Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 09:43

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: WYŻYNY...
Post: poniedziałek, 5 wrz 2016, 20:02 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
... ale który to rok i co to była za impreza?

Ewing pisze:
(...)
Wracając do samych pokazów pamiętam Air Show, które odbywało się w Bydgoszczy na płycie lotniska, może ktoś ma jakieś zdjęcia z tej imprezy?
Byłem na pokazach w 96 lub 97 roku.


^^^ Chyba coś mogę mieć... Ale na razie znalazłem te kilka slajdów. To była mniej więcej połowa lat 80-tych XXw. Może to były jakieś zawody spadochronowe, - 'skakanie na celność'?
(Kilka pozostałych, innych slajdów, często mniej udanych, ma w kadrze tylko np. lecącego na spadochronie skoczka, bez innych szczegółów i detali najbliższego otoczenia.)


Załączniki:
Wyżyny 1.JPG
Wyżyny 1.JPG [ 27.69 KiB | Przeglądany 2731 razy ]
Wyżyny 2.JPG
Wyżyny 2.JPG [ 32.52 KiB | Przeglądany 2731 razy ]
Wyżyny 3.JPG
Wyżyny 3.JPG [ 45.73 KiB | Przeglądany 2731 razy ]
Wyżyny 4.JPG
Wyżyny 4.JPG [ 28.27 KiB | Przeglądany 2731 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: wtorek, 6 wrz 2016, 00:36 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: środa, 4 sty 2012, 00:24
Posty: 2926
Lokalizacja: BYDGOSZCZ-WYŻYNY
To za Chemikiem kiedyś przez długi czas pusta polana teraz bloki tam stoją . Często były zawody i skoczkowie skakali a i też cyrk tam się lokował oraz karuzela. Na ostatnim zdjęciu widać duży budynek Formetu .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: wtorek, 6 wrz 2016, 18:57 
Offline
Gość

Rejestracja: wtorek, 3 cze 2014, 10:06
Posty: 120
Dokładnie. Plac za Chemikiem, za młodego często tam chodziłem na festyny oraz często odbywające się zawody skoków spadachroniarzy.
Pamiętam również, że na tym placy odbył się koncert "INWAZJA MOCY" 19.07.1996 r.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: środa, 7 wrz 2016, 10:11 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
W tym miejscu, od ok. połowy lat 70 r. do prawie końca lat 80 , cyklicznie odbywały się zawody spadochronowe na celność lądowania i na akrobację indywidualną. ( akrobacji zespołowej tzw." relativ" jeszcze nie oceniano )

Były to ;
- Międzynarodowy Wielobój Spadochronowy Państw Socjalistycznych .
- Wielobój Spadochronowy.
- Puchar Dziewięciu z Nieba.

Trudno ustalić z jakiego roku są te fotografie , ale patrząc na budujące się w tle bloki ....może przełom 70\80 lat :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: środa, 7 wrz 2016, 18:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Dzięki za te informacje :1

AERO pisze:
(...)
Trudno ustalić z jakiego roku są te fotografie , ale patrząc na budujące się w tle bloki ....może przełom 70\80 lat :?:


Pewne etapy w moim życiu pomagają mi te zawody ulokować na lata 1983- 1985.(Max1982-1986)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: środa, 7 wrz 2016, 22:05 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
BYDZIAK 1958

Cytuj:
....pomagają mi te zawody ulokować na lata 1983- 1985.(Max1982-1986)


O ile zdjęcia robiono w bliskich odstępach czasu , to jest wysoce prawdopodobne , że zrobiono je faktycznie w latach 84\85\86.
Nie zwróciłem początkowo baczniejszej uwagi na 4 fotografię ; Widać spadochrony typu "skrzydło" , które właśnie w tych latach zaczęły całkowicie dominować na zawodach spadochronowych .

Dodam tylko , że zawodnicy ówczesnego W.K.S. Zawisza byli jedną z najlepszych drużyn spadochronowych w Polsce .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: czwartek, 8 wrz 2016, 18:14 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
AERO pisze:
(...)
O ile zdjęcia robiono w bliskich odstępach czasu , to jest wysoce prawdopodobne , że zrobiono je faktycznie w latach 84\85\86.
(...)


^^^ Być może napisałem za mało precyzyjnie... Te zdjęcia są tylko z jednej 'imprezy'. Natomiast nie pamiętam z którego roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: sobota, 22 lip 2017, 23:53 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 22 lip 2017, 23:33
Posty: 2
Mieszkałem w tym czasie na Wyżynach w blokach na Dunikowskiego widocznych w tle za śmigłowcem Mi-4 widocznym na pierwszym zdjęciu. Ta impreza odbywała się corocznie na przełomie czerwca i lipca. Ostatnie śmigowce Mi-4 wycofano z użytku w lipcu 1985. Z tego powodu twierdzę, że pierwsze zdjęcie jest najpóźniej z 1984 roku. Corocznie byłem widzem na tych zawodach i pamiętam mały pokaz pilotażu na Mi-4 (latanie po kwadracie) za tym piaskowym kółkiem w kierunku południowo zachodnim. W późniejszych latach używano już śmigłowców Mi-8, widocznych na kolejnych zdjęciach. W tle nie widać jeszcze późniejszej szkoły podstawowej SP60 , otwartej w 1989 roku. Nie ma też budowy szkoły podoficerskiej Straży Pożarnej, która ciągneła się dość długo mniej więcej od 1986 roku, po południowej części Glinek budują się pierwsze bloki na Zajęczej. Nie kojarzę by w trakcie jednej imprezy używano więcej śmigłowców, przez co wydaje mi się że są to zdjęcia jednak z dwóch imprez w latach 1984/85.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: WYŻYNY...
Post: poniedziałek, 24 lip 2017, 13:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^
Możliwe, że tak mogło być. Slajdy, po wyciągnięciu z pudełka, często się mieszały. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group