Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 00:55

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: piątek, 11 lut 2011, 11:51 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 sie 2009, 21:34
Posty: 491
Kafar ma dużo racji.
Aero, nie sądzisz chyba że menele i złomiarze studiują np. Forum Stowarzyszenia w celu namierzenia ciekawego lokum, albo źródła złomu. Oni mają lepsze rozeznanie w terenie niż tzw. hobbyści. Na tej samej zasadzie trzebaby zamknąć forumowe wątki o cmentarzach, gdzie podaje się dokładną lokalizację obiektu i zdjęcie, na którym widać np. metalowe elementy pomnika czy mogiły.
Poza tym dużo złego z punktu widzenia archeologii np. w sprawie penetracji pół bitewnych nie zrobili żule, a właśnie pseudohobbyści często z tzw. środowiska. A więc nie ludzie z zewnątrz.

_________________
Situation Normal All F....... Up


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 11 lut 2011, 17:52 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 5 sty 2009, 00:00
Posty: 4
Bardzo dziękuję WDW za wsparcie. Byłem dziś w wymienionej szczelinie. Udało mi się do niej wejść to co tam zobaczyłem diametralnie różni się od fotek widocznych w temacie. Bardzo smutne.
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Prawdę mówiąc stan dosć opłakany. Widoczna na pierwszych fotografiach w temacie toaleta w tej chwili wyglada tak, że zdjęć nie zamieszczam aby nie wywoływac niesmaku.
Mój protest przeciwko ukrywaniu informacji nie jest spowodowany checią wyłudzenia wiedzy od innych urzytkowników forum. Ma on na celu ukazanie bezcelowości tego typu zachowań.

_________________
Lekarze i generałowie wchodza do nieba wejściem dla dostawców towaru.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 12 lut 2011, 04:09 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Kafar.
Potrzebowałeś jakiegoś wsparcia ? Stało się coś :?: ;)

Kafar.
Co to znaczy ;
...."czy jest to raczej głęboka niechęc do dzielenia się swoją wiedzą? "

Zastanowiłeś się co napisałeś ???
To po to ktoś zakłada taką stronę-forum, żeby się NIE dzielić wiedzą ???

Widocznie uznał to za słuszne !

WDW napisał :
..."Kafar ma dużo racji."

No super !!!
Moje gratulacje WDW ! :mrgreen:
Ujawnijcie jeszcze wszystkie wrześniowe pola bitew i pozostałe stanowiska archeologiczne !!!

Pamiętasz jak zareagowałeś na mój post o ochronie pól bitew ? To wyglądało tak : " :D "
Inny przykład;
Pamiętasz jaki był odzew forumowiczów na pytanie pewnego kolegi, o dokładną lokalizację pola bitwy w okolicy (chyba) Stronna ??? :evil:

WDW napisał:
..." Na tej samej zasadzie trzebaby zamknąć forumowe wątki o cmentarzach, gdzie podaje się dokładną lokalizację obiektu i zdjęcie, na którym widać np. metalowe elementy pomnika czy mogiły".

Tak.
Moim zdaniem powinno się zaniechać podawania dokładnych lokalizacji i ograniczy się tylko do podania nazwy miejscowości lub ulicy.
Dotyczy to również innych zabytkowych detali takie jak np. znaki wysokościowe.
Dedykowany mi przez Bunkier link w wątku " Pytanie" z dn. 11.02.11 , tylko mnie w tym utwierdza.
Giną już zabytkowe znaki wysokościowe i znaki poziomu wód powodziowych !!!
Boję się myśleć, że to "skutek uboczny" naszej działalności .

Na tym Forum przyjęto jednak trochę inną zasadę i wręcz domagano się podawania dokładnych lokalizacji w prawie każdym przypadku. przyp. aut.

WDW.
Jakiś czas temu , jeden z forumowiczów miał pewną maksymę pod swoimi postami ;
...Uwaga ! Wróg podsłuchuje " lub jakoś podobnie i ...słusznie !

Te niby tajemnice czy jak wolicie, ukrywanie informacji o lokalizacji obiektów\elementów zabytkowych ma na celu minimalizowanie wandalizmu , kradzieży i szkodnictwa .
Tak. Masz rację. To nie złomiarze i nie żule nas czytają !!!
Mamy innych, cichych i pilnych czytelników.

I pewnie dlatego i tylko z tej przyczyny, archeolodzy, paleontologowie i inni zachodni naukowcy, strzegą tajemnic lokalizacji swoich stanowisk i odkryć, do czasu zakończenia badań.

Dziwię się że tego nie rozumiecie !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 12 lut 2011, 18:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
AERO pisze:
WDW.
Jakiś czas temu , jeden z forumowiczów miał pewną maksymę pod swoimi postami ;
...Uwaga ! Wróg podsłuchuje " lub jakoś podobnie i ...słusznie !

Taki podpis to ja miałem, gdyż niestety nasze forum stało się źródłem informacji które wykradały nam inne organizacje i sobie przypisywały tematy. Nawet aparaciarze fotografowali nasze zwiedzanie w terenie z ukrycia. Tak zarabiają na chleb. A dzisiaj za wszystko się płaci. Forum jest darmowe, ale nikt nie pomyśli ile kosztuje czasami zdobycie cennych informacji. Co do szczeliny to nawet nie trzeba było mocno główkować żeby tam trafić :)
Nie podajemy celowo dokładnych lokalizacji żeby gówniarstwo nie miało fajnej mety na imprezownię, graficiarze jak kundle nie znakowali terenu, a zbieracze pamiątek nie pojechali i wymontowali co się da żeby sprzedać na alledrogo.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 12 lut 2011, 19:22 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Kafar pisze:
Przy każdym temacie na forum, w którym jest mowa o interesujących obiektach schronowych szanowni użytkownicy forum umieszczacie dopisek ..."nie podaje dokładnej lokalizacji aby uchronić obiekt przed"... Szczelinę numer 3 znalazłem bez pomocy osób trzecich, bo potrafię chodzić i myśleć. Dotarłem i na Ludwikowo. W szczelinie spotkałem około 10 nastolatków raczących się winem i innymi specjałami. Poinformowałem o tym fakcie odpowiednie organy gdyż w pojedynke niewiele mogłem zdziałać. Zastanowiło mnie tylko jedno. Czy takie ukrywanie informacji na forum ma rzeczywiście na celu ratowanie obiektów, czy jest to raczej głęboka niechęc do dzielenia się swoją wiedzą?
Jeśli ktoś myśli, że ukrywając swoją wiedze ratuje cokolwiek bardzo się myli, a dowody tego widać na każdym kroku.
POZDRAWIAM SERDECZNIE I OBY TAK DALEJ :D


Drogi Kafarze. O co Ci właściwie chodzi? Mamy umieszczać wyżej napisany dopisek, żeby chronić obiekty ale zaraz potem piszesz. że mamy dzielić sie informacjami bo Ty tak chcesz. Powiem szczerze że nic z tego nie rozumiem a nie jestem blondynką. Poza tym kompletnym brakiem logiki bardzo mi sie nie podoba ton Twojej wypowiedzi. Nie znoszę jesli kto ktokolwiek cos mi narzuca. jesli bede miała ochotę i uznam to za stosowne to podzielę sie informacja, jesli nie to nie ale na pewno w żadnym wypadku nie zrobię tego bo ktoś tak chce. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group