Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 00:07

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: czwartek, 14 lut 2013, 14:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
...cały Mr.M...
W końcu 2010, kiedy facet płakał nad kosztami ekploatacji obiektu, proponowałem mu usprawnienie instalacji elektrycznej, zamontowanie oświetlenia led i zainstalowanie w obiekcie energooszczędnej wentylacji, żeby wykorzystywać go jako fajną noclegownię podczas zlotowiska.
W kwestii zabezpieczenia przed dewastacją czy kradzieżami, proponowałem prosty system SWiN oraz kilka najtańszych kamer na terenie.
Projekt wykonałem za free, materiał do kosztorysu wstawiłem po cenach zakupowych (z dużymi rabatami hurtowymi), robocizny nie doliczałem, chcąc mieć swój wkład w utrzymanie tego obiektu w stanie historycznym...
Po tygodniu odpowiedział: za drogo - znajdzie kogoś, kto zrobi to taniej! Ręce opadły...

Przed pierwszym zlotem podałem mu, niemalże na tacy, namiary na ściągnięcie T-34, Shermanna, Sd Kfz 251, kilku fajnych grup rekonstrukcyjnych z Polski i Europy czy namiary na znajomych z Bornego - byli chętni do pomocy w organizacji zlotu.
Koleś olał - nie odezwał się do NIKOGO z listy!!! ...pierwszy zlot bazował więc na głównie na jednym Krazie, kilku Gazach i UAZach...
Jako pojazd "militarny" i "historyczny" Mr.M, ściągnął sobie, od kumpla z Poznania, Hummera - szkoda tylko, że wersję H3 - wypasionego cywilka, na szosowych oponach i z niskim, szpanerskim, orurowaniem... Wspomniane właśnie orurowanie i ślicznie chromowane progi "zostawił" na bagnie, podczas wywlekania tego wynalazku z błota przez Kraza...

Pozostaje żal, że to właśnie on kupił obiekt "Krąpiewo" - dla wszystkich byłoby znacznie lepiej, gdyby zainwestował sobie w gomułkowski klocek w centrum i parter wynajął jakiemuś bankowi....

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: czwartek, 21 lut 2013, 08:39 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 4 wrz 2012, 20:33
Posty: 165
Obrazek

Cytując hicior You Tube: "Taka sytuacja, nie"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 24 lut 2013, 00:20 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Z plakatu wynika, że bedą dwa blackhawk'i ;)
Na serio: liczę że znów będzie czołg :twisted:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 24 lut 2013, 09:40 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
GrapHite pisze:
Z plakatu wynika, że bedą dwa blackhawk'i ;)

Blackhawki'i to pikuś, ciekawe gdzie zaparkują ten okręt :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 24 lut 2013, 10:52 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Jak mawiał Janek Kos - szansa jest. Dopłynie taki USS do Gdańska, później Wisłą do Brdyujścia. Śluzowanie, po czym Brdą do śluzy na Marcinkowskiego. Śluzowanie i dalej w górę rzeki na Zalew Koronowski. Na wysokości Sokole - Kuźnicy skręcą sobie w lewo i wpłyną na rzeczką Krówkę. Tu mają już z górki - przepłyną przez parę jeziorek i spokojnie zakotwiczą na Jeziorze Wierzchucińskim Dużym. ;)

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 24 lut 2013, 12:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
Robert Grochowski pisze:
Jak mawiał Janek Kos - szansa jest. Dopłynie taki USS do Gdańska, później Wisłą do Brdyujścia. Śluzowanie, po czym Brdą do śluzy na Marcinkowskiego. Śluzowanie i dalej w górę rzeki na Zalew Koronowski. Na wysokości Sokole - Kuźnicy skręcą sobie w lewo i wpłyną na rzeczką Krówkę. Tu mają już z górki - przepłyną przez parę jeziorek i spokojnie zakotwiczą na Jeziorze Wierzchucińskim Dużym. ;)


...widzę w tym parafrazę historii o angielskiej łodzi podwodnej z "CK Dezerterzy" - "...ominęli wszystkie blokady, wpłynęli do Dunaju, potem dopływami, w końcu rurami kanalizacyjnymi podjechali do sracza i zakotwiczyli w oczekiwaniu na pana oberleutnanta..." :)

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 24 lut 2013, 20:57 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Zgadza się :D Inspirację była dla mnie również opowieść Pyzdry, jak niepostrzeżenie dostać się do zamku Jaśnie Pana Hrabiego ;)

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: piątek, 8 mar 2013, 14:33 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Wywiad w dzisiejszej Gazecie Wyborczej z jednym z współwłaścicieli Centrum Militarnego Krąpiewo

Obrazek

Większy rozmiar do ściągnięcia
http://fotoforum.gazeta.pl/photo/5/xc/w ... GrlFFX.jpg

W wtorek 12 marca wywiad razem z zdjęciami opublikuje Gazeta Wyborcza na internetowych stronach bydgoskiej redakcji.
Zdjęcia będą również do obejrzenia na Forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: piątek, 8 mar 2013, 14:41 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Masakra ...
Zaczynam zastanawiać się nad tym, czy te działania nie były zaplanowane już w momencie kupna obiektu.
Kto będzie chciał to oglądać - teraz to po prostu betonowy klocek wkopany w ziemię - no może tylko Ci, którzy byli tam wcześniej i chcą zobaczyć jak można zniszczyć coś wartościowego (nie w sensie finansowym) :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: sobota, 9 mar 2013, 12:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
Nie wiem, jak Wy, ale ja bojkotuję od teraz wszelkie "zloty" w Krąpiewie.
...by the way - o tym, co Matuszak zrobił ze schronem są już poinformowane środowiska miłośników militariów z Polski i zagranicy.

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 10 mar 2013, 21:00 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
W uzupełnieniu wywiadu w Gazecie Wyborczej, oraz w nawiązaniu do dyskusji jaka się wywiązała na Forum, poprosił mnie Waldemar Matuszak abym umieścił jego wypowiedź. Dodatkowo przesłał mi skan z Expressu Bydgoskiego.
Niniejszym to czynię.

"W uzupełnieniu informacji zawartych w Gazecie Wyborczej pragnę poddać pod rozwagę i do głębszych przemyśleń dla tych, którzy tak aktywnie krytykują naszą decyzję o sprzedaniu wyposażenia bunkra, artykuł który Express Bydgoski zamieścił na swoich łamach odkrywając realne możliwości wsparcia obiektów zabytkowych. O te dotacje zabiegały instytucje posiadające nieporównywalnie większe możliwości przebicia niż my.
Pomysły i propozycje różnej maści zalewają nas z każdej strony tylko ich autorzy swój udział w nich ograniczają tylko do podpowiedzi, a my gawędziarstwem nie jesteśmy zainteresowani."


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: niedziela, 10 mar 2013, 22:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
Maciej Kulesza pisze:
(...)"W uzupełnieniu informacji zawartych w Gazecie Wyborczej pragnę poddać pod rozwagę i do głębszych przemyśleń dla tych, którzy tak aktywnie krytykują naszą decyzję o sprzedaniu wyposażenia bunkra, artykuł który Express Bydgoski zamieścił na swoich łamach odkrywając realne możliwości wsparcia obiektów zabytkowych."(...)


1. Obiekt w Krąpiewie nie był wpisany na listę zabytków, nie miał szans nawet pretendować do tej listy, więc argumentacja Pana Matuszaka do mnie nie trafia. Jedyne wsparcie, o które mógł się starać, to fundusze europejskie - czy naprawdę mamy wierzyć, że przez TRZY lata ktoś zastanawiał się nad złożeniem wniosku (...i skupiał się nad tematem "drożyzny" w jego opracowaniu), aż w końcu pula uległa wyczerpaniu?!

2. Samo przedsięwzięcie - "Centrum Militarne..." - było z założenia KOMERCYJNE (?) - miało Panu Matuszakowi i spółce przynosić realny dochód, więc nie ma co ronić krokodylich łez nad niepowodzeniem - inwestor rzucił się na temat bez ŻADNEGO BIZNESPLANU, DOŚWIADCZENIA w branży i traktował temat, cyt.: "SEZONOWO" - tego typu obiekty NIGDY nie są "samograjami" - nie wystarczy zorganizować (choć to też zbyt duże, w tym przypadku słowo) kilku, wyjątkowo prowincjonalnych zlotów. Trzeba mieć czas, plan i środki inwestycyjne - tego typu inwestycje zwracają się po kilkunastu latach, przy porządnym managmencie!
Znakomitym przykładem niech będą tutaj obiekty w Bornym Sulinowie, np. Ani-PRL - z miejsca odrzucam kontrargumenty, że przecież to Borne! ...wszak Krąpiewo, zwłaszcza po "sezonie" mogłoby proponować zainteresowanym znacznie więcej! KOMPENSACJA programowa i warunkówa lokalizacji, Drodzy Państwo!
Czy wykazano się jakąkolwiek inicjatywą rozwoju?
Tia... kilka sezonowych namiotów z demobilu - czasem zaplecze (hahhahaa) gastronomiczne, w postaci zewnetrznego cateringu, opartego na kuchni polowej z demobilu (nieśmiertelna papka grochowa i rozwalniający bigosik), kawa (plujka), herbata (wisielec), naturalnie w plastiku - czy wiatrówkowa "strzelnica"...
HALO! TU ZIEMIA! ...mamy XXI wiek, więc jeśli chce się zarobić, trzeba mieć COŚ do zaproponowania potencjalnym klientom!
Jeśli jest się właścicielem tego typu obiektu, wraz z 21ha terenem, co naprawdę daje duże możliwości, a nie ma się wystarczających środków, to najpierw ma się POMYSŁ, a potem szuka się INWESTORA!!!
...a może się mylę lub mijam się z prawdą?

3. Czy Matuszak i spółka, kupując obiekt na serio nie zdawali sobie sprawy z kosztów jego utrzymania czy podatków??? Hahhahhahhahhahhahhahhaaa

4. Ilu wolontariuszy, wierzących w intencje, z "zamydlonymi" oczami, zasuwających za friko i wierzących mu, przez te 3 lata wykorzystał, tak WYKORZYSTAŁ, Pan Matuszak?

5. Czy Matuszak i s-ka na serio liczyli na wsparcie finansowe samorządowców czy budżetów ministerialnych? Czy nadal mamy wierzyć, że biznesmeni, który "wywalają pół dużej bańki" na obiekt, nie są świadomi faktu, że nie uzyskają tą drogą nawet złotówki? Po co teraz wciskają, na łamach prasy te usprawiedliwiające "bullshit'y"?

6. ...wydaje mi się, że rację ma Ewing, pisząc o zaplanowanych działaniach... Zastanawia mnie tylko fakt - po cholerę ta medialna burza nadal jednak promująca kicz, lecz jednak ujawniająca hipokryzję tego Pana?!

Szkoda tylko tego obiektu...

Przy okazji: czy Pan Kulesza jest jakimś przypadkiem, jakoś związany z Panem Matuszakiem? - z tego co pamiętam, to w roku 2009, w czerwcu usiłował mu napędzić klientów na "Jantara", pod pretekstem rejsu w celu fotografowania Bydgoszczy z perspektywy Brdy ale brakowało coś chętnych... cyt.: "Nikt jeszcze w historii miasta w sposób zorganizowany nie fotografował miasta z poziomu rzeki!" - akurat!!! ...było już wówczas w dostępnych archiwach cyfrowych ponad tysiąc fotek z tej perspektywy...

Tylko pytam - jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie mnie z tego błędu.

PS. Z calej "ferajny" bunkrowcow tylko GrapHite i Edeweiss wiedzą kim jestem z wyuczonego zawodu, więc powinni zrozumieć moje drążenie tego tematu. :)

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: poniedziałek, 11 mar 2013, 08:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
TheTerminaThor pisze:
Przy okazji: czy Pan Kulesza jest jakimś przypadkiem, jakoś związany z Panem Matuszakiem? - z tego co pamiętam, to w roku 2009, w czerwcu usiłował mu napędzić klientów na "Jantara", pod pretekstem rejsu w celu fotografowania Bydgoszczy z perspektywy Brdy ale brakowało coś chętnych... cyt.: "Nikt jeszcze w historii miasta w sposób zorganizowany nie fotografował miasta z poziomu rzeki!" - akurat!!! ...było już wówczas w dostępnych archiwach cyfrowych ponad tysiąc fotek z tej perspektywy...

Maciej jest związany z panem M. tak samo jak my wszyscy, pasjonaci takich obiektów. To, że „napędzał” klientów na „Jantara” to tylko jego dobra wola gdyż szukał jednostki pływającej na imprezę „Foto Rejs”, ostatecznie popłynęliśmy „starym” tramwajem wodnym. Czy w tych tysiącach zdjęć były zdjęcia nocne miasta z perspektywy Brdy na odcinku Opera – Słoneczny Młyn ? A może też był obraz ruchomy, jeżeli nie to służę moim materiałem :)

http://www.youtube.com/watch?v=TMQzy-54w68


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: poniedziałek, 11 mar 2013, 10:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Patrząc na plakat informujący o zlocie dochodzę do wniosku że "wolność" w tym kraju nieźle zrobiła co niektórym wodę z mózgów :D Od kiedy w maju mamy lato :?: :D Jakoś dziwnym trafem nie słyszałem o zmianie kalendarzowych pór roku :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: poniedziałek, 11 mar 2013, 11:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
bunkier pisze:
Maciej jest związany z panem M. tak samo jak my wszyscy, pasjonaci takich obiektów.


Dzięki Jarku, za wyjaśnienie, gdyż w kontekście materiałów, dostarczonych Maciejowi przez M. oraz archiwalnych tekstów zapowiadających wspomniany rejs, wyglądało to zgoła inaczej.

...z całej wypowiedzi M., do szewskiej pasji doprowadził mnie ten fragment: "...Pomysły i propozycje różnej maści zalewają nas z każdej strony tylko ich autorzy swój udział w nich ograniczają tylko do podpowiedzi, a my gawędziarstwem nie jesteśmy zainteresowani."

Czyżby Mr.M liczył, że "walnie się do góry wentylem", a ktoś odwali robotę na jego prywatnym obiekcie - oczywiście za darmo, zaś on ograniczy się do policzenia własnego zysku? ...a może liczył, że pojawi się grupa pasjonatów z grubym portfelem, która przyniesie mu fundusze w zębach i będzie błagać na kolanach, aby łaskawie je przyjał?

Szczerze? ...najlepiej dla M. byłoby, gdyby teraz schował się w mysią dziure, ale widać, iż facet woli kompromitować się do reszty tekstami nt. "gawędziarzy".

Nasz głos, w tym temacie jest tylko i wyłącznie "wołaniem na puszczy" - możemy się wściekać, ale nic nie jestesmy w stanie zrobić - M. jest w prawie...

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: poniedziałek, 11 mar 2013, 21:51 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 11 mar 2013, 09:42
Posty: 1
Poprosiłem Macieja Kuleszę o zamieszczenie materiału na form stowarzyszenia, bo nie miałem zamiaru się logować, a zależało mi na poproszeniu rozsądnych ludzi o pewne zastanowienie. Ale po raz kolejny zostałem wywołany do tablicy przez anonimowego użytkownika o nicku TheTerminaThor, który „dysponuje” przeogromną wiedzą o moich i moich wspólników interesach. Z zasady nigdy nie zabieram głosu w dyskusji z osobami, którym brakuje cywilnej odwagi, aby podpisać swoje zdanie imieniem i nazwiskiem.
Po raz pierwszy i ostatni złamie swoje postanowienie.
W Polsce obowiązuje system, w którym nikt nikomu nie może nic narzucać ani kazać. Szczerze powiem, że jestem z tego dumny i dobrze mi z tym. Ta swoboda pozwala również otwarcie mówić co się myśli, pozwala także nie chodzić tam, gdzie się nie chce i tam gdzie cię nie chcą. Proponuję anonimowemu Wolontariuszowi, aby też nie przyjeżdżał tam, gdzie się źle czuje (CMK) i nie lubi właścicieli, których jak wynika z jego wywodu dobrze zna. Otóż w ogóle nie zna, nawet jeśli kiedyś się widzieliśmy to z pewnością się nie znamy. Proponuję Wolontariuszowi również nie katować swojego ciała tyloma negatywnymi emocjami, bo to grozi depresją, a po co - szkoda życia.
Co do pretendowania schronu w Krąpiewie do miana zabytku to oczywiście Wolontariusz ma rację - nigdy nie pretendowaliśmy, ale rozważaliśmy stworzenie tam muzeum. Ale skoro to nie zabytek to o co tyle hałasu i żalu. Czyżby hipokryzja odrzuconego oferenta różnych usług na naszą rzecz? Oczywiście trochę tutaj kpię bo jest mi żal, ale to moje osobiste sprawy.
Na temat dotacji nie będę się rozpisywał, bo wolontariusz ma wiedzę podobną do koloru munduru, który chyba nosi. Drogi Wolontariuszu może przedstawisz mi te rzesze wykorzystanych wolontariuszy, bo jakoś ich nie znamy.
Aby nie zanudzać przydługim wywodem proponuję, aby wykorzystany Wolontariusz nie martwił się o stan naszych finansów. Może mamy pomysł, aby stracić te ponad pół dużej bańki - niezbadane są ludzkie fanaberie. W końcu to nasza kasa. Naprawdę proszę nie martw się o nią. Ja jak chcę pobyć w komforcie to jadę do dobrego spa, a jak chcę pobyć w warunkach spartańskich to jadę do Krąpiewa lub do Bornego Sulinowa, gdzie na zlotowisku jest ogromny „komfort”, podobnie zresztą jak w Darłowie. Co do hałasu w mediach to przecież z woli niektórych aktywnych tu forumowiczów, a nie mojej, zaczęli do mnie dzwonić dziennikarze. Maciej Kulesza był właśnie jednym z tych dzwoniących. A co do mojego statku to M.Kulesza słabo się spisał, bo do biznesu nie doszło i znowu w plecy, ale naprawdę proszę nie martw się, dam radę.
Tak poważniej to jest już w Polsce taka jedna partia, która we wszystkim i wszędzie widzi spisek i przekręty. Czyżby kolega był jej wyznawcą? Życie w takiej schizofrenicznej podejrzliwości musi być bardzo wyczerpujące. Ciągle tyle napięć, wnikliwych analiz czyjegoś majątku, interesów, jakości usług itp. itd. Naprawdę zachęcam do zmiany swojego życia, bo to bardzo wyniszcza organizm, a życie jest bardzo krótkie. Tak zwyczajnie po ludzku żal mi takich osób. Więcej radości, wiary w ludzi i pozytywnej energii!!!
No i najważniejsze niedługo będzie okazja się wykazać, pod młotek pójdzie schron w Osówcu. Będzie zatem możliwość, aby Wolontariusz pokazał wszystkim, jak taki biznes powinien wyglądać – będę trzymał kciuki. Liczę tylko, że będzie poziom, którego nam się nie udało stworzyć .Chyba, że już dziś mogę odwiedzić Wolontariusza, aby podziwiać poziom prowadzonego biznesu.

Z poważaniem
Waldemar Matuszak


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: poniedziałek, 11 mar 2013, 22:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
TheTerminaThor pisze:

Przy okazji: czy Pan Kulesza jest jakimś przypadkiem, jakoś związany z Panem Matuszakiem? - z tego co pamiętam, to w roku 2009, w czerwcu usiłował mu napędzić klientów na "Jantara", pod pretekstem rejsu w celu fotografowania Bydgoszczy z perspektywy Brdy ale brakowało coś chętnych... cyt.: "Nikt jeszcze w historii miasta w sposób zorganizowany nie fotografował miasta z poziomu rzeki!" - akurat!!! ...było już wówczas w dostępnych archiwach cyfrowych ponad tysiąc fotek z tej perspektywy...

Tylko pytam - jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie mnie z tego błędu.




Kolego TheTerminaThor
Twoje insynuacje w formie pytania skierowanego do mnie są niegrzeczne i nieuprzejme. Stawiają mnie, delikatnie mówiąc w niezręcznej sytuacji i mnie irytują.
Sposób prowadzenia dyskusji przez Ciebie na Forum w wielu przypadkach mi nie odpowiada (inni użytkownicy zwrócili Tobie na Forum uwagę) z powodu jej poziomu. Jadnak odpowiem Tobie na pytanie poniżej, skoro w taki sposób zmanipulowałeś pytanie do mnie sugerując "drugie dno".
Ucząc się od Ciebie złośliwych pytań zadam je również:
"Przy okazji": czy to prawda, że nadużywasz alkoholu w trakcie pisania na Forum?

Cytuj:
Tylko pytam - jeśli się mylę, to proszę o wyprowadzenie mnie z tego błędu.



Tak znam Waldemara Matuszaka osobiście jak większość pasjonatów militarnej historii. Dziwne abym nie znał skoro wspólnie szukaliśmy odpowiedzi na temat historii schronu. Dziwne abym nie znał, skoro na moją prośbę udzielił mi wywiadu w Gazecie Wyborczej, który przeczytałeś. Z osobą nieznaną przecież bym nie rozmawiał na łamach prasy...
Z "Jantarem" nie mam zamiaru się tłumaczyć, ponieważ Bunkier informację Tobie przekazał. FotoRejs, FotoLot, FotoKurs to cykliczne imprezy organizowane wspólnie z FotoForum, Gazetą Wyborczą i przy udziale "Bunkra". Poklikasz - będziesz wiedział więcej.

Sumując TheTerminaThor.
Mnie jest również szkoda, że unikatowe wyposażenie schronu poszło na złom. Tak to przykre dla fana historii. Zbyt wiele widziałem w naszym kraju przypadków kradzieży, niszczenia czy złomowania podobnych obiektów. Może gdybym miał "wolne" kilkaset tysięcy złotych, jako pasjonat bym dokładał do interesu, aby inni mogli zobaczyć, sfotografować, zachować obiekt dla potomnych... Szkoda,wielka szkoda, że tak się stało.
Tak więc mniej emocji w tym co piszesz, mniej niestosownych epitetów do ludzi których nie znasz.
Pozdrawiam


Powracając do tematu Krąpiewa. Zdjęcia jakie jutro ukarzą się na stronach internetowych Gazety Wyborczej, zostały zrobione m.in. z myślą o naszym Forum i pasjonatach historii. Są swego rodzaju unikatem, bo dokumentują kolejny (przykry) etap historii schronu.
Czy schron warto bojkotować jak nawołuje TheTerminaThor? Zdecydowanie nie! 300 metrowa sala nadajników bez sufitu, podłogi i metalowej boazerii - tylko sam beton - robi wrażenie! Teraz widać jeszcze wyraźniej ogrom budowli pod ziemią.

Poniżej wklejam zdjęcia największego pomieszczenia w schronie - sali nadajników.

Obrazek


Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: wtorek, 12 mar 2013, 01:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 13 lut 2013, 23:40
Posty: 171
Lokalizacja: Bydgoszcz - Wyżyny
Kolego Macieju - oświadczam, wyprowadzając Cię z błędu, iż nie nadużywam alkoholu w żadnej sytuacji, zwłaszcza zaś podczas pisania na forum. Wystarczy?

Jeśli moje pytanie odebrałeś w formie insynuacji - to bardzo mi z tego powodu przykro - sprawę tego pytania uważałem za zamkniętą po odpowiedzi i wyjaśnieniu tematu przez Jarka, co zresztą ująłem w swej wypowiedzi.

Niestety, ale treść Twojego ostatniego posta - otwiera sprawę ponownie - przynajmniej dla mnie...
Obecnie, wg mego skromnego zdania stoisz we wspólnym froncie z panem M. - bez kszty dziennikarskiego obiektywizmu.
Pozwoliłeś sobie na ocenę "poziomu" mojej wypowiedzi - pozostawiłeś zaś bez najmniejszego komentarza dość napastliwy i obraźliwy post pana M. - to kolejny dowód na wspomniany przez mnie "wspólny front".
Tak niestety ukształtowałeś właśnie moje zdanie na swój temat.
Szkoda.

W związku z Twym postem mam naprawdę wielką prośbę: proszę, abyś wskazał konkretnie te "niestosowne epitety", których użyłem w stosunku "do ludzi, których nie znam", gdyż już od jakiejś godziny analizuję tekst i jakoś nie mogę się ich dopatrzeć.

"Sposób prowadzenia dyskusji przez Ciebie na Forum w wielu przypadkach mi nie odpowiada (inni użytkownicy zwrócili Tobie na Forum uwagę) z powodu jej poziomu." - fakt, mówiąc trywialnie: "nie daję sobie w kaszę dmuchać", zwłaszcza w dyskusjach na forach, dotyczących kontrowersyjnych tematów - nie uprawnia Cię jednak do publicznej oceny poziomu wypowiedzi kogokolwiek z forumowiczów.
Przecież również mogę mieć swe zdanie w temacie poziomu Twoich postów, ale jest to moje prywatne zdanie - dobre czy złe - nie czuję się umocowany do, choćby wzmianki dptyczącej publicznej ich oceny.

Pan Matuszak - nie został przeze mnie, bynajmniej, wywołany do tablicy, ale celowo prowokowany do zajęcia stanowiska w sprawie schronu w Krąpiewie, na forum "Bunkra".
Taki cel postawiłem sobie w postach - i jak widać - bez trudu go osiągnąłem.

Czego zatem nie osiągnąłem? Odpowiedzi na postawione jasno pytania.

Zostałem za to brutalnie zaatakowany, ba! ...niemalże oskarżony o:
- wtykanie nosa w interesy pana M. (o których mam ponoć niesamowitą wiedzę - ciekawym, w którym miejscu mojej wypowiedzi zostało to wyczytane? ...chodzi o same wnioski z symulacji rachunku ekonomicznego CMK, które po obserwacji jednego sezonu wysnułby średnio rozgarnięty student pierwszego roku ekonomii?),
- brak odwagi cywilnej, w kwestii pozostawania anonimowym (anonimowość w internecie? hahhahhahhaha),
- hipokryzję odrzuconego oferenta (chęć wykonanie prac poniżej ich realnych kosztów nie było nawet quasiofertą, lecz jedynie propozycją szeroko pojętej pomocy w zabezpieczeniu obiektu i utrzymaniu go w historycznym stanie),
- absolutną impertynencję w kwestii dotacji z funduszy europejskich (...skąd pan M. wysnuł ten wniosek? Oświadczam, iż moje wnioski są oparte o rzetelną i merytoryczną wiedzę w temacie pozyskiwania funduszy z Brukseli),

...i wreszcie, "hicior":
- schizofrenię, związaną z prawdopodobnym sprzyjaniem pewnej partii politycznej, widzącej wszędzie spiski i przekręty.

Szanowny Panie M. - jeżeli nie jest Pan w stanie wykazać absolutnie żadnych mertytorycznych argumentów, odpowiedzieć, choćby w części, na żadne z zadanych pytań, ani rozwiać jakichkolwiek zawartych w nich wątpliwości, to nie musi się od razu Pan powoływać na "fekalia", jakimi jest wg mnie polityka w wykonaniu akurat tego ugrupowania, na które się Pan powołuje.
Zresztą biorąc przykład właśnie z polityki tej partii - usiłował Pan tymi "fekaliami" mnie obrzucić - a nuż coś się "przyklei", co wykazałem dość jasno w punktach powyżej.

Odnosząc się do innych części wypowiedzi pana M.
Mam wrażenie, iż nie ma Pan raczej bladego pojęcia w temacie oczekiwań uczestników zlotów - wnioski wysnuł Pan chyba z wizyt na polach namiotowych tylko dwóch zlotowisk.
Otóż oświadczam Panu, iż gros, tak pożądanych przez Pana uczestników zlotów, dysponujących naprawdę unikatowymi i wartościowymi pojazdami, to "w cywilu" wyjatkowo poważni i majętni ludzie, których dawno już przestało bawić żłopanie piwska pod namiotem - nie zmienia to faktu, iż uczestniczą w prawie każdym, poważnym zlocie.
Przykłady?
Zarówno w Bornem, jak i w Darłowie, kwaterują się oni i żywią w hotelach - swoje "cacuszka" zabierają na strzeżone, hotelowe parkingi. Fakt - sama infrastruktura okolic Krąpiewa uniemożliwa takie wygody - jednak kompletnie nic Pan nie zrobił, aby ją poprawić.
Skupiłem się może niepotrzebnie na zlotach, których jest kilka w roku - ale właśnie w kontekście zlotów poruszył Pan temat SPA (którymi, notabene wspomniane przeze mnie hotele istotnie dysponują).

Ponawiam zatem pytanie z poprzedniego postu: co miał Pan do zaproponowania, np. weekendowym turystom, którzy tak naprawdę powinni być głównym źródłem utrzymania CMK? Półgodzinną, jednorazową wizytę.

...te "pół dużej bańki" mógł Pan równie dobrze spalić w piecu, gdyż, jak słusznie Pan to ujął - to były Pana pieniądze.
Nie trzeba było jednak mydlić ludziom oczu ideami zachowania schronu w stanie nienaruszonym, skąd właśnie wynikła cała ta awantura!

W kwestii Osówca - mam nadzieję, iż realne są dwa scenariusze:
- obiekt kupi ktoś, kto naprawdę ma pomysły i zapał, zaś o fundusze się postara,
- obiekt od razu po sprzedaży pójdzie na złom, po cichu, bez żadnych idei i szumnych zapowiedzi.

Ta druga opcja powinna być Panu na rękę, gdyż nie będzie wówczas dla Pana konkurencji...

Nie zmienie zdania w kwestii barbarzyństwa, którego Pan dokonał na tym, bądź co bądź, historycznym obiekcie - trzy lata działania gangów złomiarzy nie dokonałyby takich zniszczeń, jakie Pan dokonał w kilka miesięcy.
...a może by dokonały?
Różnica jest w każdym razie taka: oni dokonaliby przestępstwa, a Pan to uczynił w majestacie prawa.

PS. ...z Konfucjusza: wybaczyć można, zapomnieć nigdy.

_________________
...dlaczego w XXI wieku musimy być ludźmi renesansu? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: wtorek, 12 mar 2013, 21:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
TheTerminaThor pisze:
Obecnie, wg mego skromnego zdania stoisz we wspólnym froncie z panem M. - bez krzty (poprawione) dziennikarskiego obiektywizmu.


Kolego nie jestem dziennikarzem. Nigdy się za takiego nie uważałem, przez szacunek do tego zawodu wykonywanego przez dziennikarzy których mam przyjemność znać.


Miał wygrać z bombą atomową. Przegrał z kryzysem
Wywiad z jednym z właścicieli i zdjęcia : http://bydgoszcz.gazeta.pl/bydgoszcz/1, ... #LokBydTxt#ixzz2NM2uIPAd


Poniżej zdjęcia wykonane w schronie po demontażu jego wyposażenia.


Obrazek
Wentylatornia. W tym pomieszczeniu znajdowały się trzy wentylatory, dwa nawilżacze parowe, zlew żeliwny i dwie rozdzielnie elektryczne


Obrazek
Widok z wentylatorni na przedsionki agregatorni nr I i II. Drzwi środkowe to odsłonięty otwór montażowy.


Obrazek
Widok z agregatowni przez przejście montażowe do rozdzielni elektrycznej. Wewnątrz korytarz. Poniżej stalowy pomost.


Obrazek
Agregatornia. Tu na fundamentach znajdowało się pięć silników Diesla


Obrazek
Jedno z dwóch pomieszczeń wentylatorni. Tu znajdowały się dwa wentylatory. W głębi widoczna sal silników Diesla


Obrazek
Sala nadajników po demontażu podłogi, podwieszanych sufitów i ściągnięciu metalowych paneli ściennych. Na ścianach widoczne przewody elektryczne


Obrazek
Sala nadajników


Teczki obiektowe. To jedyne dostępne źródło historyczne dotyczące planów zagospodarowania terenu, planów architektonicznych, dokumentacji powykonawczej, założeń techniczno - ekonomicznych. Teczki są w archiwum Centrum Miltarnego Krąpiewo i zostały przekazane nowemu właścicielowi przez Agencję Mienia Wojskowego w momencie zakupu obiektu. Teczki przed przekazaniem z godnie z procedurą odtajniono.

W pierwszej kolejności Teczka nr 2
Obrazek

Dla wyjaśnienia. Tekst został przepisany z teczek i może zawierać pewne błędy wynikające z przepisywania. Nie ma tu również przepisanych tabel, zestawień czy rysunków technicznych. Pogrubienie zastosowałem dla uwypuklenia interesujących aspektów obiektu specjalnego.



Teczka nr 2. Plan realizacyjny zagospodarowania terenu. Technologia radiowego centrum nadawczego, zadanie 86092.
Rozpoczęto dnia 02.05.1982 zakończono 26.08.1982 teczka zawiera 44 kart

17 Terenowy Odział Lotniskowy TAJNE[/b]

1. Dane ogólne

Projekt obejmuje opracowanie planu szczegółowego zagospodarowania terenu obiektu B-2 „Kotwica” przeznaczonego na Radiowe Centrum Nadawcze /R.C.N./ dla potrzeb DWOPK.

Inwestor Naczelny: Ministerstwo Obrony Narodowej.

Inwestor bezpośredni: Zarząd Lotniskowy Wojsk Lotniczych – Warszawa.

Użytkownik: Dowództwo Obrony Powietrznej Kraju /DWOPK/

Obiekt: Umocnione Radiowe Centrum Nadawcze „RCN” obiektu „Kotwica” dla potrzeb DWOPK.

Jednostka projektowa: Wojskowe Biuro Projektów Budowlanych w Gdyni.

Data wykonania: wrzesień 1981r. Teren przewidziany do wywłaszczenia i zagospodarowania wg współrzędnych wynosi 34,80 ha. Obiekt otrzymał legendowaną nazwę „Ośrodek Badawczy Sprzętu Łączności”.

2. Dane wyjściowe
Projekt opracowano na podstawie założeń Techniczno-Ekonomicznych wraz z aneksem do ZTE dla zam. 86092, opracowanych przez WBPB w Gdyni w lutym 1975 oraz wrześniu 1976 roku. (…)

3. Charakterystyka stanu istniejącego
Teren przyjęty do zagospodarowania jest położony na terenie kompleksu Lasów Państwowych Runowo oraz gruntów ornych PGRw odległości 1,3 km na południowy zachód od PGR KRĄPIEWO. Teren częściowo /około 50%/ był pokrytu lasem sosnowym wysokość 15-20m i został w latach 1976 całkowicie wylesiony. Teren został ponownie zalesiony, ale wg wizji lokalnej w 1981 sadzonki nie przyjęły się prawie w 100%. Teren pofałdowany o różnicy wzniesień do 20m na całym terenie.
(…)

4. Składnik
- Budynek wartowni – ze stacją uzdatniania wody. Budynek parterowy o konstrukcji murowanej zlokalizowany między drogą dojazdową a obiektem. Z budynku wartowni prowadzi prowadzi dojście poterną żelbetową do wejścia głównego obiektu zasadniczego.

- Studnia głębinowa nr 1 – wykonana 1969 roku zlokalizowana w odległości 50m od obiektu zasadniczego 10m od budynku wartowni.

- sieć sygnalizacyjna obejmuje sygnalizację między Biurem Przepustek, wartownią i obiektem zasadniczym oraz ogrodzeniem wewnętrznym.

- droga dojazdowa od PGR do obiektu o szerokości 5,50m o nawierzchni betonowej dwuwarstwowej.

- ogrodzenie zewnętrzne przyjęto od strony drogi dojazdowej z siatki wysokość 2.20m + 5 nitek drutu kolczastego,

- ogrodzenie wewnętrzne z drutu kolczastego na słupkach żelbetowych wysokość 2,50m. z sygnalizacją UST-iż.

- ogrodzenie wewnętrzne pełne wysokość 2,70m w odległości 50-60m od ogrodzenia wewnętrznego sygnalizacyjnego.

- Maskowanie i zieleń.

a. Maskowanie stałe – przyjęto przez wybudowanie nad obiektem wiaty stalowej składanej o wymiarach 60,0 x 60,45m w rzucie. Wysokość 6,50m. Wiata pozwala na całkowite ukrycie charakteru prowadzonych robót przy obiekcie zasadniczym przed rozpoznaniem powietrzno-kosmicznym. Po zakończeniu budowy i obsypaniu obiektu proponuje się rozbiórkę wiaty stalowej. W czasie budowy dla zabezpieczenia terenu, należy ogrodzić płotem szczelnym z desek w wysokości 2-3,50m.Dodatkowo zaleca się stosowanie siatek maskujących.

Projektuje się wykonanie masztów radiowych do niezbędnego minimum. Przyjęta zabudowa terenu uzasadnia legendowaną nazwę „Ośrodek Badawczy sprzęty Łączności”.

Przyjęto zalesienie całego terenu o powierzchni 8,6ha. sadzonkami sosnowymi. Dodatkowo projektuje się zasadzenie 2 rzędów topoli /Popolus L/ zwdłuż drogi dojazdowej do oczyszczalni ścieków oraz 2 rzędów brzozy brodawkowej wzdłuż ogrodzenia szczelnego. Dodatkowo obsadzić teren trawą i krzewami na powierzchni 0,30ha. Leszczyna pospolita szt. 300, głóg szkarłatny szt. 300, dzika róża szt. 200, topola 100szt., brzoza brodawkowata szt. 400.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Krąpiewo
Post: czwartek, 21 mar 2013, 22:37 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 19:26
Posty: 4
Takie ściany bunkra widziałem późną jesienią 1984 roku, tylko stropu nie było.Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 168 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group