Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 17:28

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 5 sty 2014, 06:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Niemal do tej pory uważałem p. Jasiakiewicza za człeka światłego. Nawet kiedyś na niego głosowałem. :oops: Nigdy nie pomyślałem, że kiedyś się tak na nim zawiodę. Jakiś czas temu wspominałem, że rodzice wpajali mi nienawiść do Niemców. Za krzywdy jakich od nich doznali. Mama do końca życia nie pogodziła się z utratą ojca, rozstrzelanego niemal na jej oczach. Przez długi czas, słysząc język niemiecki, otwierał mi się w kieszeni scyzoryk. Z tego stanu, można wyjść chyba tylko lubiąc historię i próbując zrozumieć mechanizmy kierujące ludzkimi emocjami. Tak mógłbym o tym skrótowo powiedzieć. Mam wrażenie, że p. Jasiakiewicz, jest wciąż na etapie otwartego scyzoryka w kieszeni.
Ja, na pewno już na niego nie zagłosuję. Znajomym też to odradzę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 sty 2014, 12:42 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Teraz w sumie dochodzę do wniosku, że tak naprawdę powinniśmy podziękować Panu Jasiakiewiczowi, ponieważ uzyskał efekt z goła odmienny od zamierzonego.
Dzięki jego działaniom o tablicy i jej treści dowiedziało się w krótkim czasie więcej osób, niż by ją pewnie zobaczyło ustawioną w realu przez najbliższych 10 lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 sty 2014, 14:57 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Ale niektórzy używają argumentów. Szok. Do tego język niczym spod budki z piwem :):)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 sty 2014, 21:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 6 mar 2013, 21:29
Posty: 396
Lokalizacja: Bydgoszcz, Szwederowo
Zgadzam się z Marcinem pewnie przez ten weekend było więcej wejść na wikipedie na hasło : Wieża Bismarcka w Bydgoszczy niż przez ostatnie kilka lat.
Pan Jasiakiewicz chce zabłysnąć w okresie przedwyborczym
no i musi udowadniać cały czas słuszność wydania 200 tys. zł. na stworzenie Izby Pamięci o którą tak się kłócił z Panem Bruskim

_________________
"Wypadek to dziwna rzecz. Nigdy go nie ma, dopóki się nie wydarzy" - Kubuś Puchatek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 sty 2014, 22:57 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Oczywiście macie racje jeśli chodzi o popularyzacje historii Wieży Bismarcka, ale pan Jaśkiewicz osiągną również swój cel czyli wypromował swoje nazwisko. Przeciętny słuchacz radia Pik nie będzie wiedział o co w tym wszystkim chodzi oprócz tego, że wspaniały Jaśkiewicz walczy przeciw bandzie oszołomów zwanej "Bunkier" Jaśkiewicz buduje kapitał polityczny, a w jaki sposób to robi to nieważne, ważne czy zadziała. Mamy bydgoskiego Macierewicza :)
Zastanawiam się czy pan Jaśkiewicz jest cynikiem i karierowiczem czy tylko ignorantem.
Wydaje mi się, że stowarzyszenie stało sie niewygodne dla bydgoskich "elit". Boja się nas, dlatego będą przy każdej okazji dyskredytować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 11:23 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Ciekawe, co powie Pan przewodniczący na budowę centrum handlowego na Wzgórzu Wolności przez niemiecki koncern ECE. Coś się zmieniło w historii ? Nagle Niemcy są dobrzy przecież to naród Bismarcka. A pozwolenia na budowę niemieckich marketów(lidl, aldi, kaufland) gdzie za śmieszne wynagrodzenie pracują POLACY a niemiecka gospodarka się wzbogaca. Gdzie jest POLSKI przemysł ? Tego to już Pan przewodniczący i jego RM nie widzi. Ta POLSKA jest pod legalnym zaborem UE.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:31 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Widzę że towarzystwo z posta na post rozkręca się czy nakręca co raz bardziej. O zaborach już mowa ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 12:56 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Trudno by bez słowa sprzeciwu przyjąć zachowanie pana Jaśkiewicza i to raczej on zachował sie jak nakręcony.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 14:58 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Ja się absolutnie z tym zgadzam, ale sprowadzanie całego problemu do "legalnego zaboru Polski przez UE" to już gruba przesada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 15:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Maciej pisze:
Ja się absolutnie z tym zgadzam, ale sprowadzanie całego problemu do "legalnego zaboru Polski przez UE" to już gruba przesada.



Przesadą jest reakcja Jasiakiewicza na tekst zamieszczony na projektowanej tablicy.
Skoro stawiasz się w roli cenzora, lub też jedynego sprawiedliwego, bądź tak miły i napisz; jakie antypolskie tezy zawarto w treści tekstu proponowanego przez Stowarzyszenie "Bunkier" ?

Oczywiście wyłączając słowo Bismarck, którego pejoratywny wydźwięk jeszcze bardziej zamieszał w mózgu pana Jasiakiewicza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 19:24 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Maciej pisze:
Ja się absolutnie z tym zgadzam, ale sprowadzanie całego problemu do "legalnego zaboru Polski przez UE" to już gruba przesada.

Rozumiem co masz na myśli ale nie dziw sie reakcji. Irracjonalne argumenty Jaśkiewicza budzą rożne emocje. "Gdzie rozum śpi, budzą sie demony". Pan Jaśkiewicz obudził może nie demony ale kilka demoników na pewno.
Nie mogę pogodzić sie z tym, że Ewing i inni członkowie stowarzyszenia poświęcają czas i energię na popularyzację historii naszego miasta, walczą o zachowanie jego tożsamości, zawsze robią to kompletnie za darmo a często wykładają pieniądze z własnej kieszeni. I co? I ostatecznie Ewing pisze że chciał dobrze, jest mu głupio, że wywołał taki dym. Człowiek musi sie tłumaczyć z intencji bo panu Jaśkiewicz zachował jak...brak mi słów. Jak tak można postąpić? Zastanawiam się dlaczego pan Jaśkiewicz swoje emocjonalna reakcję musiał przedstawić w mediach. Moim zdaniem odpowiedz jest tylko jedna. "Nieważne co o mnie mówią ważne żeby nazwiska nie przekręcili "
Ewing, ja trzymam kciuki za Twoje akcje!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 20:31 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Mam nadzieję że tablica w końcu stanie gdzie jej miejsce. Stan cmentarza Bohaterów jest gorzej niż tragiczny.
Zaniedbany, zarośnięty jakimiś iglakami, jakieś koty żrą na grobach to co podrzuci im dobra ręka. Byłem tam 25 grudnia 2013 i słów brak.
Małpy brakuje aby całość wyglądała tak jak wypowiedź Jasiakiewicza.
W chwili obecnej medialny szum wywołany przez jakiegoś zgrywusa nie sprzyja merytorycznej dyskusji. Jednak tej sprawy nie można pozostawić bez echa i dalszych działań. Jeżeli będzie trzeba wyjdę wraz z członkami stowarzyszenia na Stary Rynek i szyby w oknach urzędu miasta polecą na ulicę. Nie będą nam tu ludzie z kongresówki historii miasta pisali na nowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 21:14 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Teraz strach się bać drążyć dalej temat postawienia tablic informacyjnych w miejscu zasypanego Kanału Bydgoskiego :):)
O pomyśle Fordoniaka i projekcie Bydziaka pisaliśmy tutaj: viewtopic.php?f=101&t=5431&start=40


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 21:22 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Kamienie to przesada ale nie wolno tego tematu pozostawić tak jak jest. Jeśli radni sami nie wiedza jak zaopiniować wniosek, nie chciało im sie przeczytać tego co miało być na tablicy pamiątkowej i troszkę pomyśleć to należy wysłać im jeszcze jedno pismo i przetłumaczyć z polskiego na urzędniczy o co w tym wszystkim chodzi. Przydało by sie czytanie ze zrozumieniem. Za radnych pomyślał pan Jaśkiewicz tylko nie wiem czy ten pan rozumiał co czyta. Wiem że być może sie powtarzam, ale w tej całej historii jest tak dużo ewidentnej głupoty i złych intencji że nie będę milczeć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 22:47 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
seth pisze:
Maciej pisze:
Ja się absolutnie z tym zgadzam, ale sprowadzanie całego problemu do "legalnego zaboru Polski przez UE" to już gruba przesada.



Przesadą jest reakcja Jasiakiewicza na tekst zamieszczony na projektowanej tablicy.
Skoro stawiasz się w roli cenzora, lub też jedynego sprawiedliwego, bądź tak miły i napisz; jakie antypolskie tezy zawarto w treści tekstu proponowanego przez Stowarzyszenie "Bunkier" ?

Oczywiście wyłączając słowo Bismarck, którego pejoratywny wydźwięk jeszcze bardziej zamieszał w mózgu pana Jasiakiewicza.


A jakim stwierdzeniem zasłużyłem sobie na określenie mnie cenzorem czy jedynym sprawiedliwym. Chyba źle mnie zrozumiałeś. Powtórzę więc jeszcze raz: absolutnie się zgadzam, że przesadą i to grubą jest reakcja Jasiakiewicza. Dodam więcej, żeby nie było teraz ani w przyszłości niejasności. Działalność Bunkra uważam za chlubę tego miasta, ludzi działających na rzecz propagowania historii Bydgoszczy podziwiam.

Nie spodobało mi się tylko jedno stwierdzenie, że przy okazji absurdalnej decyzji Jasiakiewicza dowiaduje się, że Polska jest pod legalnym zaborem UE.

Ponieważ dalsza dyskusja w tym temacie nie powinna mieć miejsca w tym wątku, to dalej możemy sobie wyjaśniać na PW (jeśli jeszcze czegoś nie rozumiesz lub źle zrozumiałeś).

Osobiście mam nadzieję, że tablica stanie w planowanym miejscu i życzę osobom, które będą do tego dążyć, aby swój cel zrealizowały.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 sty 2014, 22:58 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 6 maja 2009, 23:00
Posty: 1753
Ostatnią rzeczą jaka sobie bym życzyła to abyśmy sie kłócili gdy mamy takie same zdanie na dany temat. Ot dodatkowy kamyczek do ogródka pana J.
Nawiasem mówiąc niedawno o tym pisałam. Mamy problem z dyskusjami bo się nie słuchamy. Panowie troszkę mniej emocji a trochę więcej zrozumienia, czytania ze zrozumieniem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 7 sty 2014, 09:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Maciej pisze:
Nie spodobało mi się tylko jedno stwierdzenie, że przy okazji absurdalnej decyzji Jasiakiewicza dowiaduje się, że Polska jest pod legalnym zaborem UE.

Takie jest moje zdanie na temat UE i nie każdy musi się z tym zgodzić. Ja to szanuję i dalej tego tematu nie drążę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 7 sty 2014, 10:08 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
bunkier pisze:
Maciej pisze:
Nie spodobało mi się tylko jedno stwierdzenie, że przy okazji absurdalnej decyzji Jasiakiewicza dowiaduje się, że Polska jest pod legalnym zaborem UE.

Takie jest moje zdanie na temat UE i nie każdy musi się z tym zgodzić. Ja to szanuję i dalej tego tematu nie drążę.


Ja również Twoje zdanie szanuję, i na tym poprzestańmy. To forum zawsze było wolne od prezentowania mniej lub bardziej politycznych postów i mam taką małą prośbę, aby dalej tak pozostało. Lepiej skupić całą energię na tym, co jest głównym tematem tego czy innych wątków tego forum. Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 7 sty 2014, 16:05 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Ponieważ poniża korespondencja został wysłana szerokim rozdzielnikiem również do mediów, pozwolę ją sobie zamieścić.

Cytuj:
Szanowni Państwo, docierają do mnie informacje o tym, że chcecie na Cmentarzu Bohaterów Bydgoszczy ustawić tablicę upamiętniającą wybudowaną ku chale Bismarcka i Rzeszy Niemieckiej “Wieżę Bismarcka”. Dla mnie jest to takie działanie jakby na grobie zamordowanych ludzi ustawić tablicę ku czci morderców. Mogę Państwu pogratulować taktu, kultury, wrażliwości i szacunku dla tych, którzy spoczywają na tym Cmentarzu i ich rodzin. Może zechcielibyście Państwo poczytać i douczyć się historii Bydgoszczy i historii powstawania tych wież. Nawiasem mówiąc bydgoska wieża była architektonicznym szkaradkiem, a mieszkający w Bydgoszczy Niemcy nie pałali entuzjazmem do jej budowy. Na portalu ngo.pl określacie Państwo swoją misję następująco:
“Celem Stowarzyszenia jest:
1.wzbogacanie dziedzictwa narodowego i wiedzy historycznej;
2. aktywizacja społeczeństwa polskiego i władz Rzeczypospolitej Polskiej w dziedzinie odzyskiwania zaginionego dziedzictwa narodowego”...
Czytając to przesłanie zadaję pytanie dziedzictwo jakiego narodu stanowi pamięć o Wieży Bismarcka?
Czy chociaż chwilę pomyśleliście Państwo o tym dlaczego Wasi przodkowie zburzyli wieżę?
Czy pomyśleliście dlaczego wybrano to miejsce na Cmentarz Bohaterów Bydgoszczy?
Określając swoje cele napisaliście, że chcecie współpracować z organizacjami “zainteresowanymi działalnością Stowarzyszenia”. Jeżeli jest to prawdą, to dlaczego nie pytacie o zdanie Rady Osiedla Wzgórze Wolności, Spółdzielczej Rady Osiedla BSM Wzgórze Wolności, Parafii pw. św. Królowej Jadwigi, Miejskiego Komitetu Pamięci Walk i Męczeństwa w Bydgoszcz, organizacji kombatanckich,Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszcz. Oczywiście, tych nie chcecie pytać ponieważ już znacie odpowiedź. Lepiej pójść na skróty i może się uda przeforsować pomysł w Radzie Miasta. Liczycie na to, że nie wszyscy radni znają miejsce o którym mowa. W tej sytuacji nie można mówić, że nie wiecie lub nie zdajecie sobie sprawy, że propozycja jest delikatnie mówiąc niestosowna. Chcecie wbrew mieszkańcom Wzgórza Wolności, mieszkańcom Bydgoszczy uczcić pamięć człowieka, który wydał Polakom walkę na śmierć i życie i chciał doprowadzić do tego by Bydgoszcz była niemiecka. Robicie to za wszelką cenę nie licząc się z grobami i pamięcią o tych którzy za to, że byli Polakami ponieśli śmierć.
Maria Świderska


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 7 sty 2014, 17:31 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Nie wiem kto to jest ta Świderska, i mało mnie to obchodzi. Jej tekst jest wysoce oburzający świadczy jedynie że medialny szum przyciąga wszystkie ćmy z tzw. władz Bydgoszczy. Każda z tych osób liczy, że wysmaży sobie tak przy okazji politycznego kotleta, który stanie się przepustką do dalszej kariery w naszym mieście.

ad.Maciej

Jak dotąd wszyscy odnosili się do tematu z sarkazmem, odniosłem wrażenie że nie wyczułeś tonu tej dyskusji. Jeżeli się pomyliłem, to przepraszam.

Mam pytanie do p.Świderskiej;

Czy wielką przesadą będzie nazwanie jej interpretacji tekstu z proponowanej tablicy, jako histerii budowanej na mitycznych uprzedzeniach wobec obiektu nazwanego Wieżą Bismarcka ? Czy osoba kanclerza którego imieniem nazwano ów obiekt ma cokolwiek wspólnego z fatalnym stanem cmentarza ? Czy lata zaniedbań jakie widać na tymże cmentarzu przynoszą chlubę jej samej, Świderskiej, Jasiakiewiczowi jak i licznym organizacjom do których tak chętnie odsyła się członków Stowarzyszenia ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 172 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group