Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 06:29

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 13 lut 2012, 12:30 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Bardzo proszę o tolerancje. Nie przesadzajmy i zachowajmy umiar w jedna i druga stronę. Forum to nie dzieło naukowe i od czasu do czasu można sobie coś miłego powiedzieć, zażartować, wstawić szklaneczkę tam gdzie nie przeszkadza.
Najważniejsze żeby forum było tak ułożone aby każdy mógł swobodne znaleźć to czego szuka. Szerze mówiąc jestem na tym forum już dość długo ale sama często mam problem z odszukiwaniem pewnych tematów. Może to kwestia tego że "już jestem taka stara" :D
Tak forum stało sie pewnego rodzaju archiwum. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu go dla potomnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 13 lut 2012, 17:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nie do końca przekonany dodałem dział „Bydgoskie kamienice” zobaczymy jak będzie się rozwijał. W dziale „Portrety bydgoskich ulic” przez 8 miesięcy od momentu założenia pojawiło się 10 postów, kilka z nich niewiele wnosi do tematów bydgoskich ulic gdyż są tam tylko zdjęcia. Brak opisów. Zobaczymy, może z kamienicami będzie lepiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 14 lut 2012, 09:40 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
W dziale „Portrety bydgoskich ulic” przez 8 miesięcy od momentu założenia pojawiło się 10 postów, kilka z nich niewiele wnosi do tematów bydgoskich ulic gdyż są tam tylko zdjęcia. Brak opisów.
Ostatecznie warto było. Bydziak od razu w tą lukę i od razu zrobił furorę :) No i jeszcze jedna sprawa. Wydaje mi sie że same zdjęcia nie dyskredytują tematu. Czas pokazuje, ze zdjęcia to bardzo ważny dokument szczególnie w czasach gdy wszystko tak szybko się zmienia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 14 lut 2012, 10:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Lidka pisze:
Ostatecznie warto było.

Co było warto ? bo nie rozumiem. No chyba że warto było czekać tyle czasu do pojawienia się nowych postów :D

Lidka pisze:
Wydaje mi sie że same zdjęcia nie dyskredytują tematu.

Zdjęcia z opisami znacznie podwyższają wartość tematu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 14 lut 2012, 17:17 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
bunkier pisze:
Co było warto ? bo nie rozumiem. No chyba że warto było czekać tyle czasu do pojawienia się nowych postów :D

Dokładnie tak jak napisałeś. Warto było czekać na Bydziaka.
(przepraszam, połknęłam słowo w poprzednim poście).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 16 lut 2012, 22:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Predstawiam jeszcze jedną propozycję działu :Browary w Bydgoszczy i okolicy. Przed chwilą napisałem coś o browarze przy Zbożowym Rynku i nie pasowało mi miejsce, gdzie to jest:
Cytuj:
Browar Pomorski przy Zbożowym Rynku. Pytanie – gdzie jest odpowiednie miejsce? Na pewno ZABYTKI I CIEKAWE OBIEKTY, ale jaki dział ? Może poszerzyć te nowo dodane kamienice na Bydgoskie kamienice i fabryki lub założyć nowy dział dla obiektów przemysłowych np. Bydgoskie fabryki.
Albo jeszcze lepiej: Browary w Bydgoszczy i okolicy, bo było ich sporo. Preferuję taką nazwę działu.
Na przykład jest już Brauerei Grunwalds Erben , czyli browar przy Unii Lubelskiej w wątku o nazwie Budynki przy Unii Lubelskiej 4 – nazwa prawidłowa na etapie identyfikacji, ale teraz już do zmiany. Jest Browar Schleusenau na Okolu, przewijał się Myślęcinek, wrzuci się też Browar Bydgoski, a jeszcze kilka się znajdzie.

Jestem zwolennikiem uporządkowanego otwierania tematów, bo nawet, jak na początku materiał jest skąpy, wręcz sygnalizacyjny, to ma szanse na rozwój w perspektywie nawet lat. Gorzej jak wątek jest ukryty w dziale bez wyraźnej definicji i ma nic nie mówiącą nazwę np. „co to jest?”


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 17 lut 2012, 00:57 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dział dodany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 17 lut 2012, 20:31 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Jeszcze jedna kwestia - ustaliliśmy, że jeżeli w ciągu 3 m-cy nowe działy nie zapełnią się przynajmniej 5-10 wątkami, w których będzie coś się działo - dział będzie likwidowany a wątek przenoszony do działu ogólnego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 17 lut 2012, 21:31 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Proszę pamiętać, że na początek wystarczy poprzenosić wątki do nowych działów i warunek może się okazać spełniony.
Na przykład w browarach na pewno są już trzy wątki, tyle, że nie przełożone.
Zaraz dodam czwarty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 18 lut 2012, 01:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Już jest 6 wątków w dziale browary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 18 lut 2012, 14:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Znalazłem ostatnio ciekawe stare zdjęcia jednego z bydgoskich młynów. Chcąc je wrzucić zauważyłem, że młyny są w różnych miejscach i pod różnymi nazwami (np. w zagadkach)i ostatecznie wstrzymałem się z uwagi na problem z ustaleniem, gdzie to wkleić i czy może takie zdjęcia już są.
Myślę, że młyny zasłużyły na swój dział w ZABYTKI I CIEKAWE OBIEKTY i pozbieranie ich do kupy z innych działów.
Od razu będzie pewnie 10 wątków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 18 lut 2012, 14:34 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Pomóżmy trochę moderatorom:)

http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=9&t=976
http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php?p=19119
http://www.forum.bsmz.org/viewtopic.php ... 168&p=7018

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 mar 2012, 11:29 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
W dziale "Zabytki i ciekawe obiekty" powstały nowe poddziały:
- Młyny w Bydgoszczy i okolicy
- Fabryki/zakłady, zabytkowe maszyny i urządzenia
- Kolej duża i mała

Mam nadzieję, że pozwoli to na stopniowe uporządkowanie tego działu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 mar 2012, 14:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Bardzo dobry ruch. Sądzę, że z czasem możnaby zrobić dział przemysłowy odrębny od zabytków i ciekawych obiektów, a w nim dokładniej jeszcze podzielić grupy. Na przykład wydaje się że sporo było cegielni i tartaków.
W trosce o dział kamienic, by go nie unicestwiono, podaję linki do tematów dotyczących kamienic i wszelkich gmachów w mieście, które znalazłam na Forum. Pewnie to nie wszystkie. Nie wiem na ile jest kłopotliwe, by to przełożyć. Bunkier kiedyś napisał, że takie przekładanie powoduje jakieś zamieszanie.
viewtopic.php?f=34&t=2037&p=15670&hilit=gmach+dyrekcji+kolei#p15670
viewtopic.php?f=9&t=1855
viewtopic.php?f=9&t=1179
viewtopic.php?f=9&t=1178
viewtopic.php?f=71&t=3945
viewtopic.php?f=71&t=3860
viewtopic.php?f=71&t=3281
viewtopic.php?f=71&t=1666
viewtopic.php?f=71&t=1210
viewtopic.php?f=71&t=1189
forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=71&t=1184
forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=71&t=1165&p=24718#p24718
forum.bsmz.org/viewtopic.php?f=71&t=1458
ostatnie 3 linki musiałem skrócić o http, bo system pozwala na 10.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 1 kwie 2012, 19:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
W którymś wątku Maciej Kulesza zaproponował założenie działu dotyczącego żeglugi. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, a nawet wart zorganizowania w szerszym kontekście Bydgoszczy nad Kanałem, Brdą i Wisłą. Mieszczą się tu na przykład zagadnienia, które wymieniłem poniżej, ale nie wiem, czy warto od razu tworzyć pewną strukturę porządkującą działów tematycznych w większym dziale głównym. Temat nie jest łatwy do ułożenia.
Wisła w Bydgoszczy
Brda w Bydgoszczy- rzeka, porty, przystanie
Kanał Bydgoski
Mosty nad Brdą i Kanałem Bydgoskim
Żegluga, jednostki pływające
Można też pomyśleć o Brdzie poza Bydgoszczą, Zalewie Koronowskim, który ma swój wątek.
Jako gość więcej się nie wymądrzam, bo wiem, że administrowanie takimi pomysłami jest pracochłonne, szczególnie jak trzeba układać to co już napisano. Ale może kiedyś pomysł się odkopie, więc warto zapisać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 5 kwie 2012, 19:46 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 10 wrz 2009, 19:47
Posty: 466
Trochę się już mnożą te działy, a w niektórych wiele się nie dzieje. Tak sobie myślę, że może podzielić na takie główne działy:
- Hydrotechnika - obejmowałby wszystkie tematy związane z wodą (śluzy, jazy, kanał, Brda)
- Przemysł - wszelkiego rodzaju fabryki i fabryczki, młyny również,
- Budownictwo - domy, kamienice, osiedla,
- Kultura i sport - szeroko pojęta rozrywka kina, teatr(y), stadiony, sport,
Co o tym myślicie? Na pewno będzie sporo pracy dla moderatorów (zwłaszcza na początku), ale wydaje mi się ze to w pewien sposób usystematyzuje wiedzę zgromadzona na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 5 kwie 2012, 20:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Im mniej tym lepiej. Ma być czytelnie, bo to podstawa aby ten kto szuka znalazł, zalogował się i zabrał głos.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 9 gru 2012, 17:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Wątek o mostach kolejowych viewtopic.php?f=71&t=5265 przypomniał mi pomysł z bydgoskim działem wodnym, może wart przemyślenia. Jest to bardzo ciekawy wkład w szerszy zbiór tematów o mostach kolejowych i mostach nad Brdą lub Kanałem, ale pod nazwą Mostowe "tunele" i umieszczony w dziale Fotozagadki, będzie możliwy tylko do przypadkowego znalezienia wyłącznie przez wyszukiwanie haseł pod przyciskiem szukaj.
Hrab pisze:
W którymś wątku Maciej Kulesza zaproponował założenie działu dotyczącego żeglugi. Uważam, że to bardzo dobry pomysł, a nawet wart zorganizowania w szerszym kontekście Bydgoszczy nad Kanałem, Brdą i Wisłą. Mieszczą się tu na przykład zagadnienia, które wymieniłem poniżej, ale nie wiem, czy warto od razu tworzyć pewną strukturę porządkującą działów tematycznych w większym dziale głównym. Temat nie jest łatwy do ułożenia.
Wisła w Bydgoszczy
Brda w Bydgoszczy- rzeka, porty, przystanie
Kanał Bydgoski
Mosty nad Brdą i Kanałem Bydgoskim
Żegluga, jednostki pływające .....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 9 mar 2013, 20:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Nasunął mi się pomysł działu INTERWENCJA, czy coś w tym stylu. Nieraz, w różnych działach i wątkach, pojawiają się wpisy o bulwersujących niszczeniach obiektów, zaśmieceniu, kradzieży, demontażu, złych decyzjach pozwalających zeszpecić ciekawe miejsce, obiekt, wandaliźmie. Dokonywane w tym miejscu wpisy byłyby sygnałem do zgłoszenia takiego faktu do właściciela obiektu, sprawcy tych działań, czy odpowiednich organów kontrolnych itp. Następnie pojawiałaby się w wątkach dalsza historia sprawy - odpowiedzi i ciąg zdarzeń. Zgłoszenia mogłoby dokonywać Stowarzyszenie ( moderator działu?)po prostu przesyłając mailem krótką formułkę z prośbą o ustosunkowanie się i załączając link do wątku. W ważniejszych sprawach można oczywiście zmieniać formę na pisemną i nasilać akcję, budować koalicję wokół sprawy, informować media. Myślę, że byłoby to pewne, dobrze postrzegane, wzmocnienie aktywności Stowarzyszenia z wykorzystaniem Forum i wrażliwości jego uczestników.
O wielu rzeczach tu ludzie piszą, a i tak nic zwykle się nie zmienia, bo ten który powinien się zająć sprawą nie wie, że ktoś temat obserwuje i nie czuje "odechu na plecach". Oczywiście znane są rózne interwencje, w których Stowarzyszenie aktywnie działało, ale chodzi o to, by powstał mechanizm, który to poszerzy. Sam jestem ciekaw reakcji niektórych sprawców różnorakiego barbarzyństwa lub pozwalających na nie.
Z innej strony wiem, że często jest to walenie głową w mur. Miałem swoją długą historię z nadzorem budowlanym, gdzie uzyskałem różne nakazy i zalecenia w stosunku do pewnej osoby robiącej różne rzeczy na szkodę innych i wbrew warunkom zagospodarowania.
Ostatecznie on mimo nakazów zrobił swoje do końca i jeszcze więcej, a nakazami sobie.... I nic mi nikt nie zrobił.
Ale to też czegoś uczy, jesli jest nagłośnione - uczy o konieczności zmian prawa i mentalności, sposobu rządzenia państwem. A kropla drąży skałę. Kiedyś to się zmieni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 26 paź 2013, 17:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Lidka pisze:
(...)
Najważniejsze żeby forum było tak ułożone aby każdy mógł swobodne znaleźć to czego szuka.
(...)


Szukałem, szukałem i w końcu jednak znalazłem. Chodziło mi o zdjęcie, którego nie pamiętałem czy tu, na Bunkrze, wstawiałem. :shock:
Mam propozycję, aby w rozdziale "ZABYTKI I CIEKAWE OBIEKTY", otworzyć dział o nazwie np. "Odkurzone zdjęcia". I proponuję, aby tam przenieść wszystkie tematy zdjęciowe, by ewentualnie łatwiej można było coś tematycznie wstawić lub poszukać. W tym nowym dziale, powinny się znaleźć zarówno te obecnie będące tam w pobliżu tematy takie jak: "Pocztówki z Bydgoszczą"(Ewing), czy "Stare zdjęcia Bydgoszczy"(Maciej Kulesza), jak i te, będące już np. aż na 6-stej stronie w HP ""Zdjęcia z przed lat.""(AERO) . (Tam niechcący trafiły kiedyś moje bydgoskie zdjęcia, zamiast do tematu "Stare zdjęcia Bydgoszczy"). Natomiast do tego tematu dojdą niebawem dwa... :D
Również powinny być w 'odkurzonych' np. "Zdjęcia Porównawcze"(GrapHite). Powinny też tam trafić różne pojedyncze ciekawostki jak np: "Ostromecko Na Starych Fotografiach", "Fotograficzna składanka", "Z cudzego albumu", "Fotka" i pewnie jeszcze kilka podobnych, gdzieś zagubionych.

W HP, na początku dziesiątej strony, jest temat "fotografia", który idealnie pasuje do doklejenia w "Zdjęcia zwykłe, choć nie zwykłe". A i 'one' chyba też 'tam' powinny się znaleźć.
Tworząc taki dział, zrobiony zostanie łatwiejszy dostęp do zdjęciowych zbiorów Bunkra. Co zapewne może zachęcić nowe osoby, nawet do dołączenia do nas. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group