Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 11:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 2 lut 2019, 08:20 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 2 lut 2019, 08:17
Posty: 17
Dzień dobry, piszę do Państwa w sprawie jakichkolwiek informacji na temat fabryki i jej właściciela. Spotkałem już wiele instrumentów Sommerfelda, jeden z nich mam u siebie i zawsze byłem pod wrażeniem staranności ich wykonania i brzmienia. Gromadzę pojawiające się na allegro dokumenty fabryczne i materiały dostępne w internecie. Niestety do tej pory nie udało mi się ustalić niczego związanego z Brunonem (Bronisławem) i jego bratem Ernestem, poza tym że byli technikami i mieszkali przy ulicy Chopina 6. Czy dostępne są jakiekolwiek informacje? Z góry dziękuję za pomoc. Łączę wyrazy szacunku Artur Bauc


Załączniki:
images.jpeg
images.jpeg [ 12.69 KiB | Przeglądany 3465 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 2 lut 2019, 21:07 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
W necie chyba tak źle z informacjami na ten temat nie jest. Można znaleźć sporo wpisów na temat Sommerfelda i jego instrumentów (np. pierwszy z brzegu, a właściwie z góry http://arspolonica.ocross.net/klavier-b ... bydgoszcz/ ), więc chyba chodzi o jakieś konkrety? Może gdyby pan bardziej szczegółowo to określił, użytkownicy mający wiedzę mogliby jakoś pomóc, bo temat chyba dość rozległy. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 lut 2019, 09:13 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 2 lut 2019, 08:17
Posty: 17
Dziękuję za odzew. Wskazany artykuł znam doskonale, mam kontakt z jego autorem od dawna. Mnie interesują dokumenty, zdjęcia fabryki, właściciela. Większość materiałów dostępnych w Internecie już znalazłem. Nie zgadza mi się również widok fabryki z loga Sommerfelda z aktualnym zabudowaniem tej dzialki. Odnosząc się do zachowanego zabytkowego budynku, nie można go odnieść do oryginalnych zabudowań fabrycznych. Nie ma też lini kolejowej, która widać na logu Sommerfelda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 lut 2019, 11:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Witam. Na forum jest wątek tej fabryki viewtopic.php?f=95&t=6286&p=66698&hilit=sommerfeld#p66698. Można go kontynuować i rozwijać. Jest w nim zapewne błąd dotyczący lokalizacji. Jak piszesz, sprawa wyglądu i lokalizacji budzi różne wątpliwości. Temat wart rozwinięcia.
Jeśli chodzi i brak linii kolejowej, o czym piszesz, to w lokalizacji w okolicy PKS opisywanej w wątku fabryki występuje linia kolejowa do gazowni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group