Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 20:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 23 lip 2011, 22:13 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 9 sie 2011, 12:47 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Dlaczego nikt nie może do siebie dopuścić myśli, że końcówka lufy nie może nie być okopcona? Wiem, że fajnie wygląda, ale to nie wydech starego diesla :) ta srebrna opaska przy jarzmie też nieżyciowa - przy strzale tam się nic nie ociera. Kalki widać. Za ładny. Ale masz chłopie talent do malowania :) Pogratulować

pozdr
Wojtek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 9 sie 2011, 13:42 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Wojtek Mąka pisze:
Dlaczego nikt nie może do siebie dopuścić myśli, że końcówka lufy nie może nie być okopcona? Wiem, że fajnie wygląda, ale to nie wydech starego diesla :) ta srebrna opaska przy jarzmie też nieżyciowa - przy strzale tam się nic nie ociera. Kalki widać. Za ładny. Ale masz chłopie talent do malowania :) Pogratulować

pozdr
Wojtek


Trzeba popatrzeć na zdjęcia z tego okresu podobnych wozów ;)
Dzięki za bezcenne uwagi.

-- wtorek, 9 sie 2011, 18:32 --

To jest zdjęcie pojazdu na którym się wzorowałem.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 sie 2011, 10:28 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Oczywiście, tyle że na tym zdjęciu lufa jest po wymianie, pewnie pomalowana tylko podkładem :) Nówka sztuka, nieśmigana, jak to mówią...

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 10 sie 2011, 22:45 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 09:52
Posty: 112
Wojtek Mąka pisze:
Oczywiście, tyle że na tym zdjęciu lufa jest po wymianie, pewnie pomalowana tylko podkładem :) Nówka sztuka, nieśmigana, jak to mówią...

pozdr



Tia ja zrobiłem model a kolesie z US Army w 44 roku się zreflektowali i sobie wymienili lufę, żeby pasowała do mojego modelu ;)
Ciekawe jakie jest źródło tej wiedzy?
A gdzie ty kalki widzisz jak to malowane szablonem :o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 11 sie 2011, 10:26 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
Żródłem jest doświadczenie i zwyczajna wiedza. Jak wiesz na pewno, lufa ma określoną żywotność, wcale nie taką dużą, i podlega częstej wymianie. Traci parametry, strzały sa niecelne, spada zasięg itd. Robili to i Niemcy, i Amerykanie, i Rosjanie. W przypadku Niemców widać duży pośpiech, bo luf często nawet nie pokrywano farbą bazową, tylko zostawały w kolorze podkładu. To samo dotyczy m.in. shermanów. Wydaje mi się, że na tym zdjęciu mamy do czynienia z ilustracją takiego właśnie przypadku i tyle, lufa jest zdecydowanie ciemniejsza i nie wynika to wcale z faktu, że jest na jasnym tle. Oczywiście - to tylko moja teza, nic więcej.

Co do napisu byłem przekonany, że to kalka, bo widać prostokąt na tle. Chyba że to moje złudzenie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group