Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 19:51

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: seth
Post: środa, 11 lis 2015, 21:10 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 1 lis 2008, 00:00
Posty: 46
Poirytowała mnie postawa setha.Coś go tam wkurzyło..żałosne.Moi rodzice nie żyją. Swoją postawą nie raz udowodnili ,że być Polakiem w latach powojennych wcale nie jest takie łatwe.Dla nich wyzwolenie było kolejną okupacją.Wartości ,które wynieśli z rodzinnych domów były oparte na honorze.Nie wiem kim jest seth.Obraził mnie publicznie.Znieważył moich rodziców.Mógł napluć na mnie, ale wara od Matki i Ojca bo to dla mnie świętość !!.Czekałem na przeprosiny…cóż brak .
Jeśli seth nie przeprosi mnie publicznie sprawę oddaję do sądu.
Zadziwia mnie postawa moderatora.
Przepraszam użytkowników za zamieszanie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 09:38 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
Cytuj:
Zadziwia mnie postawa moderatora.


Mnie również !
Od kilu lat główny prowodyr forumowych zadym jest BEZKARNY !
Wirus na którego (prócz IOH ) nie znaleziono tu zapory .
Był i jest powodem wielu waśni oraz przepychanek na innych forach.
Zastraszanie , zaczepki nie w temacie , wyzwiska i obelgi kierowane do innych użytkowników to jego norma .

W związku z powyższym i w proteście , wnoszę do moderatora o...

..usunięcie mojego konta z F.B.S.M.Z. " BUNKIER "
..usunięcie wszystkich moich wpisów i zdjęć.

AERO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 11:34 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
AERO pisze:
..usunięcie mojego konta z F.B.S.M.Z. " BUNKIER "
..usunięcie wszystkich moich wpisów i zdjęć.
AERO

Pierwsze jeśli tylko sobie tego życzysz jest do zrobienia, choć nie wiem, czy do dobra decyzja :? .
Drugie - nie ma takiej opcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 15:15 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 00:00
Posty: 125
Jest w regulaminie forum punkt 2.
Przypomnę:
Korzystając z tego forum zobowiązujesz się nie obrażać użytkowników forum, nie zamieszczać na forum tekstów obraźliwych i nieetycznych oraz nie publikować materiałów o treści wulgarnej lub sprzecznej z prawem.

Nikt na to nie reaguje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 17:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
007 pisze:
Jest w regulaminie forum punkt 2.
Przypomnę:
Korzystając z tego forum zobowiązujesz się nie obrażać użytkowników forum, nie zamieszczać na forum tekstów obraźliwych i nieetycznych oraz nie publikować materiałów o treści wulgarnej lub sprzecznej z prawem.

Nikt na to nie reaguje.



Piszę tu od lat, i bywa że poruszam tematy niewygodne. Ci którzy atakują mnie osobiście, otrzymują odpowiedź dokładnie taką, na jaką w mojej subiektywnej ocenie ZASŁUGUJĄ. To forum nie jest ogródkiem jordanowskim, a ja nie jestem opiekunką dla wszelkiej maści płaczków i wiecznie nadąsanych. Nie interesuje mnie kto jest sierotą, a kto ma problemy w domu. Wiem co piszę, jak piszę i biorę za każdy tekst dotyczący historii pełną odpowiedzialność. Tak w necie, jak i w życiu realnym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 17:37 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 00:00
Posty: 125
Czyli regulamin masz gdzieś. A moderator na to pozwala.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 18:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: środa, 12 sie 2009, 19:53
Posty: 2097
007 uważaj, bo wpisy formułowane pod moim adresem, gdzie nazywasz mnie np. kłamcą itp. bzdety mogą czknąć się i tobie.


Ale wróćmy do użytkownika tego forum; czyli graba. Poczuł się urażony, ale ja mu prawa do sądu nie odmawiam. Jednak aby uspokoić innych użytkowników forum, że jestem zły i be udałem się do parku Ludowego im. Wincentego Witosa wraz z dwoma świadkami. Stanąłem przed rosnącym tam grabem, ukłoniłem się i przeprosiłem go za wszystko. Próbowałem się też przytulić, ale był brudny i zrezygnowałem z tej formy kajania.

Jednak mój prawnik, zwrócił mi uwagę że obraziłem graba1, a nie drzewo grab. Polecił mi skontaktować się z Januszem Gajosem, który pełniąc służbę w czołgu produkcji sowieckiej numer boczny "102" posługiwał się w eterze takim właśnie wywołaniem. Napisałem mail, w tej sprawie serdecznie przepraszając go za matkę zamordowaną w roku 1939 w Gdańsku, i ojca który działał na Kaszubach w organizacji "Gryf Pomorski". Ze swojej strony zrobiłem maksymalnie wszystko, co mogłem. Drzewo szumiało mile, być może było zadowolone z mojej obecności. Jak dostanę odpowiedź od Janusza Gajosa, na pewno o tym wspomnę.

Proszę Administrację forum "Bunkier" o nieusuwanie mojego wpisu, bowiem liczę że stając przed obliczem sądu, będzie to głos w sprawie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 18:46 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
Oskarżacie się, wyzywacie i kłócicie na tym forum szkodząc użytkownikom, a najbardziej twórcom i członkom stowarzyszenia.
Stawiacie w trudnej sytuacji moderatorów, oczekując, by byli profesjonalnymi redaktorami i edytorami (usuwanie tekstów, wpisów, edytowanie i wysyłanie ostrzeżeń).
Czy naprawdę nie możecie tego załatwić poprzez Prywatne Wiadomości czy E-Mail? Musicie taką "gównoburzę" robić tutaj obniżając poziom tego forum? (pytanie retoryczne).
Ile można to znosić... cierpliwość się w końcu skończy...

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 19:25 
Offline
BSMZ Bunkier

Rejestracja: niedziela, 11 sty 2009, 00:00
Posty: 125
W jakiej trudnej sytuacji. Regulamin jest jasny. A moderator od tego aby go przestrzegano. Na innych forach robi się to bardzo prosto.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 19:41 
Offline
Admin
Admin

Rejestracja: niedziela, 16 lis 2008, 00:00
Posty: 136
Lokalizacja: Bydgoszcz
W dniu dzisiejszym, użytkownik seth został zawieszony w czynnym udziale w działalności forum. Jest to pierwsza i mam nadzieje ostatnia osoba którą to spotkało. Wobec tego użytkownika, wykazywaliśmy zbyt dużą tolerancją. W związku z tym w imieniu administracji forum, przepraszamy wszystkich użytkowników którzy poczuli się urażeni działaniem setha.

Ponownie zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 21:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Darek pisze:
(...) przepraszamy wszystkich użytkowników którzy poczuli się urażeni działaniem setha.

Ponownie zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w forum.


Podchodząc do tego w kategoriach 'urażenia', jak już, to i mnie to raziło i nie raz proponowałem, by spory te przenieść do 'pralni'. Spory. Nie monologi. Mam wrażenie, że seth, niestety dawał się czasami podpuszczać i reagował na to za szybko, bez przebierania w słowach. W tym układzie wygrał sprytny podpuszczający. Werdykt nie jest obiektywny.
A ten nowy temat -"seth", również nadaje się do pralni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 21:39 
Offline
BSMZ Bunkier
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 16 gru 2008, 00:00
Posty: 6985
BYDZIAK 1958 pisze:
Darek pisze:
(...) przepraszamy wszystkich użytkowników którzy poczuli się urażeni działaniem setha.

Ponownie zapraszamy wszystkich do czynnego udziału w forum.


Podchodząc do tego w kategoriach 'urażenia', jak już, to i mnie to raziło i nie raz proponowałem, by spory te przenieść do 'pralni'. Spory. Nie monologi. Mam wrażenie, że seth, niestety dawał się czasami podpuszczać i reagował na to za szybko, bez przebierania w słowach. W tym układzie wygrał sprytny podpuszczający. Werdykt nie jest obiektywny.
A ten nowy temat -"seth", również nadaje się do pralni.


wina nie leży tylko po stronie Setha...

_________________
"Czekając na idealny moment, możesz nigdy nie rozpocząć dzieła. Zaczynaj już! Zaczynaj tam, gdzie jesteś i jako ten, kim jesteś" - H. Jackson Brown


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: czwartek, 12 lis 2015, 22:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: wtorek, 8 mar 2011, 01:02
Posty: 437
Jak to zwykle bywa - kowal zawinił, cygana powiesili
Teraz będziemy mieć tzw. „jedyny słuszny ogląd”

Mniej więcej taki sam jak Jasiakiewicz odnośnie tablicy o istnieniu wieży Bismarcka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: piątek, 13 lis 2015, 14:12 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
MWS pisze:
Teraz będziemy mieć tzw. „jedyny słuszny ogląd”
Mniej więcej taki sam jak Jasiakiewicz odnośnie tablicy o istnieniu wieży Bismarcka

Bynajmniej nie chodzi o poglądy Setha tylko o sposób w jaki je wyrażał, a zwłaszcza to w jaki sposób traktował swoich oponentów.
Blokada konta jest dość drastycznym posunięciem i nie wszystkim może się podobać (ja sam mam mieszane uczucia). Jeśli macie inne propozycje rozwiązania tego problemu, który narasta od dłuższego czasu czekamy na propozycje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: piątek, 13 lis 2015, 16:55 
Offline
Gość

Rejestracja: czwartek, 15 sty 2009, 00:00
Posty: 458
Decyzja o blokadzie konta Setha jest bolesna, radykalna, ale moim zdaniem niestety konieczna. Dyskusja w nauce jest rzeczą cenną i pożądaną, stanowiąc jeden z ważniejszych filarów procesu badawczego. Warunek, by była ona prowadzona w oparciu o przesłanki merytoryczne. Mam szacunek dla Setka za wiedzę, tudzież gromadzony latami materiał faktograficzny. Niestety, absolutnie nie posiada on umiejętności konstruktywnej dyskusji. Dyskusja w jego wykonaniu to rynsztok z ujściem do kloaki, przepełniony insynuacjami, wyzwiskami oraz jawnymi groźbami. Teksty o ,,napluciu w twarz'' czy ,,daniu w mordę" są dobre dla smarkaczy w piaskownicy. W przypadku jakiejkolwiek dyskusji są one nie do przyjęcia, z miejsca dyskwalifikując interlokutora.

_________________
,,Powiedziałem im również, aby nie pracowali w firmach produkujących narzędzia mordu i żeby wyrażali pogardę dla ludzi, którzy myślą, że takie narzędzia są nam potrzebne" - Kurt Vonnegut, Rzeźnia numer pięć


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: piątek, 13 lis 2015, 17:26 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 3 mar 2014, 13:58
Posty: 171
No tak no powiedzmy sobie szczerze, po to jest ten regulamin , żeby go przestrzegać - inaczej nie miałby racji bytu. Takie skakanie sobie do gardeł na łamach forum jest bynajmniej na poziomie przedszkolaka, patrząc na to wszystko się zastanawiam "ludzie ile wy macie lat, spotkajcie się, dajcie sobie po mordach i sprawa załatwiona", jesteście dorosłymi ludźmi, może łatwiej jest kogoś obrazić siedząc przed komputerem, popijając herbatkę albo melisę jeśli kogoś ponosi, ale doroślej jest takie sprawy załatwić osobiście albo chociaż na PW.

Wiedza Setha jest ogromna ale jego agresywna postawa wyklucza go z jakiejkolwiek dyskusji. Najlepszy sposób to zablokowanie konta, przecież nie będziecie się z nim bawić, nie jesteśmy w piaskownicy - nie zadziała już "idź do kąta"

_________________
https://www.facebook.com/StaraBydgoszcz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: piątek, 13 lis 2015, 19:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Ewing pisze:

Jeśli macie inne propozycje rozwiązania tego problemu, który narasta od dłuższego czasu czekamy na propozycje.


Kiedyś pisałem o tym, że bardzo polubiłem to forum. Że staram się tu być przynajmniej raz dziennie.
Pełniący funkcję moderatorów, myślę że również z racji tego, powinni zaglądać tu codziennie.
Życie pokazało, że nie zawsze wszystkim udaje się zapanować nad emocjami. Na takie momenty potrzebny jest 'wentyl bezpieczeństwa'. W zamkniętym dla ogółu dziale, zaproponowałem 'Słowa, słowa, słowa.' Moderator codziennie odwiedzając forum, powinien automatycznie przenosić tam 'niegrzeczne' wpisy. Likwidacja 'pralni', czy jakkolwiek nazwanego takiego działu refleksji nad naszymi emocjami, to tylko udawanie że jesteśmy ideałami.
Moja propozycja na tą sytuacje jest taka: Musi być przywrócony 'wewnętrzny dział', (widzialny tylko dla zalogowanych) o nazwie do uzgodnienia, do którego szybko przenoszone by były wpisy ze słowami, które są ujmą dla wizerunku forum. I choć ta 'ujma' to pojęcie względne, - tam, inni forumowicze wyrazili by swe oburzenie, bądź inne zdanie w cytowanych wypowiedziach.
To forum jest 'żywe'. Nie można robić udawanego porządku, używając 'nożyc cenzury'. To zła droga.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: piątek, 13 lis 2015, 19:59 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: piątek, 26 gru 2008, 00:00
Posty: 5901
Lokalizacja: Bydgoszcz-Fordon
Bydziak, niestety nie jest to takie proste. Posty w których padają słowa nie do zaakceptowania w swojej treści mieszają się z rzeczowymi argumentami, ciekawymi faktami itd. Wyciągnięcie z tego/wykasowanie pewnych rzeczy, tak aby pozostawić logiczną całość graniczy z cudem.
Wczoraj siedziałem z dobrą godzinę, żeby choć trochę wyczyścić wątek Krwawej Niedzieli - przyznam, że ze średnim rezultatem.
Moderatorów nie ma stu, żeby każdy zaglądał co chwila na forum i sprawdzał, czy ktoś nie napisał czegoś niestosownego i od razu na to reagował.
Ja sam jestem praktycznie codziennie na forum przynajmniej po kilka minut ale nawet jak chcę się za coś zabrać to nim to zrobię pojawiają się kolejne wpisy wymieszane w swojej treści ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: sobota, 14 lis 2015, 00:25 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 2 kwie 2012, 15:09
Posty: 243
Jestem też użytkownikiem pewnego koszykarskiego forum. Tam również dba się o kulturę dyskusji, nawet bardzo, głównie też ze względu na to, iż mimo jest to forum ogólnopolskie, to duża część użytkowników jest znana w "realu". I tam istnieje taki dział jak "Bany i ostrzeżenia", gdzie moderatorzy informują, kogo i na jaki okres spotkało "wyróżnienie". Po trzech banach (na razie najdłuższy trwał chyba 6 m-cy), konto użytkownika jest kasowane, a IP blokowane. Zaznaczę tylko, że na owym forum posunięcia dyscyplinarne stosowane są do obu stron konfliktu, niezależnie od tego kto zaczął. Dałeś się sprowokować, obrażasz innego użytkownika (nie ważne, że on Ciebie też. Nie ważne, że on zaczął), kara musi być. I powiem Wam, że krótka i rzeczowa dyscyplina moderatorów przynosi efekty. Dotychczas przez wiele lat funkcjonowania forum ban dożywotni został zastosowany tylko raz. Reszta potrafiła jakoś się ogarnąć i powstrzymać od zaśmiecania forum tudzież od języka niegodnego poziomu kulturalnych ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: seth
Post: sobota, 14 lis 2015, 17:56 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Ewing pisze:
(...)
Moderatorów nie ma stu, żeby każdy zaglądał co chwila na forum i sprawdzał, czy ktoś nie napisał czegoś niestosownego i od razu na to reagował.
Ja sam jestem praktycznie codziennie na forum przynajmniej po kilka minut ale nawet jak chcę się za coś zabrać to nim to zrobię pojawiają się kolejne wpisy wymieszane w swojej treści ...


^^^ Ale musisz przyznać, że to nie była codzienność całego forum, tylko spory, głównie w jednym temacie. Proponuję, by gdy pojawi się przykładowo wpis 'tematyczny', ale zawierający dodatkowo niesmaczne słowa, - był on w całości, w ramach ostrzeżenia, 'aresztowany' do utworzonego do tego działu, o którym pisałem wyżej. ( Widzialnego dla zalogowanych) Takie ostrzeżenie, na pewno podziałało by na autora wpisu. Musiał by jeszcze raz napisać to samo, bez niestrawnych słów.
Jak by swój 'gniew' chciał nadal kontynuować, to najwyżej 'tam', ale również bez 'epitetów'.
Tam, również i my, będziemy mogli przypomnieć stronom o wyhamowaniu słabo kontrolowanych emocji.
Dział może nazywać się tak jak przedtem, czyli 'Pralnia". Albo bardziej refleksyjnie: 'Sąd koleżeński', przyziemnie 'Ośla ławka', lub jeszcze inaczej. To jest potrzebne. Seth mając zakneblowane usta, nie może się bronić. Zresztą po tym incydencie, pewnie sobie to odpuści, bo nie ma sensu marnować na to czasu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group