Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 11:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 8 paź 2010, 16:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Pocztówka jest retuszowana. Stąd fantazja autora rozjaśniła jedną ze ścian....... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 22 maja 2011, 11:13 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 11 maja 2011, 13:40
Posty: 45
Lokalizacja: Bydgoszcz
We wczorajszym wydaniu Gazety Pomorskiej (tj. z soboty 21 maja 2011r.) ukazał się przedruk artykułu z Gazety Lubuskiej na temat kręconych w Żaganiu odcinków serialu. Artykuł zawiera przede wszystkim wspomnienia osób prywatnych z ich spotkania z planem filmowym pancerniaków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 4 cze 2011, 20:42 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Co prawda w Bydgoszczy podczas realizacji filmu na planie nie było czołgu T-34, ale warto wspomnieć o ujęciach kręconych we wnętrzu pojazdu. Do tego celu we Wrocławskiej Wytwórni Filmowej zbudowano makietę wnętrza gdzie aktorzy zajmowali swoje miejsca podczas realizacji zdjęć.

Bardziej realistyczne ujęcia kręcono we wnętrzu prawdziwego czołgu(T-34/85), który miał wycięte otwory w pancerzu i służył jako model dydaktyczny wykorzystywany na zajęciach o budowie czołgu. Wystarczyło odpowiednio ustawić kamerę i oświetlenie, przysłonić zbędne otwory i magia kina działa. Czołg można zobaczyć w Muzeum Broni Pancernej, które znajduje się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

Jako ciekawostkę dodam, że ten „pocięty” czołg został wyprodukowany w czasie II wojny a został uszkodzony podczas walk o Poznań w 1945 roku.

A oto bohater z serialu „Czterej pancerni i pies”

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 8 lip 2011, 15:28 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Wichura: - dostaniecie nowy czołg, z armata 85 mm... potęga...

jakby w całym serialu nie jeździł tak własnie uzbrojony...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 10 lip 2011, 17:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Po tym jak pod Ritzen odstrzelono "Rudemu" wieżę, potąd leży ona u nas przy śluzie. Ostatnio postawiono przy niej tablicę informacyjną. Bardzo dobry pomysł.


Załączniki:
Komentarz: Poszliśmy nad śluzę, a Gustlik właśnie schodził na berlinkę w której siedział Kugiel.
Zdjęcie2325.jpg
Zdjęcie2325.jpg [ 61.42 KiB | Przeglądany 12923 razy ]
Komentarz: ....była dwustronna
Zdjęcie2324.jpg
Zdjęcie2324.jpg [ 68.02 KiB | Przeglądany 12923 razy ]
Komentarz: Tablica informacyjna.....
Zdjęcie2308.jpg
Zdjęcie2308.jpg [ 73.25 KiB | Przeglądany 12922 razy ]
Komentarz: W środku wieży nie było już nikogo
Zdjęcie2316.jpg
Zdjęcie2316.jpg [ 58.78 KiB | Przeglądany 12932 razy ]
Komentarz: Wieża stoi jak trzeba.
Zdjęcie2307.jpg
Zdjęcie2307.jpg [ 91.92 KiB | Przeglądany 12927 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 10 lip 2011, 19:37 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Tablica stoi już jakiś czas. Postawienie jej powinno być naturalne od samego początku. Świetnie, że już stoi - lepiej późno niż wcale. Każdemu wkręcałem, że tu stoi zakopany czołg, a teraz już nie będzie tak lekko, bo tablica informuje :)
Tylko ciekaw jestem jak długo ta tablica pozostanie w takim stanie, bo znając "naszą młodzież" to w ruch pójdą spray'e i flamastry :evil: albo "zbieracze" podjadą z brzeszczotem :o

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 17 lip 2011, 13:29 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
No i szkoda, że kody i godła nie są dobrze namalowane. Kurica zawsze z przodu wieży, po obu stronach, potem numer, a nie tak jak po lewej stronie - numer i kurica...

20 lat później:
"I tak narzekaniom nie było końca... a bo to wersja wieży nie taka, a jarzmo źle dorobione..." itd :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 26 gru 2011, 00:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
Jako że nie każdy zagląda na forum skyscrapercity.com, to pozwolę sobie wkleić zamieszczone tam przez osobę o nicku BYDZIAK 1958 dwa ciekawe zdjęcia z przygotowań do serialowego "zatapiania" Rybiego Rynku.

Obrazek

Obrazek

Źródło: http://www.skyscrapercity.com/showthrea ... 97&page=13


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 26 gru 2011, 01:36 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
BYDZIAK'a znamy już z kilku spotkań. On także zna dobrze stowarzyszenie lecz nie jest jeszcze przyzwyczajony do naszego forum ;)
Nie każdy dowiedza forum 'skyscrapercity' ale ja nie wyobrażam sobie regularnego nie zaglądania w wątku związane z Bydgoszczą :)
Już nie w jednym naszym (Bunkier) wątku można zauważyć tematy jak i osoby, które są aktywne na oby wyżej wymienionych stronach :twisted:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 29 gru 2011, 21:08 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
GrapHite pisze:
BYDZIAK'a znamy już z kilku spotkań. On także zna dobrze stowarzyszenie lecz nie jest jeszcze przyzwyczajony do naszego forum ;)
Nie każdy dowiedza forum 'skyscrapercity' ale ja nie wyobrażam sobie regularnego nie zaglądania w wątku związane z Bydgoszczą :)
Już nie w jednym naszym (Bunkier) wątku można zauważyć tematy jak i osoby, które są aktywne na oby wyżej wymienionych stronach :twisted:


Witam wszystkich, właśnie dołączam do Was. :mrgreen:
A zdjęcia okazały się szybsze ode mnie. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 29 gru 2011, 21:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witamy na forum :) i dziękujemy za świetne zdjęcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 29 gru 2011, 22:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Cytuj:
="BYDZIAK 1958"Witam wszystkich, właśnie dołączam do Was. :mrgreen:
A zdjęcia okazały się szybsze ode mnie. :D



Nooo BYDZIAK 1958, nareszcie dołączyłeś do forum na którym Twoje doświadczenie będzie należycie wykorzystane :D Czytam Twoje na postyskyscrapercity od dłuższego czasu i żywię dla Twojej wiedzy olbrzymi SZACUN. Obyś i tu znalazł dla siebie należyte miejsce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 gru 2011, 00:47 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
BYDZIAK: nie wszyscy znają Twoje "czyny" na forum polskich wieżowców :(

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 gru 2011, 07:27 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Jeszcze raz dzięki za miłe powitanie. Przed chwilą dałem pierwszą 'plamę'. To co napisałem poleciało... nie wiem dokąd! :shock: Wcześniej, dzięki swej niewiedzy, nadusiłem na 'new topic'... Więc jeśli ktoś wie jak to stamtąd wyjąć i dać tu, lub skasować, no to jest prośba o to.
Napisałem tam o 'nowym' zdjęciu RR i spytałem czy tu tak samo się je wstawia jak np w ssc?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 gru 2011, 09:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 10:49
Posty: 227
Lokalizacja: Bydgoszcz
No wreszcie, witaj BYDZIAKU :)

_________________
Pozdrawiam Artur


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 gru 2011, 17:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Witaj. :D
Chyba większość z Was jeszcze tu dziś nie zaglądała. Więc ponawiam pytanie o wstawianie zdjęcia... No i co z tym pierwszym 'niby postem', który gdzieś poleciał... :roll:
Jestem jeszcze ciekawy jak dodać obrazek przy swojej nazwie... Na razie to tyle. Dodam, że przed paroma chwilami wstawiłem tam na ssc, zapowiadane zdjęcie...
A właściwie co tam! Spróbuję to tu zrobić w ten sam sposób.
Zainteresowanie tam na ssc, ( i tu, jak widzę też) tematem zalania Rybiego Rynku na potrzeby nakręcanych tam 'pancernych',jest spore. Zmontowałem takie oto zdjęcie. Dobrze na nim widać z lewej strony wzdłuż brzegu Brdy, ułożone worki z piaskiem, stanowiące potem północny brzeg sztucznego basenu. Widać też, zabezpieczone nimi piwniczne okienka Lloyda.
Pamiętacie, jak Tomasz wjeżdżając na RR na armatniej lawecie spoglądał na to miejsce?
Scena, która to przedstawia z jego punktu widzenia, pokazuje widok ograniczony, bo spod armatniej plandeki... I to właśnie, poskładane w całość, jest na tym zdjęciu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Powyżej wstawiłem to zdjęcie w taki sam sposób jak w ssc. Sam jestem ciekawy, czy się ono pokaże.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 gru 2011, 18:59 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
BYDZIAK 1958 pisze:
Powyżej wstawiłem to zdjęcie w taki sam sposób jak w ssc. Sam jestem ciekawy, czy się ono pokaże.


jest ok
lepiej nie może być

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 30 gru 2011, 19:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 10:49
Posty: 227
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cytuj:
Jestem jeszcze ciekawy jak dodać obrazek przy swojej nazwie...

BYDZIAKU, u góry z prawej gdzie jest godzina i data forum. Twoje konto -> Profil -> Awatar i dajesz obrazek 8-)

_________________
Pozdrawiam Artur


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 1 sty 2012, 09:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dzięki, skorzystałem z rady. Właśnie to zrobiłem.
Ewing, sprawdzałem w kopiach, tego tam nie ma. Pamietam, ze wtedy raczej nadusiłem na 'new topic'. Ale potem, może nie 'wysłałem'. A swoja drogą ten 'new topic', to tworzenie nowego tematu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 1 sty 2012, 14:00 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
BYDZIAK 1958 pisze:
A swoja drogą ten 'new topic', to tworzenie nowego tematu?

Dokładnie tak.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group