Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 08:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 9 kwie 2018, 08:22 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków BUNKIER ogłasza konkurs fotograficzny dla wszystkich miłośników zabytków pt. UKRYTE A BEZCENNE (CZY TO JUŻ ZABYTEK?)

Konkurs ma na celu otrzęsienie ze snu zimowego, zachęcenie do spacerów oraz odnalezienia mało znanych lub znanych i niedocenianych perełek w naszym mieście i okolicach. Może to być budynek, element jego wyposażenia, pomnik, lub... ogranicza Was tylko spostrzegawczość ;)

Na Wasze zdjęcia przesyłane na mail forum@bsmz.org czekamy do 31 maja 2018, później nastąpi głosowanie. :za

Pełen regulamin znajdziecie poniżej :idea:

Zachęcamy do wzięcia udziału zarówno amatorów, jak i profesjonalistów :1

Na zwycięzców czekają upominki z logo stowarzyszenia i nie tylko :)



Załącznik:
konkurs..jpg
konkurs..jpg [ 407.94 KiB | Przeglądany 61637 razy ]




Regulamin konkursu fotograficznego: UKRYTE A BEZCENNE (CZY TO JUŻ ZABYTEK?)

A. Postanowienia ogólne
1. Organizatorem Konkursu jest Bydgoskie Stowarzyszenie Miłośników Zabytków BUNKIER
2. Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich miłośników Bydgoszczy i ma zasięg ogólnopolski.
3. Czas trwania konkursu 09.04.2018 do 30.06.2018r i jest podzielony na etapy:
a) wysyłanie prac konkursowych do 31.05.2018 roku.
b) głosowanie od 01.06.2018r do 30.06.2018r
4. Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi w ciągu tygodnia od daty zakończenia Konkursu.
5. Zwycięzcy nagrody odbiorą osobiście.

B. Uczestnicy
1. W Konkursie może wziąć udział każdy użytkownik forum
2. Z uczestnictwa w Konkursie wyłączeni są członkowie Stowarzyszenia oraz organizatorzy Konkursu.
3. Każdy Uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.

C. Zasady Konkursu
1. Zadaniem Uczestników Konkursu jest wykonanie fotografii na terenie Bydgoszczy lub sąsiednich gmin.
2. Celem Konkursu jest odkrycie cennych, znanych tylko lokalnie obiektów o wysokiej wartości kulturowej
3. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym fotografie powstałe w rezultacie wyraźnej ingerencji graficznej będą odrzucane.
4. Nie będą akceptowane prace z których jakiekolwiek elementy zostały usunięte lub dodane w wyniku obróbki graficznej, powstałe w wyniku połączenia różnych fotografii (kolaże i fotomontaże).
5. W Konkursie nie mogą wziąć udziału prace wcześniej publikowane w innych mediach czy konkursach. Zdjęcia muszą pokazywać obecny stan fotografowanego obiektu.

D. Nadsyłanie prac.
1. Prace konkursowe należy nadsyłać pocztą elektroniczną w załączniku na adres: forum@bsmz.org, w temacie musi zostać podane imię i nazwisko uczestnika oraz słowo KONKURS;
2. Prace proszę nadsyłać w wymiarach min. 1200x800px do max 1600x1200px, w formacie JPG, max. 1MB

E. Jury.
1. Oceny nadesłanych prac dokonują użytkownicy forum w wątku konkursowym
2. Jury zastrzega sobie prawo do dyskwalifikacji zdjęć nierealizujących tematu Konkursu lub niespełniających innych zasad Konkursu.
Z udziału w Konkursie mogą zostać wykluczone prace zdradzające wady formalne (słaba jakość zdjęć, zbyt mała
rozdzielczość itp.). Odrzuceniu podlegają zdjęcia, na których znajdują się znaki, cyfry (daty, znaki wodne, podpisy, ramki).


F. Nagrody.
1.Organizatorzy uhonorują nagrodami zdobywców I, II i III miejsca.
2. Prace laureatów zostaną opublikowane na stronie Stowarzyszenia
3. Laureaci zostaną powiadomieni o wynikach drogą e-mailową.

G. Postanowienia końcowe
1. Uczestnik Konkursu z chwilą nadesłania prac na Konkurs oświadcza, że: akceptuje niniejszy Regulamin i jest autorem nadesłanych zdjęć
2. Odpowiedzialność za wszelkie roszczenia osób trzecich, które mogłyby zostać skierowane do Organizatorów Konkursu, przyjmuje na siebie Uczestnik Konkursu;
3. Uczestnik wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych dn.29.08.1997 r. Dz.U. Nr 133 poz.833 z póz. zm.; udziela Organizatorowi Konkursu nieodpłatnej licencji niewyłącznej, uprawniającej Organizatora do korzystania przez czas nieoznaczony oraz bez ograniczeń terytorialnych i ilościowych z przesłanych zdjęć na wszystkich polach eksploatacji, a w szczególności obejmującej uprawnienie do:
* utrwalania;
* wprowadzenia do pamięci komputera;
* publikacji na stronie internetowej Organizatora oraz na profilu Organizatora w serwisie Facebook.
4. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 9 kwie 2018, 11:15 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Jako że...

Misia pisze:
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie


...uważam, że należałoby wyjaśnić punkt C5 regulaminu. Czy zatem zdjęcie, które użytkownik zamieścił na niniejszym forum uznaje się za opublikowane w mediach czy też nie ;)
Ale pomysł całkiem fajny, choć biorąc pod uwagę czego to nie ma na tej stronie to jednak wydaje mi się na pierwszy moment dość trudny... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 9 kwie 2018, 12:35 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Punkt o zmianach jest na wszelki wypadek, niczego nie planujemy ;)

Dla prawdziwych miłośników trudne nie będzie :)
Fakt, że trzeba się trochę bardziej wysilić niż przy tematach "co dziś popsuło moje dziecko", "śpiący kot" (chociaż ta [kocia] tematyka też jest wdzięczna :P) lub "85663873 zdjęcie kanału bydgoskiego" uważam za pozytywny :)

Ale jak ktoś będzie miał problemy a koniecznie będzie chciał wziąć udział, to może poprosić o wydłużenie czasu. Jak będzie więcej takich głosów, wówczas wykorzystamy punkt o zmianach w regulaminie :P

Forum to nie są "inne media", więc spokojnie możesz przesłać zamieszczone tu wcześniej zdjęcie, ale pamiętaj o tym, że musi to byś obecny stan obiektu :)

Powodzenia :)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 4 maja 2018, 09:46 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Do wszystkich, których konkurs kusi, a nie są pewni czy wysłać zdjęcie...

Naprawdę nie bierzcie tego zbyt ambitnie :) Tak jak wspominałam, konkurs jest dla wszystkich, nie liczy się to jaki masz sprzęt ani kursy, liczy się... miłość do zabytków :)

Nie musicie też szukać ich zbyt głęboko. Może to być Wasza ulubiona kamienica lub jakaś ozdoba. Może to być rzecz znana, lecz według Was niedoceniana. Niekoniecznie coś, czego nikt nigdy na forum nie pokazał.

Na forum zdjęcia nie będą podpisane nazwiskiem, a numerem, na który będzie się głosowało, także nie ma się czego wstydzić :P

I pamiętajcie, spróbować zawsze warto :)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 9 maja 2018, 07:03 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Dla zachęty nagrody :)

Za zajęcie 1 miejsca poniższy album + kubek stowarzyszenia

Obrazek

Za zajęcie 2 miejsca komiks + kubek

Obrazek

Za zajęcie 3 miejsca - kubek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 10 maja 2018, 05:54 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dodam, że kubeczki to bardzo limitowana edycja!

A tu dodam jeszcze małą podpowiedź. Na zdjęciu może znajdować się np. taka ozdoba, którą wrzuciłam do zagadki viewtopic.php?f=13&t=8723 A jak ktoś zrobiłby bardziej równe i ostre zdjęcie to już naprawdę super ;)

W ogóle myślę, że fotozagadki mogą być inspiracją ;)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 maja 2018, 09:57 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
:!: UWAGA :!:

Nastąpił czas, aby wykorzystać punkt G4 regulaminu i ww regulamin nieco poprawić...

Wydłużamy czas przyjmowania zdjęć do końca maja i zwiększamy liczbę wysyłanych zdjęć do max trzech, jednak nagrodę można zdobyć tylko jedną.

Nowy czas nadsyłania 31.05.2018, max 3 zdjęcia


W załączeniu kubeczki z limitowej edycji 20 sztuk, możliwe do zdobycia w konkursie.


Załączniki:
20180514_104647.jpg
20180514_104647.jpg [ 21.58 KiB | Przeglądany 61693 razy ]
20180514_104700.jpg
20180514_104700.jpg [ 21 KiB | Przeglądany 61693 razy ]

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 16 maja 2018, 07:25 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Chodzą słuchy, że forumowicze boją się wysłać zdjęcia na konkurs, obawiając się wymagań konkursowych, więc powtórzę

Na zdjęciu nie musi być coś, czego nigdy nie było na forum i jest supertajne, schowane i niedostępne. To ma być COŚ co według Was jest ciekawe i warte uwiecznienia :)


Witraż, most, mur, płaskorzeźba, właz do tunelu do Berlina... ;)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 28 maja 2018, 09:21 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Przypominam, to już ostatnie dni konkursu. kto jeszcze nie wysłał zdjęć niech się pospieszy :)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 31 maja 2018, 11:42 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ostatni dzień a zgłoszeń nadal jak na lekarstwo. Dosyłać szybciutko!!

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 31 maja 2018, 17:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Czasami patrząc na jakieś swoje zdjęcie, to nawet mi się podoba... :oops:
Ale już samo pojęcie 'konkurs', to wielkie wyzwanie. I wtedy wszystkie zdjęcia wydają mi się po prostu 'zwykłe'. I nie mam głowy do przemyśleń typu, co może się spodobać oceniającym, czy to co uznałbym za ciekawe, czy odwrotnie.
Czy np. zdjęcie bramy z jednej ze starych śluz, zrobione z 'innego punku widzenia', jest tylko nadal jednym z wielu zdjęć śluz, które wszyscy znamy :?: Albo inny obiekt równie zanany, ale nieco obrobiony w jakimś foto-moto programie, by ciekawiej wyglądał, równie nadawał by się do konkursu? :idea:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 1 cze 2018, 08:20 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bydziak, ty nie marudź, tylko ślij. Pozwól innym ocenić, czy się nadaje ;)

PS. Tak między nami forumowiczami, zdjęcia do głosowania będę wrzucać dopiero w poniedziałek, więc jak ktoś coś jeszcze ma to szybciutko dosyłać.

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 2 cze 2018, 20:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
A bo już jestem taki maruda... ;)
Na cmentarzu, który wydawało mi się, że dobrze znam, pierwszy raz dostrzegłem ciekawą kolumnę... Może w jakimś sensie jest to zabytek. Ale do konkursu chyba się nie nadaje. Raczej do innego działu na forum. Już tam się udaję...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 cze 2018, 19:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Misia pisze:


PS. Tak między nami forumowiczami, zdjęcia do głosowania będę wrzucać dopiero w poniedziałek, więc jak ktoś coś jeszcze ma to szybciutko dosyłać.


Planowałem dzisiaj dotrzeć w 2 miejsca, by zrobić 'świeże' zdjęcia. Niestety, byłem gdzie indziej.

Muszę przyznać, że 'ten' zabytek, który mam na myśli, poznałem dopiero mając około 50-tki... :oops:
Teraz, w epoce internetu, jest chyba wszystkim dobrze znany, (szczególnie naszym forumowiczom). Sam wstawiłem tu parę jego zdjęć. Kilka było do siebie podobnych, więc je wtedy pominąłem. Znalazłem w kompie folder, w którym one pozostały. Jedno z nich trochę 'poprawiłem' w dwojaki sposób w gimpie. Wiem że termin minął, więc wyślę je poza konkursem. 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 cze 2018, 10:58 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
BYDZIAK 1958 pisze:
Ale już samo pojęcie 'konkurs', to wielkie wyzwanie. I wtedy wszystkie zdjęcia wydają mi się po prostu 'zwykłe'. I nie mam głowy do przemyśleń typu, co może się spodobać oceniającym, czy to co uznałbym za ciekawe, czy odwrotnie.


Bydziak, nie załamuj mnie bo jeśli Ty uważasz się za niegodnego wzięcia udziału w konkursie to... :n :):)
Ale rozumiem co chcesz wyrazić bo moja pierwsza myśl, gdy przeczytałem o konkursie była - ale fajnie! Ale zaraz potem przyszła refleksja, że kurczę no... Temat trudny! Bo słowo "zabytek" obliguje. To coś, co musi być stare i wartościowe. Unikatowe i wpisane do rejestru zabytków. A "ukryte" oznacza, że to coś, o czym mało kto wie... W dodatku "bezcenne"... Tym czasem to forum (a przede wszystkim archiwa i mózgi jego użytkowników :mrgreen: ) to kopalnia wiedzy o naszym pięknym Mieście. Jak więc zrobić takie zdjęcie, które zachwyci przeglądających forum i spełni wygórowane wymogi konkursu? I jak się nie zbłaźnić...?
Czytając Twoje wątpliwości wiem, że w takim rozumieniu nie byłem osamotniony zatem. I obawiam się, że wiele osób sparaliżować to mogło i myśleli, myśleli, a zdjęcia nie wysłali... Sam doszedłem do wniosku, że ponieważ "bezcenne a ukryte" ciężko połączyć z "zabytkiem" (choć nie jest to niemożliwe) to może należy to potraktować z lekką ironią...? Bydziak, wysyłaj! Ty masz fajne pomysły wielokrotnie. Nie wiem co na to pozostałe osoby, które wysłały zdjęcia, ale ja (wypowiadając się jedynie w swoim własnym imieniu) nie mam nic przeciwko temu byś jeszcze dołączył do konkursowiczów :mrgreen:
Podpowiedź - chyba łatwiej zaskoczyć czymś z sąsiednich gmin, jak z samej Bydgoszczy bo tu wszystko w foto-zagadkach chyba już było ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 cze 2018, 17:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^
Jest tak jak napisałeś. Temat konkursu, to poważne wyzwanie. I do tego nie wiadomo jak to ugryźć. No ale, pomarudziłem i wczoraj w końcu wysłałem. I nie doszło?


Załączniki:
wczoraj.JPG
wczoraj.JPG [ 28.08 KiB | Przeglądany 58850 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 4 cze 2018, 19:54 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Bydziak, zdjęcie jest.
Już wisi i czeka na głosy, razem z kilkoma innymi ;)


viewtopic.php?f=55&t=8755

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 5 cze 2018, 12:16 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Niestety są jakieś problemy techniczne z forumowa skrzynką.
Kto wysyłał zdjęcia a nie ma ich w wątku głosowania niech napisze do mnie na priv.

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 5 cze 2018, 20:00 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mail forum@bsmz.org już działa

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 10 lip 2018, 06:56 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Pora na rozstrzygnięcie konkursu :D

Oto zdjęcia, które zwyciężyły :1 :

Miejsce pierwsze zdjęcie nr 6 "Dom w Żurczynie"

Obrazek

Miejsce drugie zdjęcie nr 4 "Pałacyk Myśliwski rodziny Skórzewskich"

Obrazek

Na miejscu trzecim uplasowały się dwa zdjęcia:
Zdjęcie nr 8 "Malowidła wczorajsze"

Obrazek

Zdjęcie nr 16 "ul. Przemysłowa"

Obrazek


Gratulujemy Autorom zdjęć :!: :!: :!:


W celu uzgodnienia odbioru nagrody prosimy o kontakt z Misią poprzez prywatną wiadomość na forum lub poprzez maila forum@bsmz.org


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group