Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 22:08

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 26 sie 2014, 09:01 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Model w skali 1:8. Jeszcze kilkadziesiąt numerów i można będzie składać w długie zimowe wieczory(pod warunkiem że będzie zima :D )


Załączniki:
M20.jpg
M20.jpg [ 52.61 KiB | Przeglądany 6707 razy ]
M20a.jpg
M20a.jpg [ 57.39 KiB | Przeglądany 6707 razy ]
M20b.jpg
M20b.jpg [ 55.74 KiB | Przeglądany 6707 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 26 sie 2014, 14:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 20 maja 2011, 07:38
Posty: 287
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jeszcze około dwudziestu :)

Ale że jeszcze tego nie złożyłeś to podziwiam :1 Ja nie wytrzymałem już przy 20 numerze :D

Dostrzegam jeden wielki plus z tego modelu - nie zutylizuje się tak szybko jak M20 w skali 1:1 :za


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 26 sie 2014, 18:08 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
szczepan522 pisze:
Ale że jeszcze tego nie złożyłeś to podziwiam :1

Kusiło mnie, szczególnie silnik :D, ale jeszcze części są zapakowane w folii :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 29 sie 2014, 06:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
bunkier pisze:
...
Jeszcze kilkadziesiąt numerów i można będzie składać w długie zimowe wieczory(pod warunkiem że będzie zima :D )


^^^ Te 'numery', to jest coś w rodzaju reklamowanego obecne w TV, modelu czołgu T34, dołączanego po kawałeczku do jakiegoś pisma modelarskiego?
Jeśli tak, to ile tych 'pism' trzeba kupić, żeby złożyć cały model, np. w przypadku tej 'M 20'?
Na marginesie przypomnę, że mamy w mieście emeryta modelarza, który jakiś czas temu pokazywał (na YT) swój model tej Warszawy. (Rajmund Wróblewski)

Obrazek

Jak sięgam pamięcią, jednym z moich pierwszych samochodzików, albo i pierwszym, który dostałem jako dziecko, była taka 'Warszawka'. Można było ją kupić w każdym kiosku Ruchu. Seria produkowana przez kilka lat, w różnych kolorach. Była bez szyb. Wytłaczana z blachy w jednym kawałku (nadwozie). W późniejszej wznowionej serii, koła były jakieś inne i nie pasowały do całości. Warszawki były 'duże', miały jakieś 10cm długości... :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 29 sie 2014, 10:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^ Te 'numery', to jest coś w rodzaju reklamowanego obecne w TV, modelu czołgu T34, dołączanego po kawałeczku do jakiegoś pisma modelarskiego?

Można to tak nazwać. W gazetce jest kolorowa(taka hamerykańska :D ) instrukcja montażu. W każdym numerze przedstawiają historię polskiej motoryzacji, autorzy zbyt mocno nie wysilili się opisując poszczególne egzemplarze samochodów produkowanych i składanych w Polsce w czasie PRLu.

BYDZIAK 1958 pisze:
Jeśli tak, to ile tych 'pism' trzeba kupić, żeby złożyć cały model, np. w przypadku tej 'M 20'?

Cała seria to 100 numerów. Temat mocno przepłacony :D ale to jedyna możliwość zbudowania i posiadania takiego modelu. Oczywiście można podjąć się budowy samemu, ale po co, jak jest gotowiec :):) Lenistwo XXI wieku :):)

BYDZIAK 1958 pisze:
Warszawki były 'duże', miały jakieś 10cm długości... :D

Ta jest troszkę większa - 58 cm :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 sie 2014, 09:11 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Prawdziwy modelarz "nie kala" się gotowcami ! Tak twierdzą modelarscy twardziele. Coś w tym jest. ;)
Ze składaniem modeli pojazdów i okrętów z " tzw.gazety" jest trochę lepiej , niż z modelami latającymi. Te pierwsze są grubo przepłacone ale będą "stały" na półce do ...znudzenia .

Wybrane modele latające Deagostini to odrębny temat ;
Przede wszystkim te akurat, są BARDZO TRUDNE w pilotażu. Wymagają wprawnej ręki "pilota" . Błahy błąd w locie , czy lądowaniu i ...kolejne wydatki na wybrane z częściami zeszyty i przesyłki. Tak można w nieskończoność , szczególnie kiedy zainteresują się nimi początkujący modelarze (tatuś z synem)
Zachwyceni legendarnymi replikami , nie mają pojęcia o trudnościach eksploatacyjnych i pilotażowych !!! To tzw. " jednorazówki" :)
Modele te nie są pełnymi redukcjami , jak inne ! To tylko słabe półmakiety !
Spitfire Deagostini czy Fokker Dr.1 są straszliwie " przepłacone ". Gotowego do lotu , lub " golasa Spitka " można kupić za ok . 600\1200 ,- !
Składając wg. abonamentu, koszt wynosił ok. 2300\2800,- Przezorni kupowali 2 nr. zeszytów na części zamienne.

Ponownie pojawiła się raklama w TV tego samolotu ! ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 sie 2014, 09:16 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
AERO pisze:
Prawdziwy modelarz "nie kala" się gotowcami ! Tak twierdzą modelarscy twardziele. Coś w tym jest. ;)

Wygląda na to że przestałem być "prawdziwym modelarzem" i to nie z lenistwa...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 30 sie 2014, 13:17 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 27 cze 2009, 15:11
Posty: 68
Lokalizacja: Bydgoszcz
AERO pisze:
Prawdziwy modelarz "nie kala" się gotowcami ! Tak twierdzą modelarscy twardziele. Coś w tym jest. ;)


Ja bym nie przesadzał z takimi stwierdzeniami. Fakt jest taki że satysfakcja ze zrobienia jednej części od podstaw to tak jakby skleić cały model z pudełka. Zupełnie inna liga.

Ta Warszawa wygląda całkiem sympatycznie:)

Niestety z braku czasu musiałem wstrzymać zabawę z budowaniem od podstaw http://modelwork.pl/viewtopic.php?p=346881#346881, cały mój wolny czas marnuje na modelarstwo w skali 1:1 http://www.jawa250.fora.pl/nasze-jawy,5 ... ,3110.html

_________________
Pozdrawiam. Seba


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 31 sie 2014, 14:13 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Oj tam ...
Nie miałem nic złego na myśli .

...ale też nie przesadzam.
Tkwię w tym z przerwami od ...a może i dłużej !
Odmian modelarstwa jest więcej niż się wydaje .
Kiedyś nazywano to hobby majsterkowaniem , później modelarstwem . Obecnie najczęściej ogranicza się to wyłącznie do ...składanie zestawów.

Na lotnisku modelarskim ( i nie tylko ) pojawia się kilku pilotów quadrocopterów lub tzw. dronów.(straszna nazwa)
Na pytanie , czy są modelarzami odpowiadają ...Nie ! Elektronikami !
To kupiona poskładana elektronika, pilotowana inną elektroniką oraz oczami kamer, stabilizowana GPS-m !
Czy jest to jeszcze modelarstwo ?

Takie czasy nastały i już . Dobrze to i czasami źle dla tego hobby. Dobrze, bo oszczędza czas a źle bo nie "uczy modelarstwa" i nie rozwija zdolności politechnicznych. Pytanie , czy jest taka potrzeba :?:
Napisałem o "twardzielach" , bo kilku nawet wymieniliśmy w tym dziale z imienia i nazwiska .
Są to przeważnie zaawansowani wiekowo modelarze "starej szkoły" (prawie zawodowcy) , którzy wszystko co jest możliwe wykonują ręcznie . Jest to znacznie lepiej oceniane na zawodach i daje więcej satysfakcji. Niestety to "gatunek na wymarciu" !
Również próbowałem zestawów ale często wymagały ulepszeń i modyfikacji. Wiadomo, że takich elementów wyposażenia , jak aparatura, czy silniki, nie jest się w stanie wykonać własnoręcznie !
Trzeba to kupić !
Podobnie jest z modelarstwem plastikowym, chociaż i tu można wiele samemu zdziałać.
Nie wiem jak seba , ale Bunkier wykazał się niejednokrotnie, że jest modelarzem przez duże " M " !
Prezentował nam wiele własnoręcznie wykonanych modeli i makiet.

To tyle ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group