Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 12:54

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 09:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Zwiedzanie wagonowni

Obrazek

Oraz terenu wokół wagonowni

Obrazek

Obrazek

Można było pomachać na drezynce

Obrazek

A kto zdał egzamin przed komisją mógł pojechać pociągiem :D

Obrazek

A oto i nasz skład. Przed wyjazdem trzeba sprawdzić ciśnienie w kołach :D

Obrazek

Nasz przedział

Obrazek

Jedziemy

Obrazek

Dojechaliśmy - Kocik Młyn

Obrazek

Na sam koniec odbyła się projekcja filmu o kolejach wąskotorowych

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 10:13 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
A jak było? Już Wam piszę.

Większość z Nas spotkała się już przy kasach gdzie kupiliśmy bilety do Białośliwia. W pociągu trudno było znaleźć tyle miejsca byśmy siedzieli wszyscy w jednym "przedziale" ale nikt sie nie zgubił i dojechaliśmy w komplecie. Przed stacją PKP Białośliwie poczekaliśmy chwilkę na jedną grupę zmotoryzowaną i mogliśmy wspólnie się przywitać i ruszyć w stronę stacji Białośliwie Wąskotorowa. Przygotowany do odjazdu był pociąg, który ruszał o 13:00 lecz my spokojnie poczekaliśmy na swój zaplanowany odjazd o 15:00. Mieliśmy sporo czasu wolnego. Z pomocą przyszli nam członkowie Towarzystwa Wyrzyska Kolejka Powiatowa. Naszym przewodnikiem został Sebastian (dla wtajemniczonych - syn Romana). Opowiedział nam ze wszystkimi szczegółami o unikatowym taborze, którzy mieści się w Białośliwiu. Niektóre tamte wagony i lokomotywy są jedynymi egzemplarzami w Polsce. Później każdy mógł spróbować sił w jeździe na drezynie ręcznej.
Zaczęły się przygotowania do naszego odjazdu. Skład został powiększony o jeden wagon techniczny co w sumie dało 3 letnie wagony pasażerskie i 2 wagony techniczne (niebieskie). Nasza grupa liczyła 30 osób i zmieściliśmy w dwóch wagonach, więc czas ruszyć w trasę. Dojazd do Kocika Młyn zajął nam około 20 minut ale czas mijał bardzo przyjemnie. Trasa latem jest bardzo zielona i obfita w różnego typu roślinność na skrajni, gdzie przeważały wielkie pokrzywy, które można było sięgnąć z wagonu podczas jazdy. Na końcu 14 minut przerwy na zdjęcia i "inne" sprawy. Podczas powrotu troszkę pokropiło. Lokomotywa (tzw lopek) tuż przy wjeździe na stację miała problemy z jazdą. Skład był zbyt za duży na tą maszynę. Koła ślizgały się (boksowały) na mokrych szynach i nie obyło się bez użycia piaskarki. Z pociągu każdy wysiadł zadowolony, no chyba, że o czymś nie wiem ;)
Zabraliśmy się za przygotowanie w świetlicy projekcji starego filmu na którym uwiecznione zostały maszyny parowe (oczywiście w ruchu). Podczas oglądania filmu doszliśmy do pewnego ciekawego stwierdzenia. Film, który oglądaliśmy był:
Niemieckim filmem w języku Angielskim o Polskiej kolejce wąskotorowej nagrany przez Bułgarskiego operatora Japońską kamerą :D
Osoby, które widziały już film lub nie chciały oglądać spędzały ten czas przy ognisku (grillu) w towarzystwie wesołego Romana. Jedna grupa jak i druga grupa miała co robić i nie zmarnowali ostatnich godzin spędzonych w Białośliwiu. O 18:30 mieliśmy pociąg powrotny do Bydgoszczy. Przed odejściem obowiązkowo musieliśmy zrobić sobie zdjęcie zbiorowe. Dzięki uprzejmości członków TWKP mogliśmy zrobić sobie zdjęcie z drezyną w tle i "lopkiem". Po zdjęciu ruszyliśmy na dworzec "szeroko torowy".
Czas odjazdu do Bydgoszczy, a z megafonów usłyszeliśmy informację:
"Pociąg do Bydgoszczy zostaje opóźniony o 20 minut" :shock: Mieliśmy jeszcze sporo czasu do odjazdu...
Nasza wspólna wycieczka zakończyła się pożegnaniem w wersji expres ;-)
Wszystkim tym, którzy byli z nami, którzy wzięli udział w tej wyprawie bardzo serdecznie dziękuję i zapraszam na kolejne wycieczki z BUNKREM.
Pozdrawiam i do zobaczenia !

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 11:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
A ja się wybierałem, wybierałem... po cichu by nie zapeszyć. Ale i tak mi nie wyszło. Więc chociaż dobrze, ze nie deklarowałem swego udziału. :|

GrapHite pisze:
(...)
Film, który oglądaliśmy był:
Niemieckim filmem w języku Angielskim o Polskiej kolejce wąskotorowej nagrany przez Bułgarskiego operatora Japońską kamerą :D (...)


Szkoda, że nie sprawdziłeś, czy był jeszcze jakiś akcent lokalny, np: " ...na taśmie z bydgoskiego Fotonu" :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 16:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
GrapHite pisze:
... nagrany przez Bułgarskiego operatora Japońską kamerą :D

Operator był duńczykiem.

BYDZIAK 1958 pisze:
Szkoda, że nie sprawdziłeś, czy był jeszcze jakiś akcent lokalny, np: " ...na taśmie z bydgoskiego Fotonu" :D

Foton nie produkował taśm filmowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 18:18 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
bunkier pisze:
(...)
Foton nie produkował taśm filmowych.

Być może nazywał się wtedy Alfa, czy Opta... Dawny sąsiad opowiadał mi o produkowanych kiedyś w Bydzi błonach filmowych, a to niemal to samo co taśmy filmowe...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 18:45 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dobrze, Alfa, Opta oraz Foton produkowały błony filmowe do aparatów a nie do kamer. Alfa rozpoczęła produkcję od szklanych płyt fotograficznych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2012, 23:33 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: sobota, 23 kwie 2011, 19:48
Posty: 2454
Najważniejsze że było wesoło i wszyscy cali wrócili do domu :) Szkoda tylko, że Krzysiek nie zgrał się z nami ;)

_________________
opuszczonebydgoszcz.blogspot.com


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 17 wrz 2012, 17:20 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
Trochę moich zdjęć, niekoniecznie w chronologicznej kolejności :).
1.
Obrazek
2.
Obrazek
3.
Obrazek
4.
Obrazek
5.
Obrazek
6.
Obrazek
7.
Obrazek
8.
Obrazek
9. Zbiornik za oknem świetlicy
Obrazek
10. Tabliczka na zbiorniku
Obrazek
11.
Obrazek
12.
Obrazek
13.
Obrazek
14.
]Obrazek
15.
Obrazek
16. W oczekiwaniu na opóźniony pociąg do Bydgoszczy
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 19 wrz 2012, 19:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Trochę ruchomego obrazu :D
http://www.youtube.com/watch?v=_OcgUtxcwbQ&feature=plcp


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 20 wrz 2012, 10:11 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 20 kwie 2011, 08:39
Posty: 14
Wycieczka była bardzo fajna, dziękuję :-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 22 wrz 2012, 21:02 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2924
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
Nieczynny tabor
Obrazek
Stare wagony pasażerskie wyremontowane jeden z nich pochodzi z 1912 roku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kiedyś wagon samobieżny obecnie przerabiany na osobowy
Obrazek
Obrazek
Niemiecka lokomotywa czekająca na dopuszczenie do eksploatacji
Obrazek
Obrazek
Polska lokomotywa z serii WLS-40(50)
Obrazek
Obrazek
Drezyna motorowa WMC-O17
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Rumuńska lokomotywa przystosowana do ciężkich przewozów towarowych
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pług śnieżny z regulacją wysokości i szerokości odśnieżania
Obrazek
Obrazek
Wnętrze "współczesnego" wagonu osobowego czekającego na renowację
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 23 wrz 2012, 19:05 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 12 kwie 2011, 18:50
Posty: 246
Wielkie podziękowanie dla GrapHite i całego "BUNKRA" za tę wyprawę - która w mojej ocenie utwierdziła doskonałe stosunki Wasze z Towarzystwem WKP . Myślę że może być także potraktowana jako realizację obietnicy z kwietniowej wyprawy rowerowej. Przepraszam za niedogranie z mojej strony - ale tu się okazało że TWKP to nie tylko lisiogonek i koledzy godnie mnie zastąpili :) . Teraz z kolei będę chciał poprosić o pomoc przy bardzo trudnym zadaniu - przywrócenie do życia dawnego odcinka do portu. Wstępny rekonesans już zrobiliśmy i mogę powiedzieć że szlak jest kompletny ale wymaga ostrej wycinki i miejscami odkopania torów. Być może proszę o zbyt wiele - ale znam ekipę i wiem na co ją stać...Poza tym w przyszły weekend zakończenie sezonu (po 2 zł bilety!) Jeśli wyjazd uda się zorganizować na weekend 6-7 października może załapiemy się na niespodziankę :shock:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 6 paź 2012, 17:44 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2924
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
A zdjęć grupowych nikt nie wrzuca ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 7 paź 2012, 00:13 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Resztę moich zdjęć dodam jak je tylko przejże :)


Obrazek

tutaj album

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group