Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest czwartek, 28 mar 2024, 19:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: sobota, 1 kwie 2017, 07:30 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Skończyły się próby ze sprowadzonym wodobusem. Podobnie jak w Amsterdamie, Budapeszcie, czy innych miastach, Bydgoszcz będzie od dziś pierwszym miastem w kraju z tego typu komunikacją. Pierwsza linia wodobusowa będzie krótka, między Halą Łuczniczki a Starym Rynkiem. Z niego, wodobus przez wyspę Młyńską, a potem Brdą, popłynie do HŁ. Docelowo planuje się tą trasę do Brdyujścia. Przyszłościowo, z charakteru turystycznego, możliwe jest przekształcenie w stałą linię komunikacyjną. Trasa rzeką, pozwala na omijanie ulicznych korków.
Poniżej jeden z wielu filmików z wodobusami, (Budapeszt), - efektowny wjazd do wody od 1.50
https://www.youtube.com/watch?v=NI2VueerU7A


Załączniki:
wodobus 1.JPG
wodobus 1.JPG [ 116.56 KiB | Przeglądany 3487 razy ]
wodobus 2.JPG
wodobus 2.JPG [ 61.6 KiB | Przeglądany 3487 razy ]
wodobus 3.JPG
wodobus 3.JPG [ 72.17 KiB | Przeglądany 3487 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 1 kwie 2017, 08:18 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
:1
Jechalem takim Riverbusem w zeszlym roku w Hamburgu https://hafencityriverbus.de/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 1 kwie 2017, 09:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
Nie dawno przejeżdżałem Jagiellońską i kątem oka widziałem coś dziwnego płynącego Brdą, ale się nie przyjrzałem. To pewnie był ten wodobus.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 1 kwie 2017, 23:08 
Offline
Gość

Rejestracja: środa, 9 sty 2013, 13:53
Posty: 1166
Lokalizacja: B-szcz
Ponieważ jest już po północy :):) to przyznam Wam się, że płynąłem/jechałem jednym z tych kursów. Ale niestety moje okno było nieszczelne i się utopiłem :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 2 kwie 2017, 17:12 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Tyle się dzieje dookoła, że 1 kwietnia już chyba nikogo i niczym nie zaskoczy.
Widzę ponad dwieście spojrzeń na te obrazki, ale chyba się nie dowiemy, czy byli tacy co wzięli to na serio. ;)
Choć pewnie miasto zyskało by na takiej atrakcji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 15 lut 2018, 20:28 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
Chyba tylko w naszym mieście, bo nie słyszałem o takim przypadku gdzie indziej... Trzy dni temu, na Gajowej, latarnia przypominała hydrant. Woda się z niej lała, wielkim strumieniem. :):)
Oczywiście, że wiadomo, że to z powodu pękniętego gdzieś w ziemi wodociągu. Woda znalazła sobie ujście w latarni. Pewnie już po świcie, gdy światła zostały wyłączone, a w kablach nie było już prądu. Zapewne 'ekipa ratunkowa' zlokalizowała uszkodzoną rurę i wszystko tam wróciło do normy. :mrgreen:


Załączniki:
12 02 2018 latarnia Gajowa.JPG
12 02 2018 latarnia Gajowa.JPG [ 32.8 KiB | Przeglądany 2908 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 lut 2018, 07:57 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5034
Lokalizacja: Bydgoszcz
Dobre! Ciekawe czy kadr obiegnie internet z podpisem "Tymczasem w Bydgoszczu" ;)

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 17 lut 2018, 21:40 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Pokazywali to w co najmniej jednej innej stacji niż TVB. Chyba nikt nie podłapał tematu 'Bydgoszczu', bo tydzień się skończył i... cisza. :):)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 9 gru 2019, 18:43 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 7 kwie 2017, 20:42
Posty: 17
Wspominana tutaj Kobieta z walizką zmarła w poprzednim miesiącu, dzisiaj poinformowały o tym bydgoskie portale. Osobiście często swojego czasu napotykałem tę osobistość, w pewnym sensie przeszła do historii tego miasta...

https://metropoliabydgoska.pl/zmarla-ko ... em-miasta/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 4 lip 2020, 14:14 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6931
^^^ Nie raz stała w przestrzeni, którą fotografowałem... Umarła... a z nią rodząca się lokalna legenda.

Szykuje się nowe, nasze 'NAJ'...
Kończy się budowa, jak podają lokalne media, największej w kraju, (chodzi chyba o powierzchnię), 'fontanny', przy młynach Rothera. Niedługo zobaczymy, czy będziemy się mogli nią chwalić... 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group