Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 12:20

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: niedziela, 10 lut 2019, 09:47 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Bydziak, niby tak tylko zastanowił mnie ten obiekt. Wygląda jak jakiś budynek z kominem, a dookoła niego miedza/płot.
Dodatkowo na fotce na prawo od niego widać jakąś kępę drzew, która raczej nie jest wyspą.


Załączniki:
wieża t3.JPG
wieża t3.JPG [ 93.28 KiB | Przeglądany 3856 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: niedziela, 10 lut 2019, 13:51 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 20 lis 2015, 11:24
Posty: 39
Kochani ja nie wiem.. ale jakkolwiek teraz na to zdjęcie nie patrzę - widzę wodę i zabudowania na drugiej stronie. Przyglądam się ze szkłem powiększającym i dałabym sobie wszystkie kończyny obciąć, że to jest jakiś strumyk (?), mała rzeczka... marny ze mnie znawca, ale nie wygląda to ani na rzekę, ani na pas pół... przynajmniej na żywo na oryginale. :) I powiem Wam szczerze, teraz bardziej intryguje mnie co widać za wieżą - niż lokalizacja fermy. :)

Na mojego chomika wrzuciłam jeszcze kilka zdjęć z tego miejsca... m.in z jakiegoś młodego lasu (?) ... jest to to samo miejsce bądź bliskie okolice - bo jest to ten sam album, są tam te same dziewczyny, w tych samych ubraniach :). .. zdjęcia są w folderze "identyfikacja - stare fotki"...

https://chomikuj.pl/amiga5/Identyfikacja+-+stare+fotki


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: niedziela, 10 lut 2019, 16:44 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jeśli to rzeka, to wyschła :)
Pozwoliłem sobie na zamieszczenie tutaj tego zbliżenia. I teraz nie wiem, czy mnie wzrok nie myli, ale między stopami jest coś co wygląda jak wieża ciśnień :) Ten jasny pas wygląda na drogę, pod belką wieży majaczy słupek(?) w oddali jakieś zabudowania. No i od "drogi" w kierunku zabudowań rośnie zboże(?)


Załączniki:
Wieża.jpg
Wieża.jpg [ 44.92 KiB | Przeglądany 3838 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: poniedziałek, 11 lut 2019, 08:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Zakładając, że to jest faktycznie droga i to bardzo blisko wieży, a dziewczyny nie wchodziły 'wysoko', lecz usadowiły się na belkach tuż nad ziemią to...
załóżmy jeszcze, że wieża z drugiego zdjęcia jest tą samą.
Sugerując się tylko położeniem drabinki na wieży, (żółte strzałki), można by założyć tak mógłby wyglądać większy plan kadru z 'dziewczynami na wieży'. :?:


Załączniki:
wieża.JPG
wieża.JPG [ 46.52 KiB | Przeglądany 3819 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: poniedziałek, 11 lut 2019, 22:14 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 20 lis 2015, 11:24
Posty: 39
Bydziak, dobrze rozumiem, że lampa na rysunku "patrzy" w stronę "drogi/rzeki"? Bo nie jestem pewna czy dobrze wyobrażam sobie ten kadr...

Ogólnie, niczego już nie jestem pewna. :) Ani tego, że rzeka jest drogą, ani tego – że droga jest rzeką.. Ani nawet tego, czy to w ogóle jest Bydgoszcz. Jedno zdjęcie z dziewczynami jest podpisane "Zima- Bydgoszcz", na tym zdjęciu jest ten "kurnik" widoczny też na innych... oczywiście zawsze istnieje opcja, że ktoś się z tym podpisem pomylił. Zrobiłam sondaż zdjęciowy w rodzinie, tj. Rozpytałam co widzą inni w tle za wieżą. Więc jedni widzą trzciny i wodę, inni łany zbóż, była opcja z wieżą Kościoła między stopami i skojarzenie ze Strugą Młyńską w okolicy Solca. Powoli godzę się z tym, że już się nie dowiem gdzie i co to było. :) Aczkolwiek mam w zanadrzu kuszącą opcję desperata: tj. Poodklekać/powyrywać zdjęcia z albumu i zajrzeć, czy aby któreś nie jest podpisane... jedynie strach przed zniszczeniem :? mnie jeszcze powstrzymuje. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: wtorek, 12 lut 2019, 07:21 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
unitra pisze:
Bydziak, dobrze rozumiem, że lampa na rysunku "patrzy" w stronę "drogi/rzeki"? Bo nie jestem pewna czy dobrze wyobrażam sobie ten kadr...


^^^
Na tym rysunku tak ją ustawiłem, bo tak mi to wygląda na tym zdjęciu '1'...
Trudno wyczuć, czy wieża jest 'na górce', czy na 'siatce' płotu, zarówno w głębi, jak i z boku, jest założony jakiś 'parawan'... by nie zaglądali tam ciekawscy, albo żeby króliki 'nie uciekały'...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: czwartek, 14 lut 2019, 19:24 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 20 lis 2015, 11:24
Posty: 39
Tak sobie myślę, że dopnę to tutaj żeby nie robić bałaganu jedną fotką :) :

Na to zdjęcie trafiłam przez przypadek - szukając ujęć kanału i lasu w pobliżu Bydgoszczy (nawiązując wciąż do mojej fermy). . i tak zupełnie abstrahując od mojej fermy :) : czy da się jakoś zlokalizować tartak z tego zdjęcia? Gdzie to mogło być?


Załączniki:
Komentarz: źródło: https://bydgoszcz.fotopolska.eu/516305,foto.html
tartakbdg.jpg
tartakbdg.jpg [ 109.73 KiB | Przeglądany 3760 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: niedziela, 17 lut 2019, 07:52 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Być może inni koledzy odszukają jakieś pomocne listy tartaków w naszej okolicy... Ja przyznam, że nie wiem gdzie to jest. Proporcje łódki przy wysokim brzegu, nie podpowiadają czy to szeroka rzeka, albo czy to kanał... Dosyć 'wysokie słońce' i 'ciepłe ubrania', sugerują okolice połowy dnia, w okresie wiosenno-jesiennym. Ale również może to być chłodny, letni poranek... Zdjęcie zrobione z drugiego brzegu, czy z mostu... Nic mi do głowy nie przychodzi... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Ferma ?
Post: niedziela, 17 lut 2019, 17:03 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 20 lis 2015, 11:24
Posty: 39
To zdjęcie z tartakiem figuruje w bazie zdjęć ladeo7 na fotopolska - jako niezidentyfikowane, ale podpisane "Bydgoszcz".. nikt tego jak dotąd nie zidentyfikował więc pewnie nie jest to znowu łatwe... :) Ja po swojemu podejrzewam okolice Pawłówka.. ale to tylko na podstawie innych, podobnych zdjęć kanału (jak to niżej). Cóż.. może ktoś kiedyś rozpozna... będę co jakiś czas zaglądać raz na forum - raz na fotopolskię.. :)


Załączniki:
Komentarz: źródło: http://www.albumik.de/index.php/pl/kanal-bydgoski
phoca_thumb_l_z12161714Q,Kanal-Bydgoski.jpg
phoca_thumb_l_z12161714Q,Kanal-Bydgoski.jpg [ 57.41 KiB | Przeglądany 3712 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group