Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 05:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: środa, 21 sie 2013, 18:16 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 18 sie 2013, 18:48
Posty: 43
Chodnik jeszcze jest.
Na zabezpieczony raczej nie wygląda...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 28 sie 2013, 15:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
paschendaele pisze:
Bardzo bym prosiła, że jeśli ktoś ma zdjęcia z wnętrza tego budynku - czy to przed wyburzaniem czy to podczas wyburzania
bym prosiła o udostępnienie w formie paczki zip/rar. najlepiej jeśli by dało radę to do godziny 21 (9.08) - wiem, że trochę późno o to proszę


Czasami przypominam, że nie znam, chyba większej ilości 'tajemnej' terminologi komputerowej.
Nie wiem co to za 'paczka zip/rar.'

Zdobyłem dwa 'starsze' zdjęcia, od koleżanki Oli, która tam mieszkała.

Na pierwszym, z lat sześćdziesiątych, z jej Babcią na ganku, w głębi widać płotek od ogródka.
Na drugim widać piec kaflowy. No i Olę. :za Dzięki Olu. :P
Na innych jej domowych zdjęciach, nie widać szczególnych fragmentów mieszkania.


Załączniki:
Babcia i płotek.JPG
Babcia i płotek.JPG [ 69.8 KiB | Przeglądany 6789 razy ]
Ola i piec.JPG
Ola i piec.JPG [ 27.57 KiB | Przeglądany 6789 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 28 sie 2013, 18:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
oj bydziaku bydziaku...
a posiadasz na komputerze taki program jak "win rar"? gdzie po "spakowaniu" plików/folderów tworzy się pliczek z ikoną książek?

a żeby nie był offtop..
takie kafle na piecach kaflowych to chyba były modne..
na drugim końcu miasta pamiętam, że moja prababcia miała identyczny
bo w innych miejscach kafle były już innego koloru


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 3 wrz 2013, 20:45 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Dziś otrzymaliśmy z UM kopie dokumentów dotyczących wniosków i pozwoleń na prace związane z wyburzeniem, a w raz z nimi umowy dzierżawy, akty notarialne dotyczące sprzedaży działki, opinie WKZ i MKZ i szereg innych dokumentów. Wszystko ma przeszło 200 stron więc trochę zajmie zanim się przez nie przekopiemy.
W wolnej chwili postaram się przygotować kalendarium dotyczące poszczególnych etapów, które doprowadziły do rozbiórki i zamieścić co ciekawsze dokumenty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 4 wrz 2013, 13:41 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Dopiero dzisiaj zajrzałam do tego wątku i czuje sie ... nawet nie wiem jak sie czuję.. Tak jak shet pisze; nie warto rzucać kamieniem bo to nic nie da, tylko osobisty spokój można zburzyć to ja mam ochotę kamieniami porzucać na oślep. W jakim my mieście żyjemy! W ostatnim czasie powtarzam moim znajomym, że czuje sie jak w "Małej apokalipsie" Wszystko sie rozpad. Teraz czas na ulice Długą, czy jeszcze coś innego stanie na drodze w kreowaniu czasu i przestrzeni pana konserwatora. Może to jakiś bydgoski bóg wszechmogący i wolno mu wszystko!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 4 wrz 2013, 20:52 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Na początek opinia Miejskiego Konserwatora Zabytków na temat możliwości wyburzenia budynku.


Załączniki:
Konserwator.jpg
Konserwator.jpg [ 161.92 KiB | Przeglądany 6639 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 wrz 2013, 22:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Obejrzyjcie ostatnie zdjęcia w tym poście:
viewtopic.php?f=90&t=1858
Widać "zły" stan budynku :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 wrz 2013, 15:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
chyba dobrze, że Cię nie było podczas samej rozbiórki...
bo byś chyba cegłami w nich rzucał..
wszyscy obecni na rozbiórce widzieli jak "zły" jest stan tego budynku..
głupio mi to stwierdzić ale martwiłam się o tą kopareczkę...
tak bardzo nie dawała sobie rady z wyburzeniem (szkoda, że się na nią komin nie zawalił :twisted: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 wrz 2013, 18:54 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wystarczy mi jak codziennie widziałem jakie czynią tam spustoszenie. Niestety jeszcze nie wynaleziono leku na ludzką głupotę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 wrz 2013, 20:09 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 4 sie 2011, 19:08
Posty: 470
bunkier pisze:
Wystarczy mi jak codziennie widziałem jakie czynią tam spustoszenie. Niestety jeszcze nie wynaleziono leku na ludzką głupotę.


jak nie...
a eutanazja?
nie mam na myśli tej "oficjalnej" ;)


codziennie wiele osób jest jej poddawanych


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 11 paź 2013, 19:03 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Otrzymaliśmy kopię ekspertyzy dotyczącej stanu technicznego budynku.
Jak ją przeczytałem to nóż otwiera mi się w kieszeni.
1. Zleceniodawcą ekspertyzy jest inwestor, a więc podmiot najbardziej zainteresowany tym aby pokazać wszystko w złym świetle.
2. Przez całą ekspertyzę przewija się praktycznie tylko wątek nakładów jakie musiałby ponieść inwestor aby budynek przystosować do obecnych wymogów budowlanych.

Moim zdaniem, w żadnym punkcie ekspertyzy nie wykazano, że stan budynku jest tak beznadziejny, ze grozi katastrofą budowlaną.

Poniżej załączyłem fragmenty dotyczące budynku mieszkalnego (ciekawsze rzeczy zaznaczyłem)


Załączniki:
b_0000.jpg
b_0000.jpg [ 114.77 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
b_0006.jpg
b_0006.jpg [ 229.41 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
b_0007.jpg
b_0007.jpg [ 230.22 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
b_0008.jpg
b_0008.jpg [ 197.86 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
b_0009.jpg
b_0009.jpg [ 218.75 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
c_0004.jpg
c_0004.jpg [ 226.71 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
c_0006.jpg
c_0006.jpg [ 167.69 KiB | Przeglądany 6321 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 11 paź 2013, 19:25 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Jeden wielki przekręt!
Gołym okiem widać, że nikt nie jest w tej sprawie obiektywny. Zastanawiam sie czy konserwator mógł oprzeć się na opinii zamówionej dla strony w sprawie. Ciekawe jak to się na do prawa, przepisów???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 12 paź 2013, 13:18 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Jaki przekręt ? Toż to ruina była. Nawet fundamenty była w stanie średnim. Taki middle,middle class :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 13 paź 2013, 11:23 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Nie przesadzajmy, coś musieli dobrego o budynku napisać żeby nie podpadło. To sie nazywa zamydlanie oczu. Jak myślisz Seth, dlaczego teraz konserwator zabytków walczy jak lew o okrąglaka na dworcu? To również jest zamydlanie oczu! Może i nawet uda sie uratować ten konkretny obiekt ale ile innych szkód musiało powstać a by pan konserwator powiedział veto. Pewnie gdyby nie list "Bunkra" domagający sie odwołania pana Marcysia nadal wszystko lekkim piórem było by podpisywane do wyburzenia. Władza deprawuje i dlatego trzeba wciąż patrzeć jej na łapska. Niestety koledzy w urzędach nie patrzą sobie na owe ręce, tylko myją je sobie nawzajem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 paź 2013, 10:47 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 9 lip 2013, 12:17
Posty: 65
Zgodnie z logiką ekspertyzy Dworzec PKP w Malborku też powinien zostać zburzony. Pracowałem przy jego renowacji - "uszkodzenia" wypisz wymaluj jak w opisanej w ekspertyzie kamienicy. Wypłukana zaprawa, luźne cegły, "średni" stan fundamentów, dach dziurawy itp. Taki zamek w Ogrodzieńcu czy tym podobne budowle powinny być już dawno wyburzone :D

Śmierdzi kopertą na kilometr.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 14 paź 2013, 14:24 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Nie chciałam pisać o kopercie bo nikt nikogo JESZCZE za rękę nie złapał, ale każdy kto choć przez chwile pomyśli wie o co chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 19:09 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Trwają prace ziemne początkujące budowę wiadomego budynku przy ul Grottgera.
Natrafiono tam na różne stare fundamenty. I tu jest pytanie chyba do Roberta. Czy one są 'ciekawe'? Czy coś wniosą do opisu dawnego wyglądu tego miejsca? Czy są po prostu bezwartościowe.... ?

Zdjęcia pochodzą z ssc. Autor: Andbyd

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 21:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 23 sty 2010, 19:51
Posty: 1854
Dopiero teraz zauważyłem tę opinię konserwatorską i ekspertyzę rzeczoznawcy. Zrobiłem kilka zdjęć tego budynku w dniu 4 lutego 2012. Zwrócił on wtedy moją uwagę tym, że poza swoim urokiem i piękną lokalizacją rokująca świetlaną przyszłość po zagospodarowaniu tego zakątka miasta, jest w świetnym stanie technicznym i łatwo będzie z niego zrobić perełkę w typowo bydgoskim stylu.
Jakże się myliłem mimo tego, że kręciłem się wtedy tram dość długo i przyglądałem budynkowi – te opinie i ekspertyzy są przecież dokładnie z tego samego czasu. Może się minąłem tam z ekspertem lub konserwatorem. Każdy z nas miał jednak inne okulary i aparat, a przede wszystkim cel i wizję, czy też tzw. pryzmat. Nie wiedziałem wtedy jeszcze o tym, co ma się dziać w tym miejscu, a nawet gdybym wiedział, to nie przypuszczałbym, że inwestor, konserwator i rzeczoznawca mogliby dopuścić do czegoś takiego. Bo to jest cały łańcuszek złej woli zaprezentowanej bez cienia żenady. Moim zdaniem opinia kwalifikuje się do prokuratury (bo przecież nie do skargi do władz miasta – te, jak wiemy, są bezskuteczne), a ekspertyza swoją tendencyjnością obraża wiarygodność stosownej izby samorządu zawodowego. Powinna zostać podważona, zweryfikowana i myślę, że w efekcie spowodować skreślenie autora z listy rzeczoznawców. Swoją drogą, może warto sprawdzić, czy tenże znajduje się w stosownym wykazie…http://www.kup.piib.org.pl/lista-osob.html.
I kto się pod nią podpisał, bo adres rzeczoznawcy wymienionego w opinii konserwatora nie pokrywa się z tym na dokumencie ekspertyzy.


Załączniki:
1.JPG
1.JPG [ 138.61 KiB | Przeglądany 6024 razy ]
2.JPG
2.JPG [ 160.34 KiB | Przeglądany 6024 razy ]
3.JPG
3.JPG [ 141.62 KiB | Przeglądany 6024 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 29 paź 2013, 21:57 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5892
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Hrab pisze:
Swoją drogą, może warto sprawdzić, czy tenże znajduje się w stosownym wykazie…http://www.kup.piib.org.pl/lista-osob.html..

Nas również zainteresowały uprawnienia rzeczoznawcy dlatego wystąpiliśmy do Urzędu Miasta o ich kopię.


Załączniki:
uprawnienia szada.jpg
uprawnienia szada.jpg [ 371.85 KiB | Przeglądany 6017 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 30 paź 2013, 12:53 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Obrazek

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 149 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group