Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 22:45

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 26 paź 2014, 06:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Jakiś czas temu wspominałem ul Żmudzką. A właściwie dwie Żmudzkie i trudne poszukiwania na nich budynków, przez nie znające tych ulic osób.

Kilka dni temu byłem na Saperów. Zatrzymał się przy mnie samochód i jego kierowca, spytał o ul Ludwikowo. - To tam, niedaleko za rogiem, - odpowiedziałem mu, wskazując drogę. A on na to odpowiedział, że już tam był, objechał ją całą i niestety nie znalazł hotelu... Pomyślałem, że za słabo znam te miejsca, bo nie widziałem jeszcze takowego na Ludwikowie. :shock: W sumie nie pomogłem mu. Znam jeszcze nieco dalej drugą "Ludwikowo", którą dojechać można do straży pożarnej, czy też Pesy. Potem przypomniało mi się, że po 'śladzie' reszty ulicy, przebiega trasa W-Z (Pileckiego) i może tam dalej, przy niej jest hotel. Niestety, nie było.

Dwa dni temu byłem na cmentarzu przy Rynkowskiej. I tam, na skrzyżowaniu z ul. Putza, na przeciwnym rogu, można dostrzec tabliczkę, która w jakimś sensie jest niespodzianką. (Zdjęcie) Strzałka na niej wskazuje drogę do trzeciej ul Ludwikowo. :shock: I w tym momencie przypomniałem sobie jak długa była kiedyś ta ulica, przed 'podziałami'.
Poniżej, w lewym rogu, przypomniałem ta część ulicy ok pół kilometrową, która uważana jest za 'jedyną' właściwą ulicę Ludwikowo.
Na całej mapce widać również i drugą, krótszą Ludwikowo, po przeciwnej stronie trasy W-Z. Jest też i ta trzecia i co ciekawe najdłuższa z nich. (Od ul Putza również przebiega ona w przeciwną stronę, wzdłuż cmentarza.) Z mapki wynika, że jest tam także i czwarta odnoga ulicy...

Dla zamiejscowych jest to wielka łamigłówka. Niepotrzebny labirynt, który porządnie potrafi wnerwić.
Może warto zmienić nazwy tamtym 'niezamieszkałym' odcinkom, chyba z małą ilością adresów, na jakieś kojarzące się z "Lu...", np "Ludwisarzy", Ludowa"...


Załączniki:
Ludwikowo.JPG
Ludwikowo.JPG [ 63.39 KiB | Przeglądany 8841 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 paź 2014, 10:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
No to gość musiał mieć kiepskiego GPSa albo go nie mieć :):)
A do hotelu droga jest prosta ;) Jak już będzie w okolicy (tfu)pesy, to z Pileckiego skręca w Rynkowską, następnie w Putza i w lewo na Ludwikowo, do hotelu to już żabi skok :):) :):) :):) Hotel jest przy KZŁ.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 paź 2014, 14:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Zerknąłem na 'sv' i spostrzegłem, że przy skręcie w Rynkowską, jest również tabliczka pokazująca kierunek do zamaskowanej, tamtej części ul. Ludwikowo.
Co prawda, mało widoczna i częściowo zakryta znakiem drogowym, ale jest.
Ale tak czy siak, nie powinno być tak, żeby jedna ulica (nazwa) występowała w czterech miejscach.


Załączniki:
L 2.JPG
L 2.JPG [ 54.42 KiB | Przeglądany 8802 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 18 lis 2014, 20:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Rozwiązanie tej łamigłówki, gdy nastanie nagła potrzeba, będzie szybkie. Pomoże w tym strażacki toporek. :):)
To jedno z wejść do wielkiego bloku, w pobliżu fundamentów Wieży Wolności.
Być może to spółdzielnia zafundowała mieszkańcom odnowienie ścian wejścia. 'Kafelki' częściowo zakryły przyłącze rury przeciwpożarowej, uniemożliwiając w razie pożaru, szybkie podłączenie węża z dodatkową wodą... :shock:


Załączniki:
Wzgórze W..JPG
Wzgórze W..JPG [ 33.73 KiB | Przeglądany 8489 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 11 paź 2015, 06:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Ze dwa lata temu, (wtedy na ssc), pisałem o bezsensownym zabraniu kawałka zachodniego pasa ul Unii Lubelskiej, przy skrzyżowaniu z Langiewicza. Zrobiono na nim wyspę. Pisałem, że w sytuacjach awaryjnych,(czasowego przywracania ruchu dwukierunkowego, utrudni ona swobodne przemieszczanie się pojazdów. Zamiast niej, wystarczyło wymalować na asfalcie jej zarys, bez 'psucia ulicy'. (Dawny zarys tej malowanej wyspy jeszcze widać). Częściowo 'wykrakałem' tą sytuację. Co prawda wprowadzony tam czasowy ruch dwukierunkowy, nie był spowodowany jakąś awarią. (Otwarciem Dworca PKP). Ale dwie załogo policji musiały tam kierować ruchem, (na zdjęciu jest akurat pusto), zamiast być w tym czasie, może w innym ważniejszym miejscu. Bez 'wyspy' obyło by się bez policjantów i płynnie.


Załączniki:
wyspa.JPG
wyspa.JPG [ 72.13 KiB | Przeglądany 7871 razy ]
wyspa 2.JPG
wyspa 2.JPG [ 33.88 KiB | Przeglądany 7871 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 mar 2021, 23:00 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Zielone Arkady przyjęły nowatorską metodę walki z COVID, która polega na poddaniu procesowi długotrwałego wietrzenia potencjalnych klientów ;):


Załączniki:
ul. Chłonieckiego.jpg
ul. Chłonieckiego.jpg [ 169.23 KiB | Przeglądany 5158 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 12 maja 2021, 22:15 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
Skutek „wietrzenia” magazynu w ZDMiKP?
A może po prostu należy zsumować te wartości? ;)

Fotka z ul. Chołoniewskiego vel Chłonieckiego :):


Załączniki:
2x30=60 ;).jpg
2x30=60 ;).jpg [ 164.35 KiB | Przeglądany 4922 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group