Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 11:26

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 14 maja 2010, 09:12 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
aleks pisze:
Oooo, co za dużo, to niezdrowo ;)


Wiedziałam że tak będzie, ale zawsze warto próbować ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 14 maja 2010, 11:19 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 cze 2010, 11:33 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Może w części "Rozmowy" dodać by nowy dział "Giełda" (kupię, sprzedam, zamienię)?
Każdy mógłby wrzucać tam swoje drobne oferty dotyczące zarówno spraw kolekcjonerskich, jak i innych rzeczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 cze 2010, 16:55 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Możemy zaryzykować, ale to przydał by się osobny regulamin dla takiego działu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 12 lip 2010, 12:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 08:57
Posty: 442
Co myślicie o stworzeniu działu Zamki, dworki, pałace, w którym byłoby miejsce na obiekty wymienione w tytule? Bądź co bądź trochę tego jest w Kuj-Pom. Dział mógłby funkcjonować jako poddział Zabytków i ciekawych obiektów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 12 lip 2010, 13:05 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Ze swojej strony nie widzę przeciwwskazań :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 12 lip 2010, 15:23 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Jestem za.
Trzeba by tam w pierwszej kolejności poprzerzucać wszystkie zamki z fotozagadek, oczywiście wcześniej zmieniając tytuły na nazwy miejscowości lub "Zamek w ...", tak żeby wątki i zdjęcia sie nie dublowały, potem można dorzucać co się chce rozwijając temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 lip 2010, 21:42 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jak myślicie, czy przyjął by się dział pod nazwą "Bydgoski PRL" ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 lip 2010, 21:47 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Ale jako poddział np zabytki i ciekawe obiekty?
bo trzeba teraz myśleć o pewnym grupowaniu działów, by forum nie rosło w długość tylko w ilość, no i by łatwo znaleść później.
Dział byłby ciekawy, bo wiele takich "obiektów" mijamy na codzień :twisted:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 lip 2010, 06:42 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 7 paź 2009, 08:57
Posty: 442
bunkier pisze:
Jak myślicie, czy przyjął by się dział pod nazwą "Bydgoski PRL" ?


Niejedno całe osiedle możnaby tam wrzucić :mrgreen: Na moje jak najbardziej taki dział powinien istnieć. Bądź co bądź w mieście zachowało się wiele śladów PRLu i to nie tylko w postaci bloków...

Oglądając zagadkę Aero pt. Straszydło wpadł mi do głowy pomysł działu, gdzie ulokować można tematy związane z opuszczonymi lub niedokończonymi budynkami, takimi jak pokazana w fotozagadcę konstrukcja. Przy czym nie chodzi mi tu o ruiny zamków, ale raczej o obiekty rozkładające się, a wybudowane po 1945 r. Można by to nazwać jakoś w stylu Współczesne ruiny albo Archeologia współczsności. Dział funkcjonowałby w ramach Zabytków i ciekawych obiektów.

Z drugiej strony można by to podciągnąć pod Bydgoski PRL.

Co Wy na to?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 lip 2010, 07:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
"Bydgoski PRL" to nie tylko obiekty, ale niech będzie :) Myślałem też o pamiątkach papierowych, porcelanowych, płóciennych, z metalu i brązu :) oczywiście wszystko związane z Bydgoszczą.

To co proponuje night prowler jest godne uwagi i jestem za.l


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 lip 2010, 08:57 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: czwartek, 2 kwie 2009, 23:00
Posty: 627
Proszę bardzo. Gotowe :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lut 2012, 18:15 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Proponuje założenie nowego działu. Tak jak rozwinął się dział pt" Portrety bydgoskich ulic" myślę ze powinniśmy dać szansę tematowi bydgoskie sklepy. Mamy sporo wspomnień związanych ze sklepami, może uda się odszukać jakieś stare zdjęcia a może wiecie gdzie dzisiaj jeszcze sa sklepy ze starym wyposażeniem? Mogły by to być również stare piekarnie, kawiarenki, maleńkie zakłady usługowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 10 lut 2012, 19:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
W zakładce ZABYTKI I CIEKAWE OBIEKTY są ulice, pałace, PRL, obiekty sakralne. Mogłyby być też kamienice, czy też zespoły budynków do nich do kompletu. Np.; Bydgoskie kamienice i zespoły budynków, albo tylko; Bydgoskie kamienice (czy coś w tym stylu). Zresztą to wydaje się logiczne, skoro są te inne obiekty. Obecnie często jest to w Identyfikacji, a jak się temat rozwinie, to nadal tam pozostaje, czego ciężko się domyślić, jak ktoś wchodzi z intencją szukania czegoś w tej dziedzinie.
Poza tym: chciałem w POMNIKACH I CMENTARZACH wrzucić notkę o cmentarzu przypominającym ideą nasze wiejskie cmentarze ewangelickie, ale zupełnie gdzieś poza regionem - jako element dyskusji na samymi koncepcjami zakładania cmentarzy. Ale nie znalazłem wątku ogólnego, nadrzędnego w tym dziale , wprowadzającego, przeznaczonego do takich ogólnych dyskusji, które się tam przewijają w różnych miejscach.
Nie wiem czy to kwestia możliwości budowy dzrzewka struktury działów, czy może źle szukałem. Założenie wątku ogólnego wśród dziesiątek cmentarzy spowoduje, że i tak nikt go nie znajdzie, więc powinna to byc gałąź dzrzewka równa z gałęzią POMNIKI CMENTARZE do której moznaby przerzucic wątki ogólne obecnie równorzędne z cmentarzami - np. Symbolika nagrobków. Przecież Symbolika nagrobków to nie cmentarz.
I jeszcze jedno - czy jest gdzieś możliwość podglądu całego interaktywnego drzewa struktury Forum, albo, czy da się to zrobić jako twór powstający automatycznie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 11 lut 2012, 01:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
W najbliższym czasie pojawią się tematy/wątki proponowane przez Was. Musimy tylko to jakoś logicznie poukładać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 11 lut 2012, 15:22 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Bydgoskie kamienice?... no nie wiem... myślałem, że w Portretach Ulic umieszczane będą posty na temat kamienic znajdujących się właśniena tych ulicach. W wypadku powstania działów konkretnych kamienic, dział Portrety Ulic pozostanie pusty i bez użyteczny :-(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 lut 2012, 09:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Oczywiście jest to po dyskusję. Ale jaką szansę ma wątek konkretnego obiektu w potrecie długiej ulicy; np. Gdańskiej. Jak ktoś zacznie rozwijać w portrecie ulicy temat jakiejś kamienicy, a następny zbierze o niej sporo ciekawych informacji, to okaże się, że gdy chce to wpisać, to będzie już dwie strony po tamtym wpisie i wszystko się porozrywa, a kolejny czytający nie złoży tego tematu w całość, bo się zniechęci szukaniem co kilka postów o innej tematyce tego, co go interesuje. Problem polega na określeniu idei Forum - czy ma być szczegółowo (dawać szansę na dorzucanie szczegółów nawet w perspektywie lat), czy ogólnikowo. Wydaje mi się , że obie rzeczy można połączyć bez szkody mając i ulice i kamienice i wstawiając odpowiednie przekierowania linkami i cytatami.

I jeszcze jeden temat techniczny. Na wielu ciekawych forach w Internecie pouciekały fotki wstawione na jakichś serwerach, które wymarły lub może mają jakieś ograniczenia czasowe przetrzymywania zasobów. Przez to zebrane tam informacje stały się mało ciekawe, wręcz denerwują tymi brakami. Widać to szczególnie w starszych postach. Uważam, że serwer BSMZ powinien dostać wsparcie, żeby zasoby były gromadzone i archiwizowane na nim wprost, wraz ze zdjęciami jako wartość miasta, czy regionu. To apel do mojego sąsiada z dzielnicy - osowogórczyka pana Rałała i jego dalekowzrocznych urzędników (tylko do tych).

I jeszcze trzeci temat ( pkt. z regulaminu):
Cytuj:
4. Pisząc nową wiadomość - sprawdź czy wnosi ona coś do dyskusji oraz czy nie odbiega ona od tematu wątku. Niemile widziane jest pisanie postów w stylu "zgadzam się" i koniec lub powtarzanie argumentów.

Sporo ostatnio jest łamania tych zasad, w tym głównie takich różnych luźnych tekstów bedących rozwinięciem "zgadzam się" , przekształconych w pochwały tego, co ktoś właśnie napisał. Np. kilku forumowiczów po kolei pisze pochwały ciekawego tekstu, czy zdjęć i nic nie dokłada do tego. Rozumiem pochwalić kogoś łącząc z dopisaniem czegos jeszcze na temat.
Dla pozostałych pochwał lepiej założyć specjalny dział do ich wpisywania :D , żeby nie zagracać wątków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 lut 2012, 13:37 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Hrab pisze:
...serwer BSMZ powinien dostać wsparcie, żeby zasoby były gromadzone i archiwizowane na nim wprost, wraz ze zdjęciami jako wartość miasta, czy regionu.


powinien... nie jest łatwo otrzymać taki wsparcie
ale forum się rozrasta, rozwija, nabiera wartości i szanse na wsparcie rosną

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 lut 2012, 17:43 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hrab pisze:
Np. kilku forumowiczów po kolei pisze pochwały ciekawego tekstu, czy zdjęć i nic nie dokłada do tego. Rozumiem pochwalić kogoś łącząc z dopisaniem czegos jeszcze na temat.


Po części masz rację, ale czasem autor tak dobrze przedstawi temat, że całkowicie się z nim zgadzamy i brakuje nam słów, oprócz wyrazów uznania.
Takie pochwały motywują autora do tworzenia kolejnych tekstów, wie, że jest sens pisać, że inni chcą to czytać.
Chociaż oczywiście, gdy pochwał jest więcej niż innych treści trudno jest znaleźć właściwy wątek.
Jednak uważam, że mimo wszystko pochwały dla innych użytkowników wnoszą na forum więcej niż zdjęcia szklaneczki...

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 12 lut 2012, 18:54 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Wątek pt. "Szklaneczka" znajduje się w odpowiednim dziale.

To niedojrzałe komentarze typu ;

Cytuj:
To Ty aż taka stara jesteś? :P


i złośliwe uwagi zaśmiecają od czasu do czasu to Forum ;


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 83 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group