Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 19:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 29 wrz 2013, 19:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
seth pisze:
Jak wiemy urzędasy bydgoscy czytają to forum, więc jak znam życie któryś z nich zgłosi ten pomysł jako autorski :):)

Trafione w samą dychę :1 niech ruszą mózgownicami, a nie ślizgają się ze stołka na stołek na cudzych pomysłach. Jak to powiadają: sukces ma wielu ojców, ja i nie tylko ja już to przerabiałem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 17 paź 2013, 18:32 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Na ssc pojawił się cytat i link z expressu na temat tego wątku. :D

http://www.express.bydgoski.pl/look/art ... 3&IdTag=85

W przytoczonym tekście z expressu można przeczytać:
"Poza tym pozostałości śluzy znajdują się na terenie stacji pomp Miejskich Wodociągów przy ul. Grottgera 2 i na prywatnej działce. Z tych powodów odkrycie śluzy jest raczej mało realne."
Być może tak jest, choć z mapy wynika, (na poprzedniej stronie), że przynajmniej większa część tej śluzy była w miejscu obecnego skweru. Chyba że ten skwer jest prywatny, lub należy do tych 'pomp'...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 21 paź 2013, 12:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomo że są małe szanse aby drewno że śluzy zachowało się w dobrym stanie. Wydaje się tyle kasy miejskiej na buble i tandetę, a co za problem zrekonstruować śluzę, tylko trzeba trochę inicjatywy, a nie osiem godzin "odsiadki" i do domu.
Konserwator mówi o badaniu metodą elektrooporową, dobrze, można nawet georadarem przebadać. Tylko czy ci co te sprzęty obsługują potrafią dostatecznie zinterpretować ich odczyty, wątpię.
Po co komu pamiątki przeszłości, zmieni się plan zagospodarowania przestrzennego i ten skwerek się sprzeda. Zaraz obok powstała nowa przestrzeń po wyburzeniu historycznych budynków. Jakiś deweloper postawi na tym terenie szklano-stalowego molocha i będzie miasto wyglądało jak nowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 11 gru 2013, 21:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Podaję nowy pomysł dotyczący tego tematu. Skoro 'tam' były kłopoty z przebiegiem granic działek, względem przypuszczalnego położenia śluzy, znalazłem inne, być może lepsze miejsce. Tam, śluza może być cała odkopana i być może nawet odbudowana i eksponowana. Miejsce to, to 'łączka' przy V-tej śluzie, (po jej północnej stronie), przy Czarnej Drodze. W miarę łatwo ją można zlokalizować. Nawet nakładając na siebie mapy wychodzi na to, że stara śluza zakopana jest nie dalej niż 25 metrów od obecnej śluzy V. Możliwe, że oprócz jej 'podłogi', zachowały się również dolne fragmenty ścian.
Przyszły rok, 'Rok Kanału', powinien zmobilizować władze miasta do ułatwienia przynajmniej jej poszukiwań. I tak jak wcześniej pisałem, sam chętnie, jakby co, pomogę kopać. Łopatę mam. :mrgreen:
Robercie i forumowicze, co wy na to?


Załączniki:
Komentarz: Tu mniej więcej usytuowana była stara drewniana śluza.
zakopana śluza.JPG
zakopana śluza.JPG [ 82.17 KiB | Przeglądany 3007 razy ]
Komentarz: Śluza V. Współczesność.
a gif 1.JPG
a gif 1.JPG [ 80.63 KiB | Przeglądany 3007 razy ]
Komentarz: Na starej mapie: Obie śluzy. (Górna, to ta zasypana.)
a gif 2.JPG
a gif 2.JPG [ 61.21 KiB | Przeglądany 3007 razy ]
Komentarz: Nałożone na siebie mapki.
a gif 3.JPG
a gif 3.JPG [ 25.25 KiB | Przeglądany 3007 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group