Forum Bydgoskiego Stowarzyszenia Miłośników Zabytków "BUNKIER"

UWAGA: W przypadku problemów technicznych z forum lub problemów z rejestracją prosimy o kontakt pod adresem: forum@bsmz.org lub prosimy pisać w dziale "POMOC" (dział ten nie wymaga rejestracji).
Dzisiaj jest wtorek, 19 mar 2024, 03:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 29 kwie 2018, 05:35 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Dzisiaj będzie trochę skromniej. Ujęcie przypomina o dawnym położeniu gmachu teatru. Wybierając się do punktu 'GSF', (misia, czy ten nasz skrót, pisać dużymi czy małymi :oops: ...) , myślałem o tym drzewie na starym zdjęciu. Że ułatwi ono złapanie kątów i dodatkowych punktów odniesienia. Gdy tam dotarłem, (byłem przekonany, że 'to' drzewo wciąż stoi), okazało się że owszem stoi, ale inne drzewo, w innym miejscu. A po 'tym' drzewie jest tylko ślad po nim - pień, przycięty na poziomie trawnika, co można dostrzec na poniższym zestawie.


Załączniki:
Teatr PT.JPG
Teatr PT.JPG [ 69.97 KiB | Przeglądany 4237 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 1 maja 2018, 07:39 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Poniżej widok, pokazany dwa tygodnie temu, ale pod innymi kątami.
Smukała. Restauracja.


Załączniki:
RS 2B.JPG
RS 2B.JPG [ 92.02 KiB | Przeglądany 4200 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 6 maja 2018, 06:48 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Kilka lat temu wstawiłem podobny zestaw. Wtedy słońce sprzyjało , by wykonać 'ładniejsze zdjęcie'. Ale miejsce 'GSF', nie było za dobre. Teraz, przy niższym poziomie wody, gdy odsłania się przyczółek dawnego mostu, łatwiej jest znaleźć linie orientacyjne, w tym przypadku w kierunku domu po drugiej stronie, choć drzewa już sporo urosły.


Załączniki:
druga strona S.JPG
druga strona S.JPG [ 104.61 KiB | Przeglądany 4162 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 13 maja 2018, 08:24 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Pewne porównanie 'chodzi mi po głowie'... W końcu, dwie godziny temu udałem się w 'to miejsce'. A to dlatego, że tylko w tej porze, (oraz nieco inaczej wieczorem), odpowiednio oświetla je światło słońca. Zrobiłem 12 ujęć, wiec coś pewnie z nich wybiorę. Za tydzień się okaże jak wyszło...
A tym czasem, 'Smukała jeszcze raz'.


Załączniki:
Smukała las.JPG
Smukała las.JPG [ 100.28 KiB | Przeglądany 4119 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 13 maja 2018, 10:11 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 9 paź 2008, 23:00
Posty: 5304
Lokalizacja: Bydgoszcz
Za budynkiem zasypują dół gdzie była sadzawka. Z tego co słyszałem, w tym miejscu ma powstać mini osiedle. Czy wyburzą budynek stacji, tego nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 15 maja 2018, 06:13 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Jak zwykle zabraknie pomysłu i jaj, żeby budynek wykorzystać.

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 20 maja 2018, 09:49 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Poranne słońce, znakomicie oświetla budynki ulicy Grunwaldzkiej, zajmujące jej południową stronę. To właśnie dla tego widoku, tydzień temu wyskoczyłem z rana na Okole.
Chyba najciekawszym elementem starego widoku jest nadjeżdżający pociąg. W tamtych czasach, nasza ciuchcia, swymi przejazdami, zapewne ożywiała to miejsce.


Załączniki:
Okole.JPG
Okole.JPG [ 94.58 KiB | Przeglądany 4052 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 27 maja 2018, 03:34 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Nie zdążyłem przygotować na dzisiaj nowego zestawu. :oops:
Przypomniał mi się jeden, który kiedyś tu był, wśród tych co 'poznikały'.
'Starzy forumowicze' pewnie go pamiętają.
Stary slajd - pierwsza połowa lat 80-tych XXw. Nowy widok jest sprzed ok 10-ciu lat.


Załączniki:
C S 48.JPG
C S 48.JPG [ 85.93 KiB | Przeglądany 4021 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 cze 2018, 06:43 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Tradycyjnie, będąc 'tam', zrobiłem kilka ujęć, z których wybrałem najlepsze, choć jest niedosyt. Bo gdybym bardziej się przesuną w lewo, jakieś 1,5 metra...
Mogło być lepiej, ale wyszło prawie tak jak chciałem.
Chyba nikomu z oglądających te zdjęcia, nie dane było widzieć 'na żywo' tej, nie istniejącej już kamienicy na rogu Jasnej i Grunwaldzkiej.


Załączniki:
G x J x W.JPG
G x J x W.JPG [ 79.8 KiB | Przeglądany 3975 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 3 cze 2018, 22:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
Dobra robota z tą Grunwaldzką (2x)!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 1 lip 2018, 09:57 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^ Staram się by widoki na zdjęciach były jak najbardziej podobne, mimo dzielącej je różnicy czasu.
Sporo czasu czekałem na okazję, która nadarzyła się w piątek. Chodzi o wejście na teren dawnej kaszarni. Na miejscu się rozczarowałem, bo praktycznie cały dalszy plan zasłaniają tuje, czy im podobne iglaki. Więc 'punkt widzenia' musiałem podnieść dosyć wysoko, by w kadrze pojawił się jaz ulgowy i woda...
W końcu, aż tak źle, chyba nie wyszło. 8-)


Załączniki:
plac na wyspie.JPG
plac na wyspie.JPG [ 77.37 KiB | Przeglądany 3897 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 14 lip 2018, 13:17 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Kilka podejść robiłem do zrobienia fotki na Grottgera. Za każdym razem, parkuje tam sporo samochodów, 'psując' oczekiwany przeze mnie widok.
Tym razem, trafiłem na jeden pojazd, choć ciut duży. 8-)


Załączniki:
G x 2 B.JPG
G x 2 B.JPG [ 71.79 KiB | Przeglądany 3854 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 16 lip 2018, 10:14 
Offline
Moderator
Moderator
Awatar użytkownika

Rejestracja: niedziela, 18 paź 2009, 19:10
Posty: 5032
Lokalizacja: Bydgoszcz
Chyba tu zaszła najgorsza zmiana :( :? :cry:

A kot z pierwszego zdjęcia czaderski :1

_________________
=> https://sites.google.com/site/zapomnieni/home


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 16 lip 2018, 19:37 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Misia pisze:
(...)

A kot z pierwszego zdjęcia czaderski :1


^^^ Bo to pewnie kot krajana. :D :za (W jednym ze swoich siedmiu żyć)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 5 sie 2018, 08:50 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Nie wiem czy ktoś liczył, ale wydaje mi się, że najczęściej w moich zestawach porównawczych, występuje Plac Teatralny. Widziany z różnych miejsc.

Dziś kolejna odsłona. Znany widok ruin teatru i obraz dzisiejszy. Przyznam, że zestaw miał powstać jako 'nakładane'.
(Może i jeszcze tak zrobię... :oops: )


Załączniki:
PT T b.JPG
PT T b.JPG [ 55.47 KiB | Przeglądany 3736 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 19 sie 2018, 05:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Wszyscy dobrze znamy ten widok z przedwojennej pocztówki. Nie wiem czy słusznie, ale często to miejsce, z dwiema okazałymi kamienicami, ściskającymi ul. Mostową nazywam nieistniejącą "Bramą na stare Miasto". Jej bajkowy wygląd możemy podziwiać tylko na starych fotografiach.
Kilka razy myślałem o ujęciu porównawczym, ale potem jakoś przechodziło mi, bo nic podobnego z tego miejsca się już nie zobaczy. No ale nie dawno znów zaczęło mi to chodzić po głowie. No i przeszedłem się tam i stanąłem w miejscy "GSF". Jedyny konkretny punkt odniesienia, ówczesny i dzisiejszy, to wieża kościoła (z pl.Kościeleckich), wyłaniająca się z przedniej części dachu trzeciego spichlerza.
I tak to wyszło - miejsce to samo, ale całkiem inne...


Załączniki:
bajkowa brama Mostowej.JPG
bajkowa brama Mostowej.JPG [ 113.92 KiB | Przeglądany 3647 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 26 sie 2018, 06:36 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
Poniższe stare zdjęcie, jest tu wszystkim znane. Widziałem je gdzieś, kiedyś, połączone ze współczesnym widokiem. W ubiegłym tygodniu, udałem się również w 'to miejsce'. Zastanawiałem się, czy uda się zrobić zestaw bardziej precyzyjny od tego, na który jakiś czas temu natrafiłem. Dodatkowo, tak jak w tym przypadku, przy ostatecznym składaniu zestawu, trzeba dokonać wyboru wyglądu nowego widoku. Np, czy pokazać cały dach budynku z pierwszego planu, czy również go 'obciąć' itp.
W tym przypadku, nowy widok został przycięty na podobieństwo tego starego. I tak chyba jest lepiej. (Tego rodzaju zestawy, można później wykorzystać do tworzenia gifów.)
Najciekawszym elementem tych widoków jest nieistniejąca już kamienica, po prawej stronie kadru. (Przyznam, że nie wiem kiedy i w jakich okolicznościach poległa.)


Załączniki:
PK2B.JPG
PK2B.JPG [ 85.84 KiB | Przeglądany 3604 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 28 sie 2018, 22:03 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: poniedziałek, 15 gru 2008, 00:00
Posty: 292
Eleganckie porównanie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 14 wrz 2018, 20:05 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
^^^ Każde, nawet drobne słowo, jest dla mnie znakiem, że temat porównań można jeszcze kontynuować, że chyba się jeszcze Wam nie znudził... :oops:
Dzięki Drzewol.

Mam w komputerze taki folder, ze starymi widokami, wciąż czekającymi w kolejce na swój zestaw. Jedne lepiej wypadną, gdy nowe ujęcia będą zrobione przy konkretnej pogodzie, a inne czekają na właściwą porę roku. Do tego również potrzebny jest 'spacer'. Ale na niego musi być czas... A jak jest czas, to może nie być oczekiwanej pogody... Ale i tak coś się wtedy 'ustrzeli'. 8-)
Ponarzekałem trochę, ale jutro chyba w końcu gdzieś się wybiorę, choć by na chwilę...

BYDZIAK 1958 pisze:
(...)
(misia, czy ten nasz skrót, pisać dużymi czy małymi :oops: ...)
(...)


^^^ Dodam tylko, że skromna misia, która jest tu dla mnie wyrocznią, podpowiedziała mi, że w naszym bunkrowym przypadku, może i lepiej to pisać dużymi literami. 8-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: niedziela, 16 wrz 2018, 06:41 
Offline
Gość
Awatar użytkownika

Rejestracja: czwartek, 29 gru 2011, 20:51
Posty: 6923
BYDZIAK 1958 pisze:
(...)
Ponarzekałem trochę, ale jutro chyba w końcu gdzieś się wybiorę, choć by na chwilę...



^^^ Ta chwila była jeszcze krótsza, niż zakładałem. Plan nie został wykonany. :oops:

Ale dziś, specjalnie, zaraz z rana, wyskoczę do centrum na upatrzony połów. :D

Ale nie ma to jak 'plan awaryjny'. Pewna stara pocztówka z budynkami sprzed czasów 'Jedynaka', aż prosiła się o nowy widok. Będąc 'tam', mimo słabszej pogody, rozczarowało mnie otoczenie. Głównie różne znaki drogowe, mocno ograniczające detale pola widzenia. W GSF, zasłonięte były jedne ważne detale, krok w bok - inne... W drugi bok, - podobnie. Ale coś tam kompromisowego wybrałem. Dodam, że po powrocie do domu i składania zestawu przypomniało mi się, że jest jeszcze jedno podobne stare ujęcie, które widziałem na ssc. Są tam trochę inne kąty pola widzenia. Może okaże się, że będą lepsze...
A tym czasem, zestaw planu awaryjnego. 8-)


Załączniki:
hotel O   B.JPG
hotel O B.JPG [ 98.93 KiB | Przeglądany 3440 razy ]
Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 981 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28 ... 50  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
cron
       
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group