Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 23:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Zegarmistrz
Post: niedziela, 7 maja 2017, 11:36 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Jeden z 2 ostatnich takich fachowców czynnych zawodowo w Bydgoszczy. Inni to już tylko " wymieniacze " baterii , pasków i szkiełek. :?
Jeśli macie jeszcze do naprawy zegarki mechaniczne i chcecie je uruchomić lub naprawić, to radzę o tym pomyśleć. Brak fachowców oraz części , już daje się we znaki .
Na zdjęciach jeden z ostatnich takich zakładów usługowych przy ul . Grunwaldzkiej 18 (Drugi przy ul. Glinki) Ostatnio dość regularnie go odwiedzam . Dzięki temu mam " na chodzie " kilka zabytkowych już zegarków. W sumie zleciłem naprawę 6 zegarków w tym 2 zegarki kolegi . Nie są bardzo cenne , ale mają wartość sentymentalną , historyczną no i kilka z nich posiada złotą lub pozłacaną powłokę kopert. Posiadają również rubinowe łożyska osi , czyli tzw. "kamienie".

Proponuję przeszukać szuflady i polecam fachowość w\w zegarmistrzów , bo CZAS upływa ;) ..a naprawa nie jest zbyt droga.

Kilka zdjęć ;

...a Wy drodzy forowicze ...macie jakieś ciekawe okazy ? ;)


Załączniki:
P1012489.JPG
P1012489.JPG [ 71.3 KiB | Przeglądany 2314 razy ]
Komentarz: Zegarek mojego teścia , pozłacany Mir z ok . 1965 r.
P1012517.JPG
P1012517.JPG [ 46 KiB | Przeglądany 2314 razy ]
Komentarz: Zegarek innego bliskiego krewnego Wostok , również pozłacany z ok . 1955r.
P1012518.JPG
P1012518.JPG [ 45.63 KiB | Przeglądany 2314 razy ]
Komentarz: Złoty zegarem mojej Mamy, szwajcarskiej firmy REN-DO z ok. 1938 r.
P1012521.JPG
P1012521.JPG [ 44.32 KiB | Przeglądany 2314 razy ]
Komentarz: Inny , pozłacany zegarek Mir .
P1012522.JPG
P1012522.JPG [ 61.06 KiB | Przeglądany 2314 razy ]
Komentarz: Mój kawalerski Wostok z ok. 1982 r. Już nie pozłacany ale z kamieniami.
P1012519.JPG
P1012519.JPG [ 60.08 KiB | Przeglądany 2314 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegarmistrz
Post: niedziela, 7 maja 2017, 15:21 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 2 lip 2014, 22:02
Posty: 33
Z tego co wiem zegarmistrz na Boh. Kragujewca 13 (pawilon handlowy z biblioteką) też naprawia zegarki mechaniczne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegarmistrz
Post: niedziela, 7 maja 2017, 18:01 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Zegarmistrz o którym piszesz, to prawdopodobnie właśnie ten wspomniany " Drugi Ostatni " , niby z ul. Glinki.
Ten Pierwszy z ul. Grunwaldzkiej nie mógł sobie przypomnieć adresu kolegi po fachu, ale poinformował mnie , że ma warsztat "gdzieś " przy ul . Glinki . Lata temu kończyli tę samą szkołę .
Ja to ( o zgrozo ;) ) trochę bezkrytycznie przekazałem na forum .
Mea culpa .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegarmistrz
Post: poniedziałek, 8 maja 2017, 07:07 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
W Fordonie jest bardzo przyzwoity zegarmistrz. Z poświęceniem uratował mój zegarek, a zegarki mojego ojca naprawia od lat. Nie siejmy zamętu z "ostatnimi dwoma".

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Zegarmistrz
Post: poniedziałek, 8 maja 2017, 10:26 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Dlaczego "zamęt" ? Jak zamęt ? Czego się ma tyczyć ?

Powtarzam słowa zegarmistrza z Ul. Grunwaldzkiej że jest ich już tylko 2 takich fachowców.
To , że są inni nie podlega dyskusji. Ja opisuję 2 którzy kończyli kursy -szkoły , czyli o wykwalifikowanych wcześniej urodzonych zegarmistrzach.
Przedstawione radzieckie zegarki podobno tylko On był w stanie naprawić. Nawet z USA przysyłają takie zegarki do naprawy ...bo i tam trafiały wraz z emigracją. Żaden inny nie chciał się podjąć naprawy ! Odsyłali na Grunwaldzką lub na Boh. K. to co to za fachowcy ? O jakim zamęcie piszesz ?

Nawet jeśli jest jeszcze jeden taki zegarmistrze , to i tak jak długo będzie jeszcze realizował takie usług ? To są naprawdę starsi już ludzie ! O częściach zamiennych nie wspomnę ...wiec jaki zamęt ?
Przyszedł czas na ratowanie starych zegarków i tyle . Chciałem uświadomić, ze CZAS ucieka . ale to nie zamęt !
Jeśli ktoś nie jest w temacie , wydaję się mu , że zawsze będzie można takie cacka naprawiać ....
Niestety .. grubo NIE !!!

Ps.
Aktualnie robię parę "restauracji" samemu , bo fachowców już brak . Kilka lat temu jeszcze byli.

Zegarmistrz z Fordonu znam b. dobrze . :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group