Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 14:36

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Most na kanale
Post: środa, 28 cze 2017, 10:34 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
Wie ktos w ktorym to miejscu jest?
https://plus.google.com/photos/11069990 ... 8560752514


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 cze 2017, 17:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Przypomina to dawny most na Jachcicach. Być może jest to widok w stronę mostów kolejowych, ( w oddali, niewidocznych), utrwalony w czasie oddania do użytku Nowego Kanału. (Jest jeszcze ścieżka holownicza dla koni, ciągnących barki 'pod prąd') Rozpoznanie miejsca ułatwiła by widoczna droga wodna do śluzy Okole. Niestety, obszar ten zasłaniają barki.


Załączniki:
widok m J.JPG
widok m J.JPG [ 29.98 KiB | Przeglądany 4027 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lip 2017, 19:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Bydziak piszesz o Brdzie, a na widoczku opisali, że to Kanał Bydgoski. Charakterystyczna jest ta górka z domami po prawej. Trzeba przejść wzdłuż całego kanału to się znajdzie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lip 2017, 21:27 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 07:38
Posty: 287
Lokalizacja: Bydgoszcz
Gorzeń ? jest górka, jest kanał, jest most...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 lip 2017, 04:39 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2011, 18:50
Posty: 246
Całkiem możliwe że Gorzeń. Moja Babcia miała styczność z tym miejscem od około 1939 roku i mówi że to już trzeci most za jej pamięci. W 1945 roku przez most miał przejeżdżać sowiecki czołg który wpadł do kanału. Został wydobyty dopiero po paru miesiącach przy użyciu jakiegoś dziwnego urządzenia ręcznego bodaj, który przypominał kołowrót. Czołg i szczątki zmarłych członków załogi miały pilnować społeczne patrole, wśród których był mój Dziadek. Babcia do dziś z obrzydzeniem wspomina taki szczegół - w wyciągniętym czołgu oprócz trupów było parę wielkich węgorzy które ktoś tam z wielką ochotą zabrał do jedzenia...Ponadto w nasypie po stronie Gorzenia mają spoczywać ciała więźniów którzy umarli podczas ucieczki przed nadejściem frontu w 1945 roku. Na ile to może być prawdą to nie wiem, ponieważ Babcia twierdzi że w tamtych czasach lepiej było nie interesować się za dużo takimi informacjami. Niewątpliwie to miejsce interesujące ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 6 lip 2017, 05:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Hrab pisze:
Bydziak piszesz o Brdzie, a na widoczku opisali, że to Kanał Bydgoski. Charakterystyczna jest ta górka z domami po prawej. Trzeba przejść wzdłuż całego kanału to się znajdzie :)


Zasugerowałem się sporą szerokością i założyłem, że może jest tam błędny opis. Takowe zdarzają się. Być może jest tak, jak napisał lisiogonek. :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group