Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 18:32

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 28 gru 2008, 14:38 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,745,846 ... 93342.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 28 gru 2008, 14:51 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Ewing pisze:
http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,745,84653949,88993342.html

trudno tak wkleic tresc? puste posty z samym linkiem nie bardzo mi sie to podoba :(

przyklad:

"Kolejny nowy eksponat w muzeum Scout Car M3A

Pojazd ten jest w 100% oryginalnym egzemplarzem który został zakupiony od
prywatnego kolekcjonera z Holandii. Jest sprawny technicznie i na chodzie. Będzie
wykorzystywany w czasie tak popularnych rekonstrukcji historycznych. Mieszkańcy
zobaczą pojazd w akcji nie raz.

Muzeum ma w planie nabycie kolejnych eksponatów w tym samolotów i czołgu. Muzeum
posiada już samoloty które ze względu na brak miejsca stoją w depozycie na terenie
Wojskowych Zakładów Lotniczych w Bydgoszczy. W listopadzie dołaczył do nich Su-22.
Muzeum chce aby mieszkańcy mogli zobaczyć i przejechać się pojazdami w plenerze.
Trwają prace nad tym planem. Przy współpracy z miastem cel powinien zostać
osiągniety. To będzie wielka atrakcja turystyczna Bydgoszczy."

Autor: maciej_kulesza Data: 27.12.08, 15:50
zrodlo/zdjecia: http://fotoforum.gazeta.pl/72,2,745,846 ... 93342.html

ps.: podanie autora i zrodla zapewnia "legalnosc" takiego wklejania informacji z innych stron/serwisow/portali.

----------------------------------------------------------------------------------
ostatnio przejezdzajac obok muzeum tak sie wlasnie przygladalem :shock: jak dla mnie rewelacja ! jeszcze jakis pojazd pancerny i inscenizacje jak w Warszawie bedziemy mieli :lol:
A informacja, ze na chodzie pojazd jest bardzo mnie zaskoczyla :shock: rewelacja !!

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 28 gru 2008, 14:54 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Ok. Następnym razem będzie tak jak trzeba. Dzięki za wskazówkę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 gru 2008, 07:32 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
GrapHite pisze:

----------------------------------------------------------------------------------
ostatnio przejezdzajac obok muzeum tak sie wlasnie przygladalem :shock: jak dla mnie rewelacja ! jeszcze jakis pojazd pancerny i inscenizacje jak w Warszawie bedziemy mieli :lol:
A informacja, ze na chodzie pojazd jest bardzo mnie zaskoczyla :shock: rewelacja !!



Muzeum ma jeszcze kilka gratów w wojskowych zakładach remontowych w Czarnem. Dyro ostatnio kupił niszczyciel czołgów M10 w wersji brytyjskiej, jest w remoncie :wink:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 gru 2008, 18:00 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Szkoda tylko, że wokoło muzeum tak mało miejsca :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 gru 2008, 19:27 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
dzis bylem na spacerze po muzeum :twisted:
widzialem dwa nowe pojazdy, ktore sa na chodzie! ja bym to nazwal transportery - jeden 2osiowy, drugi 1os z przodu, a tyl "gasienice", trzeci to pojazd rozpoznawczo/dowodzacy (brytyjski) ktory jako jedyny stoi w srodku zaraz przy wejsciu. Dzis zapodam kilka zdjec :lol:

ps. kilka ciekawych eksponatow ma stanac w przyszlosci w DAG’u :shock: (lacznie z czolgiem i samolotem :?: )

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 gru 2008, 19:44 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
GrapHite pisze:
Dzis zapodam kilka zdjec :lol:


Może pokusisz się o wstawienie małej galerii, bo jakoś tam tak pusto :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 gru 2008, 22:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
Cytuj:
Pojazd ten jest w 100% oryginalnym egzemplarzem który został zakupiony od
prywatnego kolekcjonera z Holandii. Jest sprawny technicznie i na chodzie. Będzie
wykorzystywany w czasie tak popularnych rekonstrukcji historycznych. Mieszkańcy
zobaczą pojazd w akcji nie raz.


GrapHite pisze:
ps. kilka ciekawych eksponatow ma stanac w przyszlosci w DAG’u :shock: (lacznie z czolgiem i samolotem :?: )


Czy to będzie zgodne z prawdą historyczną, czy ma służyć tylko tak dla ubarwienia rekonstrukcji?
Tylko pytam i proszę na mnie nie wsiadać zaraz, bo jestem w tych kwestiach zielony. :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 29 gru 2008, 23:53 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
jesli bedzie rekonstrukcja wydarzen w ktorych braly udzial wojska brytyjskie to muzeum ’odpali’ swoj sprzet. Jesli oddzialy niemieckie to na dzien dzisiejszy nie posiadaja zadnego niemieckiego pojazdu. W skrocie w rekonstrukcjach nie beda braly udzialu (nie powinny) jednostki (w tym przypadku chodzi o pojazdy)innych narodowosci niz biorace udzial w przedstawieniu - tak to widze i tak mowia w muzeum (dzis tak mowili), wiec bez obaw, ze niemcow zobaczymy w jakims amerykancu :)
Co do sprzetu w DAG to tam ma powstac ponoc jakies muzuem z eksponatami takimi jak czolg czy samolot - to tez info z muzeum.
Oczywiscie moge sie mylic - a podejrzewam ze najlepsze informacje na en temat ma Bunkier. Prawda :?:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 gru 2008, 09:57 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
ja nie bunkier, ale Jaras pewnie potwierdzi, to co piszę -

jak kiedyś gadałem z dyrem PMW, to pomysł konkretnie jest taki - muzeum chce dostać od miasta "dolną", wschodnią częśc NGL-u, która i tak zgodnie z projektami ma nie być udostępniona w najbliższych latach. tam ma stanąc częśc sprzętów (sa garaże, może jakiś warsztat), bo muzeum juz się po propstu dusi. Byc może będzie tam też rodzaj czołgowiska, żeby pojazdy sobie pojeździły. Oczywiście ekspozycja udostepniona zwiedzającym :D Pomysł jest świetny, ale jego realizację z obecnymi władzami miasta dośc czarno widzę...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 gru 2008, 13:53 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
GrapHite pisze:
Dzis zapodam kilka zdjec :lol:


troche sie przeciagnelo ale dodaje :

Scout Car M3A - ja to nazywam "halftrack"

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4. dobre na tapete :-)
Obrazek

5.
Obrazek

6.
Obrazek

7.
Obrazek

8.
Obrazek

9. kolejny pojazd/transporter jeszcze nie gotowy - czeka da skompletowanie wyposarzenia takiego jak karabiny :twisted:
Obrazek

jak cos to moge "dorabiac" dla muzeum robiac im zdjecia :lol:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 gru 2008, 14:14 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 252
a masz focięta numerów na tabliczce znamionowej halftracka przy pasażerze, ew. bitych na zderzaku po stronie prawej od wyciągarki (od pasażera patrząc) albo numery zawieszenia? :wink: Bo kolega z Łodzi pyta...

pozdr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 gru 2008, 15:23 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Wojtek Mąka pisze:
a masz focięta numerów na tabliczce znamionowej halftracka przy pasażerze, ew. bitych na zderzaku po stronie prawej od wyciągarki (od pasażera patrząc) albo numery zawieszenia? :wink: Bo kolega z Łodzi pyta...

pozdr


nie mam. mialbym :wink: jakbym wiedzial, ze sa potrzebne i gdzie ich szukac, bo tam co kawalek jakis umerek jest (puzzle? :D ). zawsze mozesz podjesc do muzeum i spisac, bo ja tam zima juz nie ide - zmarzlem tylko :wink: czekam na wiosne :!:

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 30 gru 2008, 22:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wojtek Mąka pisze:
ja nie bunkier, ale Jaras pewnie potwierdzi, to co piszę -

jak kiedyś gadałem z dyrem PMW, to pomysł konkretnie jest taki - muzeum chce dostać od miasta "dolną", wschodnią częśc NGL-u, która i tak zgodnie z projektami ma nie być udostępniona w najbliższych latach. tam ma stanąc częśc sprzętów (sa garaże, może jakiś warsztat), bo muzeum juz się po propstu dusi. Byc może będzie tam też rodzaj czołgowiska, żeby pojazdy sobie pojeździły. Oczywiście ekspozycja udostepniona zwiedzającym :D Pomysł jest świetny, ale jego realizację z obecnymi władzami miasta dośc czarno widzę...



Potwierdzam to co napisał Wojtek. Dyrektor PMW właśnie tak chce żeby wyglądała ekspozycja plenerowa. A co do władz miasta to szkoda słów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 15 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group