowych i znikających zdjęć.

Maciej Kulesza pisze:
Widzę, że macie problem z hostingiem zdjęć.

Ja korzystam od ponad 7 lat lub dłużej z FotoForum Gazety Wyborczej. Nigdy nie było problemu z czymkolwiek
http://fotoforum.gazeta.pl/0,0.html


Właśnie mnie przekonałeś Macieju aby założyć konto na FF.

Maciej Kulesza pisze:
Jednak co będzie ze zdjęciami za 10-50 lat nikt nie wie.


Jest jedna pewna rzecz w życiu - śmierć

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: piątek, 8 sie 2014, 14:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Jak będziesz miał jakiś problem daj znać. W miarę możliwości pomogę jako stały użytkownik.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: poniedziałek, 11 sie 2014, 07:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
kita pisze:
Jest jedna pewna rzecz w życiu - śmierć

I to jest najprawdziwsza prawda na tym łez padole.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: niedziela, 24 sie 2014, 13:53 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 18:48
Posty: 43
Co do znikających zdjęć z albumów wysłałem zapytanie na wskazany na stronie adres, zobaczymy czy coś zrobią,
ale ze zdjęciami wklejonymi przed zmianami, gdy nie było konieczne logowanie, nic nie da się zrobić, poznikały :(
ImageShack nie woła już o opłatę przy ładowaniu zdjęć na serwer, można wrzucać, ale po co, skoro na forum to się nie przyda:
Obrazek

można umieścić tylko tak, a żeby uzyskać bezpośredni link do zdjęcia trzeba płacić 3,99$ miesięcznie.
Czy ktoś z Was używa Photobucket? bo zastanawiam się nad nowym miejscem - nie umieszczam zdjęć w dużych ilościach, więc Photobucket, proponowana przez Macieja Kuleszę Gazeta czy coś innego?


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: poniedziałek, 25 sie 2014, 08:53 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Photobucket ma limit na transfer. Osobiście korzystam teraz z kont google, póki co nie ma limitów jeżeli dłuższy bok zdjęcia ma mniej niż 2048 pikseli.

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: wtorek, 26 sie 2014, 08:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Ja, od jakiegoś czasu korzystam z tego:
http://iv.pl/

Trzeba się zarejestrować. Bez rejestracji, tak jak tan napisano, zdjęcia wyświetlają się krótko.


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: czwartek, 15 paź 2015, 06:35 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^ Tam już wszystko jest za kasę. Dawne darmowe zdjęcia systematycznie usuwają.



Od wczoraj nie można wstawiać zdjęć na forum. Sygnalizowałem to we fotozagadkach:
viewtopic.php?f=13&t=7715

Czy to jest jakaś chwilowa awaria, czy coś się pozmieniało :?:


Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
 Tytuł: Re: Zdjęcia
Post: czwartek, 15 paź 2015, 21:27 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Sprawdź swój komputer, bo u mnie wszystko śmiga.


Załączniki:
390a9209e1deec39med.jpg
390a9209e1deec39med.jpg [ 42.13 KiB | Przeglądany 9915 razy ]
Zgłoś ten post
Na górę
 Wyświetl profil  
Odpowiedz z cytatem  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Możesz tworzyć nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group