Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest piątek, 29 mar 2024, 13:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 2 maja 2014, 18:13 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
To już niemal dwadzieścia lat temu odbył się ten pamiętny piknik country. Cieszył się wielkim zainteresowaniem publiczności. Również tam byłem i mile go wspominam. Mam materiał, który nagrałem chyba z lokalnych wiadomości tv kablowej, z myślą, że może siebie zobaczę. Ale nie 'złapało' mnie. :):)
Piknik przyciągną ponoć 40 tys widzów, głównie mieszkańców Fordonu.
Impreza sprawiała wrażenie rozwojowej.
Szkoda jej.
https://www.youtube.com/watch?v=r9qbffU ... e=youtu.be


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 maja 2014, 18:20 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
Lokalizacja nie była najlepsza. A zabójstwo jednego z widzów dopełniło reszty.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 maja 2014, 18:25 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5902
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Pierwsze Pikniki i druga impreza - "Pieczenie Ziemniaka" odbywały się w innym miejscu - po lewej stronie Doliny Śmierci. Uczestniczyłem z rodzicami praktycznie w każdym z nich. Do tego były jeszcze różne obchody państwowe w Dolinie Śmierci z udziałem wojska - inscenizacja, wielkie przeciwlotnicze reflektory, które oświetlały niebo, race świetlne itp. Było co robić. Teraz praktycznie nic się nie dzieje poza małymi festynami parafialnymi :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 2 maja 2014, 22:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 4 kwie 2009, 23:00
Posty: 1078
Uczestniczyłem w kilku pierwszych "piknikach Country". Mile je wspominam - spęd miłośników tej muzyki.
A potem poszło w "komerchę" i umarło. Szkoda :(

_________________
Z harcerskim pozdrowieniem
SALAMON


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 3 maja 2014, 13:25 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
Też próbowałam siebie wypatrzyć w tłumie, ale niestety :(
Kiedy odbywały się pikniki byłam ledwo odrośnięta od ziemi, ale pamiętam ich klimat :)
Teraz inne imprezy są w modzie...

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 4 maja 2014, 18:06 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 12 kwie 2009, 23:00
Posty: 290
Lokalizacja: Bydgoszcz (Fordon)
Znalazłem jedno zdjęcie, bodaj z 1991 roku (nie najlepsza jakość - to skan z przeźrocza). To właśnie wspomniane przez Ewinga miejsce, po lewej stronie Doliny Śmierci.
Uczestniczyłem we wszystkich Piknikach i bardzo miło je wspominam.


Załączniki:
m480_1991.JPG
m480_1991.JPG [ 157.61 KiB | Przeglądany 4423 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 7 maja 2014, 19:17 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: sobota, 28 mar 2009, 00:00
Posty: 726
Lokalizacja: Bydgoszcz
Choć ledwo odrastałem od ziemi podczas pierwszych pikników to byłem na każdym z nich z rodzicami ;) Pamiętam tę atmosferę która tam panowała. Lokalizacja jak wspomniał Seth nie była najlepsza, patrząc z perspektywy czasu tam wszędzie było z lub pod górkę mało było terenu prostego płaskiego który niewątpliwie zachęca do organizacji i przyciąga ludzi, widzów.
Tragiczne zdarzenie dopełniło resztę.

Ewing odnośnie fordonu i mieszkania na uboczu Bydgoszczy troszkę powiedzieć możesz, Sam mieszkałem tam wiele lat i jak sięgnąć pamięcią to po Pikniku Country za wiele się nie działo/dzieje na Fordońskich Górkach. Są co prawda jak mówisz mniejsze i większe religijne i nie tylko festyny, dwa lata z rzędu również odbył się w ów rejonach Rowerowy Rajd na Orientację którzy przyciągnął kilkadziesiąt osób lecz poza tym to Piknik Country był jedną z większych imprez rozrywkowych na górkach. Ciesze się ze miałem możliwość go zobaczenia

Cytat kumpla odnośnie Fordonu i między innymi Doliny Śmierci
Cytuj:
Skupisko pizzerii, kościołów i wulkanizacji samochodowych. Gdziekolwiek chcę pojechać mam daleko (no chyba, że do pizzerii, kościoła, albo wulkanizatorni) i w rok nabiłem kilometrów niczym przedstawiciel handlowy, a na każdą załatwioną na mieście sprawę poświęcam minimum godzinę czasu więcej niż kiedyś na dojazd w tę i nazad. Na piwo do miasta nie jeżdżę, bo byłoby to logistycznym nonsensem. Wiele tutejszych ulic Google Maps podkreśla na czerwono. Taki dajmy na to fotograf 3 razy droższy niż np. na Wyżynach. Kupiłbym garaż, ale dominują blaszaki, o garaż z kanałem boję się spytać. Najpopularniejsze wśród tubylców miejsce spacerów nosi pogodną nazwę "Dolina Śmierci". Innymi słowy: K..., NIENAWIDZĘ FORDONU.

_________________
Bunkerites of Poland

Powyższy post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Złośliwość jest podstawą wszelkiej przyjaźni. Dowodzi inteligencji i zainteresowania drugą osobą


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group