Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 13:09

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna
Autor Wiadomość
Post: piątek, 2 gru 2011, 21:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Grzegorz pisze:
A może wcześniej :?:

W 1937 roku pojawił się neon DROGERIA na ul.Śniadeckich, uznano go za pierwszy bydgoski neon.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Czy czasami ten BAR nie nazywał się "PTYŚ" ?

Maciej Kulesza pisze:
Kolejne ujęcie w kierunku zachodnim. Neon PKO i BAR
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 gru 2011, 22:00 
Offline
Gość

Rejestracja: poniedziałek, 16 maja 2011, 10:40
Posty: 181
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pamiętam jeszcze smak czekoladowych koktajli
Z PTYSIA po drugiej stronie ul. Armii Czerwonej :D
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 gru 2011, 22:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
A no fakt, PTYŚ był po drugiej stronie niż neon.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 13 gru 2011, 00:53 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 11 gru 2011, 23:54
Posty: 38
wspaniały wątek !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 14 gru 2011, 22:55 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 1 cze 2009, 21:08
Posty: 1435
Dzięki uprzejmości znajomego który wie, że wirtualnie "kolekcjonuję" neony, otrzymałem kolejną niesamowitą partię.
Mogę się domyślać, że zdjęcia pochodzą z prywatnych zbiorów opublikowanych na NK. Prawdopodobnie są to zdjęcia z albumów Zdzisława Nowakowskiego i Jolanty Szczerbińskiej (Glinieckiej). Przynajmniej podobne były publikowane powyżej.
Dzięki tym zdjęciom i ich autorom dowiadujemy się, że dzielnica Błonie była neonowym eldorado :)

Neon FOTORYS i OAZA były prezentowane powyżej. Wcześniej POCZTA (resztki istnieją do dziś) , JAŚ i MAŁGOSIA, JUBILER.

Bydgoskie Błonie i neony


Obrazek
ul. Władysława Broniewskiego. Neon JUBILER, OLEŃKA, USŁUGI BIŻUTERIA ZEGARKI.


Obrazek
Neon SKLARZ ul. Gałczyńskiego


Obrazek
Piękna pamiątkowa fotografia. Dzięki niej widać w tle neon PRALCHEM i SPOŻYWCZY ul. Ludwika Waryńskiego i "falowiec".


Poniżej zdjęcia wieżowca ELTRY na ul. Dworcowej i dwóch neonów. Na dachu i na I pietrze od szczytu.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 5 sty 2012, 07:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Maciej Kulesza pisze:
Tym razem zdjęcia pokazujące pozostałości po neonach w naszym mieście. (...)
Kwiatek na Dworcowej
Obrazek


Obrazek
Całkowicie zapomniany.
(...)


Ten kwiatek nazywał się 'Narcyz' (nazwa była nad nim)i taką nazwę miał lokal.
Poniżej pocztówka wstawiona przez lumixa26 na ssc
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 5 sty 2012, 23:58 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 14 lis 2011, 00:33
Posty: 75
Maciej Kulesza pisze:
Obrazek
Piękna pamiątkowa fotografia. Dzięki niej widać w tle neon PRALCHEM i SPOŻYWCZY ul. Ludwika Waryńskiego i "falowiec".

O proszę jak miło się odnaleźć na zdjęciu :mrgreen: Ten szkrab z misiem to ja :mrgreen:
Dalej w prawo jest neon "PIECZYWO" - mam go bardziej widocznego na innym zdjęciu, przy okazji zeskanuję i wrzucę :)

_________________
Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Transportu Publicznego w Bydgoszczy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 6 sty 2012, 07:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^ Znam to uczucie zobaczyć siebie po latach na zdjęciu... Ja siebie znalazłem kiedyś w pewnej książce. :)
A wracając do neonów. Wspominany tu był wcześniej, ten przy księgarni Współczesnej.
Nakładały się na niego co najmniej trzy fazy 'animacji'. 'Pierwszy' obraz, pokazywał czytelnika sięgającego z półki książkę. Następnie ją przeglądał. Potem siadał i czytał. Chyba była też i czwarta faza ruchu - przewracał kartkę. Spytajcie rodziców, czy zapamiętali ten neon.
Wyglądało to mniej więcej tak. Tylko te książki na półkach były mniej kolorowe...
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 6 sty 2012, 21:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 10:49
Posty: 227
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pięknie to zobrazowałeś BYDZIAKU. Ja pamiętam ten neon za szczeniaka, jak z Tatą chodziliśmy na miasto. Zawsze lubiłem odwiedzać Współczesną i oglądać książki, te wielkie przesuwne półko-szafy i gapić się na telewizor na piętrze w którym widziałem siebie z kamery i na nim stał taki fajny model starego parowozu :) Jakie to były piękne czasy :cry: A ten neon był dokładnie taki jak go opisałeś :)

_________________
Pozdrawiam Artur


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 7 sty 2012, 13:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Ciesze się z 'potwierdzenia' tego, co i ja zapamiętałem. :)
Przeglądałem cały ten wątek. i muszę powiedzieć że nikt nie wspomniał o innym bardzo istotnym, istniejącym kiedyś neonie. (Chyba,że to przeoczyłem.) Składał się z co najmniej dwóch, nakładających się na siebie obrazów... Czy wiecie, który neon mam na myśli? :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 7 sty 2012, 19:22 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Byłem częstym klientem "Współczesnej" i wstyd mi :oops: , że nie zauważyłem w naszym temacie braku tego neonu :!: Teraz stoi przed moimi oczami jak żywy. Niezła animacja na nim była. Bydziaku ....respect :!:

Bydziak:

"Składał się z co najmniej dwóch, nakładających się na siebie obrazów... Czy wiecie, który neon mam na myśli?"

Czy chodzi o piłkarza z neonu Totolotka (plac Wolności) który wsadzał piłkę w napis ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 7 sty 2012, 22:07 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^ Ten o którym piszesz, z piłkarzem, chyba był tu omawiany. A ten, o który mi chodzi, składał się z 'innych obrazów', zmieniających się co pewien czas... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 7 sty 2012, 22:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 10:49
Posty: 227
Lokalizacja: Bydgoszcz
BYDZIAKU więcej podpowiedzi proszę :) może chodzi o ten kawałek dalej ze sklepu fotograficznego, wiem że też się zmieniał na dwa razy chyba i miał takie oczka. Jeśli nie ten to podaj może dzielnicę miasta :?:

_________________
Pozdrawiam Artur


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 08:19 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Podpowiem w ten sposób... Jego powierzchnia, była chyba prawie czterokrotnie większa od tego narysowanego wcześniej przeze mnie, będącego kiedyś na księgarni Współczesnej. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 11:51 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 10:49
Posty: 227
Lokalizacja: Bydgoszcz
Mapa Województwa Bydgoskiego przy dworcu głównym PKP :?:

_________________
Pozdrawiam Artur


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 12:04 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 1 lis 2009, 08:48
Posty: 93
BYDZIAK 1958 pisze:
A ten, o który mi chodzi, składał się z 'innych obrazów', zmieniających się co pewien czas... :)
BYDZIAK 1958 pisze:
Podpowiem w ten sposób... Jego powierzchnia, była chyba prawie czterokrotnie większa od tego narysowanego wcześniej przeze mnie, będącego kiedyś na księgarni Współczesnej. :)
Reklama Romet z animacja kolarzy roznych epok ?. W lokalizacji prawdopodobnie Pl.Poznanskiego.

robimhuk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 13:00 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Robimhuk
Również tak myślę i cieszę się, że że ktoś jeszcze pamięta tą "ruchomą" reklamę kolarzy \ cyklistów z różnych epok.
Uważam, że to najciekawszy neon , jaki był w naszym mieście .
Na 3 stronie tego wątku , w poście z 6 marca ub.r. przypomniałem o jego istnieniu .
Widać jeszcze ślady mocowania tego neonu , na ścianie budynku przy ul . Poznańskiej 3.
Na widocznym placyku-podwórku tej kamienicy, stał jeszcze inny dom w którym to przyszedłem na świat. :)
Został wyburzony wraz z kilkoma innymi w tym rejonie, w trakcie przebudowy placu Poznańskiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 14:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 1 lis 2009, 08:48
Posty: 93
Prawie trudno dac wiare , ze ta zmaltretowana fasada budynku z trzeciej strony niniejszego watku przedstawiona na Twojej AERO fotografii, bylo tlem tamtej, pieknej reklamy zakladu ROMET.Cyklista w cylindrze z rozwianym szalem, a po chwili pochylona sylwetka wspolczesnego kolarza.Myslalem jednak, ze opisany neon istnial tam juz w latach 70.
Z podworkiem ktore opisujesz lacze we wspomnieniach (moze mylnie) budynek zwiazany z gmina ewangielicka.Zdazalo mi sie tam chodzic z moja, sp.babcia z ul. Stromej, ktora odwiedzala na ul.Poznanskiej swoja znajoma.

robimhuk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 14:57 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
O 'rowerowym' neonie z pl Poznańskiego, ktoś już tu wcześniej wspominał. Nie o niego chodzi. Ten, jak dotąd 'zagadkowy', był ciut mniejszy. Podpowiedzi się wyczerpują... Choć mogę właściwie podpowiedzieć, że jeden z jego 'obrazów' kojarzył mi się zawsze z koprem... :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 8 sty 2012, 15:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 11 sty 2011, 10:49
Posty: 227
Lokalizacja: Bydgoszcz
Może TELFA ;)

_________________
Pozdrawiam Artur


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 234 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group