Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 20:53

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 31 paź 2014, 08:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 25 mar 2013, 11:56
Posty: 531
Lokalizacja: Wtelno / Czyżkówko / Bartodzieje
Ręce opadają. Za grube miliony zrobiono śluzę workową ale teraz ją częściowo zasypią bo
Cytuj:
Na początku października rozpoczął się długo oczekiwany remont Śluzy Miejskiej. I na magistrat jak grom z jasnego nieba spadło pismo: "Mamy problem związany z brakiem dojazdu dla ciężkiego sprzętu na plac budowy. Chcemy zrealizować inwestycję za 12 milionów złotych w zaplanowanym terminie. Zależy nam na czasie. Remontujemy ten obiekt ze względu na jego znaczenie komunikacyjne oraz w ramach pakietu działań na rzecz rewitalizacji Bydgoskiego Węzła Wodnego, stąd liczymy na szybką pomoc" - napisali do urzędników szefowie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku, który jest właścicielem śluzy.

Cały tekst: http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... z3Hhlap1ZL

_________________
pozdrawiam znad kaszty

http://zecernia.com/html
...bo gdzie tylko dwóch się bije, tam zawsze Polak trzeci chętnie łba nadstawi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 09:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 6 mar 2013, 21:29
Posty: 396
Lokalizacja: Bydgoszcz, Szwederowo
Brawo !!!

tak jest gdy każda instytucja ma swój "harmonogram" na wykorzystanie nie swoich pieniędzy i nikt tego nie kontroluje

Brawo

_________________
"Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy" - Kubuś Puchatek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 14:32 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Bravo!
:-(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 17:51 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 10 paź 2012, 17:05
Posty: 9
Skandal! Takie rzeczy są możliwe tylko w Bydgoszczy pod rządami obecnej ekipy Pana B. Prywatna firma, która wygrała przetarg na remont śluzy, miała wyraźnie zastrzeżone, aby cały transport realizowała drogą wodną. Wykonawca uznał wszak, że szybciej i znacznie taniej będzie dowozić wszystko drogą lądową. A że most za zrewitalizowanej właśnie za grube pieniądze śluzie workowej okazał się za mały, tedy wymyślono, aby zasypać śluzę i zrobić tu prowizoryczny dojazd. Całość rodem z Monty Pythona. Najbardziej zabawne jest w całej sytuacji to, że władze Bydgoszczy wyraziły na wszystko zgodę!
Za trzy tygodnie wybory. Wybierajmy mądrze, aby ten i inne podobne ,,kabarety" nie miały już w Bydgoszczy miejsca


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 18:53 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
A czy jakiś nowy kandydat na prezydenta zwrócił na tą paranoję?

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 19:30 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 2 sie 2013, 17:38
Posty: 174
Lokalizacja: Bydgoszcz Fordon
Kto nie będzie rządził, będzie tak samo... przy korycie zamiera logiczne myślenie

_________________
Marche ou crève


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 19:35 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 10 paź 2012, 17:05
Posty: 9
Rok temu władze Bydgoszczy zrobiły wszystko co mogły, aby zrobić dobrze pewnej prywatnej firmie, która naprzeciwko śluzy postanowiła wznieść swoją Nordic Haven, wyburzając przy tym domek śluzowego, stanowiący ostatni ślad po tej części Starego Kanału Bydgoskiego. Widziałem ,,bardzo zmęczone" szefostwo firmy, po całonocnej imprezie ku czci zniszczenia budynku i pognębienia grupy jego Obrońców. Słyszałem ich wypowiedzi, pełne buty i pogardy dla historii, zabytków i ludzi, którym droga jest pamięć o dawnej Bydgoszczy.
Jak wygląda to miejsce dzisiaj, każdy może zobaczyć. Od dłuższego czasu roboty są wstrzymane i będzie tak zapewne jeszcze bardzo, bardzo długo. Firma nie płaciła podwykonawcom, więc ci zeszli z placu budowy. Przypomnę tylko, że ta sama firma przez wiele lat ,,odbudowywała" Młyny Rothera. Wiadomo z jakim skutkiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 paź 2014, 19:55 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Pamiętajcie, że to nie był dom śluzowego.

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 1 lis 2014, 21:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 27 gru 2012, 17:38
Posty: 139
Lokalizacja: Bydgoszcz/Okolice
Sprawa śluz,
Już poprzednicy skomentowali dość dosadnie,choć jak wiadomo,nikogo to nie zainteresuje,poza członkami FBSMZ...
Ja, w tym miejscu, i co istotne czasie...., dwa tygodnie przed wyborami władz lokalnych,chciałbym uczulić gawiedż,że do wyborów,szykuje się ponownie,pewien buńczuczny autokrata,z niedomytą,a na pewno,nie dogoloną twarzą,który za punkt honoru,postawił sobie,rozpierduche w jedynym,unikatowym na skalę europejską miejscu,jakim jest LPKW... Nadal,z uporem godnym maniaka,będzie forsował plan budowy akwaparku.... Tym sposobem,choć i dziś,nieco pomijane i niedoinwestowane miejsce odpoczynku bydgoszczan,zostanie na dłuuugie lata z astygmatem brudnej mordy,zrealizowane kosztem innych,bez wątpliwości,ważniejszych,bardziej potrzebnych inwestycji....:-( Myślę,że człowiek z aparycją kloszarda,za wszelką cenę,zechce sobie wystawić pomnik.Tym bardziej,że jednak poprzednim razem się nie udało...
Czy na prawdę,Bydgoszcz potrzebuje tej samowolki? Czy oczekiwania jej mieszkańców kończą się na takich z góry chybionych inwestycjach...?
Najbardziej kłuje to,że jednak,po latach marazmu,władze LPKW,pewnie wespół z dzisiejszymi włodarzami,zaczęły inwestować,budować,rozwijać,ale zmarginalizowanie nastąpi po zatwierdzeniu utopijnych koncepcji kandydata,w przypadku,gdy jakimś sposobem,znów jednak koryta sięgnie...:-(
Jakie jest Wasze zdanie....???

_________________
Pozdrawiam,Borys:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 1 lis 2014, 22:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
GrapHite pisze:
Pamiętajcie, że to nie był dom śluzowego.

Ważne że był związany z Żeglugą Bydgoską, Kanałem Bydgoskim i rzeką Brdą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 18:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
borys_p pisze:
...Czy na prawdę,Bydgoszcz potrzebuje tej samowolki? Czy oczekiwania jej mieszkańców kończą się na takich z góry chybionych inwestycjach...?
Najbardziej kłuje to,że jednak,po latach marazmu,władze LPKW,pewnie wespół z dzisiejszymi włodarzami,zaczęły inwestować,budować,rozwijać,ale zmarginalizowanie nastąpi po zatwierdzeniu utopijnych koncepcji kandydata,w przypadku,gdy jakimś sposobem,znów jednak koryta sięgnie...:-(
Jakie jest Wasze zdanie....???

Niestety nieodpowiedzialnych utopistów jest więcej wśród kandydatów. Trzeba sobie dokładnie poczytać programy, kto obiecuje aquaparki, centra konferencyjne za 400 i 500 mln, kto chwali się drogami donikąd za kilkaset milionów. Tych wszystkich należy natychmiast skreślić, bo zagrażają przyszłości miasta, są zwiastunem jego dalszego wymierania i upadku.
Liczy się tylko wsparcie dla powstawania miejsc pracy, zachęcania inwestorów, budowy zakładów dróg (ale nie mostów z pylonami!)dla mieszkańców i do terenów przemysłowych oraz terenów i warunków dla budownictwa.
Młodzi bydgoszczanie nie wyjeżdżają z miasta dlatego, że nie mają się gdzie wykąpać, ani nie marzą o utrzymywaniu bezsensownych centr konferencyjnych dla darmozjadów, za których wartość można stworzyć tysiące miejsc pracy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 19:18 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Ja sobie zakodowałem jedną, niestety, nie spełnioną obietnicę pana K.D. Obiecywał zbudowanie krótkiej, ale wyjątkowo potrzebnej, głównie mieszkańcom Wyżyn, linii tramwajowej, łączącej obecną pętlę 'dwójki' z Bernardyńską.
Tego mu nie daruję. Pan R.B. też nie jest z 'mojej bajki', ale uważam, może błędnie, że jest mniejszym złem. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 19:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^ Ja sobie zakodowałem jedną, niestety, nie spełnioną obietnicę pana K.D.

Pan R.B. też nie jest z 'mojej bajki', ale uważam, może błędnie, że jest mniejszym złem. :oops:



Ten pierwszy jak wyglądał i wygląda, tak robi. My na Wilczaku na takich mówiliśmy fleja

Ten drugi wygląda jakby co dopiero był po botoksie. Trudno coś z tej facjaty wyczytać. Nie ufam mu, ale zgadzam się z Bydziakiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 19:31 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Zgadzam się z przedmówcami. Czas na zmianę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 20:06 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Też chciałbym zmianę prezydenta, ale wydaje mi się to mało realne. Pewnie znowu wygra RB.

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 20:19 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
No to zmieniajmy. Tylko kto jest tego stanowiska godny ? Na Hraba mogę głosować choćby i dziś, o ile bierze on udział w wyborach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 lis 2014, 20:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Gdybym wiedział o Twoim poparciu to bym wystartował :D
A tak będziesz musiał zaczekać do następnych wyborów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lis 2014, 19:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Zawsze możesz na mnie liczyć :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 lis 2014, 23:23 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^ Ja sobie zakodowałem jedną, niestety, nie spełnioną obietnicę pana K.D. Obiecywał zbudowanie krótkiej, ale wyjątkowo potrzebnej, głównie mieszkańcom Wyżyn, linii tramwajowej, łączącej obecną pętlę 'dwójki' z Bernardyńską.
Tego mu nie daruję. Pan R.B. też nie jest z 'mojej bajki', ale uważam, może błędnie, że jest mniejszym złem. :oops:


już to gdzieś pisałem: Bydziak na prezydenta! ;-)
Przepraszam za offtopic...

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 5 lis 2014, 08:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 27 gru 2012, 17:38
Posty: 139
Lokalizacja: Bydgoszcz/Okolice
Witam,
Czyli me subiektywne spostrzeżenia,jednak mają wydzwięk w spoółeczności bydgoskiej,a już na pewno na Forum,i w jakiejś mierze są dość istotne dla nich...Cieszy mię to,gdyż bałem się,iż tylko ja zauważam zagrożenie ze strony pana kloszarda,i że zostanę posądzony o stronniczość... Pomijając wszelkie mrzonki,jakie zawiera w swoich kolejnych obietnicach,uważam,że człowiek,który nie potrafi doprowadzić do ładu swej facjaty,a w wypowiedziach wyrzec się obłudy,na spotkaniach z mieszkańcami chamstwa,nie może ponownie rządzić miastem.... O czystkach w UM,nie wspominam,bo skoro tam się dostanie,to tylko jego zdanie,i jego priorytety będą nadrzędne.... To już było... Nie pozwólmy na to...!!!

_________________
Pozdrawiam,Borys:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 34 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group