Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 16:48

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 19 lut 2012, 20:54 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Piwnica jest zamurowana od paru lat byłem tam latem 2010 roku (niestety bez aparatu) niestety wejście po schodach od góry jest również zamurowane, od góry można do piwnic zjechać na linach, lecz z tego co słyszałem jest tam śmietnik.

budynek południowy spłonął latem 2011roku i teraz są tam tylko zgliszcza

paschendaele z chęcią się tam z wami wybiorę, ale zabiorę liny :) i uprząż w razie co :)

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 19 lut 2012, 22:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
kita pisze:
... z chęcią się tam z wami wybiorę, ale zabiorę liny :) i uprząż w razie co :)


Zjazd na ”ósemce” czy rolka z Shuntem ? Mam nadzieję że do wychodzenia na linie masz „małpy” ewentualnie Crolla, bo jak na Prusikach to ja dziękuję :)



No to jeszcze taka ładna pocztóweczka :D

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 15 sie 2012, 23:28 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Odwiedziłem dzisiaj to co pozostaje.
Zastałem otworzone wejście do piwnic trochę zdjęć:

https://picasaweb.google.com/krzysztof. ... rpnia2012#

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 16 sie 2012, 20:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 101
bunkier pisze:
Niestety o ten teren i budynki toczy sie spór o odszkodowanie dla spadkobierców jednego z właścicieli. Może on potrwać latami a budynki znikną z powierzchni ziemi.


wzmianka o Browar Myślęcinek

znalezione w internecie

Obrazek



Zastanawiam się "co stoi" na szczycie komina :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 16 sie 2012, 22:06 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
pewnie bocian :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 17 sie 2012, 07:16 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
jaras pisze:
pewnie bocian :)

Ja bym się w tym raczej dopatrywał metalowej chorągiewki z datą - lubowali się kiedyś w takich rzeczach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 6 lis 2012, 02:54 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kolejna partia zdjęć ode mnie piwnice południowego budynku, przepraszam za jakość zdjęć mieliśmy mało czasu na ich wykonanie w dodatku teren nieznany i mało przyjemny jak na nasze przygotowanie, jak się uda jeszcze tam zawitam w tym roku
coś z zewnątrz
Obrazek
i już piwnice, odnośnie gdzie dokładnie w jakim miejscu były wykonane poszczególne foto jak dokładniej układ pomieszczeń może coś więcej powiedzieć paschendaele miała dla siebie to przygotować nie mam informacji jak się to potoczyło dalej
Obrazek
Obrazek
domniemam iż tutaj znajdowały się kadzie odbicie w prawo od głównego korytarza
Obrazek
studnia na samym końcu głównego korytarza
Obrazek
Obrazek
i sami zobaczcie co tam znaleźliśmy
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
są to pozostałości po puszkach z farbą i tym podobnych przedmiotów.
Obrazek
Obrazek
po lewej znajdują się schody którymi kiedyś było wyjście na główny plac między budynkami, aktualnie zamurowane
Obrazek

Więcej zdjęć można znaleźć w galerii. klik tutaj

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 6 lis 2012, 09:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Niewiele się zmieniło, ten syf tam był jak jeszcze można było wejść do piwnic schodami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 9 lis 2012, 22:14 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
niestety nie miałam kiedy wykonać sobie planu tych piwnic..
jednakże nadal pamiętam rozkład pomieszczeń ;)

na obecną chwilę buduję w minecrafcie budynki na podstawie planów...
szkoda tylko, że ten jeden budynek browaru jest w tak złym stanie.. bo niestety nie potrafię go odtworzyć..
natomiast drugi już stoi na serwerze ale mam zamiar go wybudować tam gdzie aktualnie buduję - tryb single - creative
trochę problemów by było z tą piwnicą ze względu na jej głębokość ale jak to się ładnie mówi "dla chcącego nic trudnego"
jeśli będę mieć już wybudowanych więcej jak 5 budynków z naszego miasta to wrzucę screeny
wymyślone budynki także mam :)


ps... kita.. te zdjęcia miały być jako zagadka :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 lis 2012, 22:13 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 15 maja 2011, 15:53
Posty: 96
Lokalizacja: Bydgoszcz
Witajcie:)
Mam pytanie do osób bardziej ode mnie obeznanych:

Mianowicie chodzi mi o dostępność polskojęzycznych materiałów dotyczących dawnego przemysłu w naszym mieście. Głównie chodzi mi o zakłady takie jak browary i cegielnie.

Czy i gdzie zacząć poszukiwania takich materiałów?

Z góry dziękuje za pomoc :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 lis 2012, 22:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
ja informacji o tym browarze szukałam w bibliotece miejskiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 11 lis 2012, 13:10 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
bunkier pisze:
Po wojnie browar przerobili na kwaszarnię a potem w końcu żywota na fabrykę farb. Po zakończeniu produkcji farb budynki popadły w ruinę. Członkowie Stowarzyszenia chcieli przejąć te budynki w 2005 roku i zrobić muzeum browarnictwa oraz pijalnię piwa z mini browarem(warzenie na miejscu).
Niestety o ten teren i budynki toczy sie spór o odszkodowanie dla spadkobierców jednego z właścicieli. Może on potrwać latami a budynki znikną z powierzchni ziemi.
Takie muzeum mogło by być wielką atrakcją turystyczną.

Powyższy cytat jest z 2008 roku.
Dawno temu, pod koniec lat osiemdziesiątych, miałem kontakt ze starszym panem, który po wojnie jako pracownik tego zakładu miał do czynienia z reaktywacją browaru po zniszczeniach wojennych. Człowiek ten potem przeszedł do służb kontroli skarbowej zajmujących się podatkiem akcyzowym od piwa. Pamiętam, jak mówił, że były duże trudności z uruchomieniem produkcji z powodu niekompletności urządzeń i niemożności ich uzupełnienia. Nie pamiętam, czy w końcu browar ruszył, czy nie, ale jeśli tak, to na bardzo krótko. Przydatne urządzenia poszły do innych browarów Państwowego Zjednoczenia Przemysłu Piwowarsko – Słodowniczego w Bydgoszczy.
Patrząc na dzisiejszy stan, to z tym wykorzystaniem na minibrowar lub muzem browarnictwa będzie ciężko z uwagi na koszty i problem z eksponatami. Na przykład mogłyby tam stać piękne miedziane kopuły z bydgoskich browarów Kujawiaka, ale poszły na złom.Ciekawe, jak wygląda obecny stan prawny obiektu i czy pojawi się w ogłoszeniach o sprzedaży.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 11 lis 2012, 13:58 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
W 2005 roku jak na opuszczony obiekt to nie wyglądało źle. Były drzwi, okna, drewniane podłogi, schody. Wtedy nakład finansowy byłby zdecydowanie mniejszy niż teraz na odbudowę i renowację.
Terenu nie sprzedadzą gdyż toczy się sprawa w sądzie o odszkodowanie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 12 lis 2012, 19:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
bunkier pisze:
W 2005 roku jak na opuszczony obiekt to nie wyglądało źle. Były drzwi, okna, drewniane podłogi, schody. Wtedy nakład finansowy byłby zdecydowanie mniejszy niż teraz na odbudowę i renowację.
Terenu nie sprzedadzą gdyż toczy się sprawa w sądzie o odszkodowanie.


teraz już się nie opłaca tego ratować..
to obydwa budynki są w tak złym stanie, że nie ma sensu tego ratować..
jeden budynek w sumie jeszcze stoi.. czekam tylko kiedy ten charakterystyczny komin się zawali.. będzie płacz.. bo to cudny budynek.. drugi to już resztka murów, które co chwila się walą - lub ktoś im pomaga się zawalić
pozostają jeszcze te niesamowite piwnice, które jeśli nikt się do nich nie zabierze, będą nadal domem dla nietoperzy
na obecną chwilę najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zburzyć zabytek(!!!) i próbować odbudować..

jeśli tylko by były jakieś plany to bym próbowała zrobić makietę tych budynków...
przynajmniej coś by się po nich ostało (i ten "złom" z zawalonych pięter ;> + tabliczka ostrzegawcza)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 12 lis 2012, 19:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
paschendaele pisze:
teraz już się nie opłaca tego ratować..
to obydwa budynki są w tak złym stanie, że nie ma sensu tego ratować..

Ciekawe podejście do sprawy, wszystko ma sens. Tylko trzeba podejść do tego z głową. A przede wszystkim trzeba chcieć.

paschendaele pisze:
na obecną chwilę najlepszym rozwiązaniem jest po prostu zburzyć zabytek(!!!) i próbować odbudować.

To jest bez sensu, budować zabytek :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 13 lis 2012, 22:53 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
zwykle na takiej zasadzie to jest..

wyburzamy zabytek..
i wciskamy ludziom kit, że go odbudujemy..
ale to, że w końcu wychodzi market nijak podobny do poprzedniej budowli to już nikogo nie obchodzi ale mamy "odbudowany" zabytek


a z zabytkami tak jest.. najlepiej doprowadzić do takiego stanu, że fundusze potrzebne na odbudowę są o 100 razy większe jak wyburzenie i postawienie nowego budynku - aktualnie z zasady marketu albo innego badziewia..
bo oczywiście po co miasto ma się interesować niszczejącym zabytkiem.. phi.. niech komuś zwali się na głowę.. wtedy wpuścimy sprzęt i zrównamy z ziemią.. wtedy już nic nikomu nie będzie zagrażać - i przynajmniej będzie jeden zabytek mniej do opłacenia


wiem, że bardzo pesymistycznie piszę... ale to jest POLSKA..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 14 lis 2012, 09:14 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
A na końcu, na pozostałej kupie gruzu, na szlaku dziedzictwa poprzemyslowego Bydgoszczy, za pieniądze unijne postawi się tablicę "Tu był browar".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 24 lis 2012, 19:35 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
Kita.. jeśli możesz to zapodaj zdjęcia z drugiego budynku... bo akurat są mi potrzebne zdjęcia całej drewnianej konstrukcji.. mam nadzieję, że udało się Tobie chociaż przypadkiem zrobić zdjęcie fragmentu konstrukcji, które akurat jest mi potrzebne..
ostatnio tam byłam - teraz jest trochę lepsza pora na zdjęcia ;) za dużo się nie zmieniło.. prócz tego, że kolejna część drewnianej konstrukcji najbardziej zniszczonego budynku runęła oraz powoli górna część muru się sypie

ciekawe jest tylko to, że część drzewek została wycięta - szkoda, że zdjęć nie porobiłam..
kita zapewne pamięta jak ostatnio było wszystko zarośnięte.. teraz dziwnie pusto się zrobiło

aktualnie jestem na etapie tworzenia w 3D konstrukcji drewnianej głównego budynku - po części na zajęcia (nie mam już wyjścia i muszę zrobić) - w późniejszym czasie będę robić proces technologiczny.. więc jak ktoś będzie chciał stworzyć na nowo ten budynek to u mnie lub na ukw będą dokładne plany :D
jeśli chodzi o wymiary.. to po części idę według oryginalnych wymiarów, jednak część po prostu dopasowuję
jak skończę to wrzucę screeny (bo mam wersję studencką programu)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 gru 2012, 18:44 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Nie każdy ma Facebooka lecz kto ma zapraszam do obejrzenia:

Znajomy Maciej Jaczyński na moją prośbę zrobił krótki film o Browarze z lotu ptaka
https://www.facebook.com/photo.php?v=476586969060419

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 4 gru 2012, 22:09 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
kita pisze:
Nie każdy ma Facebooka lecz kto ma zapraszam do obejrzenia:

Znajomy Maciej Jaczyński na moją prośbę zrobił krótki film o Browarze z lotu ptaka
https://www.facebook.com/photo.php?v=476586969060419


aparat doczepiony do quadrocoptera?

filmik niesamowicie wyszedł..
brakuje mi tylko widoku wieży słodowej od strony drzew (od drugiej jak jest placyk)

a.. kita..
to co nam się o dziwo ten zapach nie podobał..
prawdopodobnie to mogą być pozostałości zapachu po tym co składowali w tej piwnicy - słód
przynajmniej mniej więcej do tego udało się dotrzeć..
prawdopodobnie była tam (ewentualnie nadal jest, tyle, że pod warstwą błota) posadzka... na której ten słód był rozkładany... tyle tylko, że mi osobiście nie bardzo pasuje część budynku..

może kiedyś uda mi się wykładowcę namówić, żeby się tam wybrać... to by coś więcej powiedział :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group