Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 22:44

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
Post: piątek, 19 sie 2016, 14:47 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
... no to klapa...

Cytuj:
To już chyba koniec. W drugim miejscu, które rozkopano na 65. kilometrze również nie stwierdzono śladów pociągu ani tunelu.


http://www.radiowroclaw.pl/articles/vie ... am-psikusa

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 sie 2016, 18:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Może i tam nic nie ma. Ale żeby sprawcą całego zamieszania był 'lodowiec'... :?:
W podanym linku jest też zadnie: "Ekipa zeszła na sześć metrów, po drodze znaleziono tylko niewielki fragment szyny kolejowej." A może wpadł tam, w czasie zasypywania i skutecznego maskowania tego 'kolejowego grobowca' :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 sie 2016, 20:03 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Powiem tak: Jak tam nie znajdą tego tunelu to będzie wielka "beka" , a przyszłe pozwolenia na podobne badania chyba już więcej nikomu nie wydadzą.
Ciekawi mnie na co zgonią winę :-) na georadary? :D

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 20 sie 2016, 10:27 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
GrapHite pisze:

...
Ciekawi mnie na co zgonią winę :-) na georadary? :D


^^^ No właśnie na nie zaczęto zwalać winę wczoraj. Że nie potrafiły rozpoznać dzieł lodowca.

Teraz chyba już tylko odwierty mogą na coś naprowadzić...
Tylko niech dobrze tymi wiertłami celują... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 23 sie 2016, 14:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Jest już wtorek i cisza w sprawie wierceń. Może nie dysponują właściwą 'wiertarą'...
Jak by poprosili ojca dyrektora... to choć może gorące źródła odkryją. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 23 sie 2016, 15:05 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Jeśli chodzi o wiercenia to przeszkadza pogoda by wjechał sprzęt.
Odwierty zostaną wykonane w piątek :
http://walbrzych24.com/1-wiadomosci/286 ... y-w-piatek

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 24 sie 2016, 16:39 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Kombinacje:
Niestety, prace, które mieli rozpocząć wczoraj 22 sierpnia, przesunięto z powodu deszczy na czwartek 25 sierpnia. Na rozmiękczony teren 65. kilometra nie mogła wjechać specjalistyczna 30-tonowa wiertnica. Dzisiaj już wiadomo, że nie będzie ona w ogóle pracować...

http://m.wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1, ... -inny.html

Nowa metoda daje odkrywcą dużą gwarancję. Jednak najprawdopodobniej prac nie uda się zakończyć do końca sierpnia, na co pozwala konserwator zabytków. - Będziemy występowali do konserwatora o przedłużenie pozwolenia - mówi Piotr Koper. - Do końca roku. Do tego czasu zakończymy już wszystkie prace weryfikacyjne.

Ode mnie: Myślałem że najpewniej jest zrobić odwiert, wpuścić kamerę jak trafi na pustą przestrzeń. Ale oni koparki, spychacze :-/ teraz metoda sejsmiczną ponoć bardzo skuteczną. Kombinują?

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 24 sie 2016, 19:48 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Zaszli już tak daleko w swoich machinacjach, że ciężko już się z tego wycofać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 26 sie 2016, 19:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dziś zostało ogłoszone, że wiercenia zaczęte będą za ok miesiąc, lub dwa. Organizatorzy wierzą w tunele, które są prawdopodobnie głębiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 26 sie 2016, 19:29 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Po zakończeniu wojny podejrzewam że Rosjanie zrobili "porządek" z tymi tunelami taka sama sytuacja była w Książu gdzie siedzieli rok czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 sie 2016, 16:43 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
Może coś przegapiłem, ale ciągle nurtuje mnie pytanie, dlaczego od razu nie kopali tam, gdzie georadar (owo słynne zdjęcie , na którym widać nawet lufy dział) pokazał pociąg?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 1 wrz 2016, 19:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Ja też nie za bardzo uważnie to śledzę. Ale te wykopy były robione ponoć w miejscach najbardziej "obiecujących". Bardziej zwróciłem uwagę na ten wykop boczny, który miał w pewnym sensie odsłonić bocznicę prowadzącą do tunelu. Oczywiście nie odnaleziono tam tej bocznicy. Przypuśćmy jednak, że 'coś tam jest'. Można by wtedy założyć, że ta bocznica nie była na tym samym poziomie co współczesne torowisko, lecz 'odbijała w 'dół'. Jeśli tak było, to się po prostu do niej nie dokopali... :shock:
Tak to by mogło wyglądać, jak na tym na podręcznym rysunku. 1- bocznica w zakładanym miejscu, 2- bocznica odbijająca dodatkowo w 'dół'.
(Próbowałem to wytyczyć na wizualizacji autorów, ale 'poprawka' za bardzo nie ukazuje tej różnicy większej głębokości, na której był by ten tunel. :oops:


Załączniki:
tor1.JPG
tor1.JPG [ 28.13 KiB | Przeglądany 3932 razy ]
tor2.JPG
tor2.JPG [ 28.9 KiB | Przeglądany 3932 razy ]
jeszcze głębiej.JPG
jeszcze głębiej.JPG [ 84.52 KiB | Przeglądany 3932 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 1 wrz 2016, 21:17 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Według nich miał tu być tor boczny równoległy to istniejącego. Ja tego nie ogarniam, tego kopania, a przyznaję że tego bocznego wykopu nie widziałem. Odwierty, odwierty, jeszcze raz odwierty. Przed większym kopaniem się bronią tym, że nie chcą naruszać drenaży które tam są (z nich właśnie wydostaję się cieple powietrze, które można poczuć przy "rurkach" na nasypie).

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 wrz 2016, 09:38 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Weźcie pod uwagę, że w Wałbrzychu urzędnicy bardzo poważnie biorą pod uwagę, że (jeśli pociąg istnieje) to przewoził jakąś broń niekonwencjonalną i ewentualne rozszczelnienie wagonu oznacza w najlepszym przypadku poważne skażenie chemiczne... Dlatego lepiej nie szukać problemu, o którym się nie wie. W takim wypadku nierozważne kopanie też może naruszyć jakieś skorodowane pojemniki.
Oczywiście to wszystko spekulacje: CZY w ogóle, GDZIE uktyto oraz CO wiózł ten pociąg.
Rozmawiałem z tamtejszymi historykami i pasjonatami i wyłania się obraz, że był jakiś transport, który przywiózł z Wrocławia 5 wagonów (w tym jeden pasażerski z SSmanami i jeden z działkiem przeciwlotniczym). Trzy z tych wagonów dojechały gdzieś dalej (do Jedliny? do Walimia? do Zagórza?) i towar został przeładowany na ciężarówki. Dwa "zawieruszyły się" po drodze, a pociąg miał półtoragodzinny postój w Wałbrzychu. Niby wszystko pasuje, ale to wszystko tylko spekulacje. Im ktoś bardziej sensacyjne rzeczy mówi - tym chętniej go słuchamy...
I przede wszystkim dochodzi jeszcze jeden element... Promocyjny! Wałbrzych jest wyjątkowo brzydkim, ale ciekawym miastem. Miastem, które ma dużo do zaoferowania - zamek, 2 ruiny, kopalnia, ładne pagórki, Szczawno - Zdrój i okolice, w których jest mnóstwo zamków, ruin, podziemi, zapory... Gdyby miasto Wałbrzych chciało zrobić kampanię reklamową, w której o mieście w mediach mówiono by tyle, co obecnie kosztowałoby to miliardy dolarów (kogo na to stać?), a efekt i tak nie byłby na tyle skuteczny.
We wszystkich obiektach turystycznych mówią, że liczba turystów w tym roku wyraźnie wzrosła, tylko nikt nie odważył się powiedzieć na ile Polacy wybrali kraj z uwagi na wzrost zagrożenia terrorystycznego, a na ile to efekt "złotego pociągu". Po prostu dla Wałbrzycha najlepsze jest by poszukiwania trwały jak najdłużej :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 21 sty 2017, 07:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Jaras pokazał, (na FB), filmik z YT, na którym ponoć można dopatrzyć się w wykopanych miejscach krawędzi tunelu, którego oficjalnie tam nie znaleziono. Nie widziałem dotąd tego filmiku, ale oglądając go teraz, znów budzą się emocje... i teorie spiskowe... :shock:
https://www.youtube.com/watch?v=nLiD1ZvLm4o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 21 sty 2017, 11:52 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Ponoć? Z drona który jest na wysokości prawie 50metrów widać coś lepiej niż z poziomu ziemi? Przecież wykopy były sfotografowane i filmowane, więc nie bardzo rozumiem, dopatrywanie się takich szczegółów z większej odległości :?
Pozostaje czekać do sierpnia, bo wtedy zaczną kopać głębiej.

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 28 lip 2017, 20:51 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Zapewne dotarła już do Was wiadomość, (ja w tym tygodniu natknąłem się na nią dwa razy), że odnaleziono zatopiony statek z czasów wojny, z ładunkiem złota...
Piszę o tym, bo nie wiem czy w to wierzyć, czy może to jest podobna historia do tej o naszym pociągu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 157 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group