Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 23 kwie 2024, 17:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 29 lis 2010, 20:40 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5040
Lokalizacja: Bydgoszcz
Cmentarz położony przy drodze z Dobromierza w kirunku lini kolejowej na niewielkim wzniesieniu. Zachował się jeden nagrobek.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
fots. by Misia, 2010

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 sty 2016, 20:10 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 3 sty 2016, 19:43
Posty: 19
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Witam... od jakiegoś czasu przeglądam to forum, ale dopiero dzisiaj zdecydowałem się zarejestrować i napisać.
Odwiedzam i odnajduję zapomniane cmentarze w Puszczy Bydgoskiej i ostatnio próbowałem znaleźć ten w Prądocinie i mi się nie udało (dwukrotnie)... czy cmentarz ten znajduje się gdzieś przy ulicy Leśnej?... czy może przy czerwonym szlaku?
Jest w stanie ktoś przybliżyć mi to miejsce? Pobiegłbym sprawdzić czy grób nadal stoi.

Żebym nie został o coś nieuczciwego posądzony, to małe co nieco o mnie:
Odwiedziłem już ponad 20 zapomnianych miejsc pochówku w Puszczy, a całość próbuję opisywać tutaj:
https://www.facebook.com/pbydgoska/?ref ... page_panel
Na każde z tych miejsc dobiegłem na własnych nogach nie używając żadnych sprzętów poza butami ;)
Zdjęcia niestety tylko z komórki, a to ze względu na fakt, że ciężko dźwiga się lustrzankę jak się biega...

Pozdrawiam
Michał


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 5 sty 2016, 07:57 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6945
Jestem pełen podziwu dla 'biegaczy', szczególnie tych łączących dodatkowo bieganie z inną pasją.
Misia, która pewnie da ci najlepszą odpowiedź, od jakiegoś czasu chyba gdzieś 'zimuje'. Jestem przekonany, że za jakiś czas będziesz miał od niej odpowiedź.
Witaj.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 5 sty 2016, 14:13 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 3 sty 2016, 19:43
Posty: 19
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Dzięki :)
Lubię biegać, ale lubię mieć też w tym cel...
Poczekam zatem na Misię, może coś podpowie.
Ostatnio poszukiwałem cmentarza w Dobromierzu, byłem w tym miejscu 5 razy i okazało się, że szukałem o jedną działkę za bardzo na północ, co dopiero spostrzegłem analizując niemieckie mapy z '40 roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 5 sty 2016, 14:27 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5040
Lokalizacja: Bydgoszcz
Hej :)
Cmentarz jest na skrzyżowaniu Leśnej i Letniskowej.
Po więcej info i, jak będziesz grzeczny to też, mapy, na priv :)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 5 sty 2016, 15:21 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 3 sty 2016, 19:43
Posty: 19
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Dziękuję bardzo :)

Hm... w sobotę tam właśnie przebiegałem, ale nic nie zauważyłem, fakt, że dokładniejszy przegląd terenu wykonałem jakieś 200 m bardziej na północ, a znając już trochę temat, to czasami bywa prawie że tak, że jak na nagrobek nie wbiegniesz, to nie zauważysz.

W każdym bądź razie przy najbliższej możliwości pobiegnę raz jeszcze i wykonam dokładniejszego przeglądu, a o tym jak mi poszło dam znać.

Spróbuję sobie na razie poradzić bez dodatkowych map ze wskazówką, którą podałaś... lubię mieć jakieś wyzwanie :)

ps. Na razie grzeczny jestem ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 6 sty 2016, 13:40 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 3 sty 2016, 19:43
Posty: 19
Lokalizacja: Nowa Wieś Wielka
Jeszcze raz dzięki za wskazówki - trafiłem bez problemu... jak się okazało "najbliższa okazja" na odwiedziny była w Święto Trzech Króli.

Sam nie wiem jak nie znalazłem cmentarza wcześniej... wyraźne znaki - lekkie wzniesienie, tradycyjne cmentarne krzaki i do tego stare, szlachetne drzewo pośrodku cmentarza, które jak mniemam zostało zasadzone w tym miejscu w momencie pierwszego pochówku.
Na cmentarzu odnalazłem jeden nagrobek, jedno miejsce, z którego prawdopodobnie zwłoki zostały ekshumowane oraz trzy postumenty, na których niegdyś zapewne stały krzyże.

Zdjęcia w zimowej scenerii wrzuciłem tutaj:

https://www.facebook.com/pbydgoska/post ... 8590095682

ps. Jakby ktoś poszukiwał informacji o cmentarzach, miejscach pochówku (lub innych ciekawych miejscach) w gminie Nowa Wieś Wielka, to w miarę mojej wiedzy służę pomocą...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group