Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 15:01

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 982 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 26 lut 2017, 07:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
BYDZIAK 1958 pisze:
(...)
Jedno z nich, choć zrobiłem i zestawiłem, jest do 'poprawki'. Nastąpi ona po okresie świątecznym, gdy zniknie 'choinka' z pl.Teatralnego. Zasłania ona teraz bardzo ważny szczegół orientacyjny.
(...)


Zrobienie zdjęcia z tego samego miejsca ułatwił prosty do ustalenia kąt, prowadzący z linii krawędzi budynku "H", niemal w połowie 'małego spichrza".
Zrobiłem również drugie, bardzo podobne ujęcie, na złożenie zestawu 'nakładanego'. Choć w tradycyjnym 'porównaniu', też się by dobrze prezentowało...
Na razie jeszcze kombinuję... ;)


Załączniki:
PT B.JPG
PT B.JPG [ 90.96 KiB | Przeglądany 3593 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 27 lut 2017, 19:11 
Offline
Gość

Rejestracja: sobota, 25 lut 2017, 19:19
Posty: 3
Piękne zdjęcie.
Naprawdę świetnie czyta się ten wątek.

Swoją drogą ostatnie zdjęcie, bliskie mojemu sercu :))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 27 lut 2017, 20:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Tomson78 pisze:
Piękne zdjęcie.
Naprawdę świetnie czyta się ten wątek.

Swoją drogą ostatnie zdjęcie, bliskie mojemu sercu :))


^^^ No to i pewnie następny zestaw, bardzo podobny do tego wyżej, również wywoła pozytywne emocje. :1
Tak jak wspomniałem, kombinuję, jak złożyć zdjęcia, by wyglądało to ciekawie...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 1 mar 2017, 17:52 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
No i powstał kolejny zestaw porównawczy, złożony nieco inaczej. Nowe zdjęcie zrobiłem z "tego samego miejsca", z którego było zrobione stare zdjęcie, (starsze od tego z poprzedniego zestawu). Linia 'ukośnego cięcia', jest w nieco innych miejscach na obu przykładach, (nie chciałem rozdwajać postaci na pierwszym planie).


Załączniki:
wersja B.JPG
wersja B.JPG [ 91.19 KiB | Przeglądany 3533 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 2 mar 2017, 14:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
Dobrze to nawet w ten sposób wyszło. :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 4 mar 2017, 21:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
^^^ Przyznam, że spodziewałem się trochę więcej opinii o takim sposobie robienia porównań. :oops:
W związku z tym, nowy zestaw zrobiony jest 'po staremu'.

Ponowne spojrzenie na "kamienicę Hohenzollernów" z czasu jej okazałości, w pierwszym jej 15-stoleciu i na stan późniejszy, wciąż trwający. Wyższa obecnie ulica Mostowa i brak ozdób na dachu, przyczyniają się do wrażenia, że obecna bryła kamienicy jest mniejsza niż przed wojną.


Załączniki:
B H.JPG
B H.JPG [ 108.35 KiB | Przeglądany 3476 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 4 mar 2017, 22:33 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 22 sty 2016, 01:28
Posty: 441
BYDZIAK 1958 pisze:
^^^ Przyznam, że spodziewałem się trochę więcej opinii o takim sposobie robienia porównań.

Jak wszystkie Twoje porównania - świetna robota. Zazdroszczę ( w sensie pozytywnym ) umiejętności.

BYDZIAK 1958 pisze:
Ponowne spojrzenie na "kamienicę Hohenzollernów" z czasu jej okazałości, w pierwszym jej 15-stoleciu i na stan późniejszy, wciąż trwający. Wyższa obecnie ulica Mostowa i brak ozdób na dachu, przyczyniają się do wrażenia, że obecna bryła kamienicy jest mniejsza niż przed wojną.

To nie jest tylko kwestia optyki. Na współczesnym zdjęciu kamienica jest mniejsza ( krótsza ) o rozebraną w 1910 r. północną jej część.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 mar 2017, 06:29 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
BYDZIAK 1958 pisze:

Ponowne spojrzenie na "kamienicę Hohenzollernów" z czasu jej okazałości, w pierwszym jej 15-stoleciu i na stan późniejszy, wciąż trwający. Wyższa obecnie ulica Mostowa i brak ozdób na dachu, przyczyniają się do wrażenia, że obecna bryła kamienicy jest mniejsza niż przed wojną.


Bydziak myśli że my wiemy o rozebraniu części kamienicy. Więc pewnie dlatego nie pisał dosłownie. Tylko o niej 'całej', w pierwszych 15-stu latach i znanym nam krótszym stanie obecnym. Ta jej aktualna 'mniejszoś' odnosi się moim zdaniem do mniejszego pola widzenia od dołu i jej 'niższości' spowodowanej brakiem dachowych ozdób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 6 mar 2017, 20:38 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
^^^ I nadal tak myślę, bo chyba większość z nas to pasjonaci naszego miasta. :1
Pobiżej druga wersja tego zestawu. Wszystko wiecie, wiec nie robię opisu. :D


Załączniki:
P T cięcie ukośne.JPG
P T cięcie ukośne.JPG [ 110.27 KiB | Przeglądany 3440 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 9 mar 2017, 20:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Było tu już kiedyś podobne porównanie. Jeśli dobrze pamiętam, to zdjęcie z wieży było Andrzeja. Tym razem, współczesny widok jest od krajana. Nie wiedział, że będę chciał je wykorzystać do zrobienia nowego zestawu, więc dokładnie nie pokrywa się ono ze starym ujęciem. A ostatecznie wyszło to tak:


Załączniki:
B i K.JPG
B i K.JPG [ 106.9 KiB | Przeglądany 3404 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 22 mar 2017, 16:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Początek wiosny, to ostatni moment by zrobić zdjęcie do takiego zestawu. Niedługo drzewa pokryją liście i 'dyrekcja' zniknie za nimi. Dopiero późną jesienią będzie znów z tego miejsca widoczna. Pojedynczy budynek, widoczny od strony ul Królowej Jadwigi, bodaj w połowie lat siedemdziesiątych, pozbawiono skośnego dachu. Odbudowany w XIXw, jest nieco uboższy w detale, w porównaniu do swego poprzedniego wyglądu. Stary widok ubogaca również poprzedni most...


Załączniki:
wiosna.JPG
wiosna.JPG [ 110.71 KiB | Przeglądany 3356 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 23 mar 2017, 17:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
BYDZIAK 1958 pisze:
Początek wiosny, to ostatni moment by zrobić zdjęcie do takiego zestawu. Niedługo drzewa pokryją liście i 'dyrekcja' zniknie za nimi. Dopiero późną jesienią będzie znów z tego miejsca widoczna. Pojedynczy budynek, widoczny od strony ul Królowej Jadwigi, bodaj w połowie lat siedemdziesiątych, pozbawiono skośnego dachu. Odbudowany w XIXw, jest nieco uboższy w detale, w porównaniu do swego poprzedniego wyglądu. Stary widok ubogaca również poprzedni most...


Pewnie niechcacy, pomyliles sie w jednym miejscu :ang


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 23 mar 2017, 18:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
^^^^
A... widzę :!: :shock:
Oczywiście chodziło o XXI w a nie XIX. Palce na klawiaturze się pogubiły... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 mar 2017, 06:59 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Widok, chyba mniej atrakcyjny.
Zwiększyła się ilość roślinności, nabrzeże z pierwszego planu, sprawia wrażenie opuszczonego i zaniedbanego. Stara pocztówka przypomina o dawnej 'kąpielni', której fragment widać po lewej stronie mostu i ledwie widocznym domku, stojącym kiedyś przy lewym brzegu rzeki, (po prawej stronie kadru).


Załączniki:
mosty k.JPG
mosty k.JPG [ 85.35 KiB | Przeglądany 3306 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 mar 2017, 11:16 
Offline
Gość

Rejestracja: niedziela, 7 mar 2010, 19:44
Posty: 2841
...a co to "TO" na torze po lewej i prawej str. starego zdjęcia ? Zabudowania ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 mar 2017, 13:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Tam były 'baraki', zapewne też ze 'sprzętami' manewrowych i innych kolejarzy, obsługujących przestawianie i składanie składów towarowych.


Załączniki:
barak.JPG
barak.JPG [ 31.43 KiB | Przeglądany 3295 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 29 mar 2017, 14:46 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
Zauważyłem, że średnio robię ze cztery 'podejścia', by odnaleźć właściwe miejsce do zrobienia zdjęcia, by później mógł powstać kolejny 'zestaw porównawczy'.
Tak było również w przypadku pokazanym poniżej.
Na uwagę zasługuje widoczny komin cegielni Neumanna. Zaraz po prawej stronie za środkiem starego kadru, widać spory piętrowy dom. Jest on dobrym punktem odniesienia, bo jest tam nadal, co widać na nowym zdjęciu, choć skrywają go drzewa. Latem staje się on niewidoczny z tego miejsca...
Może dostrzeżecie jeszcze inne ciekawostki...


Załączniki:
z m k.JPG
z m k.JPG [ 99.34 KiB | Przeglądany 3253 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 29 mar 2017, 19:56 
Offline
Gość

Rejestracja: piątek, 30 kwie 2010, 16:59
Posty: 1102
Brawo Bydziak :) Piekne zdjecia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 mar 2017, 14:15 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 25 mar 2012, 15:43
Posty: 142
BYDZIAK 1958 pisze:
Zauważyłem, że średnio robię ze cztery 'podejścia'....

Kiedyś próbowałem coś w tym rodzaju. Po kilku swoich podejściach zabrakło mi czasu i przede wszystkim cierpliwości. Bardzo dobrze ci to wyszło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 31 mar 2017, 20:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6924
^^^ Każdy z Was, może zrobić takie porównania. A potem, im większa dokładność, tym większa satysfakcja. Fakt, cierpliwość jest bardzo potrzebna. :1


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 982 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group