Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 16 kwie 2024, 06:40

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 27 wrz 2013, 16:58 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
^^^ Pomysły, choćby tupu 'dodatkowy monitoring', najczęściej rozbijają się o pieniądze, a właściwie o ich brak... Na obu forach (tu i ssc) w tematach kanałowych, forumowicze przewidywali taki właśnie efekt końcowy tej 'odnowionej części kanału' - porozbijane szyby itd... Być może wymiany ich, są wciąż tańsze niż instalacja kamer.

Wyżej przypomniałem przerobione zdjęcie pokazujące przypuszczalny widok tego miejsca po spiętrzeniu wody. Dodam jeszcze dwa z tamtego okresu, zanim utopiono pieniądze w tym niespecjalnie dobrym pomyśle ze 'szkłem'.


Załączniki:
rewit1.JPG
rewit1.JPG [ 154.37 KiB | Przeglądany 8510 razy ]
kambos.JPG
kambos.JPG [ 134.49 KiB | Przeglądany 8510 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 27 wrz 2013, 17:28 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Bydziak Ty jesteś jakiś sztukmistrz od obrazków :) ... a pamiętam jeszcze ten rysunek, który wykonałeś własnoręcznie będąc pacholęciem. Naprawdę jesteś dobry. A co do Kanału, jak zwykle wszystko rozbija sie o pieniądze ale nie tylko. Nie lubię narzekać ale miałam ostatnio sama okazje przekonać sie jak współpracuje sie z radnymi :oops: .
Popatrzcie na odpowiedz na nasz list w sprawie odwołania pana Marcysiaka. Można by długo polemizować z tym listem ale najbardziej zdziwił mnie punkt w którym stwierdzono, że to właściwie organizacje pozarządowe powinny zajmować sie ochrona zabytków a nie Miejski Konserwator. Wszyscy zawsze są pełni dobrych chęci i świetnych pomysłów i najlepiej żeby pomysł zrealizował KTOŚ. Nie mniej jednak uważam, że Kanał i Brda to wielki dar dla tego miasta i prędzej czy później zwrócimy sie do "naszej wody" Lepiej jednak prędzej bo łatwiej jest coś ocalić dla wnuków Setha:) niż to odtworzyć. No właśnie. Może zamiast zwykłego placu zabaw nad Kanałem warto było by odtworzyć przedwojenny Ogródek Jordanowski ? Ma ktoś zdjęcie takiego ogródka sprzed wojny?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 27 wrz 2013, 17:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
wiem, że Wyspa Młyńska to nie śluzy...
ale..
Lidka...
jest kolejny powód do odwołania MKZ..
http://enjoybydgoszcz.pl/bydgoszcz/informacje-z-bydgoszczy/item/2731-oszpec%C4%85-okolic%C4%99-wyspy-m%C5%82y%C5%84skiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 28 wrz 2013, 07:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
^^^ W tym przypadku raczej nigdy nie będę obiektywny. Bo to 'moja 47-ma". I choć mam dużo różnych emocji i wspomnień z ośmioletniego czasu chodzenia do niej, to ona sama, ten budynek, wrył się w moją pamięć do tego stopnia, że ta szkoła mi tam po prostu pasuje. 8-)

Lidka pisze:
... a pamiętam jeszcze ten rysunek, który wykonałeś własnoręcznie będąc pacholęciem.


^^^
Ale zadałaś mi zagadkę. Nawet dwie. :oops:
Autentycznie jestem niekumaty. :P Czy chodzi o jakiś mój rysunek? :ang

A co do tych zdjęć wyżej, to dodam, że w tej rewitalizacji 'po mojemu', oprócz podniesienia poziomu wody, zakładałem poszerzenie tego akwenu o obszar, który zajmuje obecnie plac zabaw. Oczywiście w celu umożliwienia manewrów zawracania dla ewentualnie przypływających tam stateczków. No i miejsca dla przystani. Miałem jedno, tak przerobione zdjęcie, ale gdzieś się zapodziało. (Zresztą nie było za bardzo udane.) No ale cóż, mamy tam teraz inną rzeczywistość. Przynajmniej dzieciaki mają trochę rozrywki. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 30 wrz 2013, 09:24 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Tak, Chodzi o Twój rysunek. Nie pamiętam dokładnie co przedstawiał, chyba okolice starego kanału. Taki rysuneczek pocztówkowy, technika chyba długopisowa :), na kartce z zeszytu ale bardzo zgrabny jak na dzieciaka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 30 wrz 2013, 14:55 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
Lidka pisze:
... na kartce z zeszytu ale bardzo zgrabny jak na dzieciaka.


^^^A, o "te" chodzi. :D One są na 5-tej stronie 'zadjęć porównawczych'. Być może nie widać dobrze daty kiedy zostały 'na szybko' rysowane. To 1983 rok. A więc 'dzieciak' już miał 25 lat. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 30 wrz 2013, 18:00 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Ups :) ale i tak ładnie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 30 wrz 2013, 19:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
^^^ :D :za


seth pisze:
...wcześniej tj. w latach 70, a w szczególności 80-tych był syf, kiła i mogiła. Ciemno, szaro i beznadziejnie.
(...)


Mam dwa slajdy, które zrobiłem w czasie początku remontu odcinka miedzy IV-tą a V-tą śluzą. Woda z kanału była już spuszczona. Widok był przykry.


Załączniki:
remont kanału 12.JPG
remont kanału 12.JPG [ 85.18 KiB | Przeglądany 8404 razy ]
remont kanału 11.JPG
remont kanału 11.JPG [ 90.99 KiB | Przeglądany 8404 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 1 paź 2013, 18:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Pamiętam ten widok. Dzięki Twoim slajdom stanął przede mną jak żywy. Po tylu latach.

Ciekawi mnie ile razy była "spuszczana" woda z tego odcinka. Na pewno tzw. ciupasem woda zeszła po pęknięciu wału przed śluzą na Wrocławskiej na początku lat 80-tych ? Na pewno zimą, ale roku nie pamiętam :roll: Huk był jak cholera, woda uciekła, a lód się zapadł. Ktoś zapoda szczegóły tego wydarzenia ???

Mój kolega Zbyszek rocznik 44' pamięta upust wody z odcinka do śluzy przy Kozim Mostku gdzieś z przełomu lat 40/50 tych. Jako że człowiek to poważny, wierzę mu że znaleziono wówczas motocykl niemiecki z trupami żołnierzy dzielnego Wehrmachtu. Ktoś, coś.....wie, ..coś słyszał....????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 1 paź 2013, 19:12 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Wydaje sie jakby na pierwszym zdjęciu jeszcze jakieś piszczele leżały :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 1 paź 2013, 20:16 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Nie wiem co odnaleziono w kanale przy Kozim mostku we wspomnianym przez setha okresie.
Pamiętam jednak , że w trakcie budowy węzła i rozbiórki w\w mostu , koparki i spychacze wydobywały spore il. broni i amunicji .
Wieść o tych znaleziskach obiegała błyskawicznie moją ówczesną szkołę podstawową (nr.10 ul. Śląska 7 ) , skutkiem czego , zaraz po lekcjach biegliśmy na teren budowy.
Widzieliśmy milicjantów i saperów wydobywających niewybuchy i broń z osadów dna kanału.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 1 paź 2013, 20:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
^^^ Do "mojej 47-dmej", ta wieść też szybko dotarła. Zresztą był to też temat sąsiedzkich rozmów w domu.
seth pisze:
(...)
... Huk był jak cholera, woda uciekła, a lód się zapadł. Ktoś zapoda szczegóły tego wydarzenia ???

Mój kolega Zbyszek rocznik 44' pamięta upust wody z odcinka do śluzy przy Kozim Mostku gdzieś z przełomu lat 40/50 tych. Jako że człowiek to poważny, wierzę mu że znaleziono wówczas motocykl niemiecki z trupami żołnierzy dzielnego Wehrmachtu. Ktoś, coś.....wie, ..coś słyszał....????


^^^ Przy okazji spytam o te wydarzenia kuzynów z Doliny. Jako tako, coś tam mi się przypomina o wypłynięciu wody z koryta kanału, zarówno w miejscu o którym piszesz, jak i nieco dalej, tuż przed śluzą III. Tam ponoć woda przepłynęła przez Nakielską i wlała się na działki (Obecnie jest tam Real) Z dawnych opowieści ojca, pamiętam, że podobnie było po lewej stronie przed śluzą V (przed Czarną drogą) Ale tam stało się to w czasie burzy, gdy piorun trafił i przewrócił wielkie stare drzewo, stojące na brzegu.To przez wyrwę po jego korzeniach wylewała się woda.

O motocyklu raczej nic nie słyszałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 2 paź 2013, 16:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
BYDZIAK 1958 pisze:

^^^ Przy okazji spytam o te wydarzenia kuzynów z Doliny. Jako tako, coś tam mi się przypomina o wypłynięciu wody z koryta kanału, zarówno w miejscu o którym piszesz, jak i nieco dalej, tuż przed śluzą III.



Toż przecież piszę, że wał ziemny przerwało przed śluzą na Wrocławskiej. Tak się zastanawiałem kiedy do tej katastrofy doszło i sądzę że była to końcówka lat 70-tych. Na pewno jeździłem na łyżwach, a te załamania lodowe były do wszelkich dziwnych pomysłów jak najbardziej przydatne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 2 paź 2013, 18:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
^^^ No i tak napisałem :D

BYDZIAK 1958 pisze:
(...)
... coś tam mi się przypomina o wypłynięciu wody z koryta kanału, zarówno w miejscu o którym piszesz, jak i nieco dalej, tuż przed śluzą III.
(...)


A to miejsce przed śluzą III, widać nieco na tej starej pocztówce. W lewej części kadru można "wyczuć" nawet wzrokiem, że lustro wody w kanale w tym miejscu, tuż przed śluzą, jest nieco wyżej niż dalej poziom jezdni ulicy Nakielskiej.


Załączniki:
przedwojenna pocztówka.JPG
przedwojenna pocztówka.JPG [ 81.18 KiB | Przeglądany 8337 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 paź 2013, 18:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
Fordoniak pisze:
(...)
Aby pokazać mieszkańcom jak i turystom odwiedzającym nasze miasto jak wyglądało to miejsce w latach świetności, uważam, że można postawić tablice informacyjne wraz ze zdjęciem które pokazywałoby jak to miejsce wyglądało wcześniej. Taka tablica mogłaby znaleźć się także na Wrocławskiej...
(...)


^^^ Przeszedłem się dzisiaj w 'upiększone' w zeszłym roku miejsce. Chyba już wszystkie szyby są tam potłuczone. Jest tam też tablica, chyba mniej więcej taka, o jakiej pisał Fordoniak. I ona również nie została oszczędzona.


Załączniki:
deastacje 1.JPG
deastacje 1.JPG [ 47.31 KiB | Przeglądany 8315 razy ]
deastacje 3.JPG
deastacje 3.JPG [ 88.18 KiB | Przeglądany 8315 razy ]
deastacje 2.JPG
deastacje 2.JPG [ 70.8 KiB | Przeglądany 8315 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 paź 2013, 19:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Ano Wilczak/Okole panie Bydziak :roll: Scenariusz był przewidywalny. Jak coś jest zbyt szklane warto sprawdzić jego wytrzymałość.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 paź 2013, 19:36 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Okolica to nie wszystko. Które miejsce nie jest dewastowane w mieście? Pomnik Rejewskiego? Strzała Łuczniczki? Nawet wyspa młyńska niedawno popisana spreyami była.

Tutaj widać ich efekt, bo nikt tego nie naprawia, a wieczorem jest tam dosyć ciemno i anonimowo.

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 paź 2013, 20:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
Podobno dzieciarnia i młodzież, bez względu na czasy, ma swoje etapy 'aktywności'. Tylko jakoś te sto parę lat temu, choć w nocy pewnie można było dostać w czapę, akty podobnego wandalizmu raczej nie były znane. Być może tamto wychowanie, dyscyplina i posłuszeństwo wobec nie tylko rodziców, ale i innych starszych i ewentualnie zawsze nieunikniona kara - lanie, - stanowczo wpływały na brak pomysłów typu 'pójdźmy coś rozwalić'.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 3 paź 2013, 22:25 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Święta prawda !

Wspomnieć jeszcze należy o widocznych , negatywnych skutkach nowoczesnych , bezstresowych metod wychowawczych i często orzekanej , niskiej szkodliwości czynów zabronionych lub aktów wandalizmu !
Już kiedyś to przerabialiśmy na Forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 9 paź 2013, 04:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6943
Znany co niektórym na ssc Tomiz, wstawił tam takie oto zaproszenie. Chyba warto i tutaj je pokazać. :D
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 224 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group